collapse

Reklama


Autor Wątek: żadanie rozliczenia  (Przeczytany 24175 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: żadanie rozliczenia
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 01, 2011, 20:14:57 pm »
Z ID jest problem ponieważ każdy program zaczyna przykładowo numerować automatycznie usługi od 1. Więc siłą rzeczy dwa różne programy będą miały te same ID przy różnych usługach.
Będą się jedynie różnić ID INSTALACJI i być może ma to wpływ przy wczytywaniu zwrotnego.

Offline zibi

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 14
  • Wielkopolski OW
Odp: żadanie rozliczenia
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 01, 2011, 20:15:34 pm »
Dzięki za zainteresowanie, z id nie ma problemu, nie dublują się gdyż oba ksppsy sa na różnych licencjach, no właśn ie chodzi mi o to np gdybym ustawił żadanie do punktu umowy to czy dostane wtedy zwrotke do każdego osobno i bede mogł wgrac do programów tak aby nie potrzebnie importować swiadczen które nie były w danym programie wykazywane...
tak dostaniesz zwrotkę tylko na 1 miejsce/pkt umowy

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: żadanie rozliczenia
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 01, 2011, 20:18:18 pm »
tak jak najbardziej wybiera do pkt umowy (gdyż każdy pkt umowy to inne miejsce wykonywania świadczeń - i generuje dwa żądania rozliczenia i wgrywa do programu tylko to które tyczy się danego miejsca

Ja nie robiłem jeszcze żądania. Robiłeś je już i masz pewność, że tak jest jak piszesz?

Bo ja odczytuje to:

Wybór  schematu generacji szablonu rachunku wykonywany jest przez wskazanie odpowiedniej opcji:
 generowanie zbiorczego szablonu w ramach całej umowy ? spowoduje ujęcie w jednym szablonie rachunku wszystkich świadczeń wykonanych w ramach umowy
(z uwzględnieniem podziału wynikającego z typu ubezpieczenia pacjenta);
 generowanie szablonów z dokładnością do punktu umowy ? spowoduje wygenerowanie minimalnej ilości szablonów odpowiadającej liczbie punktów umowy.


że dostajesz wszystko w jednym raporcie zwrotnym


Aż sobie strzeliłem jedno takie żądanie i nie miałem żadnej możliwości wyboru punktu umowy.

Offline jedin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 649
  • Pomógł? 10
Odp: żadanie rozliczenia
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 01, 2011, 20:30:19 pm »
No tak sprawdzałem , zaznaczyłem do punktu umowy i do momentu zatwierdzenia nie ma mozliwosci wyboru punktu umowy...

nasuwa mi sie jeszcze jedna rzecz, przykładowo jezeli mam wprowadzone swiadczenia w jednym kspps w danym miesiacu do jednego miejsca udzielania swadczen a na drugim zostalo mi jeszcze np kilka dni do wprowadzenia,  czy moge zrobic zadanie rozliczenia i wgrac do programu i zrobic rachunek, a pozniej po wprowadzeniu pozostalych swiadczen z drugiego kspps wygenerowac znowu nastepne żadanie , wgrac i zrobic rachunek na tej drugiej instalacji..?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: żadanie rozliczenia
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 01, 2011, 20:33:38 pm »
Dzięki za zainteresowanie, z id nie ma problemu, nie dublują się gdyż oba ksppsy sa na różnych licencjach, no właśn ie chodzi mi o to np gdybym ustawił żadanie do punktu umowy to czy dostane wtedy zwrotke do każdego osobno i bede mogł wgrac do programów tak aby nie potrzebnie importować swiadczen które nie były w danym programie wykazywane...

Masz dwie licencje dla jednego świadczeniodawcy?

nasuwa mi sie jeszcze jedna rzecz, przykładowo jezeli mam wprowadzone swiadczenia w jednym kspps w danym miesiacu do jednego miejsca udzielania swadczen a na drugim zostalo mi jeszcze np kilka dni do wprowadzenia,  czy moge zrobic zadanie rozliczenia i wgrac do programu i zrobic rachunek, a pozniej po wprowadzeniu pozostalych swiadczen z drugiego kspps wygenerowac znowu nastepne żadanie , wgrac i zrobic rachunek na tej drugiej instalacji..?

Tak też możesz zrobić.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: żadanie rozliczenia
« Odpowiedź #20 dnia: Lutego 01, 2011, 20:34:08 pm »
na stronie 25 prezentacji wygląda na to, że w ramach jednego żadania może być kilka raportów zwrotnych (powrót do listy raportów, powrót do listy żądania)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: żadanie rozliczenia
« Odpowiedź #21 dnia: Lutego 01, 2011, 20:39:54 pm »
Wcale nie
"powrót do listy raportów" to masz powrót do widoku - szablony, pobierz
"powrót do listy żądanie rozliczenia" to masz powrót do widoku wszystkich żądań.

Offline jedin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 649
  • Pomógł? 10
Odp: żadanie rozliczenia
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 01, 2011, 20:41:43 pm »
Czyli zerkając na prezentacje  dostane szablony do każdego punktu umowy osobno...?

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: żadanie rozliczenia
« Odpowiedź #23 dnia: Lutego 01, 2011, 20:43:24 pm »
Wcale nie
"powrót do listy raportów" to masz powrót do widoku - szablony, pobierz

no właśnie i każdy możesz oddzielnie pobrać, tak?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: żadanie rozliczenia
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 01, 2011, 20:46:13 pm »
To pobierz dotyczy pobrania raportu. Szablony to co widzisz, wchodzisz i możesz sobie podejrzeć pozycje szablonu.

Offline jedin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 649
  • Pomógł? 10
Odp: żadanie rozliczenia
« Odpowiedź #25 dnia: Lutego 01, 2011, 20:49:21 pm »
ok a w sytuacji gdy w na jednej instalacji w danym m-cu bede mial statystycznie wszystko wprowadzone i zrobie żadanie, a z drugiej instalacji zostanie mi kilka dni do wprowadzenia to rozumiem ze po ich wprowadzeniu bede znów mogl zrobic żądanie z tym , że wtedy będe mial dwa szablony z rachunkami , jeden z tego pierwszego żadania i drugi z tego powtórnego..
mam nadzieje , że za bardzo nie gmatwam...

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: żadanie rozliczenia
« Odpowiedź #26 dnia: Lutego 01, 2011, 20:54:33 pm »
Paweł - już wiem, zrozumiałem co miałeś na myśli.

Panowie - jeszcze raz napiszę - czy ktoś może podejrzeć jak wygląda szablon w środku? Może teraz będzie to coś na wzór rozliczenia deklaracji - nie będą potwierdzane poszczególne usługi więc problemu by nie było ponieważ może to robić tylko na jednym kompie.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: żadanie rozliczenia
« Odpowiedź #27 dnia: Lutego 01, 2011, 22:42:59 pm »
Raport zwrotny R_UMX zawiera Id instalacji, Id pozycji rozliczeniowej, numer wersji pozycji rozliczeniowej oraz uznanych jednostek rozliczeniowych każdej uznanej w szablonie pozycji rozliczeniowej.

Raport zwrotny zaimportuje się do instalacji programu nawet gdy nie ma w nim pozycji rozliczeniowych wskazanych w szablonach rachunku. Również bez problemu można wystawić rachunek z takiego szablonu. Więc wygląda na to że mogę mieć dwie instalacje programu, w jednej ewidencjonuje świadczenia, a w drugiej, wystawiam rachunki.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: żadanie rozliczenia
« Odpowiedź #28 dnia: Lutego 01, 2011, 22:46:00 pm »
Tylko czy jeśli w obydwu instalacjach będą różne świadczenia posiadające te same id pozycji rozliczeniowej to czy nie popieprzy i nie poustawia złych statusów? Czy bierze pod uwagę, że id instalacji jest inne?

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: żadanie rozliczenia
« Odpowiedź #29 dnia: Lutego 02, 2011, 00:04:20 am »
Bierze pod uwagę id instalacji i id pozycji rozliczeniowej.
Pozdrawiam
Bartosz

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 96
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 5
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]