collapse

Reklama


Autor Wątek: Urlop pracownika powyżej 14 dni  (Przeczytany 12939 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline skopczyp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 645
  • Pomógł? 37
  • SZOI
Odp: Urlop pracownika powyżej 14 dni
« Odpowiedź #15 dnia: Września 21, 2011, 11:50:56 am »

Nie wiem jaka to poradnia ale teoretycznie gdy jeden pracownik idzie na urlop to drugi go zastępuje, ale poradnia powinna pracować. 

Żeby zamknąć przychodnie na 4 spusty (nawet na urlop czy czas remontu) to musisz mieć zgodę z NFZ.

Modyfikujesz harmonogramy pracowników (te możesz skracać)  ale poradnia musi mieć ciągłość

Najlepiej zadzwoń do NFZ i dowiedz się jak oni chcą mieć to rozpisane w zgłoszeniu


Offline spoon667

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 276
  • Pomógł? 2
Odp: Urlop pracownika powyżej 14 dni
« Odpowiedź #16 dnia: Września 21, 2011, 13:21:56 pm »
urlop od 28.09 do 8.10 to chyba nie bedzie 14 dni?

u mnie lekarz (dwa dni w tygodniu w poz) poszedl na 3 tyg urlopu (od 19.09 do kiedystam... )
zamknalem mu harmonogram z dniem 18.09 (nie wazne sobota czy niedziela) od 19.09 do 20.09 otworzylem harm dla lekarza ktory go zastepuje, w nastepnym tyg 26, 27 mam deklarowanego innego lekarza i w ostatnim tygoniu 3.10, 4.10 jeszcze innego (wiem hardkor) napisalem to wszystko w uwagach, zglosilem zmiany - to wszystko byl pomysl dyrekcji zeby tak a nie inaczej z tymi dniami

kobita w nfz wczesniej powiedziala zeby tego pierwszego lekarza zglosic na miesiac a w tych nastepnych tygodniach wysylac pisma. dyr jak to uslyszala to zrobila gały "jak na miesiac? przeciez lek nr 1 bedzie tylko 2 dni <potok slow> teraz czekam na decyzje

Offline zupa

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Pomógł? 1
Odp: Urlop pracownika powyżej 14 dni
« Odpowiedź #17 dnia: Września 21, 2011, 13:49:12 pm »
dodzwoniłem się i okazuje się, że JEDNAK nie ma potrzeby w takich sytuacjach czegokolwiek zmieniać w szoi (gdzie wcześniej pod jakimś wielkim rygorem tłumaczono mi, że jest konieczność...).. wystarczy złożyć pismo oraz (tego już nie kumam) wskazać im najbliższą inną placówkę świecącą te same usługi... Cholery idzie dostać jak każdy w funduszu mówi co innego :/ Mimo to wielkie dzięki za odpowiedzi, zawsze komuś mogą się przydać.

Offline spoon667

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 276
  • Pomógł? 2
Odp: Urlop pracownika powyżej 14 dni
« Odpowiedź #18 dnia: Października 11, 2011, 14:42:25 pm »
spoko ja dostalem decyzje negatywna apropo powyzszych zmian
i teraz sprawa wyglada tak - tu mam pytanie odnosnie zmian, gdzies czytalem w innym watku ze samo zgloszenie zastaje zapamtane nawet jak jest decyzja negatywna

i jest maly problem

zmiana zglaszala 3 lekarzy w tygodniowych odstepach (kazdy na dwa dni) i jak czekalem na decyzje to na szoi zdarzylem zmienic 1 i 2 z deklarowanych na zatrudnionych

przyszla decyzja negatywna - ze nie nalezy zglaszac takich zmian i prosze usunac tych lekarzy, no i mysle sobie ze pieknie, ale jeszcze ich nie usuwalem, wklepalem cale POZ, i wtedy zabralem sie za szoi, usunalem 2, 3 i wyslalem raporty statystyczne efekt:

swiadczenia 1 i 2 lekarza przeszly gladko, ale ten ostatni z bledem "brak w pozycji umowy lekarza wykonujacego wykazanego w pozycji raportu"
dlaczego ten ostatni nie przeszedl? skoro decyzja o zmianach negatywna?

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Urlop pracownika powyżej 14 dni
« Odpowiedź #19 dnia: Lipca 20, 2012, 14:17:02 pm »
Witam, czy w tym roku coś jest łatwiej z urlopami dla indywidualnego lekarza POZ. Czy jak doda się na SZOI innego lekarza z harmonogramem na czas urlopu, ale w innych godzinach to przejdzie. Osobiście wydaje mi się, że nie bo mogą zarzucić, że za mało lub tym podobne. Ktoś zmieniał coś w tym roku w związku z urlopami powyżej 14 dni
Edward z Kętrzyna

Offline marela

  • Sponsorzy Forum
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 328
  • Pomógł? 6
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Urlop pracownika powyżej 14 dni
« Odpowiedź #20 dnia: Lipca 09, 2015, 00:02:21 am »
Do tej pory (lubuskie) nie wymagano tego aby na czas urlopu były wprowadzane zmiany na Portalu ale to się niestety zmienia.Teraz nawet jak pracownik idzie na kilka dni urlopu , muszę to zaznaczać. No i nie wiem jak. Na Portalu jest opcja zatrudniony do... w danej jednostce  oraz to samo w komórce. Czy trzeba w komórce zakończyć zatrudnienie dzień przed pierwszym dniem urlopu i potem zatrudnić od pierwszego dnia po urlopie? Czy może jakoś inaczej? Nikt nikogo nie zastępuje, u jednego świadczeniodawcy  (stomatologia) pracuje kilku lekarzy i oni o prostu przyjmują więcej pacjentów. Bzdura totalna, nawet zwolnienie lekarskie trzeba uwzględniać. I zmiany do umowy potem... Jak jest w innych oddziałach?

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1622
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: Urlop pracownika powyżej 14 dni
« Odpowiedź #21 dnia: Lipca 09, 2015, 18:28:07 pm »
W SZOI/Zasoby świadczeniodawcy/Zatrudniony personel Z prawej każdego pracownika masz odnośnik Miejsca pracy, tam zamykasz i otwierasz harmonogramy każdemu pracownikowi.
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline moniazaba

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 349
  • Pomógł? 5
Odp: Urlop pracownika powyżej 14 dni
« Odpowiedź #22 dnia: Lipca 10, 2015, 18:01:21 pm »
W Małopolskim piszę pismo, iż lekarz jest na urlopie i zastępują go pozostali lekarze z centrum stomatologicznego. Przez Portal nic nie zgłaszam.
Jeśli zastępuje lekarz nie wykazany w umowie na NFZ to oczywiście trzeba go dodać.
Jak jest przerwa w udzielaniu świadczeń to też tylko pismo i przez portal nic.
Monika

Offline marela

  • Sponsorzy Forum
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 328
  • Pomógł? 6
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Urlop pracownika powyżej 14 dni
« Odpowiedź #23 dnia: Lipca 19, 2015, 16:16:53 pm »
Już wiem jak to zrobić ( Portal Świadczeniodawcy  lubuskie). Wchodzę w strukturę świadczeniodawcy -> komórki->personel ( wybieram osobę) -> szczegóły Wybieram aktualnie obowiązujący okres i harmonogram i robię podziel. Tam wybieram datę, pierwszy dzień obowiązywania urlopu. Tworzy mi się kolejny okres zatrudnienia z datą rozpoczęcia urlopu bez podania daty zakończenia. Znowu klikam podziel i podaję datę nowego okresu pierwszy dzień po urlopie. Po tych manewrach mam następujące okresy zatrudnienia
 1. od początku roku do pierwszego dnia urlopu np. 1.08.2015
2.  pierwszy dzień urlopu czyli 1.08.2015 do np. 7.08.2015
3. pierwszy dzień po urlopie czyli 8.0.2015 do bezterminowo albo do końca umowy czyli 31.12.2015
Następnie w okresie drugim edytuję harmonogram ,odptaszkowuję , że posiada harmonogram w miejscu pracy a potem usuwam cały ten okres. Potem zmiany do umowy , mogą być zbiorczo generowane jeżeli wprowadzam urlopy dla więcej niż jednego lekarza. I nieważne czy lekarz idzie na 2, 3 czy 14 dni urlopu czy zwolnienia, każdorazowo trzeba to robić. Oczywiście dotyczy to komórek , które nadal będą normalnie funkcjonowały. W przypadku całkowitego zamknięcia powyżej dwóch dni procedury podobne tylko dodatkowo  tak jak piszecie, pisemne zgłoszenie do NFZ i podanie zastępczej jednostki .

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 91
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]