collapse

Reklama


Autor Wątek: Ręczne przygotowanie swx usuwającego usługi z SZOI  (Przeczytany 29815 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Ręczne przygotowanie swx usuwającego usługi z SZOI
« Odpowiedź #45 dnia: Listopada 11, 2010, 11:36:40 am »
Czyli jeśli wszystkie pozycje w zestawie świadczeń są potwierdzone (w I fazie) to należy przekazać tylko pozycje rozliczeniowe A i C (bo one mają  zostać i nie były usuwane z SZOI). Musisz podnieść też wersję statystyczną zestawu świadczeń. Pozycji B nie ujmujesz w tym raporcie statystycznym - to jest tzn. usunięcie niejawne.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline tomasz arasimowicz

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Pomógł? 0
Odp: Ręczne przygotowanie swx usuwającego usługi z SZOI
« Odpowiedź #46 dnia: Listopada 11, 2010, 23:06:18 pm »
Ja również poproszę o xmla do usuwania pojedyńczego świadczenia. Mam w sumie osiem sztuk.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Ręczne przygotowanie swx usuwającego usługi z SZOI
« Odpowiedź #47 dnia: Listopada 12, 2010, 01:32:25 am »
W załączeniu plik z raportem statystycznym (I fazy) usuwającym cały (jeden) zestaw świadczeń.
Raport można wykorzystać w sytuacji gdy chcemy usunąć świadczenie zawierające pozycje rozliczeniowe:
- potwierdzone w I fazie (raportem statystycznym)
- odrzucone w I fazie (raportem statystycznym)

W pliku należy podwyższyć elementy:
zestaw-swiadczen@nr-wersji
zestaw-swiadczen@nfz:nr-wersji-rozl
w stosunku do zestawu świadczeń przesłanego pierwotnie do NFZ.

W pliku należy uzupełnić:
identyfikator instalacji //@id-inst
identyfikator świadczeniodawcy //@id-swd
identyfikator zestawu świadczeń zestaw-swiadczen@id-zest-swiad
Pozdrawiam
Bartosz

Offline tomasz arasimowicz

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Pomógł? 0
Odp: Ręczne przygotowanie swx usuwającego usługi z SZOI
« Odpowiedź #48 dnia: Listopada 12, 2010, 03:50:07 am »
A co jeśli nie chcę ciąć całego zestawu świadczeń, tylko pojedyńcze produkty?

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: Ręczne przygotowanie swx usuwającego usługi z SZOI
« Odpowiedź #49 dnia: Listopada 12, 2010, 07:30:42 am »
To jest właśnie xml który podał Bartosz do usunięcia pojedyńczych produktów....nie rozumiem co to znaczy ciąć całego zestawu?
Pozdrawiam

Piotr

Offline Zdrowy

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 2
  • Mazowiecki OW
Odp: Ręczne przygotowanie swx usuwającego usługi z SZOI
« Odpowiedź #50 dnia: Listopada 12, 2010, 10:44:27 am »
A co jeśli nie chcę ciąć całego zestawu świadczeń, tylko pojedyńcze produkty?

Jeżeli chcesz usunąć jedno <swiadczenie> z zestawu to wysyłasz ponownie zestaw w całości, a w świadczeniu do wywalenia dajesz atrybut nfz:usun="T". W tak oznaczonym świadczeniu nie zamieszczałem już nierozliczonej pozycji rozliczeniowej, nie wiem czy to ma jakieś znaczenie. Podnosisz nr-wersji w zestawie.

Jeżeli chcesz usunąć produkt czyli <nfz:pozycja-rozl> ze świadczenia to wysyłasz ponownie zestaw w całości, pomijając w nim pozycję do wywalenia. Podnosisz nr-wersji i nfz:nr-wersji-rozl w zestawie.

Zrobiłem w ten sposób i właśnie widzę w SZOI, że raporty zostały prawidłowo zaimportowane, a błędy zniknęły. Uff, co za ulga.
W NFZ mówili mi, żebym wysyłał ponownie zestaw tylko ze świadczeniem zaznaczonym do usunięcia, nie załączając świadczenia zatwierdzonego wcześniej, ale ten sposób kończył się błędem "Przekazany epizod nie zawiera aktywnych świadczeń".

Teraz pozostaje czekać czym znów uraczy nas NFZ. Może następne raporty trzeba będzie tworzyć ręcznie w postaci binarnej.
« Ostatnia zmiana: Listopada 12, 2010, 10:46:24 am wysłana przez Zdrowy »

Offline tomasz arasimowicz

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Pomógł? 0
Odp: Ręczne przygotowanie swx usuwającego usługi z SZOI
« Odpowiedź #51 dnia: Listopada 12, 2010, 11:03:10 am »
o to mi chodziło! Bardzo dziękuję!

teraz dla odmiany strona warszawskiego nfztu leży.

Offline Zdrowy

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 2
  • Mazowiecki OW
Odp: Ręczne przygotowanie swx usuwającego usługi z SZOI
« Odpowiedź #52 dnia: Listopada 12, 2010, 11:11:57 am »
teraz dla odmiany strona warszawskiego nfztu leży.

To chyba kolejny raz przesuną "nieprzekraczalny" termin poprawy świadczeń z ubiegłych lat.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Ręczne przygotowanie swx usuwającego usługi z SZOI
« Odpowiedź #53 dnia: Listopada 12, 2010, 14:30:00 pm »
A co jeśli nie chcę ciąć całego zestawu świadczeń, tylko pojedyńcze produkty?

Musisz ustalić czy pozostałe pozycje rozliczeniowe, które znajdują się w świadczeniu:
- są potwierdzone I fazie, wtedy należy je przesłać ponownie, ale nie należy zwiększać wartości nfz:pozycja-rozl@nr-wersji-pr,
- są zafakturowane, wtedy nie trzeba ich ponownie przekazywać.
- pozycja rozliczeniowa, która ma być usunięta:
Tej pozycji rozliczeniowej nie przekazujesz. Jeśli nie została wcześniej zafakturowana, a była potwierdzona lub odrzucona. Jeżeli natomiast była zafakturowana, a następnie odrzucona po ponownej weryfikacji to musisz do niej przekazać pozycję korygującą.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline tomasz arasimowicz

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Pomógł? 0
Odp: Ręczne przygotowanie swx usuwającego usługi z SZOI
« Odpowiedź #54 dnia: Listopada 12, 2010, 15:32:53 pm »
Jednak nadal mam problem:
Mam do usunięcia osiem produktów (z wykazu produktów z problemami), które nfz zakwestionował (bo np usługa była wykonana u pacjenta, który był hospitalizowany w innej jednostce). Mam je usunąć. Na początku myślałem, że id produktu z wykazu produktów problemowych, to to samo co id-zest-swiad z pliku usuwającego z szoi/administrator/serwis, dlatego też taki plik sobie przygotowałem, pozwiększałem wersje itp. Skoro to jednak nie to id, to skąd mogę wziąć wzór pliku usuwającego same produkty? Przy czym nie mogę przesłać raportu z 2007 raz jeszcze bez usuwanych usług, bo baza nie istnieje. Muszę więc stworzyć konkretny plik, które usunie konkretne produkty z listy problemowych.

Na podstawie pliku z błędnymi produktami wpp, widzę że jedyna wartość która jest różna dla wszystkich błędnych produktów to PWZ_PR_ID_POZ_ROZLICZ, pozostałe się powtarzają w błędnych.

Jeśli ktoś usunął "otwartym plikiem xml" produkty z szoi, to bardzo proszę o podzielenie się tym plikiem. Dane sobie podstawię, wersje sobie zwiększę.

Piątek, ostatni dzień na wysłanie korekt, a informatycy nie pracują, strona nfzetu nie działa przez pół dnia, a na zakładce serwis w szoi nie działa lista przesłanych komunikatów swx. Jest nieklikalna. Pomocy!

@Bartosz: produkty były zafakturowane, potrzebuję więc rzeczonych pozycji korygujących. Teraz usiłuję ustalić, jak konkretnie mają wyglądać.
« Ostatnia zmiana: Listopada 12, 2010, 15:35:30 pm wysłana przez tomasz arasimowicz »

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Ręczne przygotowanie swx usuwającego usługi z SZOI
« Odpowiedź #55 dnia: Listopada 12, 2010, 16:01:29 pm »
Z pliku WPP wyciągasz te dane:
EP_ID_INST - id instalacji
EP_ID_ZEST_SWIAD - id zestawu swiadczeń czyli zestaw-swiadczen@id-zest-swiad
EP_NR_WERSJI - to numer zestawu świadczeń  zestaw-swiadczen@nr-wersji
EP_NR_WERSJI_ROZL - to numer wersji pozycji rozliczeniowej zestaw-swiadczen@nfz:nr-wersji-rozl
PR_ID_POZ_ROZLICZ - id pozycji rozliczeniowej nfz:pozycja-rozl@id-poz-rozlicz
PR_NR_WERSJI - nr wersji pozycji rozliczeniowej nfz:pozycja-rozl@nr-wersji-pr

Plik w załączeniu.
Plik zawiera korygowanie pozycji już zafakturowanej oraz pozycję, która została potwierdzona w I fazie i zostaje jeszcze raz przesłana.
« Ostatnia zmiana: Listopada 12, 2010, 19:14:30 pm wysłana przez Bartosz »
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Carlos

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 392
  • Pomógł? 6
Odp: Ręczne przygotowanie swx usuwającego usługi z SZOI
« Odpowiedź #56 dnia: Listopada 15, 2010, 10:37:23 am »
teraz dla odmiany strona warszawskiego nfztu leży.

To chyba kolejny raz przesuną "nieprzekraczalny" termin poprawy świadczeń z ubiegłych lat.

Na razie nie przesunęli nieprzekraczalnego terminu, ale mam niepotwierdzoną informację, że wstrzymują bieżące płatności z powodu nie usuniętych błędów z lat ubiegłych. Czy macie podobne sygnały?
Pozdrawiam
Carlos

Offline thecla

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 0
Odp: Ręczne przygotowanie swx usuwającego usługi z SZOI
« Odpowiedź #57 dnia: Listopada 17, 2010, 13:23:17 pm »
Witam,

Ja mam problem z jednym świadczeniem z października 2009 r. Może zacznę od początku, bo już sama się gubię. W pierwszym raporcie statystycznym za X 2009 miałam błędy w kilku świadczeniach, poprawiłam a jedno świadczenie skorygowałam przez usunięcie procedur i produktów (problemy z ubezpieczeniem pacjenta i wolałam usunąć świadczenie), tylko głupia nie sprawdziłam poprawności importu na SZOI- a to usunięte się nie zaimportowało z powodu błędu: Brak adresu pacjenta w państwie stałego zamieszkania I w tym roku dostałam pismo o zakwestionowanym świadczeniu, chodziło o to usunięte. Mam je skorygować na minus, bo NFZ zapłacił a ja nie znalazłam tego świadczenia w żadnym raporcie rozliczeniowym wysłanym do funduszu. Po telefonie do rozliczeń ściągnęłam jeszcze raz raporty zwrotne ale nic nowego nie pojawiło się. Poprawiłam błąd dot. adresu i w korygującym raporcie statystycznym przesłałam jeszcze raz to świadczenie bez icd 9 i produktów, znowu nie zaimportowało - pozycja ze statusem błąd, w raporcie SWZ wypisane są na szaro błędy dot. ubezpieczenia, brak procedur i na czarno: zaakceptowano przesłaną wersję danych.

Skończyły mi się pomysły co z tym zrobić.  :-\

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Ręczne przygotowanie swx usuwającego usługi z SZOI
« Odpowiedź #58 dnia: Listopada 17, 2010, 23:01:57 pm »
Musisz uzupełnić to świadczenie o kod icd9 i jeszcze jest jeden błąd spowodowany datą obowiązywania tego dokumentu ubezpieczeniowego.

Ponieważ świadczenie zostało usunięte to możesz poprawić to świadczenie z poziomu raportu statystycznego, który został zakończony błędem importu lub świadczeniach -> filtr status zestawu: tylko usunięte.  

Przy próbie poprawy świadczenia już usuniętego, otrzymasz komunikat:

Poprawiane świadczenie zostało wcześniej usunięte. Nie zaleca się jego poprawiania poza przypadkami problemów zgłaszanych w raportach zwrotnych statystycznych. Czy na pewno poprawić usunięte świadczenie? odpowiadasz -> TAK

Następnie należy jeszcze raz utworzyć raport statystyczny z tym świadczeniem.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline thecla

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 0
Odp: Ręczne przygotowanie swx usuwającego usługi z SZOI
« Odpowiedź #59 dnia: Listopada 19, 2010, 10:09:17 am »
Dobrze, spróbuje w poniedziałek.  :)

Z tym ubezpieczeniem było tak że najpierw było wpisane "na podstawie decyzji wójta/burmistrza" potem okazało się jednak przez MOPS i poprawione. Tak nieszczęśliwie zbiegło się to razem w czasie.  :-\

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 115
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]