collapse

Reklama


Autor Wątek: "Hurtowa" zmiana trybu przyjęcia pacjenta  (Przeczytany 14772 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: "Hurtowa" zmiana trybu przyjęcia pacjenta
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 13, 2010, 10:41:38 am »
Mam problem z zapamiętywaniem trybu przyjęcia. Najwidoczniej jest on zapisywany w bazie na serwerze gdyż podczas pracy na kilku stanowiskach jedna "końcówka" pamięta ostatnio wybraną opcje z innego statnowiska. Jest to kłopotliwe podczas wpisywania jednocześnie na dwóch stanowiskach np. POZ i AOS gdzie są różne tryby przyjęcia. W ustawieniach znalazłem możliwość zapamiętywania lokalnie ale przynajmniej u mnie działa to dalej identycznie.

Offline Goodi

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Pomógł? 21
  • Lubelski OW NFZ
Odp: "Hurtowa" zmiana trybu przyjęcia pacjenta
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 13, 2010, 11:23:20 am »
Program zapamiętuje ustawienia dla użytkownika. Jeżeli jedna osoba pracuje na swoim koncie na różnych stanowiskach, to zawsze będzie taki efekt. Jeżeli zależy Ci na zapamiętaniu różnych ustawień dla tej samej osoby, to chyba jedynym wyjściem jest utworzenie różnych użytkowników, w zależności od rodzaju świadczeń, jaki ma być wpisywany. Obsługuję przychodnię, w której panie za nic nie chcą pracować każda na swoim koncie. Mają więc utworzone wspólne konta: POZ, STM, AOS i dla każdego z tych kont jest zapamiętany charakterystyczny zestaw opcji, zakładek i innych ułatwień.

Pozdrawiam

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: "Hurtowa" zmiana trybu przyjęcia pacjenta
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 13, 2010, 11:57:29 am »
Rzeczywiście, pracują na tym samym koncie, a pomysł z kontami wg rodzaju świadczeń bardzo mi się podoba. Dzięki.

Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 32
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: "Hurtowa" zmiana trybu przyjęcia pacjenta
« Odpowiedź #18 dnia: Listopada 23, 2010, 13:04:40 pm »
Pamiętajcie że w POZ tryb przyjęcia nie jest wymagany, więc nie trzeba nic poprawiać!
Trochę na ten temat: http://forumpps.pl/index.php?topic=3321.0

Offline Goodi

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Pomógł? 21
  • Lubelski OW NFZ
Odp: "Hurtowa" zmiana trybu przyjęcia pacjenta
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 23, 2010, 14:43:16 pm »
Jeżeli NFZ się dostosuje, to owszem. Jednak dopóki tego nie zrobi, to wątpię, żeby poza PZ znalazł się właściciel, który wstrzyma sprawozdawczość POZ, bo deklaracje cukrzycowe będą w lekkim zagrożeniu.

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: "Hurtowa" zmiana trybu przyjęcia pacjenta
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 30, 2010, 14:46:14 pm »
Odświeżę temat: może ktoś wyprodukował skrypt który zmieniłby tryb przyjęcia na planowe ze skierowaniem rozpoznając czy do usługi istnieje dodane skierowanie? Panie nagminnie piszą po staremu i muszę to wszystko poprawić. Oczywiście od 1 XI i  z podwyższeniem wersji tak aby weszła do raportu stat.

Offline Goodi

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Pomógł? 21
  • Lubelski OW NFZ
Odp: "Hurtowa" zmiana trybu przyjęcia pacjenta
« Odpowiedź #21 dnia: Grudnia 01, 2010, 13:59:13 pm »
update zlec
set mogdz = mogdz + 1
where pwds = 0
and wdatk >= '2010-11-01'
and stat = 19
and odrz = 0
//
update zlec
set pwds = 5
where pwds = 0
and kier=0
and wdatk >= '2010-11-01'
and stat = 19
and odrz = 0
//
update zlec
set pwds = 4
where pwds = 0
and kier in (1,2)
and wdatk >= '2010-11-01'
and stat = 19
and odrz = 0
//
commit

Zakładam, że nie masz innych skierowań, niż wewnętrzne i z zewnątrz. Przy innych daj znać, to zmodyfikuję skrypt. W tej wersji obsługuje jedynie zmianę trybu dla zlecenia bez skierowania, ze skierowania wewnętrznego i zewnętrznego.
Skrypt najlepiej wykonać w SQLEdit.exe.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Grudnia 08, 2010, 17:23:18 pm wysłana przez Goodi »

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: "Hurtowa" zmiana trybu przyjęcia pacjenta
« Odpowiedź #22 dnia: Grudnia 01, 2010, 21:52:47 pm »
Dzięki za gotowca. Tylko czegoś widać nie potrafię, w SQLEdit, wklejam powyższe i uruchamiam, po sekundzie pojawia sie komunikat o wykonaniu polecenia ale nie widzę żadnych zmian, zresztą to powinno trochę potrwać. Co robię źle?
No oczywiście data od 10.01, poprawiłem i ruszyło. Dzięki za pomoc. Kilka dni telefonów do Kamsoftu i tylko automatyczna sekretarka zechciała mnie wysłuchać :) pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 01, 2010, 23:30:10 pm wysłana przez neelix »

Offline togo

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Pomógł? 0
Odp: "Hurtowa" zmiana trybu przyjęcia pacjenta
« Odpowiedź #23 dnia: Grudnia 08, 2010, 17:16:41 pm »
Poniższe pytania są nieaktualne, przynajmniej z mojej strony - zaktualizowałem zlecenia metodą "autoklikacza" zasugerowaną wcześniej  :)


1. Czy powyższe skrypty zmienią również tryb przyjęcia w poradach z POZ? Chciałbym tego uniknąć...

2. Czy nadają się do zmiany zestawów, które SZOI odrzuciło jako błędne? Czy najpierw muszę zaznaczyć odrzucone zestawy do ponownego wysłania?

3. Czy aby zmienić tryb przyjęcia na 5: planowe bez skier. powinienem wykonać tylko 2 pierwsze polecenia?:
update zlec
set mogdz = mogdz + 1
where pwds = 0
and wdatk >= '2010-11-01'
and stat = 19
and odrz = 0
//
update zlec
set pwds = 5
where pwds = 0
and kier=0
and wdatk >= '2010-11-01'
and stat = 19
and odrz = 0

Pozdrawiam
Tomek
« Ostatnia zmiana: Grudnia 08, 2010, 22:02:16 pm wysłana przez togo »

Offline Goodi

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Pomógł? 21
  • Lubelski OW NFZ
Odp: "Hurtowa" zmiana trybu przyjęcia pacjenta
« Odpowiedź #24 dnia: Grudnia 09, 2010, 00:21:28 am »
1. Czy powyższe skrypty zmienią również tryb przyjęcia w poradach z POZ? Chciałbym tego uniknąć...

2. Czy nadają się do zmiany zestawów, które SZOI odrzuciło jako błędne? Czy najpierw muszę zaznaczyć odrzucone zestawy do ponownego wysłania?

3. Czy aby zmienić tryb przyjęcia na 5: planowe bez skier. powinienem wykonać tylko 2 pierwsze polecenia?:

Na wypadek, gdyby dla kogoś pytania były aktualne:

Ad. 1. W tej wersji zmienią, jeżeli w świadczeniach jest wskazany tryb 1. Skrypty można uszczegółowić, filtrując świadczenia np. po poradni lub lekarzu. Wyłączając poradnie lub lekarzy związanych z POZ można wyłączyć takie świadczenia z poprawy. Niestety ze względu na indywidualną strukturę organizacyjną jednostki takie uszczegółowienie będzie dla każdej jednostki inne.

Ad. 2. Nadają się i nic nie trzeba oznaczać. Pierwszy update zmienia godzinę modyfikacji rekordu, co powoduje automatyczne uwzględnienie tego rekordu w trakcie synchronizacji.

Ad. 3. Można wykonać cały komplet. Trzeci update jest wykonywany tylko dla świadczeń, w których wskazano skierowanie. Jeżeli takowych nie ma, update niczego nie zmieni.

Pozdrawiam

Offline mlutek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Pomógł? 3
Odp: "Hurtowa" zmiana trybu przyjęcia pacjenta
« Odpowiedź #25 dnia: Grudnia 09, 2010, 15:57:52 pm »
Hej a jak napisać skrypt aby zmieniał tryb przyjęcia. ale chodzi mi tutaj o konkretny zakres. co nalezy jeszcze dopisac. Oczywiscie wazne aby byl w skrypcie do zdefiniowania okres ale dalej nie wiem jak szybko to uzaleznic, Czy od miejsca wykonywania uslug? czy od rodzaju usług.
Generalnie chodzi mi ze mam Stomatologie, AOS ( Ginekologia, Okulistyka ) gdzie nie trzeba wpisywac skierowań i tryb moze byc "5" ale tez i są AOS z trybem "4".
Generalnie chodzi mi ze jak dokonuje importu z arkusza xls, pomimo odpowiedniego trybu wpisywania, nie wiem dlaczego ale baza domyslnie wpisuje zawsze 1. chyba w tabeli jest to wartosc domyslna, dlatego pozniej moze dokonac szybko update,  Zmienilem opcje w ustawieniach KS-PPS ale pomimo tego niewiele to zmienia i zawsze ejst przypisywany tryb 1.
czekam na jakies sugestie lub na odpowiedni skrypt
dzieki

Offline Goodi

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Pomógł? 21
  • Lubelski OW NFZ
Odp: "Hurtowa" zmiana trybu przyjęcia pacjenta
« Odpowiedź #26 dnia: Grudnia 10, 2010, 09:39:24 am »
To pytanie raczej do speców od KS-PPS. To jest dział dotyczący KS-SOMED, więc ten skrypt do niczego Ci się nie przyda.

Pozdrawiam

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 78
  • Kropka Ukrytych: 1
  • Kropka Użytkowników: 4
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9301 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]