collapse

Reklama


Autor Wątek: wersja raportu  (Przeczytany 7751 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dudask

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 12
  • Pomógł? 0
wersja raportu
« dnia: Listopada 16, 2010, 15:15:02 pm »
Witam

Po zaimportowaniu raportu do SZOI wyskoczył mi komunikat:
"Błąd systemowy:
id-poz-rozlicz=3600, Od okresu sprawozdawczego 2010-10 wymagane są sprawozdania w wersji 3, wersji nfz 1.5"
Wiem że trzeba zaktualizować KS-PPS i to zrobiłem po czym utworzyłem nowy raport nadając mu inny numer , ponownie zaimportowałem raport i tu komunikat:
"(E)R019 ? Raport o podanym id instalacji [001-01-883028-00-004776-20100208084738] i numerze generacji [117] został już przesłany."

Czy w związku z tym mogę w KS-PPS usunąć dotychczasowy raport i w jego miejsce utworzyć nowy? Czy nie stracę wtedy zarejestrowanych świadczeń?

Myślałem o tym ale ostrzegł mnie poniższy komunikat:
"Usunięcie wysłanego raportu ZPOSP, bez jego usunięcia w NFZ spowoduje problemy z rozliczeniem, za które producent oprogramowania nie bierze odpowiedzialności, kontynuować usuwanie?"

Co mam zrobić ? czy w NFZ muszą usunąć stary raport?
Proszę o pomoc

Offline konzik

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 146
  • Pomógł? 10
Odp: wersja raportu
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 16, 2010, 15:56:58 pm »
Jeśli wysyłasz do portalu świadczeniodawcy, to masz luz. Usuwasz sam niezaimportowany(odrzucony) raport ZPO w portalu i wysyłasz nowo wygenerowany raport.
Pozdr.
Kamil

Offline dudask

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 12
  • Pomógł? 0
Odp: wersja raportu
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 16, 2010, 16:20:20 pm »
no niestety do SZOI wysyłam i nie mogę sam tego usunąć (chyba)

Offline Goodi

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Pomógł? 21
  • Lubelski OW NFZ
Odp: wersja raportu
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 16, 2010, 16:40:25 pm »
Sam z SZOI nie usuniesz, ale jak trafisz na dobry humor osoby rozliczającej (co czasem jest rzadkością), to Ci usunie w kilka sekund. Informatyk z oddziału tym bardziej.

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1622
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: wersja raportu
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 16, 2010, 17:34:36 pm »
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline sqlmed

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 59
  • Pomógł? 0
    • www.sqlmed.pl - Darmowe oprogramowanie do rozliczeń umów z NFZ na przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze
Odp: wersja raportu
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 16, 2010, 17:51:56 pm »
Co mam zrobić ? czy w NFZ muszą usunąć stary raport?
Proszę o pomoc
Nie znam zasad działania aplikacji z której korzystasz, jednak dla mnie najprostrzym sposobem wybrnięcia z problemu jest wyedytowanie raportu odrzuconego przez SZOI, jego poprawienie, wysłanie do SZOI ponownie, odebranie zwrotki, poprawienie zwrotki, wczytanie zwrotki do programu.
Jak zrobić to wszytko zrobić ?
1) Plik .zpx odrzucony przez SZOI zapisz np. na pulpicie
2) Rozpakuj go, jest to zwykły zip
3) Wypakowany plik otwórz notatnikiem
- znajdź fragment
<komunikat xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance" ........ typ="ZPOSP" wersja="2" nfz:wersja="1.4" id-odb="05" id-nad="xxxx" id-inst-nad="xxxx" nfz:info-aplik-nad="BBSoft 2010.11.2.1" nfz:info-kontakt-nad="www.bbsoft.no-ip.pl" nr-gen="117"
Jeżeli masz jak w przykładzie wersja="2" nfz:wersja="1.4" zmień na wersja="3" nfz:wersja="1.5"
- znajdź w tym samym elemencie nr-gen="117", zwiększ numer o ilość generacji komunikatów od przesyłki odrzuconej i zapisz plik
4) Zapisany plik, przerób na archiwum zip i zmień rozszerzenie na .zpx
5) Wyślij plik do SZOI
6) Jak do pliku zostanie wygenerowany plik zwrotny, pobierz go
7) Rozpakuj go
8) Wypakowany plik otwórz notatnikiem
- znajdź fragment
<komunikat xmlns="www.csioz.gov.pl/xml/swd-platnik/1" ................ typ="P_ZPO" wersja="3" nfz:wersja="1.5" id-odb="xxxx" id-inst-odb="xxxx" nr-gen-odb="31" id-nad="07" id-inst-nad=""
zmień wartość nr-gen-odb na numer podany w punkcie 3 i zapisz plik
9) Zapisany plik, przerób na archiwum zip i zmień rozszerzenie na .zpz
10) Wczytaj plik do programu

Wykonanie powyższych czynności jest mocno techniczne ale powinno rozwiązac problem.
Jak problem zostanie rozwiązany, sugeruje w kolenym miesiącu po wygenerowaniu raportu statystycznego usunąć go przed przesłaniem do SZOI, następnie wygenerować go na nowo i tak 2x. Operacja spowoduje przekręcenie licznika o wartość która została użyta w punkcie 3, a która może być kwestionowana w kolejnych przesłaniach.

Tomek
http://www.sqlmed.pl - Darmowe oprogramowanie do rozliczeń umów z NFZ na przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 98
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 6
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]