collapse

Reklama


Autor Wątek: Raporty wracają bez szablonów  (Przeczytany 32074 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline artur

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 324
  • Pomógł? 1
  • Mazowiecki OW
Raporty wracają bez szablonów
« dnia: Października 14, 2010, 16:33:09 pm »
Witajcie jestem zdezorientowany już, nie mam pomysłu co jest nie tak, czy od raportów rozliczeniowych za sierpień coś sie zmieniło?

Robie jak zwykle raporty rozliczeniowe za okresy od stycznia do ostatniego miesiąca w jakim poszedł raport swx, i z Szoi wraca pusty zwrotny, bez szablonów rachunków. Czemu?

PPS ze starym interfacem wersja najnowsza.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Raporty wracają bez szablonów
« Odpowiedź #1 dnia: Października 14, 2010, 16:36:27 pm »
a czy w raporcie zwrotnym nie masz żadnych informacji? Powinieneś mieć dlaczego nie uznano danej pozyji...

Może np. masz jakieś świadczenie ratujące życie nierozliczone (należy w pierwszej kolejności je zaznaczać) i dlatego nieuznane są pozostłę usługi?

Offline Manioo

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • Pomógł? 20
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Raporty wracają bez szablonów
« Odpowiedź #2 dnia: Października 14, 2010, 17:03:25 pm »
Witajcie jestem zdezorientowany już, nie mam pomysłu co jest nie tak, czy od raportów rozliczeniowych za sierpień coś sie zmieniło?


tylko tyle się zmieniło

http://www.nfz-szczecin.pl/n-1223-2.htm

Spechej pomalu!  Pozdrawiam.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Raporty wracają bez szablonów
« Odpowiedź #3 dnia: Października 14, 2010, 18:54:47 pm »
Podaj jaki dostałeś błąd do tego raportu, bo nikt tu nie jest wróżką.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Jerzyk56

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 107
  • Pomógł? 0
Odp: Raporty wracają bez szablonów
« Odpowiedź #4 dnia: Października 28, 2010, 20:30:14 pm »
Wraca bez szablonu jako odrzucony - przyczyna: Brak całkowitego skorygowania punktów nadwykonanych w pierwotnej umowie. Próbowałem rozliczyć nadwykonania do ugody.

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: Raporty wracają bez szablonów
« Odpowiedź #5 dnia: Października 29, 2010, 07:57:02 am »
Czyli wszystko wydaje się jasne....nie rozliczysz bieżącego miesiąca jeśli nie zrobisz pozostałych korekt z ugody....
Pozdrawiam

Piotr

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Raporty wracają bez szablonów
« Odpowiedź #6 dnia: Października 29, 2010, 09:38:16 am »
a czy tu nie chodzi o to, że najpierw musisz te nadwykonania, które rozliczasz w ugodzie "usunąć" z pierwotnej umowy?

Tzn nie wiem dokładnie czy ten rozliczeniowy co wraca Ci z błędami to chodzi o rozliczenie ugody czy noramlnej umowy?
W jaki sposób próbujesz rozliczyć ugodę?
« Ostatnia zmiana: Października 29, 2010, 09:41:13 am wysłana przez mpi »

Offline Jerzyk56

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 107
  • Pomógł? 0
Odp: Raporty wracają bez szablonów
« Odpowiedź #7 dnia: Października 29, 2010, 20:15:48 pm »
Z umowy przepiąłem nadwykonania do ugody - wysłałem i tak wrócił gdyż zostało 1 świadczenie nie rozliczone w starej umowie. Rozliczyłem to świadczenie to teraz wrócił bez szablonu z informacjąiż przekroczony limit ugody.
Paranoja - to drażliwe świadczenie jest za 4 pkt a mogę do ugody dać tylko 3 i co z tym fantem zrobić?

Offline Tomek R

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 326
  • Pomógł? 43
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Raporty wracają bez szablonów
« Odpowiedź #8 dnia: Października 29, 2010, 21:24:23 pm »
Nie możesz mieć przekroczenia w ugodzie. Musisz przepiąć to świadczenie do umowy pierwotnej. Ugoda może mieć niższe wykonanie. Możesz to sprawdzić w szoi: umowy->zakres świadczeń->plan
Pozdrawiam!

Offline Jerzyk56

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 107
  • Pomógł? 0
Odp: Raporty wracają bez szablonów
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 03, 2010, 17:57:23 pm »
K.. rde nadal nie mogę się z tym fantem uporać.
Raport rozlicz nr 92 został na SZOI zaimportowany dali zwrotkę ale bez szablonu. Miły głos z rozliczeń: brak w bazie danych pozycji o podanym id -Inst, id-Pozycji wie Pan co a pobrał Pan wszystkie raporty zwrotne _  pobrałem- to niech Pan Jeszcze raz pobierze wszystkie rozliczeniowe nawet te dwa odrzucone(w sumie wysłałem 4) i na nowo zrobi rozliczeniowy do ugody i prześle _ dobrze tak zrobię.
Pobrałem wszystkie zrobiłem rozliczeniowy do ugody ( oczywiście na mniej o 3 punkty) w rozliczeniowym który zrobiłem jest : górne okno lista produktów 1830(325 pozycji) dolne okno limit efektywny 1833 krotność zgłoszona 1830. No to myślę Ok (nr raportu 93. Wysłałem i co dzisiaj to samo - w zwrotnym brak szablonu i informacja ta samaco w 92 "brak w bazie danych pozycji o podanym id -Inst, id-Pozycji"
POMOCY bo ręce opadają(oczywiście na klawiaturę) - zestawię w tym temacie całośąć z tym problemem związaną.
1. Dostałem ugodę papierową - zatwierdziłem wysłałem - pobrałem ugodę z SZOI i wgrałem.
2. Przepięłem z umowy do ugody nadwykonania.
3. Wysłałem statystyczny do ugody - po porafkach w końcu przyszedł statystyczny ok bez błędów - czyli mogłem wygenerować rozliczeniowy.
4 . zrobiłem rozliczeniowy - nr 90 został odrzucony ze względu na nieskorygowanie wszystkich pozycji ze starej umowy( 1 pozycję za 4 pkt zostawiłem (bo do pełnej wartości ugody potrzebowałem 3 pkt) aby rozliczeniowy do ugody był poniżej limitu. - wrócił jako odrzucony ze względu na nie zdjęcie ze starej umowy wszystkich pozycji.
5 Poprawiłem statystyczny - wrócił Ok
6. Zrobiłem rozliczeniowy(nie zdjąłęm tej pozycji więc było przekroczenie ugody) - oczywiście odzrucony jako przekroczenie ugody.
7. Zrobiłem nowy rozliczeniowy(oczywiście pobrałem wszystkie raporty zwrotne)- wysłałem i został zaimportowany - niestety w zwrotce brak szablonu.
8.     Miły głos z rozliczeń: brak w bazie danych pozycji o podanym id -Inst, id-Pozycji wie Pan co? a pobrał Pan wszystkie raporty zwrotne _  pobrałem- to niech Pan Jeszcze raz pobierze wszystkie rozliczeniowe nawet te dwa odrzucone(w sumie wysłałem 4) i na nowo zrobi rozliczeniowy do ugody i prześle _ dobrze tak zrobię.
9. Wysłałem i znowu jak w punkcie 8.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Raporty wracają bez szablonów
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 03, 2010, 21:40:49 pm »
Jeśli piszesz że masz błąd: BRAK W BAZIE DANYCH POZYCJI O PODANYM ID-INST, ID-POZYCJI to problem leży w bazie danych.

Inne identyfikatory instalacji i id pozycji rozliczeniowych masz w raportach statystycznych inne w raportach rozliczeniowych.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Jerzyk56

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 107
  • Pomógł? 0
Odp: Raporty wracają bez szablonów
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 03, 2010, 21:55:53 pm »
Na SZOI - lista umów/bieżace rozliczenie/wykaz produktów do rozliczenia  - jest dokładnie tyle produktów co wysłałem w ostatnim rozliczeniowym ( np id 17421 wersja 3)

Offline Goodi

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Pomógł? 21
  • Lubelski OW NFZ
Odp: Raporty wracają bez szablonów
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 04, 2010, 07:51:38 am »
Na SZOI masz również ID instalacji produktu. Sprawdź, czy zgadza Ci się z tym, który idzie w raporcie.

Pozdrawiam

Offline Jerzyk56

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 107
  • Pomógł? 0
Odp: Raporty wracają bez szablonów
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 04, 2010, 21:32:09 pm »
Jeśli piszesz że masz błąd: BRAK W BAZIE DANYCH POZYCJI O PODANYM ID-INST, ID-POZYCJI to problem leży w bazie danych.

Inne identyfikatory instalacji i id pozycji rozliczeniowych masz w raportach statystycznych inne w raportach rozliczeniowych.

 W jaki sposób to poprawić?

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Raporty wracają bez szablonów
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 04, 2010, 21:44:06 pm »
W jaki sposób to poprawić?

Są odpowiednie funkcje serwisowe w module SERWIS -> raportowanie OW NFZ -> przepinanie pozycji rozliczeniowych.
Jednak radziłbym skonsultować się z Kamsoftem przed użyciem tych funkcji na bazie produkcyjnej.
Pozdrawiam
Bartosz

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 128
  • Kropka Ukrytych: 1
  • Kropka Użytkowników: 10
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9304 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]