collapse

Reklama


Autor Wątek: EKUZ dodana - pacjent nieubezpieczony  (Przeczytany 13238 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline togo

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Pomógł? 0
EKUZ dodana - pacjent nieubezpieczony
« dnia: Lutego 04, 2011, 12:43:51 pm »
Witam
Dodałem pacjenta (dziecko), który ma kartę EKUZ - niestety jakie opcje bym nie wybierał, pacjent widnieje jako "nieubezpieczony" i oczywiście usługi nie podpinają się do umowy.
Czy ma ktoś pomysł, co robię źle?
program: SOMED v. 2011.00.0.5

Pozdrawiam
Tomek

Offline Goodi

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Pomógł? 21
  • Lubelski OW NFZ
Odp: EKUZ dodana - pacjent nieubezpieczony
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 06, 2011, 15:57:20 pm »
Uzupełnij oddział NFZ na karcie pacjenta. Pusty oddział = pacjent nieubezpieczony. Ja u swoich klientów wstawiam zawsze macierzysty oddział i wszystko jest rozliczane bez dyskusji.
Ponadto proponuję uzupełnić adres pacjenta w państwie właściwym. Nie wiem, z którego jesteś księstwa, ale w LOW bez adresu świadczenia są odrzucane z komunikatem "Brak adresu zamieszkania w państwie właściwym". Jak nie znam adresu, to wpisuję w miejsce kodu pocztowego 00000, w miejsce ulicy i miejscowości nazwę Państwa, a w miejsce numeru posesji 1. Są to bzdury, ale pozwalają na rozliczenie, bo wtedy automat nie wyłapuje braków. Gorzej, jak zainteresuje się tym pracownik weryfikujący. Dla pewności możesz nakazać klientom, żeby bezwzględnie uzyskiwali od pacjenta ten adres.

Pozdrawiam

Offline togo

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Pomógł? 0
Odp: EKUZ dodana - pacjent nieubezpieczony
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 06, 2011, 16:44:22 pm »
Dzięki za radę - po dodaniu oddziału znikło "nieubezpieczony".
Martwi mnie jeszcze tylko komunikat pojawiający się przy przeliczaniu usługi:
Cytuj
Dla pacjentów korzystających z przepisów o koordynacji lub z dodatkowych uprawnień może być konieczne wskazanie dokumentu, na podstawie którego usługa będzie rozliczana. Wymagalność dokumentu jest uzależniona od aktualnych ustawień weryfikacji w systemie NFZ.
Czy chcesz kontynuować pomimo braku wskazania dokumentu uprawniającego?

Czy to jakiś błąd w programie, czy faktycznie gdzieś jeszcze powinienem "wskazać" tą kartę EKUZ?

Też jestem z LOW :)

Pozdrawiam
Tomek

Offline Goodi

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Pomógł? 21
  • Lubelski OW NFZ
Odp: EKUZ dodana - pacjent nieubezpieczony
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 06, 2011, 18:53:23 pm »
Nie spotkałem się dotąd z tym komunikatem, ale jeżeli masz wskazaną kartę tak, jak na screenie "karta pacjenta unia.png", to powinno być OK. Zwróć uwagę jeszcze na to, jaką podstawę ubezpieczenia program pokazuje na karcie wykonania usługi (zaraz pod pacjentem), a także sprawdź na zakładce "P. Informacje  pacjencie", czy jest wyświetlany numer karty EKUZ. Jeżeli nie, możesz ją na tej zakładce wskazać z listy.

Pozdrawiam

Offline togo

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Pomógł? 0
Odp: EKUZ dodana - pacjent nieubezpieczony
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 06, 2011, 19:18:20 pm »
a także sprawdź na zakładce "P. Informacje  pacjencie", czy jest wyświetlany numer karty EKUZ. Jeżeli nie, możesz ją na tej zakładce wskazać z listy.

Super! To było to !
Z jakiś tajemniczych powodów karta EKUZ nie wskoczyła sama w to miejsce. Po ręcznym dodaniu, a jak zauważyłem przy innej usłudze, również po ponownym wybraniu pacjenta, komunikat o błędzie znikł.

Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziękuję za pomoc!
Tomek

Offline kacper_62

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Pomógł? 0
Odp: EKUZ dodana - pacjent nieubezpieczony
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 27, 2013, 14:59:33 pm »
Witam.
Podpinam się pod ten temat bo widzę tekst, że trzeba wziąć od pacjenta adres w państwie przebywania. Mój pacjent z EKUZ nie chce podać tego adresu i powiedział, że mam go sobie znaleźć ze strony internetowej ubezpieczyciela (instytucji właściwej). Nie widzę takiej możliwości, może ktoś wie jak to zrobić?

Offline togo

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Pomógł? 0
Odp: EKUZ dodana - pacjent nieubezpieczony
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 27, 2013, 15:47:55 pm »
Jeśli chodzi o adres pacjenta w państwie właściwym to można wpisać byle co - jeśli nie mam tego adresu to wpisuje tam właśnie adres ubezpieczyciela, który jest (w SOMEDzie) w bazie instytucji unijnych.
Pozdrawiam
Tomek

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 119
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]