collapse

Reklama


Autor Wątek: Czy w 2011 roku zmieniają się zasady raportowania POZ  (Przeczytany 26156 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline skopczyp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 645
  • Pomógł? 37
  • SZOI
Odp: Pielęgniarka środowiskowa POZ
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 01, 2011, 14:13:31 pm »
Zawieszone zmiany czy zawieszony sposób raportowania czyli wszystkie usługi wrzucamy do jednego wora?

cytuję
*)  świadczenia niesprawozdawane do czasu opracowania przez Ministra Zdrowia nowych zasad i zakresu przekazywanych danych

Offline przemyslaw.zelek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Pomógł? 1
  • Kuj-Pom O/W NFZ
Odp: Czy w 2011 roku zmieniają się zasady raportowania POZ
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 02, 2011, 12:14:10 pm »
Patronaż pielęgniarki i kilka usług lekarskich (bilanse, szczepienia, patronaże) zostały wstrzymane do czasu opracowania przez Ministra Zdrowia nowych zasad i zakresu przekazywanych danych (zarządzenie 87/2010 - to jest to "wywalczone" przez PZ).
Oczywiście mam na myśli świadczenia sprawozdawane jako SWIAD nie zbiorczo.
Narazie te lekarskie przekazujemy zbiorczo.

Natomiast przeoczyłem, że cała diagnostyka rzeczywiście jest co miesiąc - tak wynika z zarządzenia 74/2010 i obawiam się, że w tym zakresie nic się nie zmieniło.
Ważna informacja (jak mi się wydaje).
Patronaż pielęgniarki jest oznaczony gwiazdką  w raportach SWIAD (zał 2 do rozp. 87 - zał 3a do umowy), natomiast w rozp. 87 zał3 (zał.3b do umowy - usługi sprawozdawane zbiorczo przez ZBPOZ) pojawia się nowa pozycja Lp.=2.1 z kodem 100201 - Patronaż pielęgniarki.
Więc jednak patronaże pielęgniarki oczekują na sprwozdawanie SWIAD do czasu aż MZ zarządzi nowości, do tego czasu sa sprawozdawane w ZBPOZ.
Chyba, że coś źle interpretuję...
pozdrawiam serdecznie
Przemysław Zelek

Offline Norbert

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Pomógł? 8
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: Czy w 2011 roku zmieniają się zasady raportowania POZ
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 02, 2011, 12:24:18 pm »

Więc jednak patronaże pielęgniarki oczekują na sprwozdawanie SWIAD do czasu aż MZ zarządzi nowości, do tego czasu sa sprawozdawane w ZBPOZ.


A z wydaniem zarządzenia zejdzie sie Ministerstwu do jesieni :) bo -WYBORY - to od Października uzupełniamy dane za okres Styczeń - Wrzesień
To jest moje czarnowidztwo - ale prawdopodobne
Nieświadomi żyją dłużej.......

Offline przemyslaw.zelek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Pomógł? 1
  • Kuj-Pom O/W NFZ
Odp: Czy w 2011 roku zmieniają się zasady raportowania POZ
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 02, 2011, 12:45:26 pm »
Mam jeszcze jedną wątpliwość dotyczącą sprawozdawania nocnej w ZBPOZ.
W zał 5 do zarz 87 (zał. 3b do umowy) jest sekcja 1 (Nocna i świąteczna opieka medyczna w POZ) gdzie mam 4 pozycje (w skrócie):
100611 - lekarz ambulatoryjnie
100612 - lekarz wyjazdowo
100609 - pielęgniarka ambulatoryjnie
100610 - pielęgniarka wyjazdowo
Potem mam sekcje 2, 3, 4 i 5 gdzie znaczeniowo są dokładnie te same pozycje (takie same nazwy jednostki sprawozdawczej) ale z kodami (odpowiednio):
100703
100803
100903
101003
Czy ktoś się orientuje o co tu chodzi? Wiem, że na ten rok jeszcze nie ma umów POZN, więc może to jest tylko na odpieprz a będzie poprawione jak się pojawią umowy...
pozdrawiam serdecznie
Przemysław Zelek

Offline skopczyp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 645
  • Pomógł? 37
  • SZOI
Odp: Czy w 2011 roku zmieniają się zasady raportowania POZ
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 02, 2011, 14:21:40 pm »
Mam jeszcze jedną wątpliwość dotyczącą sprawozdawania nocnej w ZBPOZ.
W zał 5 do zarz 87 (zał. 3b do umowy) jest sekcja 1 (Nocna i świąteczna opieka medyczna w POZ) gdzie mam 4 pozycje (w skrócie):
100611 - lekarz ambulatoryjnie
100612 - lekarz wyjazdowo
100609 - pielęgniarka ambulatoryjnie
100610 - pielęgniarka wyjazdowo
Potem mam sekcje 2, 3, 4 i 5 gdzie znaczeniowo są dokładnie te same pozycje (takie same nazwy jednostki sprawozdawczej) ale z kodami (odpowiednio):
100703
100803
100903
101003
Czy ktoś się orientuje o co tu chodzi? Wiem, że na ten rok jeszcze nie ma umów POZN, więc może to jest tylko na odpieprz a będzie poprawione jak się pojawią umowy...

zwróć uwagę że każda sekcja jak ją nazwałeś to jest USŁUGA

każdy musi spojrzeć co ma w umowie i wybrać odpowiednią "sekcję" do sprawozdawania

masz opiekę medyczną to sprawozdajesz kody 609 do 612
masz ambulatoryjną to sprawozdajesz kody 703 903  (a kody 609 do 612 już ciebie nie powinny interesować)



Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Czy w 2011 roku zmieniają się zasady raportowania POZ
« Odpowiedź #20 dnia: Lutego 02, 2011, 14:43:46 pm »

co chyba faktycznie oznacza, że badania laboratoryjne (załącznik 3c do umowy) powinny być sprawozdawane co miesiąc do 10 dnia miesiąca. Nigdzie indziej nie znalazłem na ten temat informacji, ale jestem chory więc mogłem przeoczyć.

ja nie znalazłem nic, nigdzie dlatego wnioskuję że co miesiąc

Potwierdzone w K-P OW NFZ.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline przemyslaw.zelek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Pomógł? 1
  • Kuj-Pom O/W NFZ
Odp: Czy w 2011 roku zmieniają się zasady raportowania POZ
« Odpowiedź #21 dnia: Lutego 02, 2011, 16:48:15 pm »
W tym roku zarówno w przypadku świadczeń sprawozdawanych komunikatem SWIAD i zbiorczo nie ma podanych kodów ministerialnych. Czy coś się zmieni w tym zakresie?
Nie wiem czy tworzyć nowe szablony czy z tych starych coś będzie...
W bad. diagnostycznych kody ministerialne się nie zmieniły. Właściwie cały załącznik 3c ma tylko taką zmianę, że Białko c-reaktywne (CRP) przeszło z bad. mikrobiologicznych (sekcja 6) do biochemicznych (sekcja 2).
W poradach lek/piel/poł kody ministerialne i tak nie były przekazywane w komunikacie ZBPOZ i widać je było jedynie na wydruku :)
pozdrawiam serdecznie
Przemysław Zelek

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Czy w 2011 roku zmieniają się zasady raportowania POZ
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 02, 2011, 18:16:51 pm »
Właściwie cały załącznik 3c ma tylko taką zmianę, że Białko c-reaktywne (CRP) przeszło z bad. mikrobiologicznych (sekcja 6) do biochemicznych (sekcja 2).

Jak przygotowałem odpowiednie tabelki dla przychodni, żeby mi to wypełniali to pozostawiłem to w takiej kolejnośći jak było do tej pory. Dlaczego? Ponieważ nie zmienił się kod tej usługi, a więc jak będziesz klepał w szablonie to musisz uważać - na wydruku który wypełnią w przychodni będzie CRP w innym miejscu i w komputerze będzie w innym. Dlatego pozostawiłem bez zmian.

Offline mregis

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 14
  • Pomógł? 0
Odp: Czy w 2011 roku zmieniają się zasady raportowania POZ
« Odpowiedź #23 dnia: Lutego 02, 2011, 19:30:03 pm »
choliba - Panowie (i Panie), może wiecie a gdzie znajdę Badanie elektrokardiograficzne (EKG) w spoczynku 1001700001 (w dodawaniu do ZBPOZ w KS-PPS) bo typ świadcz. 18,9 badanie kończy się na 1001600004 a typ 19,9 zaczyna się od 1001800001?

Offline mregis

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 14
  • Pomógł? 0
Odp: Czy w 2011 roku zmieniają się zasady raportowania POZ
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 02, 2011, 19:45:21 pm »
edit: znalazłem - typ 20,9 sorry za zaśmiecanie

Offline jedrek

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Pomógł? 0
  • zachodniopomorskie
Odp: Czy w 2011 roku zmieniają się zasady raportowania POZ
« Odpowiedź #25 dnia: Lutego 03, 2011, 11:15:48 am »
Czy zmieniło się coś odnośnie:
Cytuj
Raport zbiorczy (ilościowy) wykonanych świadczeń (załącznik nr 5) - co miesiąc do 10 dnia miesiąca.
dla pielęgniarek POZ?

Pytam bo przy uzupełnianiu raportu np. dla pozycji: 7.11, 100291 - mam w nawiasie, że: obowiązuje do 2010 roku.
Poza tym nie da się ich dodać do raportu bo wyskakuje komunikat, więc trzeba przerobić szablony. Czy doszły jakieś nowe pozycje które trzeba uwzględnić?

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Czy w 2011 roku zmieniają się zasady raportowania POZ
« Odpowiedź #26 dnia: Lutego 03, 2011, 11:24:47 am »
Może jakiś dobry człowiek udostępni pliczek z listą świadczeń jakie muszą się znajdować w aktualnym raporcie zbiorczym, a najlepiej gdyby dorzucić gotowy szablon :)
Wtedy na pewno wiele ludzi będzie zadowolonych.

PS.
Sam sobie coś takiego przygotuję, ale pewnie dopiero w połowie przyszłego tygodnia (chyba, że będę miał nadmiar czasu i będzie mi się nudziło ;) )
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Czy w 2011 roku zmieniają się zasady raportowania POZ
« Odpowiedź #27 dnia: Lutego 03, 2011, 11:54:23 am »
Jak już przygotujesz to zapodaj na forum i od razu podaj numer konta to przeleję Ci na piwo.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Czy w 2011 roku zmieniają się zasady raportowania POZ
« Odpowiedź #28 dnia: Lutego 03, 2011, 12:13:33 pm »
Jak już przygotujesz to zapodaj na forum i od razu podaj numer konta to przeleję Ci na piwo.

mi wszyscy znajomi mówią, że jestem złośliwy ale Tobie widzę też nie brakuje  :D  hahahaha

Offline Oktawiad

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 139
  • Pomógł? 0
Odp: Czy w 2011 roku zmieniają się zasady raportowania POZ
« Odpowiedź #29 dnia: Lutego 06, 2011, 18:11:24 pm »
Witam chcę wysłać raport statystyczny patronaży u połoznej.
Moje pierwsze pytanie brzmi: czy muszę cos zmieniać w SZOI w "modelu rozliczenia" przed wysłaniem raportu?, ponieważ wyczytałam w intrukcji że trzeba dokonać tam zmiany a jak wchodzę w model rozliczeń w SZOI to wyśiwetla mi sie komutanikat

"Podany operator nie posiada uprawnień do wybranej opcji.
Uprawnienia dla danego operatora można nadać w menu Administrator - Operatorzy - uprawnienia."

Drugie pytania: po wysłaniu raportu statystycznego otrzymałam raport zwrotny i jeżeli on będzie poprawny to mam wykonać w SZOI "Żądanie rozliczenia"?

Z góry Dziękuje za pomoc :)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 92
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]