collapse

Reklama


Autor Wątek: Drukowanie recept  (Przeczytany 231331 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline krzysiek1981

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 133
  • Pomógł? 0
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #255 dnia: Czerwca 22, 2015, 12:24:14 pm »
Czy u Was też wystąpił problem z drukowaniem recept po ostatnij aktualizacji? U mnie drukuje recepty w połowie ścięte, mimo ustawionego w opcjach NADRUK_WYSR NA TAK.

Offline maxmaj

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Pomógł? 0
Drukowanie recept
« Odpowiedź #256 dnia: Czerwca 25, 2015, 11:39:17 am »
Wersja 2015.01.4.2     (data aktualizacji: 25 czerwca 2015)

- Poprawa błędu pojawiającego się podczas obsługi recept.

Niestety, po wykonaniu aktualizacji, 4 recepty wydrukowało poprawnie, kolejne z błędem ERROR CODE: 2 , nie powiodło się wyświetlanie okna ustawień wydruku.

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #257 dnia: Czerwca 25, 2015, 11:57:09 am »
Edward z Kętrzyna

Offline maxmaj

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Pomógł? 0
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #258 dnia: Czerwca 25, 2015, 16:10:39 pm »
Aktualizacja 2015.01.4.2 , nie rozwiązuje problemu z receptami... Z obserwacji zauważyłem iż po kliknięciu recepta (po 2 minutach pojawia się okno) - w tym trakcie Firebird przestaje odpowiadać (zawieszka) - w kolejności dodanie leków i opcji drukowania komunikat w załączniku

Offline Tedik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 52
  • Pomógł? 0
  • Mazowiecki OW
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #259 dnia: Marca 12, 2016, 10:32:53 am »
Witam.
Mam pytanie, może wątek się przewinął już ale nie mogę znaleźć.
Otóż KSPPS jak drukuje receptę to w polu Świadczeniodawca oraz Lekarz mam tylko kod kreskowy a nie mam pod nim napisanego tego kodu w postaci cyfr. Czy jest to wymagane? Jeśli tak to które pole dodać w szablonie recepty (o ile można). A może w Adminie jakiś parametr przestawić.

Z góry dzięki za podpowiedź.

Pozdrawiam

Tadeusz z Sochaczewa

Online 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #260 dnia: Marca 12, 2016, 13:31:42 pm »
Nie da się, ale nie jest to wymagane - elementy kodu kreskowego są na recepcie w innych miejscach zawarte. Sama cyfrowa interpretacja kodu kreskowego oprócz samych elementów kodowanych dodatkowo zawiera cyfry informacyjne co jest w kodowane i cyfrę kontrolną kodu. Tych danych nie trzeba widzieć.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Tedik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 52
  • Pomógł? 0
  • Mazowiecki OW
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #261 dnia: Marca 12, 2016, 20:03:25 pm »
Dzięki za info.
A czy jest możliwość ustawienia konkretnej drukarki do konkretnego stanowiska? Mam 5 stanowisk, 3 drukarki HP 1102w i 2 drukarki  HP 1515. Wydruk ustawiony w KSPPS na środek kartki. HP 1102w oczywiście drukuje bez problemu ale HP 1515 niestety ma jeden podajnik i kartkę recepty trzeba włożyć przy prawym boku więc ustawienie wydruku na środku kartki już nie pasi.

Jak to ugryźć.

Tadeusz z Sochaczewa

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #262 dnia: Marca 12, 2016, 20:41:20 pm »
Nie da się? :)



Teoretycznie może i nie wymagane ale jakiś czas temu pamiętam że NFZ upierał się iż te wartości powinny być drukowane wraz z kodem. Chyba wtedy od Eryka wystąpili o opinię do MZ z której wynikało że nie są wymagane. Nie jestem pewien czy pomimo tej opinii NFZ dalej się nie upierał przy swoim. Dlatego ja te wartości drukuję.



(...) A czy jest możliwość ustawienia konkretnej drukarki do konkretnego stanowiska? (...)

Przyznam że nie rozumiem pytania. Podejrzewam, że drukarki są lokalne a więc masz je przypisane do konkretnego stanowiska :) Prawdopodobnie problem tkwi w tym że recepty masz wyśrodkowane i na 2 stanowiskach gdzie są inne drukarki jest problem.
Można utworzyć drugi szablon z odpowiednim wyrównaniem jednak podczas wydruku trzeba będzie za każdym razem wybierać ten szablon (jeden jest jako domyślny i chyba nie można "domyślności" szablonu przypisać do użytkowania bądź stanowiska).

Inna sprawa czy naprawdę potrzebujesz drugi szablon tworzyć - coś nie mogę zrozumieć tego że recepty przy prawym boku trzeba włożyć...
« Ostatnia zmiana: Marca 12, 2016, 20:51:52 pm wysłana przez mpi »

Online 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #263 dnia: Marca 12, 2016, 22:04:06 pm »
@mpi
Jak widać człowiek uczy się całe życie, dzięki za naprostowanie. Nigdy nie doszedłem do tego, bo opierałem się na ustawie o receptach, a tam jest napisane, że ma się drukować kod kreskowy bez wyszczegółowienia jego składników. Nigdy też nie miałem takiej recepty zakwestionowanej ani przez aptekę (chociaż chyba raz coś się zdarzyło, ale apteka nie dała sensownych podstaw, że recepta jest nieważna) ani przez NFZ. No ale drukować oczywiście nie zaszkodzi.

Jak chodzi o drukarki, ja to obchodzę tak, że ustawiam opcję wyśrodkowania na nie, a wzorzec recepty robię swój na rozmiarze a4 (szerokość) i sam ustawiam receptę na środku szerokości i drukarki w rozmiarówce a4 nie mają z tym problemu, ale wszystkich oczywiście nie przetestowałem.

Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Tedik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 52
  • Pomógł? 0
  • Mazowiecki OW
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #264 dnia: Marca 12, 2016, 22:39:53 pm »
No czasami jak się pisze to się wydaje że wszyscy zrozumieją  ;)
Drugi szablon mogę zrobić owszem. Chciałem iść na łatwiznę. Drukarka HP DeskJet 1515 ma podajnik gdzie papier wkłada się od góry. Ograniczenie żeby włożyć np. papier do kopert - czyli w tym przypadku do recept przesuwa się od lewej strony do prawej bo tak są ustawione rolki pobierania papieru o rozmiarze 10 x 21. Ustawienie parametru wyśrodkowania powoduje że ta drukarka wydrukuje połowę recepty. A drukarka HP 1102w ma ograniczniki papieru 10x21 do środka - więc jest ok. A jeżeli parametr wyśrodkowania jest na nie to HP 1515 drukuje dobrze a HP 1102w źle. Każde stanowisko ma swoją drukarkę lokalną.
Pobawię się jednak z ustawieniami szablonów osobnych.

Dzięki za podpowiedź z kodem kreskowym.
Czytałem o tej opinii z MZ, ale NFZ to NFZ :o

« Ostatnia zmiana: Marca 12, 2016, 23:26:20 pm wysłana przez Tedik »
Tadeusz z Sochaczewa

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #265 dnia: Marca 13, 2016, 15:39:58 pm »
Odszukałem w starych mailach. Sprawa jest sprzed 3 lat. Musiała być jakaś interpretacja/komunikat NFZ w tej sprawie bo w otrzymanej z mojego OW odpowiedzi było że pozostają przy swoim a pismo jakie im wysłałem (interpretacja MZ) zawiera stwierdzenia wskazujące że autor też nie jest pewien jak powinno być.

Rozbawiło mnie to ponieważ jak by na to nie spojrzeć to odpowiedź jaką otrzymałem jest interpretacją interpretacji :)
Ponadto autor przesłanej przeze mnie do NFZ interpretacji to MZ a autor rozporządzenia to również MZ. Czy można przyjąć że autor interpretacji nie wie co miał na myśli tworząc rozporządzenie?

W każdym razie dla świętego spokoju drukuję te wartości. Ktoś komuś musi ustąpić ;)

Edit: znowu poszperałem tym razem w google i znalazłem tą odpowiedź z MZ do Ericpola (drEryk): http://dreryk.pl/wp-content/uploads/2013/03/W.-Dziedzic.kod-kreskowy-a-NPWZ-na-recepcie.pdf
W NFZ nie podobało się ostatnie zdanie - konkretnie "powinno być" - które wg nich wskazuje że autor tej interpretacji nie ma pewności.
Ok biorę pierwsze lepsze zarządzenie Prezesa NFZ - padło na POZ: "Zalecana liczba świadczeniobiorców objętych opieką przez jednego lekarza poz nie powinna przekraczać 2750 osób"
Rozumiem, że Prezes nie ma pewności ilu pacjentów może się zapisać do jednego lekarza? Czyli tak naprawdę tą liczbę również można dowolnie interpretować?
« Ostatnia zmiana: Marca 13, 2016, 16:08:06 pm wysłana przez mpi »

Offline egol

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 466
  • Pomógł? 2
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #266 dnia: Sierpnia 12, 2016, 10:01:26 am »
Witam,
wracam do szablonów.
Czy zmieniając szablon mogę tylko przesuwać, zmieniać rozmiar
lub usuwać istniejące obiekty?
czy mogę coś dodać, np dane świadczeniodawcy na skierowaniu na rehabilitację?
czy to wyższa szkoła jazdy tylko dla autora?
Może darmo się miotam, gdzie mogę znaleźć szczegółowe informacje na ten temat
(domyślam się, że nigdzie poza forum)

Pozdrawiam, egol

Online 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #267 dnia: Sierpnia 12, 2016, 10:18:30 am »
Trochę nie ten wątek.

Ogólnie zależy dokładnie co ma być dodane/zmodyfikowane. Jak chodzi o nagłówek skierowania z danymi świadczeniodawcy, to można drukować go zależenie od poradni. Wprowadza się go na karcie miejsca wykonywania w zakładce ogólne pole recepty. Dodatkowo musi być ustawiona na tak opcja DANE_MWU_FROM_KNK. Wtedy program na receptach i na skierowaniach drukuje w nagłówku dane wprowadzone na miejscu wykonywania. Warunek - przy rejestracji pacjenta musimy dopiąć odpowiednie miejsce wykonania. Inaczej może się nic nie wydrukować.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline egol

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 466
  • Pomógł? 2
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #268 dnia: Sierpnia 13, 2016, 15:57:29 pm »
Uff, ale trudny dla mnie język...
Ja piszę o tym: wchodzę w serwis Administratora(porada Przemysława)
biorę do zmiany skierowanie na zabiegi fizjoterapeutyczne - popraw.
I tam brak bloku [PIECZATKA],
w innych skierowaniach jest ten blok i on sprawia, że drukują się dane świadczeniodawcy,
siedzi tam chyba kawałek kodu, który to sprawia.
Czy ja mogę dodać takie coś do tego skierowania? J jak się do tego zabrać?
OOO, chyba za dużo wymagam...
egol

Online 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Drukowanie recept
« Odpowiedź #269 dnia: Sierpnia 14, 2016, 11:19:43 am »
Zmienne wykorzystywane w innych skierowaniach niestety w fizjo nie przechodzą. Napisz do Kamsoftu jaka zmienna może być wykorzystana w tym skierowaniu (jeśli w ogóle taka jest w tym momencie oprogramowana, różnie w PPSie z tym bywa) i jak jest taka to można będzie dodać sobie taki blok.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 148
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 8
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9312 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]