collapse

Reklama


Autor Wątek: nowy NPL - SZOI i oferta  (Przeczytany 16927 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline anjaox

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Pomógł? -1
nowy NPL - SZOI i oferta
« dnia: Lutego 02, 2011, 21:26:48 pm »
Witam! Nie jestem początkującym użytkownikiem informatycznego instrumentarium NFZ, ale właśnie poległam na ofercie na NPL (nowe umowy od 1 marca), nigdy nie składaliśmy takiej oferty - proszę, pomóżcie:
w SZOI: mamy umowę na POZ, harmonogram komórki "Poradnia (gabinet) lekarza POZ" był dotychczas ustalony na godziny 8:00-18:00 - czy dla NPL trzeba to zmienić na "bez przerwy"?
Lekarze/pielęgniarki, którzy są zgłoszeni w POZ (harmon. godzinowe od-do) mają też pracować w NPL - jak ustalić ich harmonogramy, biorąc pod uwagę to, że nie będą mieli ustalonych stałych dyżurów w tygodniu?
Lekarze/pielęgniarki dodawani na potrzeby NPL - czy w harmon. wystarczy podać tygodniową liczbę godzin?
w KO: oferta jest przeznaczona tylko dla jednego miejsca - wybierając miejsce "Gabinet lekarza POZ" program oczywiście nie zasysa informacji o gabinecie pielęgniarki (sprzęt, personel) - jak to rozwiązać? Robić dwie oferty dla dwóch miejsc oddzielnie? (tak, jak to wyglądało w tworzeniu oferty na POZ dzienny?)

Offline black_sun

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Pomógł? 2
Odp: nowy NPL - SZOI i oferta
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 03, 2011, 13:22:29 pm »
no własnie tez poległam, najbardziej interesujące jest jak to złożyć czy na gabinet lekarza poz czy pielęgniarki czy znowu tworzyc sztuczną komórkę czy w jednej ofercie wrzucić dwa miejsca? jak z ceną wyliczyc sobie calą wartość i podzielić na 10?

Offline anjaox

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Pomógł? -1
Odp: nowy NPL - SZOI i oferta
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 03, 2011, 13:29:32 pm »
Z tą "sztuczną komórką", w której będzie wszystko - to nie tak prosto, bo np. sprzęt podczepiony jest do gabinetów lekarskiego i pielęgniarki; przy czynnej umowie POZ nie można go przenieść gdzie indziej.

Offline black_sun

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Pomógł? 2
Odp: nowy NPL - SZOI i oferta
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 03, 2011, 13:30:46 pm »
z tego co  mi udało się dowiedzieć, to tworzymy wszystko pod jedną komórką, wybieramy sobie jedną poradnię, jedno miejsce, może to być gabinet lekarza POZ i pod to podpinamy lekarzy i pielęgniarki

Offline anjaox

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Pomógł? -1
Odp: nowy NPL - SZOI i oferta
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 03, 2011, 14:28:02 pm »
...ale tu nowe pytania... mamy jedną poradnię POZ (czyli jedna taką komórkę) - zmieniać jej harmonogram na całodobowy? mamy jeden gabinet lek POZ (jedno takie miejsce), gdzie już są lekarze ze swoimi szczegółowymi harmonogramami - jak ich zgrać z dodatkową ilością godzin, jaką powinni mieć w NPL? no i jak rozmnożyć sprzęt, który musi być jednocześnie w gabinecie pielęgniarki POZ i w NPL?

Offline black_sun

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Pomógł? 2
Odp: nowy NPL - SZOI i oferta
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 03, 2011, 16:17:25 pm »
Gabinet lekarza ma całodowy harmonogram na szoi-u i personel który pracuje w POZ i NPL też ma całodobowy harmonogram. Trzeba pamiętac , że jak później robi się zmiany do umowy na poz albo nową ofertę to trzeba już w nfz-ko ustalić harmonogram szczegółowy dla komórki czyli od 8:00 do 18:00 a personel wedle uznania z podzialem na wizyty domowe. jak robisz npl w programie to harmonogram dla komórki ustalasz nie całodopowy a taki:
poniedziałek: od 00:00 do 8:00
poniedziałek od 18:00 do 24:00
wtorek : od 00:00 do 8:00
wtorek od od 18:00 do 24:00
środa : od 00:00 do 8:00
środa od od 18:00 do 24:00
czwartek : od 00:00 do 8:00
czwartek od od 18:00 do 24:00
piątek : od 00:00 do 8:00
piątek od 18:00 do 24:00
sobota od 00:00 do 24:00
niedziela od 00:00 do 24:00

Offline anjaox

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Pomógł? -1
Odp: nowy NPL - SZOI i oferta
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 03, 2011, 18:47:33 pm »
Bardzo dziękuję za podpowiedzi, ale dodam do tego jeszcze informacje, które uzyskałam telefonicznie od pracownika NFZ: jeśli jest ustalony harmonogram dla komórki POZ (umowa na POZ), to nie można zmienić go na całodobowy, bo tym samym ingeruje się w umowę POZ. Zmiana umowy POZ nie wchodzi w rachubę, bo nie może istnieć sobie komórka z "pustym" harmonogramem, czyli bez obsługi pracowników medycznych. I dalej: na pytanie, jak w takim razie radzą sobie z tym problemem inni świadczeniodawcy, usłyszałam, że przygotowali sobie wcześniej odpowiednie, dodatkowe komórki... ciekawa jestem, czy ktoś z Was był tak przewidujący...? Miejsce rzeczywiście musi być jedno - jeśli ma się przygotowaną taką "dodatkową" komórkę, to dodanie miejsca, do którego się wrzuci lekarzy, pielęgniarki i sprzęt nie stanowi problemu. Rozwiązuje się też wówczas problem harmonogramów pracowników, którzy mają ustalone szczegółowe godziny w POZ - w nowym miejscu można im nadać harmonogram uwzględniający jedynie ilość godzin tygodniowo.

Offline skopczyp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 645
  • Pomógł? 37
  • SZOI
Odp: nowy NPL - SZOI i oferta
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 03, 2011, 22:17:24 pm »
Bardzo dziękuję za podpowiedzi, ale dodam do tego jeszcze informacje, które uzyskałam telefonicznie od pracownika NFZ: jeśli jest ustalony harmonogram dla komórki POZ (umowa na POZ), to nie można zmienić go na całodobowy, bo tym samym ingeruje się w umowę POZ.

Nie jestem taki pewien
Jeżeli dasz "szerszy" harmonogram komórki czyli całodobowy to raczej nie wpłynie to negatywnie na to co w umowie POZ

Trzeba będzie tylko sprawdzać w ewentualnych zgłoszeniach czy system nie zamienił 8-18 na całodobowe

Offline black_sun

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Pomógł? 2
Odp: nowy NPL - SZOI i oferta
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 04, 2011, 05:47:51 am »
skopczyp ma razcje, przeciez umowy nfz wprowadza do systemu na podstawie ofert , wiec wstepny harmonogram maja, pozniej tylko przy robieniu zmian do umowy trzeba pamietac gdzie jaki ma byc.Torzenie dodatkowych komorek jest bezsensem przeciez wszystko musi sie zgadzac z rejestrem:) jedynie RTM wyrazilo zgode na utworzenie takiegoczegos :)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 107
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]