collapse

Reklama


Autor Wątek: żadanie rozliczenia  (Przeczytany 24174 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ppsiak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Pomógł? 0
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: żadanie rozliczenia
« Odpowiedź #30 dnia: Lutego 02, 2011, 09:08:25 am »
Witam rozliczyłem sie już i po wszystkim okazało się, że  wszystko gra prócz pacjentów wentylowanych mechanicznie. Wyszlo nam nadwykonanie az o 3 dni.. system zamiast wyciąć kobietę która leży u nas 4 dni wyciął faceta który leży cały miesiąc i 7k poszlo  się........
W związku z tym poprawiłem co miałem, zrobiłem raporcik, dostałem zwrotke i zażądałem rozliczenia by odzyskać pacjenta.  - system niestety caly czas wywala błąd:

Cytuj
Błąd systemowy:
Wystąpił błąd podczas przetwarzania żądania

Bład oczywiscie w szoi. Co on oznacza i jak go obejść ?

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 952
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: żadanie rozliczenia
« Odpowiedź #31 dnia: Lutego 03, 2011, 09:21:04 am »
Wczoraj otrzymałem szablony na żądanie rozliczenia za styczeń, z 1 lutego, wystawiłem rachunek itd.
Zdziwiłem się dziś wchodząc w listę "żądań rozliczenia" ponieważ pojawiło się tam nowe żądanie rozliczenia wystawione dziś ok 8.30 ze statusem "zakończono przetwarzanie" i informacją że nie znaleziono świadczeń do rozliczenia w tym okresie.
Problem w tym że ja tego żądania rozliczenia nie wystawiałem.
Czyżby ktoś mi się włamał na konto w SZOI. Jestem jedynym operatorem konta.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: żadanie rozliczenia
« Odpowiedź #32 dnia: Lutego 03, 2011, 09:24:03 am »
U mnie też się się pojawiło. Wrzucałeś jakiś raport statystyczny? Bo u mnie pojawił sie zaraz po tym jak wrzuciłem raport z poprawkami.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: żadanie rozliczenia
« Odpowiedź #33 dnia: Lutego 03, 2011, 10:03:37 am »
Czyżby ktoś mi się włamał na konto w SZOI.

Rosjanie... albo Cypryjczycy - ci od melexów :)
A tak mnie cośdziś od rana naszło na żarty  ;)

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 952
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: żadanie rozliczenia
« Odpowiedź #34 dnia: Lutego 03, 2011, 10:04:23 am »
Nic nie wrzucałem dzisiaj i to mnie dziwi, jak by ktoś grzebał na moim koncie

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: żadanie rozliczenia
« Odpowiedź #35 dnia: Lutego 03, 2011, 10:15:44 am »
Wygląda na to, że wygenerowały się żądania tam gdzie były one zrobione wcześniej, np. wczoraj.
Ale na wszelki wypadek machnij formata bo może masz jakiegoś keyloggera :D

Offline Yaro

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Pomógł? 1
Odp: żadanie rozliczenia
« Odpowiedź #36 dnia: Lutego 03, 2011, 12:13:24 pm »
Witam. Podobnie miałem i ja. Po tym jak otrzymałem po żądaniu rozliczenia już szablony pojawiły mi się na drugi dzień kolejne żądania (5 sztuk) do każdego z wystawionych rachunków. Każde z nich nie posiadało jednak szablonów. Myślę, że to raczej automat po stronie NFZ tak robi, a nie ingerencja niepowołanych osób. Może ktoś z forumowiczów kontaktował się w tej sprawie z NFZ i ma ich stanowisko co do tych dziwnych wpisów na SZOI?

Offline jedin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 649
  • Pomógł? 10
Odp: żadanie rozliczenia
« Odpowiedź #37 dnia: Lutego 03, 2011, 12:47:01 pm »
Witam jeśli chodzi o moj problem to zrobiłem dzis żadanie rozliczenia i wyszły szablony do każdego miejsca , ale oczywiscie w jednym raporcie zwrotnym, po wgraniu do kspps niepotrzebne szablony można anulowac , wiec nie ma problemu  , pozdrawiam

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: żadanie rozliczenia
« Odpowiedź #38 dnia: Lutego 03, 2011, 13:02:45 pm »
po wgraniu do kspps niepotrzebne szablony można anulowac , wiec nie ma problemu  , pozdrawiam

jeśli nie wystawisz rachunków do szablonów to chyba raczej problem będzie....
Pozdrawiam

Piotr

Offline wojciech.re

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 821
  • Pomógł? 53
  • Warmińsko-Mazurski OW NFZ
Odp: żadanie rozliczenia
« Odpowiedź #39 dnia: Lutego 03, 2011, 13:22:22 pm »
Witam. Podobnie miałem i ja. Po tym jak otrzymałem po żądaniu rozliczenia już szablony pojawiły mi się na drugi dzień kolejne żądania (5 sztuk) do każdego z wystawionych rachunków. Każde z nich nie posiadało jednak szablonów. Myślę, że to raczej automat po stronie NFZ tak robi, a nie ingerencja niepowołanych osób. Może ktoś z forumowiczów kontaktował się w tej sprawie z NFZ i ma ich stanowisko co do tych dziwnych wpisów na SZOI?

spało się na szkoleniu co ? :)

to jest tkz. niejawne żądanie rozliczenia - i jest normą w momencie importu rachunku.
System sprawdza czy od momentu wysłania rachunku nie puściłeś korekt do pierwszej fazy -
jeżeli tak od razu dostaniesz korektę - jeżeli nie - pusty szablon.

Offline jedin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 649
  • Pomógł? 10
Odp: żadanie rozliczenia
« Odpowiedź #40 dnia: Lutego 03, 2011, 15:17:43 pm »
Wgrałem zwrotke do jednego i do drugiego kspps wystawiłem rachunki do szablonów zgodnie z odpowiednim punktem umowy , które rozliczane jest w danym ksppesie, natomiast szablony które nie były mi potrzebne anulowałem,

Offline Yaro

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Pomógł? 1
Odp: żadanie rozliczenia
« Odpowiedź #41 dnia: Lutego 03, 2011, 17:20:32 pm »
Witam. Podobnie miałem i ja. Po tym jak otrzymałem po żądaniu rozliczenia już szablony pojawiły mi się na drugi dzień kolejne żądania (5 sztuk) do każdego z wystawionych rachunków. Każde z nich nie posiadało jednak szablonów. Myślę, że to raczej automat po stronie NFZ tak robi, a nie ingerencja niepowołanych osób. Może ktoś z forumowiczów kontaktował się w tej sprawie z NFZ i ma ich stanowisko co do tych dziwnych wpisów na SZOI?

spało się na szkoleniu co ? :)

to jest tkz. niejawne żądanie rozliczenia - i jest normą w momencie importu rachunku.
System sprawdza czy od momentu wysłania rachunku nie puściłeś korekt do pierwszej fazy -
jeżeli tak od razu dostaniesz korektę - jeżeli nie - pusty szablon.


Nie spało się tylko szkolenia nie było. Wszystko w sumie było dobrze tylko te niejawne żądania rozliczenia - tego nie wiedziałem. W takim razie, wszystko jest już ok i nie ma problemów. Rachunki przekazane, zatwierdzone i zaksięgowane. W sumie szybciej i sprawniej niż za poprzedniej formy rozliczania. Pozdrawiam.

Offline jeyn

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Pomógł? 0
Odp: żadanie rozliczenia
« Odpowiedź #42 dnia: Lutego 07, 2011, 21:32:57 pm »
to w taki razie 489 http://www.youtube.com/watch?v=LncAQR47eZo
Zapytam przez grzeczność...
dlaczego kolego sympatyczny spamujesz co jakiś czas?:)
Co mają wnosić w życie użytkowników forum pps Twoje linki muzyczne?
Rozumiem, że gdyby robił to jakiś nowy uczestnik to nie dostałby po głowie?:)
Wątpię.

I do tego: http://forumpps.pl/index.php?topic=3723.msg20197#msg20197
Trochę mało kulturalne:)
Nie żebym miał coś do Ciebie, bracie... Bo jak chcesz to konkretnie odpowiesz... tylko tak chciałbym szczerze zapytać , bo mnie nurtuje to o co pytam:)

pozdrawiam
jeyn

Offline macko

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 1
  • Pomógł? 0
Odp: żadanie rozliczenia
« Odpowiedź #43 dnia: Lutego 15, 2011, 15:04:21 pm »
To ja zapytam o inną sprawę z tym związaną.

Rozliczenie jakie szykuje mi SZOI tak dobiera wykonane usługi, że do limitu zawsze brakuje kilku złotych. Niby nic ale na przestrzeni roku może się tego trochę uzbierać. W zeszłym roku do rozliczenia sam wybierałem usługi tak żeby wychodził równo limit. Da się coś z tym zrobić? Ewentualnie można te punkty jakoś potem rozliczyć, bo nadrobionych jest całkiem sporo ponad umowę. Może wnioskować o usprawnienie systemu który to wybiera bo to chyba nie problem jak ja to umiałem mechanicznie zrobić.

Pozdrawiam

Offline zibi

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 14
  • Wielkopolski OW
Odp: żadanie rozliczenia
« Odpowiedź #44 dnia: Lutego 15, 2011, 18:26:36 pm »
Witam. Podobnie miałem i ja. Po tym jak otrzymałem po żądaniu rozliczenia już szablony pojawiły mi się na drugi dzień kolejne żądania (5 sztuk) do każdego z wystawionych rachunków. Każde z nich nie posiadało jednak szablonów. Myślę, że to raczej automat po stronie NFZ tak robi, a nie ingerencja niepowołanych osób. Może ktoś z forumowiczów kontaktował się w tej sprawie z NFZ i ma ich stanowisko co do tych dziwnych wpisów na SZOI?

spało się na szkoleniu co ? :)

to jest tkz. niejawne żądanie rozliczenia - i jest normą w momencie importu rachunku.
System sprawdza czy od momentu wysłania rachunku nie puściłeś korekt do pierwszej fazy -
jeżeli tak od razu dostaniesz korektę - jeżeli nie - pusty szablon.

kolejne niejawne się generuje podczas zatwierdzania rachunku po stronie NFZ :) tak w celu dopowiedzenia - więc jak ktoś lubi mieszać w świadczeniach to może lutego do polowy lipca nie rozliczyć jak szoi zacznie rzucać korektami (które oczywiście muszą być zatwierdzone)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 82
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 11
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]