collapse

Reklama


Autor Wątek: Drukowanie recept  (Przeczytany 229675 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #285 dnia: Września 04, 2018, 19:41:23 pm »
To ja nie mogłem raz z tą opcja dojść do ładu i zacząłem dawać opcję na NIE i ustawiać na środku A4 i było ok.
Jeszcze jedna rzecz - miałem taki przypadek, że drukarka miała na podajnik określony rozmiar kartki na A4 (raz w jakimś canonie, raz w HP). Wtedy jak puszczałem wydruk w rozmiarze zapewne innym niż A4, to drukarka stawała i czekała na kliknięcie OK z jej panelu. Druk szedł jednak przesunięty całkiem do lewej. Ustawienie rozmiaru na Dowolny (albo jakoś podobnie) w obydwu przypadkach rozwiązało problem. Ustawienie nie w sterowniku, ale w samym urządzeniu (w Canonie zmiana z panelu przyciskami, HP sieciowa była - zmiana spod jej strony www).
Wydaje mi się, ze skoro u Ciebie HP działa ok, to z brotherem może być podobna sprawa o ile pozwala na to sama drukarka.
Inna sprawa, że sam pewnie drukowałbym na laserze.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline treningmedica

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Pomógł? 0
Drukowanie recept
« Odpowiedź #286 dnia: Października 06, 2018, 21:51:01 pm »
Witam!
Mam ogromną prośbę o pomoc. Przy jednym z lekarzy przy wydruku recepty w wizycie wszedł mi szablon nadruk recepty 2012. Pula recept jest pobrana i aktywna. Próbowałam wydruku samej recepty poza wizyta i pobiera z puli.
Nie wiem czemu tylko przy tym lekarzu jest taki szablon? i nie wiem jak go zmienić na wydruk recepty 2012.
Proszę Was o pomoc :) co xxxx głów to nie jedna

Offline zukes

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 559
  • Pomógł? 11
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #287 dnia: Października 11, 2018, 10:26:22 am »
Chciałbym zapytac jakiego papieru używacie.
  • Gramatura 80g, 70g czy 90g
  • Jeśli chodzi o biel CIE146, 166 czy 168?
  • Jeśli pylność klasa C, A, A+?
  • Jaki producent papieru?
  • Gdzie robiecie zakupy?
Nie wiem czy producent i sklep to nie jest coś co jest sprzeczne z regulaminem. Ale potrzebuję porady i niby jak mam zapytać:).

Gramatura wciąganie, sklejanie się papieru.
Pylność żywotność drukarek.
Biel jakość wydruku.

Chcę znaleźć balans pomiędzy jakością i ceną.


Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #288 dnia: Października 11, 2018, 10:51:06 am »
U mnie w okolicy ciężko jest kupić papier do drukowania recept. Zawsze trzeba coś kombinować (kupować zwykły papier a później gdzieś jeździć i "po znajomości" docinać w drukarni) albo jakość nie taka jak się "gotowce" kupi.
Zacząłem testować różnych sprzedawców przez internet i bywało różnie, np. pierwsza partia ok., potem z drugą było coś nie tak (zacinała się drukarka, brała dwie kartki) i się okazało, że zamiast 80g "przez pomyłkę" przysłali 75g. Oczywiście wystarczy zmierzyć grubość ryzy i wtedy wiadomo jakiej gramatury jest papier (dowiedziałem się tego przy okazji tych problemów) i przyślą właściwy papier, ale to wszystko zabiera mój cenny czas i nerwy :)
Od kilku miesięcy w papier zaopatruję się na allegro u jednego sprzedawcy: https://allegro.pl/papier-do-wydruku-recept-10x21cm-15ryz-karton-7500-i6582217396.html i odpukać wszystko jest ok.

Sam jednak chętnie dowiem się jaki rodzaj papieru, gdzie i za ile kupujecie bo pewnie można by było troszkę zaoszczędzić.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline zukes

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 559
  • Pomógł? 11
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #289 dnia: Października 12, 2018, 10:27:44 am »
Jestem po pierwszej przymiarce.
Kupiłem papier gramatury 80gr/m2 firmy Navigator (99,99% free jam - jak głosi reklama).
Pocięła go drukarnia Multigaf w Szczecinie.
Niestety sposób zapakowania papieru spowodował, że uszkodziły się zewnętrzne kartki.

Wyszło ok. 9,34zł za 500sztuk. W takiej cenie jednak na ryku można już kupić 90gr/m2 w klasie A+.

Ale sam papier chodzi jak złoto jest śliski nie pyli.  Na tę chwilę wszystko OK .

Tak przy okazji jaką grubość ryzy ma 80gr/m2?



« Ostatnia zmiana: Października 12, 2018, 10:56:04 am wysłana przez zukes »

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #290 dnia: Października 12, 2018, 20:41:55 pm »
z tego co mi powiedział sprzedawca to 50mm +/- 3mm. Jak jest np. 45mm to na pewno to nie jest 80gr
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Kantor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Pomógł? -1
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #291 dnia: Grudnia 17, 2018, 12:55:09 pm »
Witam, mam problem : nie mam dawkowania na receptach, a ni w opisie wizyty . W szablonie wygląda ,że wszystko ok:
[LEK1]     [NZ1]
[ILOSC1]
[DAWKOWANIE1]
 z boku [ODPL1]
,ale nie drukuje mi tego na rp ani w opisie wizyty.
 Kolejna sprawa ,że jeżeli pisze kilka rp to w opisie wizyty nie oddziela dat realizacji ,że jest to rp na kolejny miesiąc.
Jeżeli ktoś posiada tego typu szablon będę wdzięczny.

Offline Kasiaaa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Pomógł? 1
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #292 dnia: Stycznia 24, 2019, 15:30:44 pm »
Witam,
Jak na recepcie na dole w danych lekarza drukują się dane takie jak: imię i nazwisko i NPWZ ( mam w PPS opcję na TAK RECEPTA_LEKARZ), to trzeba i tak pieczątką stemplować receptę czy w tej sytuacji wystarczy tylko podpis lekarza?

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #293 dnia: Stycznia 24, 2019, 18:07:20 pm »
jeszcze tylko musi się drukować też przynajmniej słowo lekarz i wtedy wystarczy tylko podpis
Edward z Kętrzyna

Offline Kasiaaa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Pomógł? 1
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #294 dnia: Stycznia 25, 2019, 08:16:14 am »
Dziękuję za odpowiedź. Jak przestawię na TAK opcję RECEPTA_LEKARZ to się drukuje:

np. LEK. MED. imię i nazwisko
NPWZL: ..........
telefon: ..........

To w takim razie te dane wystarczą aby nie było pieczątki czy trzeba na szablonie recepty dodać odrębne słowo "lekarz"?

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #295 dnia: Stycznia 25, 2019, 10:18:36 am »
Może być lekarz, lekarz rodzinny, lekarz otolaryngolog itd.
Bo jak jest np. Imię i nazwisko lekarza - to to za mało. Musi być dalej np. Jan Kowalski, lekarz
Edward z Kętrzyna

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #296 dnia: Stycznia 26, 2019, 00:05:27 am »
Na kartotece pracownika wpisz sobie słowo lekarz tam gdzie masz wpisane lek.med. i nie musisz nic poprawiać w wzorcach.
Sam temat lekarz czy lek.med. to świeża sprawa
http://www.rynekaptek.pl/prawo/bez-tego-slowa-na-recepcie-jest-problem-z-realizacja-recepty-ze-znizka,27873.html
Natomiast temat pieczątki - jak masz komplet odpowiednich danych drukowanych, to wystarczy podpis.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #297 dnia: Kwietnia 14, 2019, 11:25:15 am »
To ja jeszcze podpytam.
Czy na aktualnych wzorach papierowych recept mogą być linie oddzielające poszczególne leki czy nie?
Główną zmianą w stosunku do wzorów recept RP z przed 18.04.2018 jest zmiana "Dane i podpis lekarza" na "Dane i podpis osoby uprawnionej" tak?
I w związku z powyższym teraz musi być słowo "lekarz". A co w przypadku dentystów ("lekarz dentysta"?) i np doktorów którzy mieli wpisane dawniej "dr n. med.".
Pozdrawiam

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #298 dnia: Kwietnia 14, 2019, 12:08:32 pm »
Wydaje mi się, że wcześniej na wzorcach nie było linii. Chyba nawet nigdy ich nie było, ale recepty z tego powodu nie były cofane.
Prawo farmaceutyczne mówi o tytule zawodowym. "Lekarz", "Lekarz dentysta" to tytuły zawodowe, "dr n. med." to jest tytuł naukowy.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #299 dnia: Kwietnia 15, 2019, 11:29:43 am »
Wydaje mi się, że wcześniej na wzorcach nie było linii. Chyba nawet nigdy ich nie było, ale recepty z tego powodu nie były cofane.
Prawo farmaceutyczne mówi o tytule zawodowym. "Lekarz", "Lekarz dentysta" to tytuły zawodowe, "dr n. med." to jest tytuł naukowy.

Dzięki!
Pytam o te linie bo na szablonie recepty w PPSie są, a na wzorze nowych recept nie ma i wolałem się upewnić niż dziesięć razy poprawiać..

Pozdrawiam

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 80
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]