Rozliczenia świadczeń > POZ

Zmiana w personelu - co z deklaracjami ?

(1/4) > >>

wojciech.re:
Czy ktoś przerabiał taką sytuację że odchodzi jeden z lekarzy poz który ma pacjentów na liście ?
Pacjentów przejmują inni lekarze.


Jak to ogarnąć technicznie, papierowo ?

mabat:
Deklaracje zachowują ważność do czasu zebrania nowych deklaracji od pacjentów do lekarzy aktualnie przyjmujących w POZ.
                                                                      pozdrawiam

PiotrSz:

--- Cytat: wojciech.rejniak w Czerwca 01, 2011, 13:35:49 pm ---Czy ktoś przerabiał taką sytuację że odchodzi jeden z lekarzy poz który ma pacjentów na liście ?
Pacjentów przejmują inni lekarze.

Jak to ogarnąć technicznie, papierowo ?

--- Koniec cytatu ---

Szczerze mówiąc to już się trochę pogubiłem w zmianach które w tej kwestii były..
Chyba jednak dalej jest tak, że deklaracje takie utrzymują ważność dla naszego zakładu (inny lekarz ma przyjąc pacjenta)
do czasu aż pacjent nie złoży nowej deklaracji.
U nas to wygląda tak, że jak się pacjent zgłasza do lekarza to rejestratorki sprawdzają do kogo jest zadeklarowany
i jeżeli ma deklarację to niepracującego u nas lekarza to proponują pacjentowi podpisanie nowej i wybór innego
lekarza spośród aktualnie pracujących (którzy mają uprawnienia do zbierania deklaracji POZ i nie mają już za dużej listy)

pozdrawiam

Patrycja:
Niestety, ostatnio zmieniła się interpetacja przepisów NFZ w tym względzie  :(

Obecnie deklaracje te zachowują ważność do końca trwania obecnej umowy z odziałem NFZ. Do tego czasu trzeba zebrać nowe. Nie wiem, jako to jest w innych oddziałach, ale w wielkopolski OW NFZ wprowadza te zasady w życie.

Jesienią ubiegłego roku były komunikaty na ten temat. Świadczeniodawcom, u których zmiana lekarza nastąpiła w ubiegłym roku lub wcześniejszym,  oddział wyznaczył termin na zebranie nowych - po jego upływie podczas weryfikacji deklaracje na "starego" lekarza zostaną odrzucone.

Swoją drogą ciekawa jestam, czy np. Porozumienie Zielonogórskie nie próbowało jakoś walczyć w tym temacie z NFZ. Wydaje mi się, że to powszechny problem. Napiszcie proszę, jeśli coś wiecie na ten temat. Z góry dziękuję :)

Norbert:
Moim skromnym zdaniem to deklaracje powinny byc zbierane do placówki POZ.
Jeżeli pacjentowi odpowiada zespół lekarzy, lub jakiś lekarz to niech się leczy w tej placówce, jeżenie nie to ... szerokiej drogi.

NFZ - powinien przeliczać deklaracje średnio na lekarza który ma uprawnienia i OK.
A po co ten cały bałagan z przypisem do lekarza, nie rozumiem.

Z obecnych przepisów wynika, że pacjent powinien chorować w godzinach przyjęć swojego lekarza,
a nie w godzinach pracy placówki (8-18)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej