collapse

Reklama


Autor Wątek: Rozliczanie zabiegów ambulatoryjnych w PPSie  (Przeczytany 27890 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline łcm lubań

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Pomógł? 0
Odp: Rozliczanie zabiegów ambulatoryjnych w PPSie
« Odpowiedź #45 dnia: Lutego 17, 2011, 11:03:41 am »
Robię tak samo w pielęniarskiej opiece długoterminowej, że podaję datę końcową i ilość wizyt. Co do rehabilitacji to teoretycznie powinno być tak jak Bartosz napisał. Ale żeby sobie nie robić pracy to albo mam powiązane ICD9 ze świadczeniami albo w excelu formułami wklejam odpowiednie kody ICD9. Z kolei w rehabilitacji stacjonarnej wiem, że kobiety wpisują kilka wymaganych procedur w róznych datach. Więcej niż 20 czy tam 22 nie ma sensu wpisywać gdyż i tak więcej nie pójdzie w raporcie.

dziekuje Panie Pawle,probowalam cos zakumac z tym slownikiem BUM,zeby przypisac odpowiednie ICD9 do produktow jednostowych,ale nie widze tam zadnej takiej opcji,zeby bylo mozna cokolwiek dopisac:(
Kasia:)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Rozliczanie zabiegów ambulatoryjnych w PPSie
« Odpowiedź #46 dnia: Lutego 17, 2011, 11:16:21 am »
W słowniku wyszukujesz produkt jednostkowy i tam jest na dole okienko z ICD9.

Offline łcm lubań

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Pomógł? 0
Odp: Rozliczanie zabiegów ambulatoryjnych w PPSie
« Odpowiedź #47 dnia: Lutego 17, 2011, 11:30:06 am »
W słowniku wyszukujesz produkt jednostkowy i tam jest na dole okienko z ICD9.

Panie Pawle uratował mi Pan zycie:):):)Juz wiem o co chodzi,przypisalam sobie w słowniku jedna procedure tak jak Pan napisał i wpisujac produkt w kolejnych dniach samoczynnie mi wyskakuja procedury w poszczegolnych dniach,nie wiedzialam ,ze tak mozna.Jak dobrze,ze jest to forum!!!Dziekuje raz jeszcze:):):)
Kasia:)

Offline łcm lubań

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Pomógł? 0
Odp: Rozliczanie zabiegów ambulatoryjnych w PPSie
« Odpowiedź #48 dnia: Lutego 17, 2011, 11:40:21 am »
W słowniku wyszukujesz produkt jednostkowy i tam jest na dole okienko z ICD9.

Panie Pawle mam jeszcze jedno pytanko,a co ze swiadczeniami,w ktorych wpisywałam ICD9 z data koncowa i z krotnoscia np   data wykonania koncowa 18.02, ICD9 93.1131 -5 razy?Czy musze wykasowac wszystkie produkty i nadawac na nowo,zeby wyskoczyly mi procedury kazdego dnia osobno?Luty dam rade poprawic jeszcze,ale styczen tak poszedl,mam nadzieje,ze nie przyjdzie mi korekta:(:(:(.
Kasia:)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Rozliczanie zabiegów ambulatoryjnych w PPSie
« Odpowiedź #49 dnia: Lutego 17, 2011, 20:16:18 pm »
W przypadku fizjo BUM sie przydaje bo jak przypiszesz ICD9 to sie doda.
Gorzej na oddziale reh w trybie stacjonarnym gdzie produktem rozliczeniowym jest osobodzien i nieraz mamy wpisane 01.01 - 31.01  - 30 osobodni i do tego trzeba recznie ICD9 klepac !
I wg mnie niestety na chwile obecna trzeba kazde osobno a nie data konca i krotnosc bo wtedy NFZ nie wie kiedy co bylo robione a przeciez nie we wszystkie dni musialo byc .. :-/
My wpisujemy sztuka po sztuce .. co czasem daje ponad 100 sztuk czy wiecej

pozdrawiam

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Rozliczanie zabiegów ambulatoryjnych w PPSie
« Odpowiedź #50 dnia: Lutego 17, 2011, 21:08:57 pm »
Nie podważam odpowiedzi Pana Bartosza,ale co do tych procedur ICD9 mam dylemat :( Otóż w momencie kiedy weszła wersja programu likwidująca w zakładce procedur ICD9 daty wykonania od...do... ,zadzwoniłam do Pana z Kamsoftu z prosbą o udzielenie informacji jak nalezycie wpisywac procedury,gdyz w przypadku reh stacjonarnej pacjent w okresie calego pobytu (np 25.01 - 15.02 -21 osobodni) ma wykonywanych okolo 15 typow zabiegow,przy czym kazdy z zabiegow po 15 razy, np 93.0105-10 razy, 93.1205-15 razy, 93.0504, 93.1204 itd.,wiec rozpisujac dzien po dniu musiałabym wpisać 315 krotności (15 ICD9 *kazda 21 osobodni).W odpowiedzi usłyszałam,ze to byłoby niemozliwościa w taki sposób wpisywać i wystarczy podać date koncową 15.02 i krotnosc np 93.1205 - 15 razy.Tak samo jest ze wpisywaniem ICD9 w reh ambul. Prosze o pomoc,bo jestem zupełnie zdezorientowana ???

Ohh.
Pan z Kamsoftu, delikatnie mówiąc nie mówi prawdy lub po prostu nie ma wiedzy? Nie wiem. Jak oni mają doradzać przy rozliczaniu świadczeń?

Jeszcze raz powtarzam, to że w wersji 2010 było można wskazać daty procedury ICD9 od do to nie oznaczało że tak była informacja przesyłana do NFZ w raporcie statystycznym. Nie wiem czy uwierzysz czy nie, ale tak naprawdę do NFZ była przesyłana tylko data do. I wysyłało się głupoty w krotności.
Niestety trzeba wpisywać każdą procedurę ICD9 z datą wykonania. W raporcie statystycznym nie ma ograniczenia co do ilości przesyłanych procedur ICD9, możesz nawet i 1000 przesłać.
Po prostu Kamsoft dostosował oprogramowanie do wymagań NFZ.
Korekta za poprzednie miesiące nie przyjdzie.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Doris

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Pomógł? 0
Odp: Rozliczanie zabiegów ambulatoryjnych w PPSie
« Odpowiedź #51 dnia: Października 20, 2011, 13:59:08 pm »
NFZ ogranicza ilość wykonanych procedur w ciągu dnia do pięciu.
 Czy istnieje jakiś sposób żeby program automatycznie uniemożliwił mi (informował ) wpisanie szóstej i kolejnej  procedury u danego pacjenta w ciągu dnia??

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: Rozliczanie zabiegów ambulatoryjnych w PPSie
« Odpowiedź #52 dnia: Października 20, 2011, 14:06:49 pm »
w BUMie można chyba ustawić limitowanie ale nie wiem czy to nie działa tylko w STM ...nie sprawdzałem.
Pozdrawiam

Piotr

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Rozliczanie zabiegów ambulatoryjnych w PPSie
« Odpowiedź #53 dnia: Października 20, 2011, 14:20:28 pm »
NFZ ogranicza ilość wykonanych procedur w ciągu dnia do pięciu.
 Czy istnieje jakiś sposób żeby program automatycznie uniemożliwił mi (informował ) wpisanie szóstej i kolejnej  procedury u danego pacjenta w ciągu dnia??

Idzie .. znajdź, szukaj wg nazwy: fizjoterapia ambulatoryjna -> popraw -> parametry usługi -> dodaj -> wpisujesz
limitowanie: dni
wartość limitu: 1
Max. krotność w limicie: 5
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Doris

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Pomógł? 0
Odp: Rozliczanie zabiegów ambulatoryjnych w PPSie
« Odpowiedź #54 dnia: Października 21, 2011, 10:39:34 am »
Bartosz bardzo dziękuje, już zastosowane i działa  ;D

ale mam pytanie czy jeśli pacjent będzie w dwóch, trzech folderach (np dwa różne skierowania ) to ta kombinacja też wychwyci nam nadmiar procedur?

« Ostatnia zmiana: Października 24, 2011, 12:19:16 pm wysłana przez Doris »

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 116
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]