collapse

Reklama


Autor Wątek: Liczba usług niezgodna z harmonogramem czasu pracy  (Przeczytany 9299 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marius987

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Pomógł? 0
Liczba usług niezgodna z harmonogramem czasu pracy
« dnia: Czerwca 17, 2011, 11:55:47 am »
Witam.

Wczoraj dostałem faksem pismo z OW NFZ Warszawa, że mam poprawić raporty statystyczne od stycznia do kwietnia, gdyż w rodzaju rehabilitacja lecznicza w danym okresie, w odniesieniu do harmonogramów czasu pracy personelu, NFZ stwierdził, że wskazana liczba usług  nie jest zgodna z harmonogramem czasu pracy personelu o numerach pesel, w rehabilitacji ambulatoryjnej jak i domowej. Jedyne czego się dowiedziałem od "bardzo uprzejmej pani", ze przyszedł nowy informatyk i zrobił im "zrzuty" i dzięki temu się dowiedzieli o tym

Termin dali łaskawie do 27.06, a jak nie to kary umowne itp.

Pytanie mam takie; czy może ktoś też coś takiego dostał, ma jakiś pomysł na to.

Podejrzewam, że będę musiał usuwać usługi, których czas po zsumowaniu, przekroczył dzienny czas pracy fizjoterapeuty.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 17, 2011, 11:57:50 am wysłana przez marius987 »

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: Liczba usług niezgodna z harmonogramem czasu pracy
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 17, 2011, 13:07:15 pm »
Podejrzewam, że będę musiał usuwać usługi, których czas po zsumowaniu, przekroczył dzienny czas pracy fizjoterapeuty.

ja dostałem kiedyś płytę CD z NFZtu, a właściwie to dwie płyty w odstępie 6 miesięcy...co prawda dotyczyło to innego zakresu ale tak jak piszesz trzeba usunąć ;) sprawdź oczywiście wszystko bo często NFZ się myli i wskazują CI do usunięcia coś co jest ok...
Pozdrawiam

Piotr

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Liczba usług niezgodna z harmonogramem czasu pracy
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 17, 2011, 13:23:01 pm »
Też coś takiego miałem na płytce przy rozliczaniu leczenia uzależnień i trzeba było usunąć świadczenia powyżej ile wychodzi z godzin plus 20%. czyli 120% i nic więcej
Edward z Kętrzyna

Offline marius987

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Pomógł? 0
Odp: Liczba usług niezgodna z harmonogramem czasu pracy
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 17, 2011, 13:42:52 pm »
to mieliście fajnie, że na płycie dostaliście, a nie tylko jakiś goły faks. na dodatek mało czytelny i bez pieczątek osoby, która to wysłała. mam strzelać w ciemno i kasować usługi na tzw. przypał aż będzie dobrze, lub siedzieć z kalkulatorem i zliczać minuty z sekundami, co by się zgadzało.

no nic, szef mi kolano przestrzeli i jakoś to pójdzie
« Ostatnia zmiana: Czerwca 17, 2011, 13:48:45 pm wysłana przez marius987 »

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Liczba usług niezgodna z harmonogramem czasu pracy
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 17, 2011, 13:50:53 pm »
Zależy ilu masz fizjoterapeutów bo zawsze możesz poprzerzucać świadczenia od tych co mają za dużo do innych, oczywiście wszystko zgodnie z dokumentacją medyczną  ;) a co do płyty to faktycznie bez sensu że nie masz na podstawie czego poprawiać, ale może masz udostępnione ponownie zweryfikowane raporty swx na SZOI i wtedy poprawisz tylko błędy wskazane przez NFZ.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 17, 2011, 13:54:18 pm wysłana przez maciek777 »
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline marius987

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Pomógł? 0
Odp: Liczba usług niezgodna z harmonogramem czasu pracy
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 17, 2011, 13:56:13 pm »
widzę, że kolega ma ciekawy pomysł.też to rozważałem, ale zbieranie od nowa podpisów pacjentów, lub nie daj boże ich falsyfikowanie nie wchodzi w grę, za jawną zgodą dyrektora.

mam dwóch co robią tylko kinezę, i 4 co robią fizyko. można by przeszczepić im kinezę, co jest nawet logiczne, w sensie nie oddawania środków finansowych do nfz. tylko przesłanki legalności ja tu nie widzę, choć mam tylko minus 4 dioptrie  8)

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Liczba usług niezgodna z harmonogramem czasu pracy
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 17, 2011, 14:03:46 pm »
Oczywiście rozmawiamy cały czas o działaniu w zgodzie z prawem. A tak na marginesie to jestem ciekaw jak Oni to policzyli, bo jeśli chodzi o indywidualną pracę z pacjentem i masaż to pikuś, ale fizyko :o ,ten informatyk to musi być jakiś spec i na bank siedzi w fizjoterapii od lat  ;)
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline marius987

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Pomógł? 0
Odp: Liczba usług niezgodna z harmonogramem czasu pracy
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 17, 2011, 14:22:48 pm »
o fizyko się nie czepiali tylko o cała kinezę, nie tylko indywidualna praca z pacjentem. mam chęć namierzyć tego speca i z nim porozmawiać poważnie.

no nic, trzeba działać, bo pułkownik nie lubi opóźnień

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Liczba usług niezgodna z harmonogramem czasu pracy
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 17, 2011, 14:35:51 pm »
Tu akurat prosto mieli do policzenia. 1 usługa - 30 minut ;)

Offline gosiaczek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 60
  • Pomógł? 2
Odp: Liczba usług niezgodna z harmonogramem czasu pracy
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 24, 2011, 09:00:46 am »
mam ten sam problem, to jest bardzo dużo pracy więc napisz pismo z prośbą o wydłużenie terminu ( u mnie zgodzili się) niestety nie odbyło się bez korekt do rachunków. świadczenia trzeba policzyc ręcznie na każdy dzień indywidualnie do terapeuty , policzyć ile czasu zajmuje każdemu wykonanie ćw. indywidualnych, masaży ,czy zgadza się ten czas z harmonogramem ,jeśli nie to ...(trzeba ruszyć głowa)   :-\.Natomiast ćwiczenia w odciążeniu trzeba przeliczyć na liczbę stanowisk (UGULi) . powodzenia
aha w raportach statystycznych nie było żadnych błędów ta weryfikacja nie ma nic wspólnego z działem monitorowania (tak powiedziała mi PANI z NFZ) więc zdani jesteśmy na siebie

Offline zwolak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Pomógł? 3
Odp: Liczba usług niezgodna z harmonogramem czasu pracy
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 27, 2011, 11:05:20 am »
Po weryfikacji świadczeń s systemie SOMED mam następujący problem.

Zaczynając od początku w związku, że wszystkie usługi wykazujemy na naszego mgr fizjoterapi, chcielibyśmy część usług (dokładniej masaże, usługi z kinezyterapii) przerzucić na wykazanego również w umowie technika fizjoterapi. Po wykonaniu tej operacji i synchronizacji świadczeń, SOMED pokazuje w rejestrze świadczeń błąd dla usług skorygowanych tj. :
 
PL-A2496 Niezgodne dane: Świadczenie - PESEL wykonującego.

Nie mogę więc wykazać skorygowanych usług. Po przeczytaniu dokumentacji oraz po rozmowie telefonicznej z osobą z działu Rehabilitacji dowiedziałem się, że nie powinno być problemu aby w jednym cylku rehabilitacyjnym były wykazane usługi różnego personelu wykonującego. Spotkał się ktoś z czymś takim ?

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Liczba usług niezgodna z harmonogramem czasu pracy
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 27, 2011, 11:08:09 am »
System sprawdza po PESELU na SZOI i te osoby muszą mieć zgodne harmonogramy z udzielonymi świadczeniami. Mogą nie pasować np. dni
Edward z Kętrzyna

Offline zwolak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Pomógł? 3
Odp: Liczba usług niezgodna z harmonogramem czasu pracy
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 27, 2011, 11:16:41 am »
Tak oczywiście.
Dlatego usługi zostały weryfikowane po dacie, tj. wg harmonogramu pracy personelu wykazanego w SZOI.
Mimo tego pojawia się ten błąd.

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: Liczba usług niezgodna z harmonogramem czasu pracy
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 27, 2011, 11:47:29 am »
Powiem że nie bardzo wiem jak to jest w SOMED ale być może masz wpisany numer PESEL w polu NPWZ pracownika medycznego....miałem tak w KSPPS u terapeutów....
Pozdrawiam

Piotr

Offline zwolak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Pomógł? 3
Odp: Liczba usług niezgodna z harmonogramem czasu pracy
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 27, 2011, 11:53:56 am »
Co do PESEL też nie. Sprawdzałem to wcześniej.
Dostałem odpowiedź KAMSOFTU. Nie wiem na ile będzie ona pomocna. Napisali, że należy wykonać:
"Synchronizację zleceń widocznych w oknie (z ewentualnym przenoszeniem pozycji do innych świadczeń)"
Funkcja taka jest dostępna w rejestrze świadczeń systemu KS SOMED. Zobaczymy jakie przyniesie efekty.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 104
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]