collapse

Reklama


Autor Wątek: Drukowanie recept  (Przeczytany 231144 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ANS2000

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 12
  • Pomógł? 0
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #45 dnia: Grudnia 05, 2010, 14:05:09 pm »
Nie próbowałem - dlaczego .... Otóż, drukarka podłączona jest do notebooka, który pracuje jako użytkownik podłączony do serwera. Do komputera pracującego jako serwer dla PPS jest podłączona Kyocera FS-2000 - i ta drukuje poprawnie. Obawiam się, że jak namieszam z ustawianiami wydruku to na obu będę miał problem. Serwis Kyocera przysłał mi plik (nie pamiętam teraz rozszerzenia), abym podegrał do drukarki, ale to nie pomogło. Czekam jeszcze dalej na ich pomoc. Ale czas jest b. ważny, bo jak pisałem tych recept drukowanych jest kilkaset dziennie, a klikanie po każdej na przycisk przecież nie wchodzi w grę.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #46 dnia: Grudnia 05, 2010, 14:11:19 pm »
Jeśli utowrzysz kopię szablonu to nie namieszasz - bo będziesz robił na swoim wzorze. W razie czego usuniesz go i pozostanie domyślny standardowy szablon.

Offline ANS2000

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 12
  • Pomógł? 0
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #47 dnia: Grudnia 05, 2010, 15:18:48 pm »
Trochę zawiedziony jestem, że takich komunikatów Kyocera nie pozwala poprostu wyłączyć - jak serwis mi nie pomoże - wóczas będę próbował alternatywnych rozwiązań. Myślę, że ze strony serwisu jest to dopisanie formatu w odpowiednim pliku, wrzucenie do drukarki i już. Zobaczymy.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #48 dnia: Grudnia 05, 2010, 20:07:30 pm »
Mam problem z szablonami. Polega on na tym, że (...)

Michał dopiero teraz doczytałem Twój problem. Rozwiązałeś go już?
Szablon NADRUK RECEPTY pojawia się w przypadku gdy nie masz wprowadzonej puli recept do programu i pole z numerem recepty pozostanie puste.
Jeśli wprowadziłeś pule recept to podczas drukowania będzie Ci się pojawiał szablon WYDRUK RECEPTY OD ROKU 2007.
Obydwa szablony (chyba? ale napewno ten drugi) możesz skopiować (stojąc na nim klikasz F2 Dodaj) i zmieniasz co tylko chcesz.
Ja zmieniłem u siebie rozmiar papieru (zarówno w oknie ustawień szablonu jak i w samym szablonie) na właściwy jaki ma recepta i wtedy musiałem w opcjach zmienić ustawienie NADRUK_WYSR na NIE.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #49 dnia: Grudnia 05, 2010, 21:40:56 pm »
Już sam doszedłem do tego wszystkiego, ale dzięki. Też u siebie pozmieniałem rozmiar papieru na właściwy i wszystko działa ok na drukarkach hp 1006p. Niestety nie wiem dlaczego, ale drukarka 1020 nie bierze rozmiaru papieru z szablonu i cały czas jest A4 (na szczęście nie ma w planach drukowania recept na tej drukarce).
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #50 dnia: Grudnia 05, 2010, 21:44:54 pm »
Niestety nie wiem dlaczego, ale drukarka 1020 nie bierze rozmiaru papieru z szablonu i cały czas jest A4

tzn? Nie bardzo wiem o co chodzi?

EDIT:
Aha chyba wiem o co chodzi. Że na 1020 drukuje od lewej krawędzi i jak włożysz receptę to wychodzi pusta? W takim przypadku powinineś zostawić wydruk wyśrodkowany na tak i rozmiar A4. Ja niestety potrzebowałem ustawić rozmiar 99x210 w celu odróżnienia przez drukarkę co idzie i dla innego gabinetu gdzie jest zwykła drukarka i sporadycznie recepty są drukowane zrobiłęm nowy szablon o rozmiarze A4 i ręcznie wyśrodkowałem wszystkie elementy.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 05, 2010, 21:53:31 pm wysłana przez mpi »

Offline ANS2000

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 12
  • Pomógł? 0
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #51 dnia: Grudnia 08, 2010, 20:24:09 pm »
MPI - niestety nie drukuje. Jak pustawiam format recepty - dwie kartki drukuje puste, na trzeciej nadruk recepty ale bez nazwy świadczeniodawcy. Zapomniałem wczesniej dodać, ze drukuje na tej Kyocera czyste recepty z puli. Ten szblon też skopiowalem i na tej kopii działałem wg. Twoich wskazówek - niestety. Dzięki.

Offline ANS2000

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 12
  • Pomógł? 0
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #52 dnia: Grudnia 10, 2010, 10:53:52 am »
Dalej walczę z problemem. Problem dotyczy wydruku recept pustych z puli - tylko te ta drukarka ma drukować. Jeśli ustawię dokładnie rozmiar recepty 99x210 wówczas drukuje 3 kartki. Jak wydrukuję bez patrzenia na podgląd wydruku - drukuje dwie kartki puste na trzeciej połowę recepty. Jak zrobię wcześniej podgląd wydruku - drukuje dwie kartki puste na trzeciej receptę, ale bez nazwy świadczeniodawcy.
Jeśli ktoś już ten problem przerabiał z owocnym zakończeniem - bardzo proszę o pomoc.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #53 dnia: Grudnia 10, 2010, 16:31:17 pm »
a ten rozmiar zmieniałeś w dwóch miejscach? Podajesz go zarówno w okienku z ustawieniami szablonu oraz w samym szablonie.

Jednej rzeczy nie rozumiem - co to znaczy wydruk recept pustych z puli? Bez leków? Chyba coś źle zrozumiałem?

Offline ANS2000

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 12
  • Pomógł? 0
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #54 dnia: Grudnia 11, 2010, 16:16:29 pm »
Recepty puste z puli to recepty puste tylko z nadrukiem nazwy świadczeniodawcy - lekarze na nich później ręcznie wypisują nazwy leków. Z reguły drukują je drukarniach, ale w tym przypadku chcą i drukują sobie sami.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #55 dnia: Grudnia 11, 2010, 19:33:22 pm »
Rozumiem, że zdają sobie sprawę z tego że wydruk pustej recepty jest bezsensowny z tego względu, że wychodzi dużo drożej niż z drukarni...

Nie odpowiedziałeś czy rozmiar ustawiałeś w dówch miejscach?

Offline ANS2000

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 12
  • Pomógł? 0
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #56 dnia: Grudnia 12, 2010, 18:18:59 pm »
Poustawiałem wszystko wg Twoich instrukcji. Jak pisałem - za każdą razem jak wybieram format właściwy dla recepty to drukuje 3 kartki (opisałem powyżej). Wiem, ze wychodzi drożej, ale nie ja za to płacę i jak nie chcą to nie moja rola w tym aby przekonywać :) 

Offline keeper009

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 2
  • Pomógł? 0
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #57 dnia: Września 15, 2011, 07:27:44 am »
papier na recepty można nabyć drogą zakupów na ********

Chcesz reklamy to zapłać. Informacja na górze pod napisem Aktualności. Póki co - ban.
mpi
« Ostatnia zmiana: Września 15, 2011, 08:15:39 am wysłana przez mpi »

Offline problem

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 126
  • Pomógł? 2
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #58 dnia: Listopada 15, 2011, 09:22:35 am »
Wiam, u mnie problem jest podobny : HL-2035 drukuje jedną receptę i jedną pustą kartkę. Tę pustą kartkę można wykorzystać, ale drukarka ma zliczanie kopii i szybko trzeba wymieniać toner. Zmieniałem uż wszsytko co tylko można, włącznie z przesuwaniem obiektów na recepcie i nic. Ma ktoś pomysł?

Offline jaku

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 7
  • Pomógł? 2
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #59 dnia: Listopada 28, 2011, 19:49:42 pm »
Tak w skrócie:
1. Moduł Admin
2. menu Admin - Drukarki
3. W otwartym okienku Zarządzanie drukarkami wybierasz klawisz DODAJ
4. w otwartym okienku Dodawanie definicji drukarki wybierasz klawisz WYBÓR
5. Wskazujesz drukarkę do drukowania recept
6. Nadal w okienku Dodawanie definicji drukarki wybierasz klawisz USTAWIENIA i definiujesz w sterowniku drukarki format recepty 99x210 i ustawiasz go jako domyślny.
7. Zapisujesz zmiany w sterowniku drukarki
8. W okienku Dodawanie definicji drukarki) klikasz OK.
9. Drukarka powinna pojawić się na liście drukarek w oknie Zarządzanie drukarkami.
10. Zamykasz okno i wychodzisz z modułu Admin
11. Teraz przy drukowaniu recept, z listy dostępnych drukarek, wybierasz tą zdefiniowaną powyżej.

Powodzenia, u mnie działa. :-)



 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 95
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]