collapse

Reklama


Autor Wątek: Drukowanie recept  (Przeczytany 229674 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mariusz291

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Pomógł? -2
  • Zachodniopomorski OW NFZ
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 14, 2009, 12:30:40 pm »
Mam problem z ustawieniem nowego szablonu recepty jako domy??lny. Pomimo, ??e w module ADMIN w Szablonach zaznaczam nowy wz??r recepty jako domy??lny, to nadal przy wydruku podbiera mi piertowny wz??r recepty. Czy kto?? wie jak to naprawiÄ??

Offline artus

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 9
  • Pomógł? 0
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 20, 2009, 14:50:34 pm »
Z receptami to ja mam inny problem. A mianowicie nie mogÄ? ich pobraÄ? ani w pdf, ani spakowanych zip, a chcia??em je daÄ? do drukarni. Pr??bowa??em je ??ciÄ?gnÄ?Ä? na dw??ch komputerach i nic. Pokazuje siÄ? okno pobierania i stop. Nic siÄ? nie dzieje.
Co robiÄ???
DziÄ?ki za rady

Offline Norbert

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Pomógł? 8
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 20, 2009, 15:49:05 pm »
Okno pobierania nie zamyka siÄ? po pobraniu (wada :( ) - sprawd?? na dysku pewnie sie zapisa?? nie sygnalizujÄ?c ko??ca procesu pobierania
Nieświadomi żyją dłużej.......

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwca 08, 2009, 20:06:22 pm »
A czy u??ywa kto?? drukarek z dwoma podajnikami np.HP2055? Chodzi mi o to czy nie ma problem??w w przypadku gdy skonfigurujemy jeden podajnik na rozmiar recept a drugi na np. A4 (rachunki, wizyty).

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1302
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwca 09, 2009, 17:13:41 pm »
A czy u??ywa kto?? drukarek z dwoma podajnikami np.HP2055? Chodzi mi o to czy nie ma problem??w w przypadku gdy skonfigurujemy jeden podajnik na rozmiar recept a drugi na np. A4 (rachunki, wizyty).
SÄ? problemy. Nie umiem ich rozwiÄ?zaÄ?  :-[

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwca 10, 2009, 20:12:49 pm »
SÄ? problemy. Nie umiem ich rozwiÄ?zaÄ?  :-[

A na czy  one polegajÄ?? Pr??bowa??e?? zamieniaÄ? podajniki? W jednej aplikacji na starych sterownikach do HP2015 nie chcia??o mi chodziÄ? jak g????wny podajnik mia??em na A4 ustawione a ten przedni na A5, jedynie odwrotnie by??o ok. Dopiero jak zainstalowa??em nowe sterowniki by??o tak jak ja chcia??em.

Pytam o problemy bo nie chcÄ? ryzykowaÄ? kupna drukarki...

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwca 16, 2009, 14:38:22 pm »
przepraszam, ??e tak mÄ?cze :)

Przemys??aw a czy zmienia??e?? w szablonie recept rozmiar strony? Mo??e dlatego sÄ? te problemy?

a jak z numerowaniem recept? ca??y czas siÄ? dublujÄ? numery?

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1302
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwca 16, 2009, 18:51:14 pm »
Z numeracja to jest sprawa tajemnicza. Kamsoftu odsy??a?? mnie do NFZ a NFZ do Kamsoftu. Na parÄ? tysiÄ?cy recept wraca 3-4 pacjent??w z apteki z b??Ä?dna receptÄ?.
Co do edytowania szablonu recept to jest to opisane na pierwszej stronie tego tematu. Nie zmienia??em rozmiaru strony bo przecie?? recepty maja ustalonÄ? wielko??Ä? przez NFZ czy te?? MZ.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwca 16, 2009, 21:14:30 pm »
Co do edytowania szablonu recept to jest to opisane na pierwszej stronie tego tematu. Nie zmienia??em rozmiaru strony bo przecie?? recepty maja ustalonÄ? wielko??Ä? przez NFZ czy te?? MZ.

tak, ale jak przyjrzaem siÄ? dok??adniej szablonowi recept i je??li m??wisz ??e sÄ? problemy z drukarkami dwupodajnikowymi to mogÄ? one wynikaÄ? w??a??nie ze zdefiniowanego rozmiaru recepty.

jak zrobisz podglÄ?d wydruku recepty to widzisz, ??e rozmiar kartki jest A4. mo??esz jedynie w opcjach administratora wybraÄ? ??rodkowanie recepty ale i tak bÄ?dzie ona drukowana na du??ym papierze.

drukarkÄ? dwupodajnikowÄ? ustawiasz w zale??no??ci od rozmiaru drukowanego dokumentu. je??li rozmiar jest A4 albo pobierany z drukarki to ona zawsze bÄ?dzie sz??a z tego samego podajnika.

zaczÄ???em kombinowaÄ? z rozmiarem strony:
- w edytorze szablonu masz plik->ustawienia strony i tam wpisa??em odpowiednie wymiary jednak w podglÄ?dzie rozmiar kartki nadal jest wiÄ?kszy
- w oknie poprawy szablonu (tam gdzie wpisujesz nazwÄ?, opis itd) nie mo??esz wwprowadziÄ? w??asnego rozmiaru strony poniewa?? nie zgadza siÄ? typ danych. zmieni??em wiÄ?c w tabeli SDRW rÄ?cznie ale dalej w podglÄ?dzie wychodzi kartka wiÄ?ksza ni?? recepta

i teraz pytanie - czy pr??bowa??e?? tak robiÄ?? je??li PPS bÄ?dzie w nag????wku dokumentu do wydruku podawa?? odpowiedni rozmiar i je??li taki rozmiar powiÄ???emy w ustawieniach drukarki z podajnikiem x to musi byÄ? ok.
wed??ug mnie przy drukowaniu recepty PPS ustawia rozmiar papieru na A4 (bÄ?d?? pobiera z drukarki) i dlatego nie mo??na skonfigurowaÄ? kilku podajnik??w.

niestety w przychodni w kt??rej chcÄ? to zrobiÄ? nie mam odpowiedniej drukarki. nie chcÄ? kupowaÄ? specjalnie po to ??eby siÄ? przekonaÄ? ??e jednak nie da siÄ? uruchomiÄ?.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 16, 2009, 21:16:58 pm wysłana przez mpi »

Offline marela

  • Sponsorzy Forum
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 328
  • Pomógł? 6
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #24 dnia: Września 22, 2009, 09:53:41 am »
Czy czyste recepty te?? mo??na wydrukowaÄ? w PPS-ie?

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #25 dnia: Września 22, 2009, 10:10:35 am »
Czy czyste recepty te?? mo??na wydrukowaÄ? w PPS-ie?

z tego co wiem to TAK
gdzies w programie (chyba w module Admin ?) podaje sie zakresy numeryczne przyznane przez NFZ lekarzom

ale napewno sie zaraz wypowiedza bardziej doswiadczeni w tej materii koledzy

pozdrawiam

Offline maxmaj

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Pomógł? 0
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #26 dnia: Października 27, 2009, 14:11:25 pm »
A ma pytanie jak nadrukowywaÄ? na recepte bez wpisywania numeru recepty. Czy gdzie?? jest opcja aby mo??na by??o tak drukowaÄ? ?

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #27 dnia: Października 27, 2009, 14:46:30 pm »
Masz wyja??nione w tym temacie jak zmieniÄ? szablon a w szablonie mo??esz usunÄ?Ä? pole z nr recepty.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline maxmaj

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Pomógł? 0
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #28 dnia: Października 27, 2009, 17:13:17 pm »
Ale je??eli zmieniÄ? szablon to i tak mnie program nie przepu??ci ka??e wype??niÄ? pole z numerem recepty

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #29 dnia: Października 27, 2009, 18:44:30 pm »
U mnie nie ma takich problem??w. Na pewno wywali??e?? to pole z szablonu? Wpisz jaki?? wymy??lony numer i zobacz w podglÄ?dzie drukowania czy siÄ? pojawia.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 120
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]