collapse

Reklama


Autor Wątek: Zmieniono programy terapeutyczne w rehabilitacji na cykle  (Przeczytany 76094 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Zmieniono programy terapeutyczne w rehabilitacji na cykle
« Odpowiedź #30 dnia: Lutego 02, 2011, 20:12:29 pm »
Zgadza się taki sposób wykazywania świadczeń powoduje że można przekazać dane o tylko jednej osobie, która wykonywała zabiegi w cyklu.
Rozwiązanie to dodanie kolejnego świadczenia jednostkowego.
Dlaczego ja tak robię, u nas w OW NFZ nie przywiązują uwagi do osoby wykonującej zabiegi. Kiedyś nawet zadaliśmy pytanie w tej sprawie i otrzymaliśmy odpowiedź:

Pytanie:
Realizacja procedury u danego pacjenta przypisana jest realizującego programie do jednego realizującego (fizjoterapeuty). W rzeczywistości program pozwala na zmianę realizującego daną procedurę po ponownym wprowadzeniu wszystkich podstawowych danych, co znacznie wydłuża i utrudnia prowadzenie statystyki. Pozostawienie jednego realizującego będzie niezgodne z rzeczywistością, gdyż zabiegi u jednego pacjenta mogą być wykonywane przez kilku fizjoterapeutów.


Rozwiązanie:
W sprawozdawczości są wykazywane płatności za zabiegi fizjoterapeutyczne nie za osoby je wykonujące. Fizjoterapeuci wykonujący dany zabieg potwierdzają usługę na karcie pacjenta własnoręcznym podpisem.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Zmieniono programy terapeutyczne w rehabilitacji na cykle
« Odpowiedź #31 dnia: Lutego 02, 2011, 20:29:56 pm »
Zgadza się taki sposób wykazywania świadczeń powoduje że można przekazać dane o tylko jednej osobie, która wykonywała zabiegi w cyklu.
Rozwiązanie to dodanie kolejnego świadczenia jednostkowego.
Dlaczego ja tak robię, u nas w OW NFZ nie przywiązują uwagi do osoby wykonującej zabiegi. Kiedyś nawet zadaliśmy pytanie w tej sprawie i otrzymaliśmy odpowiedź:

Pytanie:
Realizacja procedury u danego pacjenta przypisana jest realizującego programie do jednego realizującego (fizjoterapeuty). W rzeczywistości program pozwala na zmianę realizującego daną procedurę po ponownym wprowadzeniu wszystkich podstawowych danych, co znacznie wydłuża i utrudnia prowadzenie statystyki. Pozostawienie jednego realizującego będzie niezgodne z rzeczywistością, gdyż zabiegi u jednego pacjenta mogą być wykonywane przez kilku fizjoterapeutów.


Rozwiązanie:
W sprawozdawczości są wykazywane płatności za zabiegi fizjoterapeutyczne nie za osoby je wykonujące. Fizjoterapeuci wykonujący dany zabieg potwierdzają usługę na karcie pacjenta własnoręcznym podpisem.

Bartosz ok, ale czy masz to czarno na białym potwierdzone na papierze, co w przypadku kontroli gdy pojawi się Pan upier... tzn. kontroler X  ;) który ma swoje wytyczne i papiery w których jest że fizjoterapeuta Y wykonał te i te zabiegi a w karcie zabiegowej będą różne podpisy różnych fizjoterapeutów???
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Zmieniono programy terapeutyczne w rehabilitacji na cykle
« Odpowiedź #32 dnia: Lutego 02, 2011, 22:00:59 pm »
Tak, u nas była już kontrola w roku 2010, poprosili skierowania i sobie porównywali. Szczerze mówiąc mało ich to obchodziło jakiego mamy pracownika wykazanego w elektronice, sprawdzali czy podpisy są z tyłu skierowania, zasadność rozpisania ćwiczeń przez magistrów oraz czy skierowanie ma wszystkie elementy wskazane przez rozporządzenie itp.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Zmieniono programy terapeutyczne w rehabilitacji na cykle
« Odpowiedź #33 dnia: Lutego 02, 2011, 22:07:07 pm »
Tak, u nas była już kontrola w roku 2010, poprosili skierowania i sobie porównywali. Szczerze mówiąc mało ich to obchodziło jakiego mamy pracownika wykazanego w elektronice, sprawdzali czy podpisy są z tyłu skierowania, zasadność rozpisania ćwiczeń przez magistrów oraz czy skierowanie ma wszystkie elementy wskazane przez rozporządzenie itp.

Ok dzięki, mam nadzieję że w moim księstwie w razie kontroli będzie podobnie.
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Zmieniono programy terapeutyczne w rehabilitacji na cykle
« Odpowiedź #34 dnia: Lutego 02, 2011, 22:23:25 pm »
U nas zarowno na fizjoterapii jak i na oddzialach reh (stacjonarny i dzienny) jako osobe realizujaca dajemy zawsze kierownika danej komorki

pozdrawiam

Offline Daram

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Pomógł? 0
  • Mazowiecki NFZ
Odp: Zmieniono programy terapeutyczne w rehabilitacji na cykle
« Odpowiedź #35 dnia: Lutego 03, 2011, 07:36:09 am »
Rozwiązanie:
W sprawozdawczości są wykazywane płatności za zabiegi fizjoterapeutyczne nie za osoby je wykonujące. Fizjoterapeuci wykonujący dany zabieg potwierdzają usługę na karcie pacjenta własnoręcznym podpisem.


Odpowiedź bardzo dobra i logiczna, ja jestem jednak z księstwa mazowieckiego a jak wiadomo w każdym księstwie jest inaczej.
Gdyby to było napisane w jakimś rozporządzeniu to sprawa byłaby oczywista i żaden kontroler z NFZ nic by nie zarzucił.

Offline chaczyk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Pomógł? 2
  • PEPE
Odp: Zmieniono programy terapeutyczne w rehabilitacji na cykle
« Odpowiedź #36 dnia: Lutego 03, 2011, 08:00:40 am »
To już wiadomo, że cykle trzeba wprowadzać w rehabilitacji, a może ktoś wie jak to szybko i skutecznie poprawić czyli do już wprowadzonych zabiegów dopisać cykle. ??? ??? ???
chaczyk

Offline wesool

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Pomógł? 0
  • kujawsko - pomorski OW
Odp: Zmieniono programy terapeutyczne w rehabilitacji na cykle
« Odpowiedź #37 dnia: Lutego 03, 2011, 09:42:04 am »
komunikat ze strony kamsoftu

Odrzucanie świadczeń rehabilitacyjnych nową walidacją wymagającą danych o cyklu. Cykle przypisuje się za pomocą pola sesja w danych świadczenia. Dla każdego pacjenta oddzielnie należy dodać sesję typu "cykl", a następnie przypisać ten cykl każdemu zabiegowi realizowanemu w ramach jednego cyklu. Proponujemy nazewnictwo cyklów w formie numeru PESEL i kolejnego numeru cyklu wybranego pacjenta, co umożliwi jego wyszukanie w kolejnych świadczeniach. Dla użytkowników modułu Rehabilitacja, którzy nie uzupełnili informacji o cuklu (została wprowadzona w listopadze 2010), wprowadzimy funkcję uzupełniania cyklu dla odfiltrowanych zabiegów. Funkcja planowana jest na dzien 2011-02-04.

wstrzymajmy sie do jutra zobaczymy:)


Offline wojciech.re

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Pomógł? 53
  • Warmińsko-Mazurski OW NFZ
Odp: Zmieniono programy terapeutyczne w rehabilitacji na cykle
« Odpowiedź #38 dnia: Lutego 03, 2011, 10:06:15 am »
wprowadzimy funkcję uzupełniania cyklu dla odfiltrowanych zabiegów. Funkcja planowana jest na dzien 2011-02-04.

huraaa !!! żyjemy :)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Zmieniono programy terapeutyczne w rehabilitacji na cykle
« Odpowiedź #39 dnia: Lutego 03, 2011, 10:18:06 am »
Napiszcie mi lepiej jak to puścić z excela żeby było ok :D

Offline Lena

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Pomógł? 1
Odp: Zmieniono programy terapeutyczne w rehabilitacji na cykle
« Odpowiedź #40 dnia: Lutego 03, 2011, 10:50:40 am »
Rozumiem zmiany, które mają czemuś służyć, wtedy jest ok, ale zastanawiam się czemu ma służyć ta zmiana???  Nasuwa mi sie pewna myśl... otóż kilku moich znajomych lekarzy zrezygnowało z umów z NFZ właśnie dzięki takim zmianom ,,udoskonaleniom" mieli tego zwyczajnie dość.....

Offline romek62

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 11
  • Pomógł? 0
Odp: Zmieniono programy terapeutyczne w rehabilitacji na cykle
« Odpowiedź #41 dnia: Lutego 03, 2011, 10:51:01 am »
Również (po wysłaniu raportu statystycznego) otrzymałem w raporcie zwrotnym informację o braku wymaganych danych o cyklu.
Wprowadziłem je do rozliczeń następująco:
NAZWA CYKLU: (pierwsze dwie litery nazwiska)(pierwsze dwie litery imienia)(numer miesiąca). Jeżeli dany pacjent miał więcej cykli, to dopisywałem na końcu literę B, C itd.
W rubrykach ilość, wpisywałem zawsze 1 (tak, jak wcześniej sugerował Bartosz)
DATA ZAKOŃCZENIA: jeżeli dany cykl był kończony, to datę ostatniego dnia realizacji świadczenia. Jeśli cykl będzie kontynuowany w następnym miesiącu, to nie wpisywałem żadnej daty (zgodnie z wcześniejszą sugestią Bartosza)
Obowiązkowo w ostatniej zakładce należy wybrać CYKL.
Po wysłaniu w takiej postaci, wszystkie świadczenia zostały przez przyjęte bez błędów. Czekam teraz na szablony rachunków (po wygenerowaniu żądania rozliczenia w SZOI).
Cieszę się, że mam to już za sobą.
Pozdrawiam. Romek

Offline mała15

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 5
  • Pomógł? 0
Odp: Zmieniono programy terapeutyczne w rehabilitacji na cykle
« Odpowiedź #42 dnia: Lutego 03, 2011, 11:10:27 am »
Pacjent zaczął zabiegi w dziale rehabilitacji 03.01.2011r i zakończył 14.01.2011r. To jest 9 dni zabiegów (4zabiegi na dzień). W rehabilitacji w świadczeniach doszedł cykl. W programie ukazuje się informacja : nie podano warunków. Nfz wymaga aby wypełnić wszyskie pozycje w cyklu. Co należy wpisać jeśli pacjent zaczął zabiegi 03.01.2011 a zakończył 14.01.2011r. Co wpisać w polu nazwa  a co wpisać minimalna liczba uczestników  a co w maksymalna liczba uczestnikóm. Bo data zakończenia to myślę że będzie 14.01.2011. Tylko czy teraz w każdej rubryce zaznaczać cykl.Prosimy o potraktowanie sprawy jako pilnej.
Z poważaniem
Mała


Ktoś ma poważne problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Żegnam
« Ostatnia zmiana: Lutego 03, 2011, 11:49:49 am wysłana przez Paweł »

Offline Lena

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Pomógł? 1
Odp: Zmieniono programy terapeutyczne w rehabilitacji na cykle
« Odpowiedź #43 dnia: Lutego 03, 2011, 11:28:52 am »
ROMAN gratuluje sukcesu  :)
Czy byłbyś tak uprzejmy i napisał jak wprowadzałeś te poprawki? Wiem gdzie i co trzeba wpisać, jednak przy ilości 250 pacjentów razy 10 dni(data od= do) to jest już 2500 pozycji które muszę zmienić i jak to się ma do ptoduktów? Wpisując dane cyklu nie zmienia to u mnie statusu ,,błędu" na poprawione właśnie przy produktach.
Z góry dziękuje

Offline romek62

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 11
  • Pomógł? 0
Odp: Zmieniono programy terapeutyczne w rehabilitacji na cykle
« Odpowiedź #44 dnia: Lutego 03, 2011, 12:33:06 pm »
Dane o cyklu wpisywałem na karcie "świadczenia jednostkowe" w zakładce "sesja" po otwarciu przycisku "dodaj". Poszczególne dane o cyklu danego pacjenta wpisuje się tylko jeden raz, a nie dla każdego dnia czy świadczenia. W moim przypadku miałem tylko około 150 pacjentów, co zajęło mi około 2 godzin. W międzyczasie udało mi się już rozliczenia za ten miesiąc zakończyć, gdyż wysłałem już rachunek.
Życzę cierpliwości przy wpisywaniu danych o cyklach.
Pozdrawiam. Romek

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 92
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]