collapse

Reklama


Autor Wątek: Zmiany w rozliczeniach od 2011 - dyskusja  (Przeczytany 127415 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Zmiany w rozliczeniach od 2011 - dyskusja
« Odpowiedź #90 dnia: Lipca 15, 2011, 14:25:34 pm »
U Moni jest realizowany tak samo jak u mnie, nawet przez tą samą delegaturę a ja nic nie słyszałem, żeby coś się w tej kwestii zmieniło.

Pytanie do Moni - czy rachunek za IV był wyższy o liczbę punktów na korektach? Bo tu chodzi właśnie o to. Masz jakiś limit np. 100 punktów miesięcznie i załóżmy, że co miesiąc masz rachunek na równo 100 punktów. W maju robisz korektę za np. luty na 10 punktów a więc za maj będziesz mogła wystawić rachunek na 110 punktów. Jednak dopiero jak zatwierdzą Ci korektę. Jeśli nie zatwierdzą szablon wyjdzie Ci na 100 punktów, a te 10 albo zrobisz oddzielnie po zatwierdzeniu korekty albo wykorzystasz dopiero w czerwcu.

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: Zmiany w rozliczeniach od 2011 - dyskusja
« Odpowiedź #91 dnia: Lipca 15, 2011, 14:45:20 pm »
U Moni jest realizowany tak samo jak u mnie, nawet przez tą samą delegaturę a ja nic nie słyszałem, żeby coś się w tej kwestii zmieniło.

Pytanie do Moni - czy rachunek za IV był wyższy o liczbę punktów na korektach? Bo tu chodzi właśnie o to. Masz jakiś limit np. 100 punktów miesięcznie i załóżmy, że co miesiąc masz rachunek na równo 100 punktów. W maju robisz korektę za np. luty na 10 punktów a więc za maj będziesz mogła wystawić rachunek na 110 punktów. Jednak dopiero jak zatwierdzą Ci korektę. Jeśli nie zatwierdzą szablon wyjdzie Ci na 100 punktów, a te 10 albo zrobisz oddzielnie po zatwierdzeniu korekty albo wykorzystasz dopiero w czerwcu.

W DOW NFZ - najpierw korekta (zatwierdzona) potem dopiero "plusy"

Offline Monia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Pomógł? 3
Odp: Zmiany w rozliczeniach od 2011 - dyskusja
« Odpowiedź #92 dnia: Lipca 15, 2011, 15:42:36 pm »
Do mpi - staram się zawsze pracować do limitu miesięcznego ,czyli rachunek mam prawie w punkt co do limitu, nie liczę  już na płatności za nadwykonania, a kończąc wątek dziękuję wszystkim za pomocne uwagi.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Zmiany w rozliczeniach od 2011 - dyskusja
« Odpowiedź #93 dnia: Lipca 15, 2011, 17:08:41 pm »

W DOW NFZ - najpierw korekta (zatwierdzona) potem dopiero "plusy"

no u nas jest to samo, chyba nie namieszałem nic tłumacząc? :)

Monia - jeśli rachunek masz prawie w punkt to prawdopodobnie w sytuacji o której piszesz rachunek mogłaś wystawić do limitu i taki Ci wyszedł szablon. Gdybyś wtedy zrobiła najpierw korekty a później rachunek to szablon by wyszedł taki jak normalny limit + te punkty które były w korektach.
Kiedyś można to było robić "w locie" tzn w tym samym momencie zdjąć kilka punktów z jakiegoś miesiąca i o tyle powiększyć aktualny rachunek. Teraz niestety nie.
« Ostatnia zmiana: Lipca 18, 2011, 08:31:43 am wysłana przez mpi »

Offline Jerzyk56

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 107
  • Pomógł? 0
Odp: Zmiany w rozliczeniach od 2011 - dyskusja
« Odpowiedź #94 dnia: Lipca 17, 2011, 23:41:49 pm »
U Moni jest realizowany tak samo jak u mnie, nawet przez tą samą delegaturę a ja nic nie słyszałem, żeby coś się w tej kwestii zmieniło.

Pytanie do Moni - czy rachunek za IV był wyższy o liczbę punktów na korektach? Bo tu chodzi właśnie o to. Masz jakiś limit np. 100 punktów miesięcznie i załóżmy, że co miesiąc masz rachunek na równo 100 punktów. W maju robisz korektę za np. luty na 10 punktów a więc za maj będziesz mogła wystawić rachunek na 110 punktów. Jednak dopiero jak zatwierdzą Ci korektę. Jeśli nie zatwierdzą szablon wyjdzie Ci na 100 punktów, a te 10 albo zrobisz oddzielnie po zatwierdzeniu korekty albo wykorzystasz dopiero w czerwcu.

Pytanie:
w jaki sposób zrobić tę korektę na 10 punktów ?

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: Zmiany w rozliczeniach od 2011 - dyskusja
« Odpowiedź #95 dnia: Lipca 18, 2011, 07:38:22 am »
Korektę robisz poprzez np. poprawienie/usunięcie produktu już rozliczonego....
Pozdrawiam

Piotr

Offline Ekert

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 241
  • Pomógł? 0
  • NZOZ Poznan (POZ+AOS)
Odp: Zmiany w rozliczeniach od 2011 - dyskusja
« Odpowiedź #96 dnia: Września 06, 2011, 00:20:36 am »
Czytam ten wątek już kilka razy, kombinuję i nic. Miałem w lipcu świadczenie udzielone pacjentowi, który wyszedł ze szpitala i tego samego dnia miał wizytę u nas. Rozliczyłem pozycję wcześniej niż szpital i miałem zaliczone. Zwrócił się do nas szpital, żeby skasować tę wizytę, bo im Fundusz odrzucił automatycznie cały pobyt tego pacjenta w szpitalu. Wykasowałem pozycję, raport wysłałem na SZOI, dostałem zatwierdzenie, wysłałem żądanie rozliczenia i dostałem szablon korekty.
Teraz zrobiłem rozliczenie sierpnia i byłem przekonany, że do limitu sierpniowego dodadzą się punkty za to usunięte świadczenie z lipca. A tu nic z tego - tylko limit. A nadróbki są. Więc co robię nie tak? Powtówne wysłanie żądania rozliczenia tylko generuje info, że nie ma żadnych produktów do rozliczenia.
Piszecie "najpierw korekta (zatwierdzona), a potem plusy". Zastanawiam się, co rozumiecie pod słowem "zatwierdzona" - zaksięgowanie przelewu za korektę? Ja rozumiałem, że raport zwrotny do rapstat bez błędów, to jest zatwierdzenie. Ale plusów mi nie dodało. Zgłupiałem.
Pomóżcie proszę.
Pozdrawiam wszystkich

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: Zmiany w rozliczeniach od 2011 - dyskusja
« Odpowiedź #97 dnia: Września 06, 2011, 07:46:09 am »
Zatwierdzenie korekty jest jak pracownik NFZ wciśnie guzik i na SZOI w statusie rachunku będziesz miał "zatwierdzony" , później "zaksięgowany". Żeby zmienił Ci się limit wystarczy status "zatwierdzony". Ja zawsze po wysłaniu korekt dzwonię do swojego OW i miła Pani zatwierdza mi korekty żebym mógł zrobić rozliczenie do końca.
Pozdrawiam

Piotr

Offline Ekert

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 241
  • Pomógł? 0
  • NZOZ Poznan (POZ+AOS)
Odp: Zmiany w rozliczeniach od 2011 - dyskusja
« Odpowiedź #98 dnia: Września 06, 2011, 09:42:42 am »
Dzięki Piotrze29. Dobrze zapytać fachowca.
--------------------
Niestety - korekty mają już status 'Zatwierdzone', ale po dodaniu żądania rozliczenia uparcie pokazuje się, że brak świadczeń do rozliczenia w podanym okresie. Były potwierdzone nadróbki, więc są świadczenia.
Nie wiem co dalej kombinować - urwał mi się konspekt.
Liczę na pomoc.
-----------------------
Doszły mnie też informacje, że w II półroczu nadróbki nie przechodzą z miesiąca na miesiąc, np. żeby lekarz mógł wziąć urlop przyjął wcześniej więcej pacjentów. Czy to prawda?
« Ostatnia zmiana: Września 09, 2011, 09:51:51 am wysłana przez Ekert »
Pozdrawiam wszystkich

Offline J.S.

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 3
Odp: Zmiany w rozliczeniach od 2011 - dyskusja
« Odpowiedź #99 dnia: Września 12, 2012, 13:58:53 pm »
Witam
Jestem nowy na forum ale może moja rada pomoże.
Sprawdź ile punktów brakuje Ci do limitu, a następnie sprawdź czy posiadasz usługi na tą sama lub mniejszą liczbę pkt. Ostatnio miałem przypadek. W STM do rozliczenia zostało 365 pkt, a usługa, która była potwierdzona przez NFZ(proteza) miała 370 pkt. Za cholerę nie chciało wygenerować szablonu rachunku. Dopiero po usunięciu usługi za 11 pkt., wysłaniu raportu stat.,wystawieniu korekty (i jej zatwierdzeniu) proteza poszła do rozliczenia.

Offline Ekert

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 241
  • Pomógł? 0
  • NZOZ Poznan (POZ+AOS)
Odp: Zmiany w rozliczeniach od 2011 - dyskusja
« Odpowiedź #100 dnia: Września 12, 2012, 14:09:49 pm »
Dziękuję. Co prawda, już i tak umowa jest zablokowana, ale to sprawdzałem.
Było tak, że po rozliczeniu roku 2011 zostały mi 2 punkty. Ale w marcu 2012 mi przesłali weryfikację wsteczną i nie uznali mi jednej porady za 7 punktów. Okazalo się, że pacjent wyszedł tego dnia ze szpitala i zgłosił się na umówioną poradę u nas. W NFZ uznali, że pacjent był cały dzień w szpitalu, więc nie mógł być tego samego dnia u specjalisty.
Pal sześć - nie zamierzałem się kłócić, bo z NFZtem jeszcze nikt nie wygrał. Było jeszcze kilkanaście nadróbek po 7 punktów. Sądziliśmy, że skoro jedna porada została usunięta, to do rozliczenia wskoczy inna z nadróbek.
Nieprawda - wygenerował się rachunek korygujący.
Ktoś mi podpowiadał, że te 7 punktów się zwolni dopiero po zaksięgowaniu mojego rachunku korygującego - że zwróciłem kasę za tego pacjenta. Spokojnie czekałem, ale nic się takiego nie stało. Mam nie zapłacone 9 punktów, a nadróbek mam grubo więcej.
W funduszu, jakbym to ja im wisiał za jeden punkt, to by mi umowę zawiesili. Ale oni mogą nie rozliczyć umowy do końca.
Jak na kolei - kolej ma prawo, a pasażer ma obowiązek.
Pozdrawiam
Pozdrawiam wszystkich

Offline J.S.

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 3
Odp: Zmiany w rozliczeniach od 2011 - dyskusja
« Odpowiedź #101 dnia: Września 12, 2012, 14:36:07 pm »
A wysłałeś wniosek o odblokowanie umowy? Ja podobnie w AOS, STM, REH i PSY tak miałem. Najpierw wystawiłem korekty i próbowałem zrobić żądanie rozliczenia za 2011r. Niestety nic z tego nie wyszło. Po 3 godzinach wiszenia na telefonie okazało się, że wystarczy wysłać wniosek o odblokowanie umowy z zaznaczeniem o zgodę na wysłanie żądania rozliczenia i wystawienia rachunku. W moim przypadku pomogło.

Offline Ekert

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 241
  • Pomógł? 0
  • NZOZ Poznan (POZ+AOS)
Odp: Zmiany w rozliczeniach od 2011 - dyskusja
« Odpowiedź #102 dnia: Września 12, 2012, 15:28:19 pm »
Tak, tak - ani be, ani me, ani kukuryku. Wniosek bez oodpowiedzi i bez rozpatrzenia.
Wniosek był ponowiony - i też nic.
Szkoda zdrowia.
Pozdrowienia dla Ciebie
Pozdrawiam wszystkich

Offline J.S.

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 3
Odp: Zmiany w rozliczeniach od 2011 - dyskusja
« Odpowiedź #103 dnia: Września 12, 2012, 15:47:23 pm »
Dziwne, że nie naciskałeś na rozpatrzenie wniosku. W Kujawsko - Pomorskim nie spotkałem się z  takim postępowaniem.

Offline wyrobnik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Pomógł? 3
Odp: Zmiany w rozliczeniach od 2011 - dyskusja
« Odpowiedź #104 dnia: Września 13, 2012, 08:42:39 am »
Ja kiedyś spokojnie czekałem i po miesiącu odblokowali. Musieli się zastanowić, czy zwrócić mi 17 tysięcy zł. :-)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 123
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 5
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]