collapse

Reklama


Autor Wątek: Rozliczanie świadczeń w zakresie fizjoterapii ambulatoryjnej  (Przeczytany 13336 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline łcm lubań

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Pomógł? 0
Rozliczanie świadczeń w zakresie fizjoterapii ambulatoryjnej
« dnia: Października 14, 2010, 12:49:10 pm »
Po wgraniu najnowszej wersji programu 4.3.0 i przy wersji 5.9 słownika procedur ICD-9 pojawiły się zmiany w Menu: Rozliczenia,Zakładka-świadczenia jednostkowe-wykonane procedury medyczne wg klasyf.ICD-9,a mianowicie zniknęło okienko "data wykonania procedury do".Dotychczas rozliczając reh. amb i stacj mogłam wpisywać datę wykonania procedury od... do... (przykład: prądy tens 93.3930 data wykonania od:04.10.2010 data wykonania do: 08.10.2010 - krotność 5 - w przypadku udzielenia świadczenia w ciągu 5 dni rozliczeniowych),obecnie po wgraniu wyżej wymienionej wersji mogę wpisać datę wykonania procedury tylko jednego dnia z krotnością 1, ponieważ pojawiło się tylko jedno okienko: data wykonania...Czy to znaczy ,że w przypadku udzielenia świadczenia np. od pn-pt muszę daną procedurę 93.3930 rozbijać na każdy dzień osobno?
Np: data wykonania 04.10 - krotność 1
      data wykonania 05.10 - krotność 1
      data wykonania 06.10 - krotność 1
      data wykonania 07.10 - krotność 1
      data wykonania 08.10 - krotność 1
Bardzo proszę o pomoc!!!Czy u kogoś również pojawił się taki problem?
« Ostatnia zmiana: Listopada 15, 2010, 13:18:28 pm wysłana przez Bartosz »
Kasia:)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Wersja programu 4.3.0
« Odpowiedź #1 dnia: Października 14, 2010, 12:51:08 pm »
Hmmm, u nas już cały rok trzeba wykazywać każdy dzień osobno.

Offline łcm lubań

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Pomógł? 0
Odp: Wersja programu 4.3.0
« Odpowiedź #2 dnia: Października 14, 2010, 13:04:22 pm »
Wykazuję każdy dzień osobno ale w przypadku produktu kontraktowego np: prądy tens 5.11.01.0000032, data wykonania 04.10 -krotność 1
                                data wykonania 05.10 -krotność 1
                                data wykonania 06.10 -krotność 1
                                data wykonania 07.10 -krotność 1
                                data wykonania 08.10 -krotność 1
natomiast w przypadku procedur zawsze pisałam od... do... z krotnością np.5.
Hmm...być może od tej pory bedę musiała również wykazywać procedury  każdy dzień z osobna, chociaż sobie tego nie wyobrażam w przypadku rozliczania reh.stacj. gdy pacjent miał np. wykonanych 10 rodzajów zabiegów po np 15 razy :o
Kasia:)

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Wersja programu 4.3.0
« Odpowiedź #3 dnia: Października 14, 2010, 13:09:50 pm »
To że tak było w programie to nie oznaczało że wysyłane dane o procedurach medycznych do NFZ były tak wysyłane, właśnie że nie były. W raporcie statystycznym była wysyłane data do. I jak tak pisałeś że wykonano procedurę 93.3930 data wykonania od:04.10.2010 data wykonania do: 08.10.2010 - krotność 5 - to w raporcie statystycznym w była wysyłane procedura 93.3950 z datą 8.10.2010 i krotnością 5 -> jak nie wierzysz to zobacz sobie w plik xml z raportem.

Ja ich nękałem od pewnego czasu że by to poprawili nawet swoją propozycję zgłosiłem na giełdzie pomysłów kamsoftu że by ludzie nie prawidłowych danych nie wysyłali do NFZ.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline łcm lubań

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Pomógł? 0
Odp: Wersja programu 4.3.0
« Odpowiedź #4 dnia: Października 14, 2010, 13:14:45 pm »
Więc pozostaje mi wpisywać każdą z procedur osobno kazdego dnia? :(
Ojej :(
Kasia:)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Wersja programu 4.3.0
« Odpowiedź #5 dnia: Października 14, 2010, 13:25:15 pm »
Zawsze możesz sobie w słowniku BUM przypisać ICD9 do procedury rozliczeniowej i samo powinno wskakiwać.

Offline łcm lubań

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Pomógł? 0
Odp: Wersja programu 4.3.0
« Odpowiedź #6 dnia: Października 14, 2010, 13:46:01 pm »
Hmm...słownik BUM, ciekawe ???Właśnie próbowałam coś w nim wymodzić ale niestety bezskutecznie,no cóż ciężkie zycie dziobaka hi,hi ;D
Kasia:)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Wersja programu 4.3.0
« Odpowiedź #7 dnia: Października 15, 2010, 08:58:08 am »
To że tak było w programie to nie oznaczało że wysyłane dane o procedurach medycznych do NFZ były tak wysyłane, właśnie że nie były. W raporcie statystycznym była wysyłane data do. I jak tak pisałeś że wykonano procedurę 93.3930 data wykonania od:04.10.2010 data wykonania do: 08.10.2010 - krotność 5 - to w raporcie statystycznym w była wysyłane procedura 93.3950 z datą 8.10.2010 i krotnością 5 -> jak nie wierzysz to zobacz sobie w plik xml z raportem.

Ja ich nękałem od pewnego czasu że by to poprawili nawet swoją propozycję zgłosiłem na giełdzie pomysłów kamsoftu że by ludzie nie prawidłowych danych nie wysyłali do NFZ.

hmmm ...
wg mnie to wszystko zalezy po raz kolejny od widzimisie pracownikow poszczegolnych kswiestw :-/
u nas w MOW NFZ chyba w dalszym ciagu obowiazuje instrukcja
http://www.nfz-krakow.pl/index.php?com=komunikaty&id=317
a tam jak byk jest
"w sytuacji, gdy zabiegi fizjoterapeutyczne tego samego typu wykonywane były codziennie (dzień po dniu, bez przerw), należy wykazywać je w sprawozdawczości jako jeden produkt rozliczeniowy (jednostkowy) z krotnością odpowiadającą liczbie dni wykonania tych zabiegów. W takim przypadku data początku realizacji produktu rozliczeniowego odpowiada pierwszemu, a data zakończenia ? ostatniemu dniowi realizacji w/w zabiegów."

ostatnie Zarzadzenie 53 dla REH chyba nie zmienilo nic w tym temacie..
az zadzwonie sie dopytac co na to nasi ksiazeta ;-)

ja jeszcze nie aktualizowalem PPSa do nowej wersji i nie zauwazylem tych "udogodnien"
wg mnie nie bylo problemu bo kto chcial to wpisywal tak jak wy a komu pozwalali inaczej ten robil zakresem dat
a teraz ? ehh ...

pozdrawiam

EDIT: dodzwonilem sie i ... Pan potwierdzil moja wersje tzn MOW NFZ w dalszym ciagu opiera sie na tym komunikacie i WOLNO nam (w MOW) wykazywac ciagim dni w ktorych dany zabieg byl wykonywany! obowiazywac to bedzie jednak max do konca roku bo Centrala naciska na zmiany :-/
« Ostatnia zmiana: Października 15, 2010, 09:02:19 am wysłana przez PiotrSz »

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Wersja programu 4.3.0
« Odpowiedź #8 dnia: Października 15, 2010, 09:09:38 am »
Ale tutaj w tym wątku, chodzi Piotrze o podanie daty wykonania procedury ICD9, a nie pozycji rozliczeniowej. I tutaj format otwarty przewiduje podanie daty wykonania procedury ICD9 i nie ma możliwości podania daty od i daty do tak jak to jest w przypadku pozycji rozliczeniowej i nie ma dowolności w tym wypadku. Nie ma znaczenia OW NFZ.

Nie wiem dlaczego programiści Kamsoftu cały czas umożliwiali podanie daty od i daty do procedury medycznej ICD9.

Ale co do wykazywania pozycji rozliczeniowej.
Nowe zarządzenie Nr 59/2010/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 27 września 2010 r. zmieniające zarządzenie w sprawie określenia szczegółowych komunikatów sprawozdawczych XML dotyczących świadczeń ambulatoryjnych i szpitalnych (I fazy) oraz rozliczenia świadczeń ambulatoryjnych i szpitalnych (II fazy) wprowadza zmianę. Dodano nową wartość w atrybucie typ w elemencie sesja - C - cykl.

Chyba centrala dąży to tego aby każdy dzień zabiegowy był wykazywany w odrębnym zestawie świadczeń i łączony cykl zabiegów za pomocą elementu sesja.
« Ostatnia zmiana: Października 15, 2010, 09:22:18 am wysłana przez Bartosz »
Pozdrawiam
Bartosz

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Wersja programu 4.3.0
« Odpowiedź #9 dnia: Października 15, 2010, 10:17:19 am »
Ale tutaj w tym wątku, chodzi Piotrze o podanie daty wykonania procedury ICD9, a nie pozycji rozliczeniowej. I tutaj format otwarty przewiduje podanie daty wykonania procedury ICD9 i nie ma możliwości podania daty od i daty do tak jak to jest w przypadku pozycji rozliczeniowej i nie ma dowolności w tym wypadku. Nie ma znaczenia OW NFZ.

Nie wiem dlaczego programiści Kamsoftu cały czas umożliwiali podanie daty od i daty do procedury medycznej ICD9.

OK dotyczylo to ICD9 ale wg mnie w polaczeniu z produktami (osobodniami)
wszedzie gdzie produkt byl wykazany zakresem dat z krotnoscia - tak samo wpisywalismy ICD9 i to mialo sens !

naprawde nie rozumiem co za problem od strony informatycznej przygotowac program tak zeby po wpisaniu przez usera zakresu ICD9 od do z odpowiednia krotnoscia podziel to program na poszczegolne dni z krotnoscia 1 do XMLa ?
przeciez te wszystkie programy do rozliczen maja nam ulatwiac prace a nie powodowac ze mamy kazda sztuke po jednym wpisywac ! bezsens totalny ..

Cytuj
Ale co do wykazywania pozycji rozliczeniowej.
Nowe zarządzenie Nr 59/2010/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 27 września 2010 r. zmieniające zarządzenie w sprawie określenia szczegółowych komunikatów sprawozdawczych XML dotyczących świadczeń ambulatoryjnych i szpitalnych (I fazy) oraz rozliczenia świadczeń ambulatoryjnych i szpitalnych (II fazy) wprowadza zmianę. Dodano nową wartość w atrybucie typ w elemencie sesja - C - cykl.

Chyba centrala dąży to tego aby każdy dzień zabiegowy był wykazywany w odrębnym zestawie świadczeń i łączony cykl zabiegów za pomocą elementu sesja.

no i wlasnie o tym mi mowil mily Pan z MOW NFZ - wchodza nowe XMLe (oficjalnie od 1.11 ale on mowil ze prawdopodobnie od nowego roku) i w nich beda zmiany ktore to wymusza
a jesli chodzi o nowe pozycje sesja - cykl to wg mnie kolejnym poronionym pomyslem byloby rozbijanie swiadczen na osobne zestawy .. paranoja .. jak cos jest robione wg jednego skierowania to powinno byc na jednym zestawie!
mam nadzieje ze te sesje-cykl to tylko do jakichs psychoterapii itp beda bo cos mi tak swita

no nic ... ide uszczesliwic dziewczyny na fizjo i oddziale informacja ze maja wpisywac wszystko pojedynczo .. w przypadku rehabilitacji stacjonarnej bedzie bardzo milo ..
pacjent przebywa na oddziale od np 1.10 do 22.10 i tak ma wykazany produkt osobodni z krotnoscia 21 (-1) i teraz trzeba bedzie recznie rzezbic ICD9 na kazdy dzien osobno .. poronione!!!!

EDIT: drobna poprawka - w przypadku reh stacjonarnej ICD9 nie rownalo sie zakresowi osobodni tylko bylo podzielone na zakresy dni w tygodniu kiedy byly zabiegi
ale to i tak bylo o wiele mniej wpisywania..

EDIT2: puscilem maila do Kamsoftu z propozycja automatu rozbijającego zakresy na poszczegolne dni - zobaczymy co na to odpowiedza

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Października 15, 2010, 10:32:36 am wysłana przez PiotrSz »

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Wersja programu 4.3.0
« Odpowiedź #10 dnia: Października 15, 2010, 10:50:23 am »
Ja też tak twierdzę że jedno skierowanie = jeden zestaw świadczeń, ale CNFZ mają inne inny pogląd na ten temat. Co więcej, nie rozumiem wprowadzenia elementu sesja/cykl, elementem grupującym poszczególne dni w cyklu jest skierowanie.

Ja myślę że będzie to dotyczyło fizjoterapii ambulatoryjnej, a o tym będzie co jest cyklem będzie decydować ministerialny kod świadczenia zakończony odpowiednim kodem jednostki statystycznej świadczenia, czyli dla cyklu będzie to *.8 .

I już szablonami nie będę mógł wpisywać świadczeń, nie wiem czy też modułem rehabilitacja, ponieważ on każdy zabieg w umieszcza w oddzielnym zestawie świadczeń. Zmiany jednak idą w kierunku rozdzielenia dni zabiegowych na poszczególne zestawy świadczeń.

Jeśli tak będzie, to fajna funkcja jest w programie EZOZ gdzie można kopiować zestaw świadczeń, zaznaczamy po prostu w kalendarzu dni, a program sam dodaje nowe zestawy świadczeń z zaznaczonymi dniami z kalendarza. Może podobna funkcja znajdzie się w programie PPS.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Dariusz Pawłowski

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 123
  • Pomógł? -2
  • w: Podkarpacki OW
    • Biurko Przeciwpancerne
Odp: Rozliczanie świadczeń w zakresie fizjoterapii ambulatoryjnej
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 04, 2011, 08:06:41 am »
Rety, chaos i śmietnik i panika...
Szukam informacji, ale jeżeli w dziale Rozliczenia świadczeń > REH jest kilkanaście oddzielnych wątków na ten sam temat, to jak to czytać...

Offline cocolinko

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Pomógł? 16
  • Mazowiecki OW
Odp: Wersja programu 4.3.0
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 11, 2011, 22:33:58 pm »
nie wiem czy też modułem rehabilitacja, ponieważ on każdy zabieg w umieszcza w oddzielnym zestawie świadczeń. Zmiany jednak idą w kierunku rozdzielenia dni zabiegowych na poszczególne zestawy świadczeń.

Czy w dalszym ciągu tak jest że po wprowadzeniu w module rehabilitacja zostaje to zarejestrowane jako poszczególne zestawy świadczeń czy coś zrobili i jest to jeden zestaw świadczeń z np:50 zabiegami ?
Ma ktoś screena jak to tereaz wgląda po wprowadzeniu do modułu rehabilitacja?

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Wersja programu 4.3.0
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 11, 2011, 23:08:15 pm »
nie wiem czy też modułem rehabilitacja, ponieważ on każdy zabieg w umieszcza w oddzielnym zestawie świadczeń. Zmiany jednak idą w kierunku rozdzielenia dni zabiegowych na poszczególne zestawy świadczeń.

Czy w dalszym ciągu tak jest że po wprowadzeniu w module rehabilitacja zostaje to zarejestrowane jako poszczególne zestawy świadczeń czy coś zrobili i jest to jeden zestaw świadczeń z np:50 zabiegami ?
Ma ktoś screena jak to tereaz wgląda po wprowadzeniu do modułu rehabilitacja?

W dalszym ciągu jest jeden zabieg = jeden zestaw świadczeń, czyli może być maksymalnie 50 zestawów świadczeń z jednego skierowania.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline cocolinko

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Pomógł? 16
  • Mazowiecki OW
Odp: Rozliczanie świadczeń w zakresie fizjoterapii ambulatoryjnej
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 11, 2011, 23:14:58 pm »
Trudno szukam dalej jakiejś alternatywy.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 106
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]