collapse

Reklama


Autor Wątek: Ręczne przygotowanie swx usuwającego usługi z SZOI  (Przeczytany 29826 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline artur

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 324
  • Pomógł? 1
  • Mazowiecki OW
Ręczne przygotowanie swx usuwającego usługi z SZOI
« dnia: Października 19, 2010, 17:47:22 pm »
Mam sprzęt w którym baza danych jest poszatkowana jak ser szwajcarski, na szczęście chodzi o dane z 2007 roku, szczęście albo nieszczęście, bo właśnie dane z 2007 roku muszę usunąć z NFZ-tu, a świadczeń tych nie widać w PPSie po ID. Dzwoniłem dzisiaj do działu weryfikacji Mazowieckiego NFZ i powiedziano mi w słuchawce żebym ręcznie przygotował w takim razie swx/xml usuwający te 3 usługi które były nieopłacone przez fundusz. Tylko może mi ktoś powiedzieć jak ma wyglądać struktura takiego XMLa usuwającego te dane z NFZtu?

Offline jones

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 135
  • Pomógł? 5
Odp: Ręczne przygotowanie swx usuwającego usługi z SZOI
« Odpowiedź #1 dnia: Października 21, 2010, 12:32:29 pm »
To trzeba z SZOI pobrać plik usuwający - wchodzimy w ADMINISTRATOR>SERWIS>Lista przesłanych komunikatów SWX.
Tam trzeba odszukać raport z 2007 roku ten w którym te konkretne świadczenia były wysłane i tam pobrać plik usuwający.
Dopiero ten plik trzeba zmodyfikować ręcznie, tzn zostawić tylko te pozycje które mają być usunięte z SZOI, a reszte pozycji usunąć z pliku XML, aby nam nie usunęło całego raportu. Tak zmodyfikowany plik wysyłamy do SZOI jak raport statystyczny.
Trzeba tylko uważnie to zrobić, aby sobie nie "namieszać" w bazie !

Offline Norbert

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Pomógł? 8
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: Ręczne przygotowanie swx usuwającego usługi z SZOI
« Odpowiedź #2 dnia: Października 21, 2010, 14:20:59 pm »
No dobrze to sie tyczy całych zestawów świadczeń, a jak usunąć same produkty, które nie były zapłacone a są błędne??
Tam ich nie widać.
Nieświadomi żyją dłużej.......

Offline pawel747

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 14
  • Pomógł? 2
Odp: Ręczne przygotowanie swx usuwającego usługi z SZOI
« Odpowiedź #3 dnia: Października 25, 2010, 11:36:20 am »
Witaj.
Nie musisz aż tak bardzo kombinować. Możesz to zrobić bardzo prosto. Jeśli nie wiesz, to od miłej pani(pana) z NFZ-tu dowiedz się o jaki nr epizodu(ów) chodzi oraz id instalacji i nr wersji. Ręcznie tworzysz xml'a (swx) usuwającego, podnosisz nr wersji, wysyłasz na szoi i problem rozwiązany :). Jeśli nie wiesz jak go stworzyć to daj znać podeśle na maila. Oczywiście zadziała to wszystko pod warunkiem, że świadczenia nie są zapłacone!!!!
pozdr

Offline Daram

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Pomógł? 0
  • Mazowiecki NFZ
Odp: Ręczne przygotowanie swx usuwającego usługi z SZOI
« Odpowiedź #4 dnia: Października 25, 2010, 11:52:47 am »
a jak świadczenia są zapłacone to jak rozumiem jest problem ?

Offline pawel747

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 14
  • Pomógł? 2
Odp: Ręczne przygotowanie swx usuwającego usługi z SZOI
« Odpowiedź #5 dnia: Października 25, 2010, 11:59:35 am »
Jeśli są zapłacone a nie masz tych danych, to trochę zamieszania niestety będzie :(

Offline kasia40

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 221
  • Pomógł? 2
Odp: Ręczne przygotowanie swx usuwającego usługi z SZOI
« Odpowiedź #6 dnia: Października 25, 2010, 12:10:12 pm »
Mam bardzo podobny problem z rokiem 2007. W ambulatorium widnieje 55 świadczeń zdublowanych, które muszę usunąć.
Ponieważ w bazie danych w roku 2007 jest wielki bałagan, dlatego chciałabym wysłać tylko usunięte - błędne aby jeszcze bardziej nie namieszać (Nr epizodów oraz id instalacji znam).
Czy jest możliwość żeby to "bezboleśnie" wykonać?

Offline Daram

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Pomógł? 0
  • Mazowiecki NFZ
Odp: Ręczne przygotowanie swx usuwającego usługi z SZOI
« Odpowiedź #7 dnia: Października 25, 2010, 12:12:15 pm »
Są zapłacone, generalnie wszystkie świadczenia mam w bazie. Jedyny problem to taki iż brakuje mi raportu swx w bazie, część błędnych świadczeń jest przypisanych na SZOI do raportu którego ja nie mam. Czy w takim wypadku poprawienie świadczeń a następnie zmiana wersji w swx-ie okaże się skuteczna ?

Offline pawel747

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 14
  • Pomógł? 2
Odp: Ręczne przygotowanie swx usuwającego usługi z SZOI
« Odpowiedź #8 dnia: Października 25, 2010, 12:53:59 pm »
do "kasia40" :) nie wiem co znaczy dla Ciebie "wielki bałagan w bazie" ale jeśli dane które posiadasz są prawdziwe tzn. takie które były wysyłane do nfz I miałaś dla nich rap. zwrotne I nie było nic kombinowane I te 55 świadczeń jest na błędach, to najzwyczajniej 1 pozycję dubletu usuwasz, a 2 jeszcze raz zatwierdzasz, generujesz nowy rap. stat., dokładnie sprawdzasz!! - zostawiasz tylko te usunięte I ponownie potwierdzone, resztę (jeśli się pojawiły jakieś) wyrzucasz z rap. stat. i wysyłasz na szoi. Jeśli nie były zapłacone, to robisz sobie kawę :) i zapominasz o temacie - nie zapomnij o wczytaniu zwrotki, bo może się przydać na przyszłość :) Jeśli to były niestety zapłacone pozycje, to czeka Cię jeszcze rozliczenie i korekty.

do "Daram" - chodzi Ci o sam plik swx? to do czego jest potrzebny ? Jeśli dane masz i te błędne świadczenia na pewno kiedyś wysłałeś, a teraz nfz się obudził i chce jakiś korekt, to pobierz zwrotkę tego rap. w którym są błędy i wczytaj, potem korygujesz. Niestety do zapłaconych będzie korekta :(

Bajka jest zupełnie inna jeśli w Waszym sofcie nie ma danych, o które upomina się nfz  :'(
Generalnie chodzi o to aby nasze id epizodów, instalacji, itp.  były zgodne z tym co ma nfz. Wtedy tragedii nie ma i można kombinować.

Mam nadzieję, że Was dobrze zrozumiałem :) No i oczywiście przed każdą kombinacją lepiej backup zrobić, żeby spało się lepiej :)

Offline Daram

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Pomógł? 0
  • Mazowiecki NFZ
Odp: Ręczne przygotowanie swx usuwającego usługi z SZOI
« Odpowiedź #9 dnia: Października 25, 2010, 13:03:36 pm »
Źle mnie zrozumiałeś, ja dokładnie znam zasady poprawy więc nie musisz mi tego tłumaczyć.
N a SZOI mam błędne usługi które wykazałem w raporcie o nr 12.
W swojej bazie mam te usługi, tyle że wykazane w raporcie o nr 11.
I pytanie jest jak te świadczenia poprawić ? Czy jak je poprostu poprawie na swoje bazie, wygeneruje raport swx i w raporcie swx zmienię wersję to czy się zaimportuje ?

Offline pawel747

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 14
  • Pomógł? 2
Odp: Ręczne przygotowanie swx usuwającego usługi z SZOI
« Odpowiedź #10 dnia: Października 25, 2010, 13:15:11 pm »
ok... więc bez zbędnych pytań... i bez zbędnego tłumaczenia...
- powinno zadziałać

Offline kasia40

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 221
  • Pomógł? 2
Odp: Ręczne przygotowanie swx usuwającego usługi z SZOI
« Odpowiedź #11 dnia: Października 25, 2010, 13:28:48 pm »
"Wielki bałagan" to znaczy różne kombinacje w roku 2008, którego nie chciałabym już poruszać a wiem że jak wyślę usunięte świadczenia z roku 2007 to prześlę również wszystko co było "poruszane" od ostatniego wysłania a tego bym nie chciała.
Nie wiem w jaki sposób przesłać tylko te 55 świadczeń i nic poza tym.
Pozdrawiam.

Offline pawel747

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 14
  • Pomógł? 2
Odp: Ręczne przygotowanie swx usuwającego usługi z SZOI
« Odpowiedź #12 dnia: Października 25, 2010, 13:47:38 pm »
Jeśli będziesz generować raport za 2007 to nie powinny wejść do niego dane z 2008...
Popraw błędne świadczenia i utwórz rap.stat. -  przed wysyłką dokładnie sprawdź ten raport i jeśli pojawią się inne świadczenia poza tymi korygowanymi, to je usuń z raportu. Dopiero wtedy wysyłka.

Offline mlutek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Pomógł? 3
Odp: Ręczne przygotowanie swx usuwającego usługi z SZOI
« Odpowiedź #13 dnia: Października 25, 2010, 20:51:18 pm »
Hej Pawel moze mi napiszesz lub podasz w jaki szybki sposob mozna skasowac na SZOI dane z bledami, oczywiscie nei są one zaplacone, ale obecnie trzeba je uzynac aby zrobic na SZOI porzadek,. czekam dzieki bede wdzieczny Pozdrawiam

Offline pawel747

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 14
  • Pomógł? 2
Odp: Ręczne przygotowanie swx usuwającego usługi z SZOI
« Odpowiedź #14 dnia: Października 25, 2010, 22:59:55 pm »
Wrzuciłem na priv'a. ogólny schemat xml usuwającego świadczenie - wyłącznie niezapłacone !! musisz trochę zmodyfikować pod swoje dane

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 124
  • Kropka Ukrytych: 1
  • Kropka Użytkowników: 9
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9305 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]