collapse

Reklama


Autor Wątek: żadanie rozliczenia  (Przeczytany 24180 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jedin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 649
  • Pomógł? 10
żadanie rozliczenia
« dnia: Lutego 01, 2011, 18:47:51 pm »
Witam czy ktoś może już wysyłał takie, żadanie, chodzi mi o to czy można wybrać jeden punkt umowy , czy jednak wybiera się tą opcje do całej umowy bo mam dwa miejsca wykonywania świadczeń podpięte do jednej umowy i rozliczane na dwóch różnych ksppsach i czy wówczas będe musiał tą jedną zwrotke wgrać do obu programów...?   

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: żadanie rozliczenia
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 01, 2011, 18:51:31 pm »
żądasz rozliczenia do umowy....nie ma możliwości zmiany zakresów...

Jeśli masz dwa miejsca na dwóch różnych instalacjach do tej samej umowy to rozumiem że z tych dwóch instalacji wysyłasz statystyczne?...zwrotki w takim przypadku powinieneś wgrać do obu programów....żądanie rozliczenia możesz zawsze wygenerować dwa razy....
Pozdrawiam

Piotr

Offline jedin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 649
  • Pomógł? 10
Odp: żadanie rozliczenia
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 01, 2011, 19:05:59 pm »
Tak z każdej instalacji wysyłam statystyczne , i tak sobie myslę czy nic sie nie po......przy  jak ogólna zwrotke z tego "żądania " wgram do tych dwóch instalacji .... Czy w każdej z nich będe mógł zrobić rachunek do wymaganego miejsca udzielania świadczen, ? Rozumiem, że potwierdzone świadczenia z pierwszej instalacji które bedą w tej ogólnej zwrotce zostana po jej wgraniu  do drugiej instalacji w jakis sposób odrzucone lub nie uwzględniane w zrobieniu rachunku...

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: żadanie rozliczenia
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 01, 2011, 19:19:36 pm »
Ja myślę, że:
Można zrobić żądanie do każdego punktu umowy. Wgrasz wtedy zwrotny do obu PPS-ów i usuniesz szablon, który jest Ci akurat w tej instalacji niepotrzebny.
Z drugiej strony. Potrzebujesz dwóch różnych rachunków? Bo możesz wgrywać zwrotne do jednej instalacji i wystawiać jeden rachunek?

btw tłoczno tu dziasiaj :D
to w taki razie 489 http://www.youtube.com/watch?v=LncAQR47eZo
« Ostatnia zmiana: Lutego 01, 2011, 19:21:32 pm wysłana przez Paweł »

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: żadanie rozliczenia
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 01, 2011, 19:25:20 pm »
Moim zdaniem powinieneś zrobić do punktu umowy. Skoro masz dwa miejsca świadczeń to masz i dwa punkty umowy.
Więc chyba powinieneś zrobić żądanie dla każdego punktu oddzielnie skoro prowadzisz to na oddzielnych programach.

Piotr29 - on nie może wgrywać tych samych zwrotek do obydwu programów. Zarówno zwrotne statystyczne jak i zwrotne rozliczeniowe (w poprzednich latach) ustawiały status usługi o danym ID. Ten sam ID mogą mieć dwie różne usługi w dwóch różnych programach. Oczywiście jeszcze jest ID INSTALACJI, ale wiem że ze 3 lata temu jedna znajoma pomieszała importując zwrotny z POZ do programu w któym rozliczany był AOS (ten sam świadczeniodawca).

Ja uważam że w takim przypadku powinno się żądać dla każdego punktu umowy.

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: żadanie rozliczenia
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 01, 2011, 19:32:03 pm »
mpi...Faktycznie masz rację z ID....najlepiej by było gdyby miał to wszystko w jednym KS....na SZOI osobiście nie znalazłem opcji która umożliwia podzielenie żądania rozliczenia na oddzielne punkty umowy...żądać można do umowy całej...

Zastanawiam się jeszcze nad jednym rozwiązaniem...mianowicie....wysyłasz statystyczny z pierwszego KS (pierwszy zakres) pobierasz zwrotny i generujesz żądanie rozliczenia....po utworzeniu rachunków to samo robisz z drugim zakresem z drugiego KS...czyli wysyłasz statystyczny...pobierasz zwrot...i żądasz rozliczenia...

zastanawiam się tylko teraz faktycznie co z tymi ID...trzeba sprawdzić czy się nie dublują bo w innym przypadku będą korekty....
P.S. a jak wysyłąłeś statystyczne do tej pory? też z dwóch instalacji?
« Ostatnia zmiana: Lutego 01, 2011, 19:37:23 pm wysłana przez Paweł »
Pozdrawiam

Piotr

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: żadanie rozliczenia
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 01, 2011, 19:39:26 pm »
Ja teraz rozliczam tą znajomą co ma 2 PPSy tzn PPSów więcej ale dwie licencje jednostanowiskową na AOS i wielo na POZ. Tam jest łatwiej bo na jednym laptopie mają AOS i lekarz sobie sam wporwadza, a POZ jest na kilku kompach w sieci i też lekarze sami wprowadzają. Tylko że tu są dwie umowy więc nie ma żadnego problemu.
Jedynie trzeba uważać żeby właściwy zwrotny wgrać.
Może teraz jest coś poprawione i jeśli jest inny ID INSTALACJI to nic się nie stanie. 3 lata temu napewno można było namieszać.

Żadania jeszcze nie robiłem ale ze szkolenia pamiętam że jest możliwość wyboru żądania dla całej umowy bądź dla punktu umowy.

I pamiętam jak po szkoleniu jeden człowiek mówił, że do tej pory robił rozliczeniowe oddzielnie na płatne usługi lekarza i oddzielnie na usługi położnej (POZ) i w związku z tym miał dwa szablony i dwa rachunki i czy teraz będzie mógł robić tak samo i usłyszał odpowiedź że tak - właśnie wybierając opcję żadania dla punktu umowy
« Ostatnia zmiana: Lutego 01, 2011, 20:35:48 pm wysłana przez mpi »

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: żadanie rozliczenia
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 01, 2011, 19:45:06 pm »
Żadania jeszcze nie robiłem ale ze szkolenia pamiętam że jest możliwość wyboru żądania dla całej umowy bądź dla punktu umowy.

I pamiętam jak po szkoleniu jeden człowiek mówił, że do tej pory robił rozliczeniowe oddzielnie na płatne usługi lekarza i oddzielnie na usługi położnej (POZ) i w związku z tym miał dwa szablony i dwa rachunki i czy teraz będzie mógł robić tak samo i usłyszał odpowiedź że tak - właśnie wybierając opcję żadania dla punktu umowy

no widzisz ja kojarzę to akurat w ten sposób że do punktu umowy lub do całej umowy można żądać szablony jakie wystawi NFZ....
Pozdrawiam

Piotr

Offline zibi

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 14
  • Wielkopolski OW
Odp: żadanie rozliczenia
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 01, 2011, 19:48:58 pm »
żądasz rozliczenia do umowy....nie ma możliwości zmiany zakresów...

witam, jak już podobne posty do tych pokazały można zrobić do poszczególnego pkt umowy sam dziś robiłem w AOS - klient chce mieć rachunek dla każdej poradni i wyszło 6 szablonów -  oczywiście jest to troszkę uciążliwe bo jak już jakąś umowę tak zaczniesz robić to ci SZOI nie pozwoli później machnąć dla całej umowy, no i zamiast 1 korekty np masz 6
Pozdrawiam

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: żadanie rozliczenia
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 01, 2011, 19:54:17 pm »
żądasz rozliczenia do umowy....nie ma możliwości zmiany zakresów...

witam, jak już podobne posty do tych pokazały można zrobić do poszczególnego pkt umowy sam dziś robiłem w AOS - klient chce mieć rachunek dla każdej poradni i wyszło 6 szablonów -  oczywiście jest to troszkę uciążliwe bo jak już jakąś umowę tak zaczniesz robić to ci SZOI nie pozwoli później machnąć dla całej umowy, no i zamiast 1 korekty np masz 6
Pozdrawiam

no widzisz tu się akurat nie zgodzę bo model generowania szablonów jeśli chodzi o punkt czy całą umowę można zmieniać ile razy się chce...tzn. przed każdym rozliczeniem możesz zmienić...

Jeśli można do każdego punktu to powiedz w jaki sposób zrobić to w tym przypadku:

Witam czy ktoś może już wysyłał takie, żadanie, chodzi mi o to czy można wybrać jeden punkt umowy , czy jednak wybiera się tą opcje do całej umowy bo mam dwa miejsca wykonywania świadczeń podpięte do jednej umowy i rozliczane na dwóch różnych ksppsach i czy wówczas będe musiał tą jedną zwrotke wgrać do obu programów...?   
Pozdrawiam

Piotr

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: żadanie rozliczenia
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 01, 2011, 19:56:24 pm »
Można do każdego punktu umowy ale nie da rady tego zrobić tak, żeby były dwa zwrotne raporty. Dostajesz po prostu w jednym zwrotnym tyle szablonów ile masz punktów umowy.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: żadanie rozliczenia
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 01, 2011, 19:58:17 pm »
W drugim punkcie generowania żądania jest wybór. Ale skoro Paweł pisze, że dostajemy to w jednym pliku to jest problem.

Panowie - jak ktoś ma to żądanie w pliku to niech podejrzy jak to wygląda w środku - czy tam są potwierdzenia zmieniające status usługi czy nie.
« Ostatnia zmiana: Lutego 01, 2011, 20:00:30 pm wysłana przez mpi »

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: żadanie rozliczenia
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 01, 2011, 20:02:21 pm »
nie no słuchajcie ten wybór dotyczy tylko szablonów jakie dostaniemy w zwrotnym rozliczeniowym....możemy dostać jeden na całą umowę lub kilka w zależności ile mamy punktów umowy....

chodziło tu raczej o to czy można wygenerować żądanie rozliczenia tylko do jednego punktu i moim zdaniem nie ma takiej możliwości...
Pozdrawiam

Piotr

Offline zibi

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 14
  • Wielkopolski OW
Odp: żadanie rozliczenia
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 01, 2011, 20:05:50 pm »
no widzisz tu się akurat nie zgodzę bo model generowania szablonów jeśli chodzi o punkt czy całą umowę można zmieniać ile razy się chce...tzn. przed każdym rozliczeniem możesz zmienić...

Jeśli można do każdego punktu to powiedz w jaki sposób zrobić to w tym przypadku:

Witam czy ktoś może już wysyłał takie, żadanie, chodzi mi o to czy można wybrać jeden punkt umowy , czy jednak wybiera się tą opcje do całej umowy bo mam dwa miejsca wykonywania świadczeń podpięte do jednej umowy i rozliczane na dwóch różnych ksppsach i czy wówczas będe musiał tą jedną zwrotke wgrać do obu programów...?   

tak jak najbardziej wybiera do pkt umowy (gdyż każdy pkt umowy to inne miejsce wykonywania świadczeń - i generuje dwa żądania rozliczenia i wgrywa do programu tylko to które tyczy się danego miejsca

Offline jedin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 649
  • Pomógł? 10
Odp: żadanie rozliczenia
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 01, 2011, 20:10:14 pm »
Dzięki za zainteresowanie, z id nie ma problemu, nie dublują się gdyż oba ksppsy sa na różnych licencjach, no właśn ie chodzi mi o to np gdybym ustawił żadanie do punktu umowy to czy dostane wtedy zwrotke do każdego osobno i bede mogł wgrac do programów tak aby nie potrzebnie importować swiadczen które nie były w danym programie wykazywane...

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 115
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]