collapse

Reklama


Autor Wątek: Rozliczenie grudnia 2010r  (Przeczytany 4477 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline beata

  • Sponsorzy Forum
  • Początkujący
  • *****
  • Wiadomości: 37
  • Pomógł? 0
Rozliczenie grudnia 2010r
« dnia: Stycznia 20, 2011, 16:25:38 pm »

 Online

Wiadomości: 11


            Szablony po zamianach ZPO
? : Dzisiaj o 16:02:18 ?   Cytuj Modyfikuj

Dzień dobry

Czy ktoś wie co to oznacza w praktyce:

"3. Następnie w wyniku uruchomienia przez świadczeniodawcę procesu naliczania, świadczenia te będą przydzielane do odpowiednich szablonów rachunków.

4. Informacja o przydzieleniu świadczeń do szablonu rachunku przekazana będzie w raporcie zwrotnym z procesu naliczania za pomocą komunikatu R_UMX. Komunikat będzie dostępny za pomocą portalu  świadczeniodawcy."


Wysłałam podsumowanie raportu za grudzień 2010 i odebrałam raport zwrotny. Co powinnam zrobić dalej? Nie mogę wysłać żądania rozliczenia bo jest co prawda w nowym miejscu ale nie działa. Mam wystawić rachunek bez szablonu?

   

Offline sqlmed

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 59
  • Pomógł? 0
    • www.sqlmed.pl - Darmowe oprogramowanie do rozliczeń umów z NFZ na przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze
Odp: Rozliczenie grudnia 2010r
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 20, 2011, 18:04:25 pm »
Do końca roku 2010 naliczanie świadczeń istniało tylko dla środków ortopedycznych i to jako tako działało. Od stycznia chcieli polepszyć zrobili i dla innych świadczeń przy okazji popsuli naliczanie ortopedii. Pozostaje tylko dzwonić i pisać do Państwa z NFZ aby usunęli awarie. Bez szablonu, nikła szansa na wystawienie rachunku i wcześniejsze otrzymanie płatności :)

http://www.sqlmed.pl - Darmowe oprogramowanie do rozliczeń umów z NFZ na przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze

Offline beata

  • Sponsorzy Forum
  • Początkujący
  • *****
  • Wiadomości: 37
  • Pomógł? 0
Odp: Rozliczenie grudnia 2010r
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 21, 2011, 10:33:21 am »
Właśnie się dowiedziałam. Jeśli ktoś ma podobny problem -  trzeba wejść w administratora, wybrać operatora i dodać sobie uprawnienia do żądania rozliczenia. Po ponownym zalogowaniu funkcja żądania działa. :) :)

Offline olusza

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 232
  • Pomógł? 4
Odp: Rozliczenie grudnia 2010r
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 01, 2011, 16:25:13 pm »
:) widzę że podobnego typu problemy mamy ;D Oby dalej  były tylko takiego kalibru . pozdrawiam

Offline justek76

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 6
  • Pomógł? 0
Odp: Rozliczenie grudnia 2010r
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 05, 2011, 10:31:00 am »
można wystawić rachunek bez szablonu zależy na jakim programie pracujesz PPS czy SOMED ale jest to możliwe tylko ze mogą ci go nie uznać jeżeli nie wygenerowali szablonu i nie dostali żądania

Offline sqlmed

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 59
  • Pomógł? 0
    • www.sqlmed.pl - Darmowe oprogramowanie do rozliczeń umów z NFZ na przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze
Odp: Rozliczenie grudnia 2010r
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 05, 2011, 11:10:10 am »
Z moich kilkumiesięcznych obserwacji wynika, że rachunek utworzony nie na podstawie szablonu, to rachunku brak, brak refundacji.
http://www.sqlmed.pl - Darmowe oprogramowanie do rozliczeń umów z NFZ na przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 69
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]