collapse

Reklama


Autor Wątek: Przedłużenie sześcio tygodniowego leczenia a wykazanie świadczenia?  (Przeczytany 6800 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline devgron

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 222
  • Pomógł? 3
  • If u know what I mean
Witam
Wrócił mi właśnie raport zwrotny z błędem pacjenta który ma przedłużone leczenie w stacjonarnej rehabilitacji.
Błąd zwie się:

Produkt kontr   Błąd   51603001   Nieprawidłowa Długość Rozliczanego Świadczenia   
Produkt kontr   Błąd   51603001   Nieprawidłowa Długość Rozliczanego Świadczenia
Produkt kontr   Błąd   51603001   Nieprawidłowa Długość Rozliczanego Świadczenia

Nagle wróciły wszystkie rozliczane produkty. Gdzie to uzupełnić? Dzwoniłem do mojego oddziału nfz ale babka tam mi powiedziała że jesteśmy drugim jej przypadkiem z takim błędem i ona nie wie za bardzo jeszcze co i jak...

Błagam bo facet mi całą umowe blokuje.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Przedłużenie sześcio tygodniowego leczenia a wykazanie świadczenia?
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 11, 2011, 12:31:26 pm »
Nie bardzo wiem, jak wygląda procedura przedłużenia leczenia w stacjonarnej rehabilitacji, ale myślę że prawdopodobnie należy uzyskać zgodę z NFZ o rozliczenie indywidualne świadczenia poprzez SZOI. Jeśli tak to należy w programie na karcie produktu kontraktowego (u góry formatki) w filtrze rodzaj zgody płatnika wybrać: numer zgody indywidualnej, a w kolejnym polu numer, wpisać numer ze zgody wydanej przez Funduszu.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline devgron

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 222
  • Pomógł? 3
  • If u know what I mean
Odp: Przedłużenie sześcio tygodniowego leczenia a wykazanie świadczenia?
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 11, 2011, 12:53:22 pm »
No do tego też doszedłem ale jest teraz problem bo wraca mi zwrotka teraz z błędem "51690023   Nieprawidłowa Krotność Świadczenia" w ostatnim produkcie. Sprawdzałem jest to cały miesiąc więc dla kwietnia jest to 30. Następny błąd w obydwu poprzednich produktach to "Błąd   3702034   Błąd Pozycji Rozliczeniowej Wynikacjacy Z Błędu W Innej Pozycji Rozliczeniowej" (czy to "Wynikacjacy" to celowo program popełnia żeby mnie z równowagi wyprowadzić do końca?)

Offline devgron

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 222
  • Pomógł? 3
  • If u know what I mean
Odp: Przedłużenie sześcio tygodniowego leczenia a wykazanie świadczenia?
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 12, 2011, 10:56:19 am »
Teraz mam pominąć tego Pana i wystawić korekty za miesiące luty(21dni pobytu), marzec(29dni pobytu), kwiecień(30dni pobytu).

Idąc po pdfie "KSPPS-rozliczenia.pdf" "Aby wystawic korekte ? postepujemy analogicznie wybierajac rachunek do skorygowania i naciskajac ?(SF2) Korekta?." W szablonach rachunków mam te korekty ale już w rachunkach refundacyjnych przycisk "SF2 Korekta" jest cały czas na szaro, obojętnie jaki rachunek bym nie wybrał.

Jak zrobić mam teraz te korekty bo nie mogę wysłać do SZOI rachunków bo dostaję błąd o treści:
"(E)R023 ? W ramach podanej umowy stwierdzono wystąpienie w bazie danych OW NFZ szablonów korygujących, do których nie przesłano jeszcze elektronicznych wersji korekt. Prosimy o ich uprzednie przesłanie przed przesłaniem nowych rachunków. "

Błagam Was o pomoc...

EDIT:
Dobra wyczytałem że trzeba najpierw rachunkowi nadać status spr żeby można było wystawić korektę. A powiedzcie mi jak traktować fakturę do której mam dwie korekty? Jak z tym postępować?
Trochę monolog prowadzę...
« Ostatnia zmiana: Maja 12, 2011, 11:50:43 am wysłana przez devgron »

Online Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9310
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Przedłużenie sześcio tygodniowego leczenia a wykazanie świadczenia?
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 12, 2011, 12:38:59 pm »
Chciałem Ciebie uświadomić, że źle robisz.

Z ręki korekty wystawia się tylko do POZ.

Ty masz szablony korekt na SZOI i na ich podstawie wystawiasz korekty.

Offline devgron

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 222
  • Pomógł? 3
  • If u know what I mean
Odp: Przedłużenie sześcio tygodniowego leczenia a wykazanie świadczenia?
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 12, 2011, 13:17:05 pm »
Tak mam te korekty tzn. szablony.
Co mnie martwi teraz, ustaliłem z moją panią księgową że to kompletny bez sens co zrobił nfz.
Otóż dostałem jedną korektę korygującą luty to jest okej, dostałem drugą korektę korygującą marzec to też by się zgadzało ale dostałem też trzecią(??) korektę korygującą obydwa te miesiące...

Szablony rachunków:


Korekta lutowa:


Pierwsza marcowa korekta:


Druga marcowa korekta:


I o co tu chodzi?

Online Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9310
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Przedłużenie sześcio tygodniowego leczenia a wykazanie świadczenia?
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 12, 2011, 13:22:23 pm »
1. Wystawiasz korekę z szablonu 182389, wysyłasz na SZOI
2. Wystawiasz dwie pozostałe korekty, przesyłasz je na SZOI.

Data wystawienia korekty albo 30.04 + miesiąc refundacyjny - kwiecień, albo dzisiejsza + miesiąc maj.

Offline devgron

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 222
  • Pomógł? 3
  • If u know what I mean
Odp: Przedłużenie sześcio tygodniowego leczenia a wykazanie świadczenia?
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 12, 2011, 13:33:19 pm »
To czy korekta nie wyjdzie mi przypadkiem w takim razie na dwa razy większą kwotę niż koszty pobytu tego pacjenta? Może prosto myślę ale...?

EDIT:
Dowiedziałem się dlaczego mam 3 korekty.
Cofnięto mi przedłużenia trzech pacjentów z REH stacjonarnej.
Tylko teraz powiedzcie mi jak wystawię im te faktury korygujące to czy mam ich od razu poprawiać w produktach? Po prostu nie wiedziałem że przy przedłużaniu wypełniam w produkcie dodatkowe opcje.
Co o tym myślicie?
« Ostatnia zmiana: Maja 12, 2011, 13:58:54 pm wysłana przez devgron »

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: Przedłużenie sześcio tygodniowego leczenia a wykazanie świadczenia?
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 12, 2011, 14:42:49 pm »
Jak wystawisz te korekty to po zatwierdzeniu ich na SZOi poprawiasz produkt i wysyłasz statystyczny ...jak zweryfikują to robisz żądanie rozliczenia....
Pozdrawiam

Piotr

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 94
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 4
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9310 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]