collapse

Reklama


Autor Wątek: Rozliczanie zabiegów ambulatoryjnych w PPSie  (Przeczytany 27608 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mall

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 108
  • Pomógł? 2
Rozliczanie zabiegów ambulatoryjnych w PPSie
« dnia: Stycznia 17, 2011, 17:49:40 pm »
Od tego roku będę rozliczała fizjoterapeutyczne zabiegi ambulatoryjne w PPS-sie. Nigdy wcześniej nie rozliczałam podobnych świadczeń ani tym bardziej nie pracowałam z tym programem. Jestem po lekturze obsługi PPSu oraz komunikatu NFZtu dotyczącego zasad sprawozdania świadczeń rozliczanych w 2011 r. Pacjentów dodaję poprzez ogólną kartę rejestracji świadczeń. Proszę o odpowiedź, czy w zakładce świadczeń jednostkowych,w rubrykę znajdującą się pod pracownikiem medycznym "wykonane od- do" wpisuję pierwszą datę zabiegów i ostatnią, czy muszę wykazywać każdy dzień odzielnie?
Dziękuję za każdą odpowiedź.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Rozliczanie zabiegów ambulatoryjnych w PPSie
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 17, 2011, 19:23:50 pm »
Wpisujesz od-pierwsza do-ostatnia. A każdy produkt jednostkowy musi być oddzielnie.
Żeby odjąć sobie trochę pracy powiąż w słowniku BUM produkty konraktowe z procedurami ICD9, żeby później nie musieć wpisywać ich oddzialnie. Większość produktów konraktowych ma przypisaną tylko jedną procedurę ICD9.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 17, 2011, 19:26:16 pm wysłana przez Paweł »

Offline mall

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 108
  • Pomógł? 2
Odp: Rozliczanie zabiegów ambulatoryjnych w PPSie
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 17, 2011, 20:09:19 pm »
Czyli pacjent korzystający z 3 zabiegów dziennie przez 10 dni, będzie miał utworzoną jedną kartę rejestracji świadczeń z 30 produktami kontraktowymi i 30 procedurami medycznymi ICD9 a nie 10 kart z 3 produktami i 3 procedurami? Dobrze zrozumiałam?  Dla laika to czarna magia.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Rozliczanie zabiegów ambulatoryjnych w PPSie
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 17, 2011, 20:16:27 pm »
Tak, z zastrzeżeniem, że procedur ICD9 może być więcej niż 30.

http://www.youtube.com/watch?v=_TY0pLKbNW8

Offline mall

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 108
  • Pomógł? 2
Odp: Rozliczanie zabiegów ambulatoryjnych w PPSie
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 17, 2011, 21:38:40 pm »
Dzięki, najwyraźniej wprowadzono mnie w błąd, bo kazano mi tworzyć każdego dnia nową kartę- zabiegi wykonane od = wykonane do (liczba dni leczenia=1), czyli de facto dla pacjenta korzystającego z zabiegów przez 10 dni, tworzyłam 10 zestawów świadczeń ( jeden dzień zabiegowy = jeden zestaw świadczeń).
Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz- dodając zabiegi przez nową kartę rejestracji świadczeń ambulatoryjnych, nie ma możliwości podania daty wykonania zabiegów "od -do", bo w tej karcie znajduje się wyłącznie pasek wyboru jednej daty wykonania.
Czy ktoś z forumowiczów wpisuje zabiegi korzystając z w/w kart zabiegowych?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 17, 2011, 21:50:16 pm wysłana przez mall »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Rozliczanie zabiegów ambulatoryjnych w PPSie
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 17, 2011, 22:01:28 pm »
Wszystko zależy w jakim księstwie się rozliczasz. Ja daję daty od do ilość dni leczenia np.10 i każdy zabieg osobnego dnia.
Natomiast od nowego roku:
http://forumpps.pl/index.php?topic=3520.msg18836#msg18836

499 http://www.youtube.com/watch?v=JMcNCt5rt8c

Offline chaczyk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Pomógł? 2
  • PEPE
Odp: Rozliczanie zabiegów ambulatoryjnych w PPSie
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 17, 2011, 23:54:33 pm »
Najprościej i najwygodniej abyś miała moduł rejestracji świadczeń rehabilitacyjnych do KSPPSa to by znacznie uprościło i ułatwiło wpisywanie. Można dokupić za dodatkową opłatę. :)
chaczyk

Offline mall

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 108
  • Pomógł? 2
Odp: Rozliczanie zabiegów ambulatoryjnych w PPSie
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 18, 2011, 08:08:00 am »
A co w sytuacji, gdy pacjent zaczyna zabiegi w jednym miesiącu a kończy w drugim? Powinien mieć utworzone 2 karty rejestracji z tych dwóch miesięcy?
Nie mam modułu rejestracji świadczeń i raczej na pewno mieć nie będę, dlatego pytam jak zapisywać świadczenia przez ogólną kartę rejestracji świadczeń. Robię to po raz pierwszy.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Rozliczanie zabiegów ambulatoryjnych w PPSie
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 18, 2011, 09:10:40 am »
A co w sytuacji, gdy pacjent zaczyna zabiegi w jednym miesiącu a kończy w drugim? Powinien mieć utworzone 2 karty rejestracji z tych dwóch miesięcy?

produkty z jednego miesiaca rozliczasz w jednym a z drugiego w drugim
wszystko w ramach jednego zestawu swiadczen

Cytuj
Nie mam modułu rejestracji świadczeń i raczej na pewno mieć nie będę, dlatego pytam jak zapisywać świadczenia przez ogólną kartę rejestracji świadczeń. Robię to po raz pierwszy.

modul reh nie jest ci potrzebny! spokojnie mozna rozliczac sie standardowa karta rejestracji swiadczen!

pozdrawiam

Offline chaczyk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Pomógł? 2
  • PEPE
Odp: Rozliczanie zabiegów ambulatoryjnych w PPSie
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 18, 2011, 09:53:40 am »
Może moduł dodatkowy rehabilitacji jest zbędny ale pewnie masz dużo czasu wolnego. Koszt takiego modułu to ok 200zł.
Każdy zabieg musisz wpisać codziennie tak jak podaje Departament Świadczeń Opieki Zdrowotnej

Inne świadczenia realizowane w opiece dziennej/ambulatoryjnej, tj.: 
REH (FIZJOTERAPIA AMBULATORYJNA)*
Wykonane świadczenia  powinny  być  codziennie  zarejestrowane w  systemie  sprawozdawczym.  Ich
krotność  określają  odrębne  przepisy. Dni, w  których  pacjent  nie miał  realizowanych świadczeń  nie
powinny być sprawozdawane .
?  dla  poszczególnych  produktów  data_od  równa  się  data_do,  krotność  produktów
rozliczeniowych wg odrębnych wytycznych.
chaczyk

Offline mall

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 108
  • Pomógł? 2
Odp: Rozliczanie zabiegów ambulatoryjnych w PPSie
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 18, 2011, 10:04:07 am »
I jeszcze jedno- produkty kontraktowe w reh ambulatoryjnej rozliczam na podstawie daty końca zestawu świadczeń, świadczenia czy pozycji rozliczeniowej?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Rozliczanie zabiegów ambulatoryjnych w PPSie
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 18, 2011, 10:04:46 am »
Może moduł dodatkowy rehabilitacji jest zbędny ale pewnie masz dużo czasu wolnego. Koszt takiego modułu to ok 200zł.

To co sama ma go sobie kupić?
Napisała przecież

Nie mam modułu rejestracji świadczeń i raczej na pewno mieć nie będę

Może nie ma do wpisania 1000 zabiegów dziennie. A poza tym jak szybko to wpisze to jeszcze dostanie dodatkową robotę :D .

497 http://www.youtube.com/watch?v=svTuSRiFPoc
« Ostatnia zmiana: Stycznia 18, 2011, 10:06:21 am wysłana przez Paweł »

Offline mall

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 108
  • Pomógł? 2
Odp: Rozliczanie zabiegów ambulatoryjnych w PPSie
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 18, 2011, 10:09:56 am »
Chaczyk ja wiem że "Wykonane świadczenia  powinny  być  codziennie  zarejestrowane w  systemie"
Pytałam tylko, czy  dla każdego pacjenta codziennie muszę tworzyć oddzielny zestaw świadczeń, czy wystarczy, że podam datę wykonania od np 1 marca do 12 i w jednym zestawie wklepie wszystkie zabiegi.  ( patrz wyżej posty Pawła)

Offline chaczyk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Pomógł? 2
  • PEPE
Odp: Rozliczanie zabiegów ambulatoryjnych w PPSie
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 18, 2011, 11:10:35 am »
No właśnie patrz na posty Pawła wyżej i tam jest odnośnik o informacjach dotyczących rozliczeń w 2011
http://forumpps.pl/index.php?topic=3520.msg18836#msg18836
Jest tam napisane że każdego dnia musisz wpisać zabiegi a nie od do i ilość dni zabiegowych
chaczyk

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Rozliczanie zabiegów ambulatoryjnych w PPSie
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 18, 2011, 12:06:31 pm »
I jeszcze jedno- produkty kontraktowe w reh ambulatoryjnej rozliczam na podstawie daty końca zestawu świadczeń, świadczenia czy pozycji rozliczeniowej?

na podstawie daty końca pozycji rozliczeniowej

Wykonane świadczenia powinny być codziennie zarejestrowane w systemie sprawozdawczym. Ich krotność określają odrębne przepisy

Źle interpretujecie to zdanie. Pani w moim OW NFZ powiedziała ze chodzi o to że należy wpisywać każdy produkt jednostkowy w taki sposób żeby data od = do.

Zresztą jakby mieli to sprawdzić? Data utworzeniu produktu jednostkowego w bazie nie jest przesyłana do NFZ tylko zestawu świadczeń.
Pozdrawiam
Bartosz

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 122
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]