collapse

Reklama


Autor Wątek: Drukowanie recept  (Przeczytany 231286 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kubaru

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Pomógł? 1
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #60 dnia: Grudnia 14, 2011, 22:22:20 pm »
Na recepcie w adresie pacjenta zdublowana jest nazwa miejscowości ( dotyczy wiosek bez nazw ulic ).
Jeżeli w karcie pacjenta uzupełni się adres o: POCZTA, to na wydruku za kodem pocztowym Wchodzi właśnie poczta, a nie zdublowana miejscowość. Jak automatycznie uzupełnić w całej bazie POCZTĘ na podstawie kodu pocztowego?  Wiem, że można włączyć nazwę gminy, ale to nie usuwa dublowanie, a zajmuje kolejny wiersz.

Online neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #61 dnia: Stycznia 02, 2012, 13:48:29 pm »
Witam.

Jaką drukarkę zakupić do drukowania recept? Przejrzałem poprzednie wypowiedzi ale w większości to te problematyczne byłyb wspomniane.
Recept raczej mało ale jak już ruszy i lekarze się przekonają to myśle że 80% "produkcji" będzie z PPSa. Drugi podajnik się przyda czy tylko zawadza? Jaki model ma ogranicznik papieru do formatu recepty? I czy wyśrodkowany czy do krawędzi i jak mniej problemowo? Sam myślałem o jakiejś HP od 1102/1102w do 2055d, sieć niepotrzebna bo i tak będą lokalnie przy PC.

Offline kalilech

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 462
  • Pomógł? 20
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #62 dnia: Stycznia 02, 2012, 16:28:37 pm »
ja mam 3 samsungi Laser Printer ML-2850 i działają bez problemów.
mają ustawianie kasety do wielkości recept i dodatkowy podajnik do A4 - np. skierowania.
o ile pamiętam mają też dupleks.
wydruk recept wypośrodkowany.

Online neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #63 dnia: Stycznia 03, 2012, 15:34:51 pm »
Dzięki za pomoc, mam na miejscu jakieś starsze urządzenie, dokupię BLOZ-ODPŁATNOŚCI i zobaczę jak to będzie w praktyce działało, jak w miarę sprawnie lekarze będą sobie radzić to pomyślę o kolejnych stanowiskach.

Offline Rys115

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 12
  • Pomógł? 0
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #64 dnia: Stycznia 03, 2012, 21:47:45 pm »
Próbowałem dziś ustawić szablon wydruku recepty 2012, bez powodzenia, pomimo zmiany w module Admin, Obsługi recept 2012 na "TAK" Przy wydruku recept dalej jest dostępna tylko "Recepta od 2007"

Offline Rys115

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 12
  • Pomógł? 0
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #65 dnia: Stycznia 03, 2012, 23:02:56 pm »
Jest postęp, w module Serwis, baza danych, aktualizuj szablony wydruków.
Aktualizację pobrałem ze strony Kamsoftu, Komunikaty? Nie rozumiem czemu aktualizacja szabonów nie została pobrana razem z aktualizacją programu.
Zajeło mi to zbyt dużo czasu, Kamsoft poza modułem chce zmusić do wykupienia serwisu???

Offline Norbert

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Pomógł? 8
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #66 dnia: Stycznia 03, 2012, 23:07:32 pm »
Czy ktoś się orientuje dlaczego na recepcie nie chce mi się drukować PESEL pacjenta w postaci cyfrowej i kodu paskowego?????
Nieświadomi żyją dłużej.......

Offline Rys115

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 12
  • Pomógł? 0
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #67 dnia: Stycznia 04, 2012, 11:09:15 am »
Czy ktoś się orientuje dlaczego na recepcie nie chce mi się drukować PESEL pacjenta w postaci cyfrowej i kodu paskowego?????
Post wyżej walczyłem z aktualizacją, jak ją zrobiłem to ukazał się kod kreskowy PESELU pacjenta, przedtem też go nie miałem, myślę że to sprawa szablonu bo w module Admin nic nie znalazłem.
W module Admin, szablony, (można zobaczyć co jest na szablonie) Ja zrobiłem to tak: znalazłem używany szablon (w moim przypadku Recepta od 2007) zrobiłem dodaj i popraw, wtedy widzisz co jest na szablonie, nowego szablonu oczywiście nie tworzyłe.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 04, 2012, 11:17:26 am wysłana przez Rys115 »

Offline Tolman

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Pomógł? 0
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #68 dnia: Stycznia 04, 2012, 11:27:24 am »
witam
i udało się komuś opanować wydruk recept 2012, lub jeżeli nie to czy udało się poprawić szablon 2007 tak aby wpisywał odpłatność?

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #69 dnia: Stycznia 04, 2012, 11:38:16 am »
Udało się w szablonie z 2007 roku dodać odpłatność, zgodnie z komunikatem Kamsoft.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #70 dnia: Stycznia 04, 2012, 14:10:30 pm »
Czy może ktoś się orientuje czy KS- BLOZ pokazuje gdzieś w opisie leku, wszystkie zarejestrowane wskazania?
Pozdrawiam
Bartosz

Offline cookie.butcher

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 9
  • Pomógł? 0
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #71 dnia: Stycznia 04, 2012, 23:46:27 pm »
Udało się w szablonie z 2007 roku dodać odpłatność, zgodnie z komunikatem Kamsoft.

Udało Ci się dodać na recepcie pola odpłatność i na wydruku pojawiają się odpowiednie wartości (jeśli są uzupełnione w Kartoteki->Słowniki podręczne->Odpłatność leków)? Czy drukują się puste pola i trzeba odpłatność wpisać długopisem?:)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #72 dnia: Stycznia 05, 2012, 09:01:57 am »
A jaki sens by było dodawać pole, które należy wypełniać długopisem po wydrukowaniu? Chyba nie posądzasz mnie o taką bezmyślność?

Zrobiłem zgodnie z tą instrukcją i jeśli pole odpłatność jest wypełnione (obojętnie czy podczas wystawiania recepty, czy wcześniej skonfigurowane w kartotekach) to drukuje się na recepcie wartość np. 30% przy danym leku.

Offline Tolman

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Pomógł? 0
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #73 dnia: Stycznia 05, 2012, 11:46:55 am »
Jak wyżej kolega zaznaczył, zrobiłem zgodnie z komunikatem kamsoftu i jest ok. Dopisałem sobie słownik odpłatności za leki i tez jest ok.

Offline cookie.butcher

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 9
  • Pomógł? 0
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #74 dnia: Stycznia 05, 2012, 19:06:15 pm »
A jaki sens by było dodawać pole, które należy wypełniać długopisem po wydrukowaniu? Chyba nie posądzasz mnie o taką bezmyślność?

Zrobiłem zgodnie z tą instrukcją i jeśli pole odpłatność jest wypełnione (obojętnie czy podczas wystawiania recepty, czy wcześniej skonfigurowane w kartotekach) to drukuje się na recepcie wartość np. 30% przy danym leku.

Oczywiście, że Cię o to nie posądzam:), a Ty chyba nie posądzałeś mnie, że Cię o to posądzam?:) Napisałem to co napisałem z czystej zazdrości, że Tobie się udało to skonfigurować, a mi nie:) Ale do rzeczy:
Mój problem polega na tym, że podczas wystawiania recepty nie mam do wyboru odpłatności (jak rozumiem powinna być?) w kartotece uzupełniłem, ale na recepcie się nie uzupełnia (szablon, zgodnie ze wspomnianą instrukcją, utworzyłem).
Wersja PPS: 2012.00.0.7
Okno dodawania recepty ("karta recepty") wygląda po staremu a powinno zawierać możliwość wyboru odpłatności - dobrze myślę?
Opcję RECEPTA_2012 ustawiałem na TAK i na NIE - nic to nie dało.
Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 49
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 3
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9309 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]