collapse

Reklama


Autor Wątek: Drukowanie recept  (Przeczytany 229663 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grażyna

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Pomógł? 5
  • Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #30 dnia: Kwietnia 07, 2010, 15:43:10 pm »
Witam, mam pytanie do osób bardziej doświadczonych w drukowaniu recept. Mam zamiar kupić nową drukarkę specjalnie do recept, proszę o doradztwo w tej materii. Pozdrawiam

Offline it.bydg

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 50
  • Pomógł? 0
  • kujawsko-pomorskie
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #31 dnia: Kwietnia 19, 2010, 09:24:04 am »
Witam

może być HP LaserJet P1006, lub lepszy model gdy ma być udostępniana w sieci, HP LaserJet P1505
ważne by miała osobny podajnik na koperty/recepty

Pozdrawiam

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #32 dnia: Kwietnia 19, 2010, 11:44:03 am »
nie wiem czy dobrze rozumiem Ciebie.
Piszesz o osobnym podajniku na koperty/recepty - czy masz na myśli podajnik tzw. priorytetowy? Tam gdzie wsuwasz w przypadku wymienionych drukarek 10 kartek? Jeśli tak to myślę, że Grażynie chodziło o coś innego. Ona chce kupić drukarkę specjalnie do drukowania recept i tylko o to jej chodzi. Więc wkładanie co 10 recept kartek do drukarki byłoby trochę uciążliwe.

Myślę, że w tym przypadku należałoby się przyjrzeć dolnemu podajnikowi, który nie zawsze obsługuje taki wąski format papieru jaki mają recepty (chyba to jest DL?).
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 19, 2010, 11:50:20 am wysłana przez mpi »

Offline gurami82

  • Sponsorzy Forum
  • Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 180
  • Pomógł? 13
  • Mazowiecki / Lubelski OW NFZ
    • Rozliczenia Medyczne !!!
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #33 dnia: Kwietnia 19, 2010, 13:08:27 pm »
Witam
Ja w zakładzie używam drukarek HP 1018. Jest droga w zakupie (około 500 zł) ale tania w eksploatacji i ma dwa podajniki na papier.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #34 dnia: Kwietnia 20, 2010, 08:09:02 am »
gurami82, problem z tą drukarką jest taki, że jest to stary model, którego chyba już nigdzie nie można kupić. Sam mam 1020 u siebie i gdy chciałem zakupić kolejną kilka miesięcy temu to nigdzie jej nie było i musiałem kupić P1006.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Goodi

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Pomógł? 21
  • Lubelski OW NFZ
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #35 dnia: Kwietnia 20, 2010, 08:48:04 am »
Z tej niższej półki seria 100x też już jest "End-of-life" i powoli wycofywana z hurtowni. Następcą jest model 1102 i 1102w (wersja "w" z podwójnym podajnikiem). Parametry techniczne podobne, pytanie tylko, jak z niezawodnością...

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 20, 2010, 22:42:10 pm wysłana przez Goodi »

Offline Grażyna

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Pomógł? 5
  • Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #36 dnia: Kwietnia 20, 2010, 12:37:42 pm »
Witam, dziękuję za rady, chodzi mi właśnie o drukarkę tylko do recept, tanią w eksploatacji. Pozdrawiam

Offline ketjow

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Pomógł? 1
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpnia 31, 2010, 13:11:58 pm »
witam,

mam problem z drukowaniem recept z numerem recepty.
puste recepty drukują się poprawnie - czyli zostaje pobrany numer recepty z zaimportowanej wcześniej puli.
Wydruk recepty z danym lekiem niestety drukuje się bez numeru recepty, może ktoś wie w czym jest problem?

Pozdrawiam

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1302
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #38 dnia: Września 01, 2010, 07:04:26 am »
Używasz aktualnej wersji? dodajesz pule recept z .xml czy wpisujesz ręcznie? Z doświadczenia podpowiem, że bezpieczniej jest dodawać ręcznie zakres puli recept dla danego lekarza. Sprawdź czy drukujesz recepty przypisane do lekarza do którego dodałeś pulę.

Offline ketjow

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Pomógł? 1
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #39 dnia: Września 02, 2010, 14:21:35 pm »
już działa, jednak metoda prób i błędów zadziałała.

dzięki!

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #40 dnia: Listopada 17, 2010, 14:33:30 pm »
Mam problem z szablonami. Polega on na tym, że gdy chcę wydrukować receptę mam do wyboru tylko jeden szablon: NADRUK RECEPTY. Lista szablonów zawiera też tylko jedną pozycję. Jak to zmienić? Chciałbym dodać kilka szablonów aby pracownik mógł sobie wybrać ten, którego akurat potrzebuje, ale żeby jeden z nich był domyślny.
W załącznikach możecie zobaczyć jak to teraz u mnie wygląda.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1302
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #41 dnia: Listopada 17, 2010, 18:21:05 pm »
Myślę, że nie ma takiej funkcjonalności. Ustawia to użytkownik z prawami admina jaki szablon jest ustawiany.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #42 dnia: Listopada 17, 2010, 19:52:25 pm »
Domyślam się że chodzi o moduł admin i zmienną DEF_NDRW. Zmieniam tam wartość na swój przygotowany wcześniej szablon jednak gdy próbuję wydrukować receptę cały czas jest widoczny stary szablon. Co należy wpisać w polu wariant zmiennej DEF_NDRW bo zostawiam je puste.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline ANS2000

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 12
  • Pomógł? 0
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #43 dnia: Grudnia 05, 2010, 12:46:02 pm »
Ja zakupiłem drukarkę Kyocera FS-2020. Niestety mam problem z wydrukiem recept, ponieważ PPS wysyła info do drukarki, że drukuje ona kartkę A4, a drukarka drukuje mi receptę. Po wydrukowaniu każdej strony więc informuje, że wydrukowała na innym formacie niż kazał jej program. Trzeba błąd potwierdzić przyciskiem na drukarce i drukuje kolejne. I tak po każdej recepcie... Jak drukuję ok 50 -100 jednorazowo oznacza to wielki kłopot. Na pewno nie mozna wyłączyć tego ani programowo spod oprogramowania, ani spod menu drukarki. Nie wiem jak sobie z tym poradzić.
Mam starszy model FS-2000 - idealnie się sprawdza (ok. 35000 recept wydruowanych). Nie miała tego komunikatu. Myślałem, ze FS-2020 bedzię równie bezproblemowa - a tutaj problem, z którym nie mogę sobie poradzić. Moja znajomość PPS jest bardzo słaba, więc jeśli ktoś mógłby coś podpowiedzieć bardzo proszę !
Co do drukarek - HP 1020 przy drukowaniu ok 300 recept dziennie się nie sprawdzały dlatego myślę, że nowsze modele z tej półki też mogą nie wytrzymać obciążenia. U mnie załatwiłem dwie drukarki 1020, zamin domyśliłem się, że one poprostu nie wytrzymywały obciążenia. Usypywały toner po bokach wewnątrz drukarki (był na pewno oryginalny - 3 szt.) Wysłałem do naprawy po miesiącu pracy. HP wymienio na nową - z drugą stało się dokładnie to samo, więc domyśliłem się, ze poprostu takiego obciążenia nie wytrzymuje. W innej przychodni mam 1020 i tam przy ok. 50-100 receptach drukowanych nie naraz tylko w ciągu całego dnia - radzi sobie bez problemu (od ok. 3 lat).
Informacje moje są typowo praktyczne - z mojego doświadczenia.
Jeśli ktoś miałby jakiś pomysł jak mi pomóc z FS-2020 bardzo proszę.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #44 dnia: Grudnia 05, 2010, 13:43:26 pm »
a próbowałeś ustawić rozmiar papieru w szablonach?
W module Admin-> szablony stajesz na szablonie WYDRUK RECEPTY OD ROKU 2007 i klikasz [F2 Dodaj]. Powstaje Ci kopia szablonu którą możesz modyfikować. W rozmiarze papieru podajesz 99x210 i zaznaczasz checkbox "domyślny" (aby podczas wydruku recepty program korzystał domyślnie z tego szablonu a nie standardowego). Mżesz podać swoją nazwę szablonu. Następnie jak klikniesz [F4 Popraw] to wejdziesz w szablon wydruku. Wchodzisz w menu Plik->ustawienia strony i tam też podajesz odpowiedni rozmiar dokumentu. Wychodzisz (na pytanie o zapisanie szablonu klikasz nie) a w okienku "zmiana informacji o szablonie" zapisujesz przez [OK].

Nie wiem czy to pomoże, ponieważ ja i tak mam problemy z drukarkami dwupodajnikowymi.
Jakiś szablon jest poprawiony w taki sposób że wysyła prawidłowy rozmiar - chyba recepta. Przebieg wizyty, skierowanie itd... drukarka widzi jako A4 (pomimo że jest A5) i tak skonfigurowałem jeden z podajników, natomiast chyba szablon recept odczytuje poprawnie ale nie mam takiego rozmiaru do wyboru w drukarce, więc ustawiłem domyślnym podajnikiem ten co mi wychodzą recepty, natomiast wszystko co jest A4 (a więc źle odczytane skierowania i przebieg wizyty) idzie na drugi
Aha! podczas wydruku recepty w okienku dialogowym sprawdź czy prawidłowy szablon jest wybierany. I w opcjach musi być NADRUK_WYSR na "Nie".
« Ostatnia zmiana: Grudnia 05, 2010, 13:52:13 pm wysłana przez mpi »

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 103
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]