collapse

Reklama


Autor Wątek: Problemy z ugodą za 2009 AOS  (Przeczytany 6301 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 32
  • Wielkopolski OW NFZ
Problemy z ugodą za 2009 AOS
« dnia: Lutego 15, 2011, 20:44:32 pm »
witam,
mój problem dotyczy ugody za 2009 :)
ugoda wczytana, produkty powiązana i przepięte do ugody
wysłany raport statystyczny i kilkanaście produktów z błędem:Rok I/Lub Miesiąc Z Pozycji Rozliczeniowej Nie Jest Objęty Wskazaną Umową
czytałem: http://forumpps.pl/index.php?topic=2889.0 więc poradzę sobie, a kilkanaście świadczeń to nie problem


Ale gorszy jest problem: Brak W Pozycji Umowy Lekarza Wykonującego Wykazanego W Pozycji Raportu
czytałem wątek: http://forumpps.pl/index.php?topic=3071.0
Zaznaczam że problem dotyczy pozostałych świadczeń, zastanawiam się czy poprostu nie zamknęli już okresów rozliczeniowych...
Na SZOI wskazani lekarze mają zatrudnienie od 2008, świadczenia wszystkie są z 2009 roku.
« Ostatnia zmiana: Lutego 15, 2011, 20:51:28 pm wysłana przez miszol »

Offline Tomek R

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 326
  • Pomógł? 43
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Problemy z ugodą za 2009 AOS
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 15, 2011, 21:48:34 pm »
Z tego co pamiętam to musiałem dzwonić do działu weryfikacji, żeby ręcznie sprawdzili swx, bo do ugody nie przepinali personelu.
Pozdrawiam!

Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 32
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Problemy z ugodą za 2009 AOS
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 16, 2011, 15:41:35 pm »
Dokładnie to było problemem, dzięki za odpowiedź.


---edit---

A czy jest możliwość automatycznego przepięcia produktów z ugody z powrotem do umowy normalnej?
« Ostatnia zmiana: Lutego 16, 2011, 23:55:35 pm wysłana przez miszol »

Offline kotek

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 101
  • Pomógł? 0
Odp: Problemy z ugodą za 2009 AOS
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 17, 2011, 10:08:29 am »
odnośnie wykonania ugody, od 2 dni nie dodzwiniłem sie do żadnego informatyka z nfz, ponieważ nie jestem pewny co do wykonania tej ugody a informacje na forum nie były dla mnie całkiem jasne prosze o pomoc.
Do pkt.4 "Świadczeniodawca usuwa te świadczenia, z umowy, które stanowią nadwykonania, wartość świadczen usuniętych powinna być równa wartości nadwykonań z 2009"-dostałem ugode tylko za usługi z  lutego 2009, wiec usuwam w "swiadczeniach" w pps usługi których wartość jest równa ugodzie? Usunięte świadczenia muszą potem byc wygenerowane w rap. stat. do umowy za 2009?
pkt. 5 r. stat. r. roz (OK)
Pkt. 6 "Rachunki powinny być wystawione do wartości rzeczywistego wykonania (bez błędów)"-o jakie błędy im chodzi? i dlaczego teraz wystawiam rachunek jesli dotyczy on narazie umowy a nie ugody za 2009
Pkt. 7 "Świadczeniodawca wpisuje do ugody za 2009 te świadczenia, które usunął z umowy"-teraz następuje przypisanie świdczeń do ugody?
Pkt 8. wysłanie r. stat i r. roz. (OK)
Pkt. 9 "Świadczenia sprawozdane w ugodzie zostana rozliczone po cenie stanowiące okreslony % umowy" (OK)
 Nie rozumiem dlaczego 2 razy tworzy się r. stat, i r. rozliczeniowy i wysyła 2 rachunki? za który w końcu płaci nfz, nie rozumiem logiki tego sposobu rozliczenia, prosze o pomoc znawców tematu, pozdrawiam.  NFZ Poznań.
« Ostatnia zmiana: Lutego 17, 2011, 10:17:37 am wysłana przez kotek »

Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 32
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Problemy z ugodą za 2009 AOS
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 17, 2011, 11:20:00 am »
Ugoda jest traktowana jak oddzielna umowa w PPS dlatego do każdej umowy osobny raport stat. rozl. i rachunek.

Co do tych punktów to skąd je masz, jakaś instrukcja z NFZ?

Offline kotek

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 101
  • Pomógł? 0
Odp: Problemy z ugodą za 2009 AOS
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 17, 2011, 11:32:14 am »
Tak, to jest "instrukcja" od NFZ, sorry, ze pisze to w zakładce "AOS" a jestem z reh ale zauważyłem to po napisaniu. Wiesz może jak we właściwy spoób to rozpocząć? (4 pkt)

Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 32
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Problemy z ugodą za 2009 AOS
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 17, 2011, 11:44:46 am »
Nie rozumiem tej instrukcji, może ten temat będzie dla Ciebie pomocny. Osobiście bym nic nie usuwał tylko przepinał do ugody odpowiednią liczbę produktów.
http://forumpps.pl/index.php?topic=2347.0

Offline kotek

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 101
  • Pomógł? 0
Odp: Problemy z ugodą za 2009 AOS
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 17, 2011, 11:56:43 am »
też mi się to wydaje nienormalne, tylko jak będzie wyglądała sprawa z 2 rap. stat. i 2 rap. roz? pierwszy będzie wystawiony juz go ugody jeśli świadczenie będą do niej przypięte?

Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 32
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Problemy z ugodą za 2009 AOS
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 17, 2011, 12:21:59 pm »
Jeżeli świadczenia które przepinasz do ugody były już wcześniej wysłane do nfz i nie rozliczone (np.: w powodu przekroczenia limitu) to po przepięciu do ugody trzeba wysłać raport do nfz który również w nfz usunie te świadczenia z umowy, a dopiero później statystyczny do ugody.

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Problemy z ugodą za 2009 AOS
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 23, 2011, 14:03:06 pm »
Mam podobny, chociaż trochę inny problem z ugodą za rok 2010. Powstał niewielki nadlimit w umowie pobrania materiału z szyjki... do badań cytologicznych i teraz otrzymałem ugodę na parę złotych. W umowie jest napisane, że ugoda wraz z raportem statystycznym stanowi podstawę do wystawienia rachunku. Te pobrania były rejestrowane i rozliczane były bezpośrednio na portalu SIMP tu też wystawiałem rachunki, czyli poza KSPPS.
Czy ktoś może wie czy ja teraz muszę je zarejestrować w KSPPS, wysłać raport statystyczny i potem raport rozliczeniowy, aby otrzymać szablon rachunku. W ugodzie widzę, że dotyczy stycznia 2010, a faktycznie niezapłacone są z grudnia. W NFZ Panie odsyłają mnie to tu, to tam ...
Edward z Kętrzyna

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 127
  • Kropka Ukrytych: 1
  • Kropka Użytkowników: 4
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9303 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]