collapse

Reklama


Autor Wątek: Wniosek o przedłużenie rehabilitacji ogólnoustrojowej problem w SZOI  (Przeczytany 4922 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline devgron

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 222
  • Pomógł? 3
  • If u know what I mean
Witam
Złożyliśmy już wnioski o przedłużenie rehabilitacji powyżej 6 tygodni w wersji pisemnej (FAX+List).
Pani z NFZ powiedziała nam że ma być odpowiednik na SZOI.
Tylko gdzie tego szukać?!
Pani informatyk z NFZ odpowiedziała mi że mam przeczytać instrukcję bo ona sama jeszcze jej nie czytała  ;D ::)
Czy to są "Lista wniosków o zgodę na indywidualne rozliczanie świadczeń" ?
I wtedy opcja 103?
Opadają ręce i inne członki...

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1302
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Wniosek o przedłużenie rehabilitacji ogólnoustrojowej problem w SZOI
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 16, 2011, 22:51:03 pm »
Mi tez opadł całkiem fajny wzwód, który zmarnowałem.
Wejdź na stronę nfz-jaki oddział masz.pl  - dla świadczeniodawcy. Tam jest SZOI. Ba nawet są instrukcje obsługi.
« Ostatnia zmiana: Lutego 16, 2011, 22:55:14 pm wysłana przez Przemyslaw »

Offline devgron

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 222
  • Pomógł? 3
  • If u know what I mean
Odp: Wniosek o przedłużenie rehabilitacji ogólnoustrojowej problem w SZOI
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 17, 2011, 08:30:59 am »
Zbędny sarkazm...
Okazuje się że to ta opcja 103.

Offline poradnia

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 131
  • Pomógł? 0
  • Kujawsko-Pomorski OW
Odp: Wniosek o przedłużenie rehabilitacji ogólnoustrojowej problem w SZOI
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 11, 2017, 14:56:14 pm »
Mam pytanie odnośnie wniosku nr 103. Oprócz wersji elektronicznej wymagane jest dostarczenie go w wersji papierowej. Niby proste, ale podobno musi być jakoś spakowane do koperty, opisane. Chodzi o ochronę danych. Pani w NFZ mówiła, że rozsyłali do wszystkich sieci szpitali odnośnie tego, ale my nic nie dostaliśmy. Czy ktoś może mi pomóc i napisać jakie dokładnie dane muszą się znaleźć na tej kopercie? Z góry bardzo dziękuję.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Wniosek o przedłużenie rehabilitacji ogólnoustrojowej problem w SZOI
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 11, 2017, 19:24:28 pm »
Specjalne koperty to chyba widzimisie NFZ.

W zarządzeniu nic nie ma o żadnych kopertach. Po prostu wydrukuj wniosek w 2 egzemplarzach i złóż w kancelarii, jeden wniosek oni wezmą, a drugi dadzą Tobie ze stempelkiem.

http://nfz.gov.pl/zarzadzenia-prezesa/zarzadzenia-prezesa-nfz/zarzadzenie-nr-892017dsoz,6642.html

Co się dzieje z wnioskiem po tym jak złożysz go w kancelarii to sprawa NFZ, jak chcą to niech sobie umieszczają w koperty. :)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 11, 2017, 19:32:18 pm wysłana przez karolweksler »

Offline poradnia

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 131
  • Pomógł? 0
  • Kujawsko-Pomorski OW
Odp: Wniosek o przedłużenie rehabilitacji ogólnoustrojowej problem w SZOI
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 12, 2017, 08:26:06 am »
Owszem, w zarządzeniu nie ma o tym mowy. Dlatego też, tak jak radzisz druk został zawieziony do NFZ, ale miła Pani go nie przyjęła informując właśnie o kopercie itp. - wynika to z ochrony danych osobowych. Niby pierdoła, a jednak sprawa nie została załatwiona, druk "wisi" nierozpatrzony :/

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Wniosek o przedłużenie rehabilitacji ogólnoustrojowej problem w SZOI
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 12, 2017, 19:45:10 pm »
Uważaj bo czas leci.

Zarządzenie Nr 89/2017/DSOZ Prezesa NFZ
§ 3.
4. Wniosek, o którym mowa w ust. 2, składa się w oddziale Funduszu, w terminie określonym w przepisach wydanych przez Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczących poszczególnych rodzajów świadczeń, o których mowa w § 1 ust. 1 pkt 1. W przypadku braku przepisów określających termin złożenia wniosku, o którym mowa w zdaniu pierwszym, świadczeniodawca może złożyć wniosek przed rozpoczęciem realizacji świadczenia, w trakcie realizacji świadczenia lub w terminie 7 dni roboczych od dnia zakończenia realizacji świadczenia.


Pójdź z tym wnioskiem do NFZ, do osoby, która je rozpatruje i uzgodnij jakie dokładnie jest jej widzimisie i dostosuj się. Albo zanieś wniosek do NFZ i jeśli nie zechcą go przyjąć bez widzimisiej koperty to poproś o papier, że oni nie chcą tego przyjąć, bo teraz czas leci i pracuje na Twoją niekorzyść (nie napiszesz potem w odwołaniu "składałem wniosek, ale pani w kancelarii nie chciała go przyjąć" bo pani w kancelarii powie, że tak nie mówiła bo w przepisach nie ma nic o kopertach).
« Ostatnia zmiana: Grudnia 12, 2017, 19:49:26 pm wysłana przez karolweksler »

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 98
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 7
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]