collapse

Reklama


Autor Wątek: Nowe wersje komunikatów sprawozdawczych w POZ  (Przeczytany 29659 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Slawek

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Pomógł? 1
  • ŚOW NFZ
Odp: nowe wersje POZ
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 02, 2010, 16:45:02 pm »
Zarządzenie nr 66/2010 anulowało zarządzenie 63/2010 - czyli nie trzeba wpisywać.
Kocham ten kraj...

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: nowe wersje POZ
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 02, 2010, 17:23:28 pm »
Podczas tworzenia list POZ (najnowsza wersja PPS) pojawił się komunikat: "Transaction ID not found" i wygenerowały się dwie listy. Jedna zawiera deklaracje lekarza i położnej a druga deklaracje pielęgniarki szkolnej. Tak to teraz powinno wyglądać?
Mam kolejny problem (podejrzewam, że związany z błędem, o którym wspomniałem). Utworzyłem kolejną listę POZ, tym razem dla umowy pielęgniarki. Ma on jednak taki sam nr identyfikacyjny jak raport z deklaracjami pielęgniarki szkolnej? To chyba nie jest właściwe zachowanie? Też tak macie?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline skopczyp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 645
  • Pomógł? 37
  • SZOI
Odp: nowe wersje POZ
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 02, 2010, 17:44:46 pm »
W zarz 60 w strukturze komunikatu deklaracji przy elemencie deklaracja jest taka uwaga

"W związku z różnymi terminami przekazywania deklaracji, deklaracje z zakresu medycyny szkolenej (//deklaracje/@typ-dekl = ?S?), należy przesyłać w ramach odrębnych sprawozdań (//spraw-rozlicz-dekl-poz/@id-spraw)."

Może z tego powodu szkolną masz oddzielnie ?

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: nowe wersje POZ
« Odpowiedź #18 dnia: Listopada 02, 2010, 18:00:14 pm »
Tylko, że mam te świadczenia pod jedną umowę podpięte i nie mogę sobie wybrać, że w danej chwili chcę robić lekarza a nie pielęgniarki szkolne. Może nfz będzie musiał wygenerować nowe umowy i wystarczy je zaimportować? Niestety SZOI w K-P będzie na chodzie dopiero jutro, więc teraz nic nie sprawdzę.

Kolejna niepokojąca rzecz jaką zauważyłem to to, że po stworzeniu raportu statystycznego i wygenerowaniu odpowiedniego pliku, status raportu mam Utworzony zamiast Wysłany. Ktoś też tak ma?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: nowe wersje POZ
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 02, 2010, 18:05:49 pm »
Tylko, że mam te świadczenia pod jedną umowę podpięte i nie mogę sobie wybrać, że w danej chwili chcę robić lekarza a nie pielęgniarki szkolne. Może nfz będzie musiał wygenerować nowe umowy i wystarczy je zaimportować? Niestety SZOI w K-P będzie na chodzie dopiero jutro, więc teraz nic nie sprawdzę.

Kolejna niepokojąca rzecz jaką zauważyłem to to, że po stworzeniu raportu statystycznego i wygenerowaniu odpowiedniego pliku, status raportu mam Utworzony zamiast Wysłany. Ktoś też tak ma?

Kurcze - strach aktualizować ;-((  .. czy obecna najnowsza wersja ma już zablokowany import danych świadczeń z xls ??

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: nowe wersje POZ
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 02, 2010, 18:11:20 pm »
w changeloga chyba nie.

Cytuj
4.    Kateg.: Rozliczenia    Menu.: Rejestracje->Świadczenia
Opis: Dodano nowe wersje formatów rapstat2010.xls oraz ambulatoryjny2010.xls. Obsługa nowych formatów (zarówno eksportu jak i importu) zostanie dodana w wersji 2010.05.1.0 systemu zaplanowanej na drugą połowę listopada, tak aby wszyscy użytkownicy systemu mogli zaimportować dane jeszcze w formatach obowiązujących w październiku 2010 roku.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: nowe wersje POZ
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 02, 2010, 18:24:05 pm »
w changeloga chyba nie.

Cytuj
4.    Kateg.: Rozliczenia    Menu.: Rejestracje->Świadczenia
Opis: Dodano nowe wersje formatów rapstat2010.xls oraz ambulatoryjny2010.xls. Obsługa nowych formatów (zarówno eksportu jak i importu) zostanie dodana w wersji 2010.05.1.0 systemu zaplanowanej na drugą połowę listopada, tak aby wszyscy użytkownicy systemu mogli zaimportować dane jeszcze w formatach obowiązujących w październiku 2010 roku.
tia .. czyli lekko odroczona egzekucja ;-) ... BTW. u mnie aktualizacja nie powiodła się, bo "nie znalezniono borlndmm.dll"
choć ten jest w katalogu głównym PPS-a ... ot co.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: nowe wersje POZ
« Odpowiedź #22 dnia: Listopada 02, 2010, 18:26:41 pm »
Kolejna niepokojąca rzecz jaką zauważyłem to to, że po stworzeniu raportu statystycznego i wygenerowaniu odpowiedniego pliku, status raportu mam Utworzony zamiast Wysłany. Ktoś też tak ma?

Nie, u mnie po wygenerowaniu pliku z raportem statystycznym ten ma status "wysłany".
Pozdrawiam
Bartosz

Offline rgb

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Pomógł? 0
Odp: nowe wersje POZ
« Odpowiedź #23 dnia: Listopada 02, 2010, 18:31:27 pm »
bart - to przerzuć go do katalogu w windowsie tego, gdzie domyślnie jest masa *.dll'ów, może zatrybi. Chyba system32 zdaje się.

A wracając do tych zarządzeń uchylających wcześniejsze zarządzenia. Jaka obowiązuje w końcu tabela aktualnych kodów icd10 zaliczających się do grupy "chorób układu krążenia i cukrzycy"? Bo skoro anulowano poprzednie zarządzenie to jednocześnie chyba anulowano te kody okrojone co Kopacz wprowadziła.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: nowe wersje POZ
« Odpowiedź #24 dnia: Listopada 02, 2010, 18:44:08 pm »
Z tego wszystkiego wynika że nadal aktualnie obowiązującym zarządzeniem jest:

Zarządzenie Nr 91/2009/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 29 grudnia 2009 r. zmieniające zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń w rodzaju: podstawowa opieka zdrowotna

i

Zarządzenie Nr 72/2009/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 3 listopada 2009 r. w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń w rodzaju: podstawowa opieka zdrowotna

A projekt który ma obowiązywać od 1 stycznia 2011 znajduje się: http://www.nfz.gov.pl/new/index.php?katnr=3&dzialnr=17&artnr=4260&b=1

A to całe zamieszanie jak wynika z uzasadnienia z zarządzenia 66/2010 to przez nas (świadczeniodawców - prawdopodobnie PZ):

... wynika głównie z przyczyn leżących po stronie świadczeniodawców (konieczność dostosowania posiadanych systemów informatycznych do nowych zasad oraz metodologii gromadzenia i przekazywania danych).
Pozdrawiam
Bartosz

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: nowe wersje POZ
« Odpowiedź #25 dnia: Listopada 02, 2010, 18:46:53 pm »
bart - to przerzuć go do katalogu w windowsie tego, gdzie domyślnie jest masa *.dll'ów, może zatrybi. Chyba system32 zdaje się.

Tak, poradziłem sobie z tym .. thx

Cytuj
A wracając do tych zarządzeń uchylających wcześniejsze zarządzenia. Jaka obowiązuje w końcu tabela aktualnych kodów icd10 zaliczających się do grupy "chorób układu krążenia i cukrzycy"? Bo skoro anulowano poprzednie zarządzenie to jednocześnie chyba anulowano te kody okrojone co Kopacz wprowadziła.

Obowiązuje zatem tabela nr 6 z zał 2a do Zarządzenia 72/2009/DSOZ
http://www.nfz.gov.pl/new/index.php?katnr=3&dzialnr=12&artnr=3919

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: nowe wersje POZ
« Odpowiedź #26 dnia: Listopada 02, 2010, 18:48:20 pm »
A to całe zamieszanie jak wynika z uzasadnienia z zarządzenia 66/2010 to przez nas (świadczeniodawców - prawdopodobnie PZ):

nawet nie prawdopodobnie, tylko na pewno ;-)


Offline Tomek R

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 326
  • Pomógł? 43
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: nowe wersje POZ
« Odpowiedź #27 dnia: Listopada 02, 2010, 22:53:15 pm »
U nas jest wersja SZOI 2010.04.2.390 i dzisiaj ukazał się komunikat:

W związku z problemami technicznymi związanymi z funkcjonowaniem aplikacji internetowych w dniu dzisiejszym tj. 2.11.2010r. o godzinie 16:00 nastąpi przerwa w działaniu aplikacji, przerwa potrwa do 3.11.2010r. do godzin porannych. Z powstałe utrudnienia przepraszamy.

U nas w Wielkopolskim OW po przesłaniu listy POZ pojawia się błąd importu z komunikatem:

Błąd systemowy:
Etap przetwarzania okresu, za który jest lista, inny niż Import list
Opis operatora:
UWAGA: dla list za okres LISTOPAD 2010 komunikat ten pojawia się z powodu problemów z importem po stronie NFZ. Lista zostanie zaimportowana po usunięciu błędu. Prosimy o sprawdzenie czy lista została zaimportowana poprawnie w późniejszym terminie.


[załącznik usunięty przez administratora]
Pozdrawiam!

Offline skopczyp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 645
  • Pomógł? 37
  • SZOI
Odp: nowe wersje POZ
« Odpowiedź #28 dnia: Listopada 02, 2010, 23:18:24 pm »
zablokowali importy

będą mieli zrobione aktualizacje to odblokują

Offline Ekert

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 241
  • Pomógł? 0
  • NZOZ Poznan (POZ+AOS)
Odp: nowe wersje POZ
« Odpowiedź #29 dnia: Listopada 02, 2010, 23:47:37 pm »
Faktycznie - błąd pozostał, tylko opis się zmienił. To dobrze - moim zdaniem - rokuje. Bo po pierwsze - NFZ się przyznaje, że błąd jest po ich stronie, a po drugie - dochodzi północ, a tam ktoś nad tym pracuje. Żeby tylko nie zasnęli nad tym problemem, bo nie jest sprecyzowane, jak należy rozumieć sformułowanie "w terminie późniejszym". O ile późniejszym i późniejszym od czego  ::)
Pozdrawiam wszystkich

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 95
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]