collapse

Reklama


Autor Wątek: Porady POZ od sierpnia  (Przeczytany 60735 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Porady POZ od sierpnia
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpnia 30, 2008, 11:32:16 am »
Niestety, po zaimportowaniu aneksu i wpisaniu ostatniego tygodnia sierpnia okaza??o siÄ?, ??e nie w module rozliczenia nie pojawiajÄ? siÄ?  kody ministerialne ???

mam dokladnie to samo !
przy tworzeniu raportu I fazy GDR wywala te swiadczenia poniewaz nie maja kodu ... grrr...

zgloszone do Kamsoftu ... ciekawe co z tym zrobia

pozdrawiam

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Porady POZ od sierpnia
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpnia 30, 2008, 12:35:11 pm »
Niestety, po zaimportowaniu aneksu i wpisaniu ostatniego tygodnia sierpnia okaza??o siÄ?, ??e nie w module rozliczenia nie pojawiajÄ? siÄ?  kody ministerialne ???

U mnie w wersji 2008.3.4.1 we wszystkich ??wiadczenia sÄ? prawid??o przypisywane kody ministerialne, byÄ? mo??e problem jest ju?? rozwiÄ?zany i tu pos??u??Ä? radÄ? z infolinii... mo??e  trzeba zaktualizowaÄ? program do najnowszej wersji.

A jak nie pomorze zaktualizowanie programu, to mo??e dopisanie kod??w ministerialnych w bazie us??ug medycznych w module rozliczenia -> s??owniki, 5.01.00.0000075 -> 2.4 , 5.01.00.0000076 -> 8.4 , 5.01.00.0000077 -> 2.4 , 5.01.00.0000078 -> 8.4.

A poprawienie ju?? wpisanych ??wiadcze?? mo??na za??atwiÄ? skryptem, na forum w dziale skryptoteka sÄ? skrypty tylko trzeba je przerobiÄ?.

A teraz inna sprawa... czyli eksport ??wiadcze?? ze starymi kodami by je poprawiÄ? w excelu, wyrzuciÄ? z ppsa i wgraÄ? na nowo (wg instrukcji z formu :) ). Wszystko idzie piÄ?knie do momentu, kiedy trzeba zaimportowaÄ? dane z poprawionymi kodami. PojawiajÄ? siÄ? cuda  ;)

Na pr??bÄ? zrobi??am import jednego pocjenta. Jedna linijka w excelu. W ppsie pojawi??y siÄ? dwa ??wiadczenia, jedno z excela oraz jeszcze jedno, kt??re jest jednak wpisane tylko na poziomie produktu kontraktowego, nie ma  produktu jednostkowego  ??? Domy??lam siÄ?, ??e to jaka?? pozosa??o??Ä? po wyrzuconym ??wiadczniu ze starym kodem. I teraz nie wiem, co robiÄ? dalej - importowaÄ? ca??o??Ä? czy co... wys??a??am maila do kamsoftu, ale ich odpowiedzi sÄ? bardzo pow??ciÄ?gliwe i najczÄ???ciej nie do ko??ca na temat.

W instrukcji napisa??em ??e po eksporcie ??wiadcze?? lekarza POZ nale??y u??yÄ? przycisku wyczy??Ä? -> usu?? wszystkie ??wiadczenia, podejrzewam ??e u??y??a?? usu?? wszystkie produkty jednostkowe. Dlatego pozosta??y ??wiadczenia bez produktu jednostkowego.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Patrycja

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Pomógł? 0
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Porady POZ od sierpnia
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpnia 30, 2008, 13:10:48 pm »
Bartosz, zrobi??am "usu?? wszystkie ??wiadczenia". Ale z problemem importu ju?? sobie poradzi??am, metodÄ? pr??b i b??Ä?d??w i kombinowaniem z arkuszem excel.

Problem z kodami pozosta??. Po aktualizacji programu kody ju?? pojawiajÄ? przy wpisywaniu ich do modu??u poz, ale porady ju?? wpisanie nie majÄ? ich w dalszym ciÄ?gu. Poczekam do poniedzia??ku na ewentualnÄ? odpowied?? z kamsoftu, a jak nic nie przyjdzie to pobawiÄ? siÄ? tymi skryptami. Chocia?? nigdy tego nie robi??am wiÄ?c mam nadziejÄ?, ??e m??j pps to prze??yje  ;D
Pozdrawiam,

Patrycja

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Porady POZ od sierpnia
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpnia 30, 2008, 22:31:05 pm »
Problem z kodami pozosta??. Po aktualizacji programu kody ju?? pojawiajÄ? przy wpisywaniu ich do modu??u poz, ale porady ju?? wpisanie nie majÄ? ich w dalszym ciÄ?gu. Poczekam do poniedzia??ku na ewentualnÄ? odpowied?? z kamsoftu, a jak nic nie przyjdzie to pobawiÄ? siÄ? tymi skryptami. Chocia?? nigdy tego nie robi??am wiÄ?c mam nadziejÄ?, ??e m??j pps to prze??yje  ;D

Najlepiej popro?? programist??w kamsoftu ??eby napisali Ci skrypty uzupe??niajÄ?ce kody ministerialne do porad w bazie. Te skrypty sÄ? z poczÄ?tku roku, a od tego czasu mog??o siÄ? w strukturze bazy co?? zmieniÄ? i mo??esz piszÄ?c skrypt pomieszaÄ? w bazie. Jakby uda??o Ci siÄ? otrzymaÄ? te skrypty wrzuÄ? na forum do skryptoteki.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Patrycja

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Pomógł? 0
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Porady POZ od sierpnia
« Odpowiedź #34 dnia: Września 01, 2008, 10:27:26 am »
Dosta??am dzi?? maila z kamsoftu w sprawie kod??w. Napisali, ??e mam poprawiÄ? kod w bazie us??ug medycznych, czego ju?? wcze??niej pr??bowa??am za radÄ? Bartka i niestety nie pomog??o.
 
A oni mi na to, ??e kilkaset ??wiadcze?? mam sobie poprawiÄ? rÄ?cznie  >:( ! Napisa??am  co o tym my??lÄ?, tym bardziej, ??e u mnie przy poprawianiu zatwierdzaniu poprawionego ??wiadczenia, po klikniÄ?ciu ok program przez ok. 30 sekund my??li zanim wr??ci do listy ??wiadcze??. Wprost poprosi??am o skrypt. Zobaczymy...

Mo??e Piotrowi, kt??ry mia?? taki sam problem, posz??o lepiej z kamsoftem.


Pozdrawiam,

Patrycja

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Porady POZ od sierpnia
« Odpowiedź #35 dnia: Września 01, 2008, 11:04:15 am »
Mo??e Piotrowi, kt??ry mia?? taki sam problem, posz??o lepiej z kamsoftem.

na razie cisza ... ale moze to dlatego ze dalem im wiecej tematow do przerobienia ..

a co do tych porad POZ to w Bazie uslug medycznych poprawilem to od razu jak zauwazylem blad ale PPS dalej tego nie uznawal .. dopiero nowa wersja PPSa poprawila to

a swiadczen POZ bez ministerialnego kodu swiadczenia pojawilo mi sie ... ponad 1100 ;-)

pozdrawiam
Piotr

Offline Patrycja

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Pomógł? 0
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Porady POZ od sierpnia
« Odpowiedź #36 dnia: Września 01, 2008, 12:47:54 pm »
Dosta??am z kamsoftu skrypt. Ale tylko pogorszy?? on sprawÄ?.

WszÄ?dzie, r??wnie?? w ??wiadczeniach, kt??re mia??y prawid??owy kod, wpisa?? siÄ? kod dla wizyt czyli 8.4. Czyli krok do przodu i dwa do ty??u  >:( .

Od razu odpisa??am, zobaczymy co bÄ?dzie.
Pozdrawiam,

Patrycja

Offline Patrycja

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Pomógł? 0
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Porady POZ od sierpnia
« Odpowiedź #37 dnia: Września 01, 2008, 14:28:09 pm »
Otrzyma??am nowy skrypt, kt??ry dzia??a ju?? prawid??owo i poprawia/uzpe??nia kody ministerialne.

Umie??cia??am go w dziale skryptoteka - mam nadziejÄ?, ??e siÄ? komu?? przyda.

Pozdrawiam.
Patrycja
Pozdrawiam,

Patrycja

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Porady POZ od sierpnia
« Odpowiedź #38 dnia: Września 02, 2008, 19:01:47 pm »
Dzisiaj wys??a??em porady lekarza POZ po staremu przez przypadek (czyli 44 i 45) w raporcie statystycznym i otrzyma??em w raporcie zwrotnym... potwierdzenie porad  :o. Je??li OW NFZ potwierdzi?? porady po staremu uznaje ??e nie muszÄ? zmieniaÄ? porad na nowe (75-78). ;D
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Porady POZ od sierpnia
« Odpowiedź #39 dnia: Września 03, 2008, 00:14:17 am »
Dzisiaj wys??a??em porady lekarza POZ po staremu przez przypadek (czyli 44 i 45) w raporcie statystycznym i otrzyma??em w raporcie zwrotnym... potwierdzenie porad  :o. Je??li OW NFZ potwierdzi?? porady po staremu uznaje ??e nie muszÄ? zmieniaÄ? porad na nowe (75-78). ;D

Ja zrobi??em to samo ale ??wiadomie (chcia??em to sprawdziÄ?) i dok??adnie ten sam efekt. Dosta??em ju?? nawet szablon rachunku na pacjent??w z innego OW.:D
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Patrycja

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Pomógł? 0
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Porady POZ od sierpnia
« Odpowiedź #40 dnia: Września 03, 2008, 09:23:36 am »
Czyli nadgorliwo??Ä? jest gorsza od faszyzmu  :)

Jak sobie pomy??lÄ?, ??e tyle zabawy, mail??w i nerw??w zupe??nie niepotrzebnie... >:( Dobrze chocia??, ??e nie wyskoczyly ??adne b??Ä?dy w tym moim "nowym" raporcie.
Pozdrawiam,

Patrycja

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Porady POZ od sierpnia
« Odpowiedź #41 dnia: Września 03, 2008, 10:38:11 am »
Nie wiem z jakiego oddzia??u jeste??. Bartosz i ja jeste??my z Kujawsko-Pomorskiego. To, ??e u nas tak siÄ? da??o to nie znaczy, ??e wszÄ?dzie tak jest. Tak czy owak dziÄ?ki temu wÄ?tkowi by??em przygotowany i wiedzia??em co robiÄ? gdyby stare ??wiadczenia nie przesz??y:)
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Porady POZ od sierpnia
« Odpowiedź #42 dnia: Września 03, 2008, 14:13:00 pm »
A u mnie juz porady POZ za lipiec i sierpien na czysto !

Skryptami z kamsoftu poprawilem stare kody swiadczen na nowe (z rozbiciem na cukrzyce/choroby uklady krazenia i reszte na podstawie ICD10) a potem kolejne skrypty dodaly brakujace ministerialne kody swiadczenia.
Po tym uzylem funkcji serwisowej robiacej korekty do konkretnych produktow i przygotowalem raport swiadczen
Zwrotka przyszla OK i wszystkie potwierdzone na czysto ! :-D

pozdrawiam

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Porady POZ od sierpnia
« Odpowiedź #43 dnia: Września 03, 2008, 14:55:21 pm »
Skryptami z kamsoftu poprawilem stare kody swiadczen na nowe (z rozbiciem na cukrzyce/choroby uklady krazenia i reszte na podstawie ICD10) a potem kolejne skrypty dodaly brakujace ministerialne kody swiadczenia.
Po tym uzylem funkcji serwisowej robiacej korekty do konkretnych produktow i przygotowalem raport swiadczen
Zwrotka przyszla OK i wszystkie potwierdzone na czysto ! :-D

M??g??by?? wrzuciÄ? skrypty otrzymane z KS do skryptoteki. Bo to ??e w Kujawsko-Pomorskim OW NFZ przesz??y nam porady nie oznacza ??e nie bÄ?dÄ? kazaÄ? nam zmieniaÄ? tego. Ale obym siÄ? myli??.  ;D
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Patrycja

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Pomógł? 0
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Porady POZ od sierpnia
« Odpowiedź #44 dnia: Września 03, 2008, 16:38:49 pm »
Jestem z Poznania :)

A co do skrypt??w, kt??re otrzyma?? Piotr - nie uwa??acie, ??e to skandal, ??e trzeba siÄ? ich o wszystko prosiÄ?? Je??eli zaistnia?? taki problem  jak ten z konieczno??ciÄ? poprawiania ??wiadcze?? (i to pewnie na du??Ä? skalÄ?), to powinni zamie??ciÄ? jaki?? komunikat ze skryptami. Przecie?? oni te?? tracÄ? czas odpisujÄ?c wszystkim to samo (choÄ? dziÄ?ki funkcji "wytnij" i "wklej" przepracownie im nie grozi  ;) )

Poza tym jak korespondowa??am z jednÄ? paniÄ? z kamsoftu (wys??a??am jej cztery maile), pisa??am o tym problemie z poprawianiem ??wiadcze?? oraz o tym, ??e ja te ??wiadczenia bÄ?dÄ? poprawiaÄ? przez import z excela. Oczywi??cie pani nie raczy??a mi napisaÄ? czy choÄ?by zasugerowaÄ?, ??e oni mogÄ? mi przys??aÄ? skrypt, kt??ry sam poprawi ??wiadczenia...

Tylko proszÄ? mi tu nie odpowiadaÄ?, ??e sama mog??am jÄ? o to zapytaÄ? - dopiero w poniedzia??ek dowiedzia??am siÄ? (z forum oczyw??cie) czym w og??le sÄ? te skrypty :)
Pozdrawiam,

Patrycja

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 101
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]