collapse

Reklama


Autor Wątek: Zmiany w sposobie weryfikacji raportów rozliczeniowych  (Przeczytany 17286 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Zmiany w sposobie weryfikacji raportów rozliczeniowych
« dnia: Września 03, 2010, 13:59:53 pm »
Zachodniopomorski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że od dnia 01.09.2010r. zostały wprowadzone zmiany w sposobie weryfikacji raportów rozliczeniowych, dotyczące modyfikacji algorytmu wyznaczania limitu realizacji umowy.

W przypadku wystawienia szablonu pierwotnego, limit finansowy jest pomniejszany o jego wartość, a w przypadku wystawienia szablonu korygującego - limit finansowy nie jest powiększany o jego wartość. Uwolnienie limitu następuje dopiero w momencie zatwierdzenia rachunku korygującego.
Świadczenia, które nie zostaną zakwalifikowane do szablonu, zostaną opatrzone następującymi powodami nieuznania:
"LIMIT DLA WYBRANEJ POZYCJI UMOWY ZOSTAŁ WYKORZYSTANY - ISTNIEJĄ SZABLONY KORKET DO KTÓRYCH NIE PRZEKAZANO FAKTUR KORYGUJĄCYCH"
?LIMIT DLA WYBRANEJ POZYCJI UMOWY ZOSTAŁ WYKORZYSTANY - ISTNIEJĄ NIEZATWIERDZONE KOREKTY"
?LIMIT DLA GRUPY POZYCJI UMOWY OBJETYCH WSPÓLNYM LIMITOWANIE ZOSTAŁ WYKORZYSTANY - ISTNIEJĄ SZABLONY KOREKT DO KTÓRYCH NIE PRZEKAZANO FAKTUR KORYGUJĄCYCH"
?LIMIT DLA GRUPY POZYCJI UMOWY OBJETYCH WSPÓLNYM LIMITOWANIE ZOSTAŁ WYKORZYSTANY - ISTNIEJĄ NIEZATWIERDZONE KOREKTY"


W związku z powyższym informujemy o obowiązku dostarczenia do ZOW NFZ w możliwie najszybszym terminie poprawnych wersji elektronicznych i papierowych korekt.


źródło:
Dariusz Ruczyński
Z-ca Dyrektora ds. Ekonomiczno-Finansowych ZOW NFZ
Pozdrawiam
Bartosz

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Zmiany w sposobie weryfikacji raportów rozliczeniowych
« Odpowiedź #1 dnia: Września 03, 2010, 14:16:49 pm »
to samo jest w Kujawsko-Pomorskim tylko, że bez komunikatu. Oczywiście również bez wiedzy pracowników i jak zwykle musi skończyć się awanturą ponieważ standardowo "robię coś źle"...

Jest jeszcze jeden problem: miałem błędy w kwietniu, które usunąłem i w rozliczeniowym pojawią mi się minusy. W całym roku mam niewykonanie więc jak to oni nazywają "uwolnienie limitu" mnie nie interesuje. Pomimo tego w rozliczeniowym mam nieuznaną liczbę punktów zbliżoną do tej którą skorygowałem.

Wychodzi na to, że w każdym przypadku należy wykonać najpierw rozliczeniowe tylko na minus, w związku z tym że korekty chyba w każdym przypadku dotyczą poprzednich miesięcy, więc żeby uzyskać zwrotkę rozliczeniowego należy zadzwonić do NFZ i ładnie poprosić, następnie szybko wydrukować korektę i lecieć do NFZ ją dostarczyć. Znowu ładnie poprosić żeby panie zatwierdziły korektę w wersji elektronicznej i dopiero robimy właściwy raport rozliczeniowy...
A panie w NFZ to skrupulatnie wykorzystują informując nas przy każdym problemie, że to nasz problem nie jej i sam mam go rozwiązać. Tak jak to dziś było z nowymi zasadami weryfikacji rozliczeniowych o czym nie wiedziały.
Mam tylko poczekać do poniedziałku to mi powiedzą co robić dalej...

Offline marela

  • Sponsorzy Forum
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 328
  • Pomógł? 6
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Zmiany w sposobie weryfikacji raportów rozliczeniowych
« Odpowiedź #2 dnia: Września 04, 2010, 10:54:16 am »
A ja się dziwiłam, czemu rozliczeniowy nie jest robiony od dwóch dni... 
 W sierpniu miałam wsteczną  weryfikację za ten rok, prawie w każdym miesiącu coś poprawiałam. Nie robiłam żadnego raportu rozliczeniowego na minus i teraz jestem już całkowicie zdezorientowana , co będę musiała poprawiać :(

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Zmiany w sposobie weryfikacji raportów rozliczeniowych
« Odpowiedź #3 dnia: Września 04, 2010, 12:37:06 pm »
Nic nie będziesz musiała poprawiać. Z raportu rozliczeniowego wyjdzie szablon z rachunkiem do limitu i korekty, więc dostaniesz mniejszy przelew. Jak zatwierdzą korekty to będziesz mogła zrobić kolejny rozliczeniowy, żeby odzyskać to co zabrali korektami. O ile czywiście masz nadwykonanie. Wychodzi z tego, że jeżeli robi się jakieś poprawki to lepiej jest wysłać rozliczeniowy co najmniej z tydzień przed końcem miesiąca, tak aby nie być stratnym przez te korekty.

Offline marela

  • Sponsorzy Forum
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 328
  • Pomógł? 6
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Zmiany w sposobie weryfikacji raportów rozliczeniowych
« Odpowiedź #4 dnia: Września 05, 2010, 10:37:34 am »
Dzięki za wyjaśnienie, jestem spokojniejsza.  :) chociaż nadal jestem skołowana. Czy ten drugi rozliczeniowy , po zatwierdzeniu korekt , trzeba będzie ustawić do limitu? Ja do tej pory robiąc rozliczeniowe zawsze ustawiałam od stycznia do ostatniego miesiąca.
A w ogóle to czy był przed 1.09 jakiś komunikat dotyczący tej zmiany? Czy coś przegapiłam?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Zmiany w sposobie weryfikacji raportów rozliczeniowych
« Odpowiedź #5 dnia: Września 05, 2010, 11:04:00 am »
Czy ten drugi rozliczeniowy , po zatwierdzeniu korekt , trzeba będzie ustawić do limitu? Ja do tej pory robiąc rozliczeniowe zawsze ustawiałam od stycznia do ostatniego miesiąca.

U nas nie trzeba ustawiać "do limitu", jakoś sobie z tym w Fundzuszu radzą. Inna sprawa, że jak ręcznie nie ustawisz to często brakuje do limitu tych paru punktów

A w ogóle to czy był przed 1.09 jakiś komunikat dotyczący tej zmiany? Czy coś przegapiłam?

Nie było, jak zwykle zresztą.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 119
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 30.

[Pokaż zapytania]