collapse

Reklama


Autor Wątek: Bład odwołąnia do adresów w bazie podczas wpisywnia POZ  (Przeczytany 8833 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dobie

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 371
  • Pomógł? 8
  • Podlasie
Bład odwołąnia do adresów w bazie podczas wpisywnia POZ
« dnia: Sierpnia 31, 2010, 09:47:37 am »
Dzień dobry

Od jakiegoś czasu mam pojawiające się co jakiś czas błędy podczas wprowadzania wykonanych badań w POZ przez lekarzy.

błędy:
-----
Exception EOut of Resources in module KSPPS.exe at 0002A4AC
oraz:
------
Access violation at address 07EC34F0 in module KSPSRozl.dll, Read of address 00000000

Obydwa błędy zawsze występują jeden po drugim tylko odnoszą się do innych adresów w bazie. Zauważyłem ze powoduję duplikowanie się danego rekordu, tzn. jak błąd występuje na danym pacjencie to ta dana usługa jest duplikowana. Z poziomu ks-pps nie widać duplikatów do momentu otrzymania raportu zwrotnego gdzie mamy informację o błędach spowodowanych wykonaniem usługi tego samego dnia.

Obecnie baza ma rozmiar około 1,7Gb - chodzi to pod Firebirdem

Może ktoś wie czym to może być spowodowane i jak ten problem można by rozwiązać.
Pozdrawiam dobie.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Bład odwołąnia do adresów w bazie podczas wpisywnia POZ
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 31, 2010, 10:06:42 am »
Najnowsza wersja PPSa poprawia cos z wyswietlaniem zdublowanych swiadczen
http://forumpps.pl/index.php?topic=2901.0

A co do samych bledow bazy to napisz moze na jakim systemie i sprzecie to chodzi (ciekawy jestem bo mam podobna baze i tez problemy chociaz troche inne)

Probowales "naprawiac" baze poprzez utworzenie i przywrocenie kopii lub poprzez fixa z forum ?

pozdrawiam

Offline dobie

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 371
  • Pomógł? 8
  • Podlasie
Odp: Bład odwołąnia do adresów w bazie podczas wpisywnia POZ
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 31, 2010, 10:21:44 am »
Nie doczytałem o tym fixie- wiec zaraz poszukam lub podaj linka z forum jak można.

Mam o tyle gorzej ze jestem użytkownikiem końcowym, a informatyk nie kwapi się rozwiązywać problemów z bazą PPS.
Ale to już inna sprawa i wewnętrzne ustalenia.

klient pracuje na : Win'XP + SP3, 1GB RAM i Celeron 2.6
serwer z tego co wiem na: Win' Serwer 2003, 4GB RAM i jakiś Pentium zapewne z 2 lub 3.0

wprowadzanie danych jest wspomagane programem PerfectKeybord (przypisane klawisze wykonują ciąg danych czynności) wychodzi z tego około 900-1200 rekordów na 7,5h pracy przy założeniu ze nie tnie się serwer :-)

wersja KSPP obecnie 2010.03.2.0

Nie wiem czemu ale bazy kspps są podzielone w tejże placówce co pracuję, i zauważyłem że tam gdzie jest mniej danych tj, poniżej 1,3GB (baza danych) taki problem nie występuje.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Bład odwołąnia do adresów w bazie podczas wpisywnia POZ
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 31, 2010, 10:41:46 am »
Nie doczytałem o tym fixie- wiec zaraz poszukam lub podaj linka z forum jak można.

http://forumpps.pl/index.php?topic=116.0

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Bład odwołąnia do adresów w bazie podczas wpisywnia POZ
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 31, 2010, 11:00:07 am »
Nie doczytałem o tym fixie- wiec zaraz poszukam lub podaj linka z forum jak można.

Mam o tyle gorzej ze jestem użytkownikiem końcowym, a informatyk nie kwapi się rozwiązywać problemów z bazą PPS.
Ale to już inna sprawa i wewnętrzne ustalenia.

no to jezeli masz informatyka w firmie to niech on ruszy szanowna d... i zajmie sie tym problemem bo to
jest problem z programem lub baza i "koncowy user" jak Ty nie powinien sie tym zajmowac!
watek o naprawie bazy i fix.bat (w ktorym sa komendy ktorymi Firebird sprawdza i ew naprawia baze) masz tutaj
http://forumpps.pl/index.php?topic=116.0
ale tak jak pisalem to jest zadanie dla informatyka !!!

Cytuj
serwer z tego co wiem na: Win' Serwer 2003, 4GB RAM i jakiś Pentium zapewne z 2 lub 3.0

no to o wiele mocniejsze niz u mnie i na Windows Serverze ...
jak mozesz to sprawdz co masz w logach firebirda na serwerze
(standardowo C:\program Files\Firebird\Firebird_2_0\firebird.log)
u mnie sypie tam ostro bledami :-/

Cytuj
wprowadzanie danych jest wspomagane programem PerfectKeybord (przypisane klawisze
wykonują ciąg danych czynności) wychodzi z tego około 900-1200 rekordów na 7,5h pracy
przy założeniu ze nie tnie się serwer :-)

no slyszalem o takich rozwiazaniach ale u nas tego nie stosujemy

Cytuj
wersja KSPP obecnie 2010.03.2.0

no to tak jak ja ale musze zrobic up do aktualnej wersji przed rozliczeniami (czyli dzisiaj w nocy :-/)

Cytuj
Nie wiem czemu ale bazy kspps są podzielone w tejże placówce co pracuję, i zauważyłem że tam gdzie jest mniej danych tj, poniżej 1,3GB (baza danych) taki problem nie występuje.

a obie bazy chodza na tym samym serwerze i program jest w tej samej wersji ?
jesli tak to stawiam raczej na problem z sama baza i moze fix pomoze

pozdrawiam

Offline dobie

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 371
  • Pomógł? 8
  • Podlasie
Odp: Bład odwołąnia do adresów w bazie podczas wpisywnia POZ
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 31, 2010, 11:34:28 am »
rodzajew błedó w logu firebirda:
------------------------------
INET/inet_error: connect errno = 10061
INET/inet_error: send errno = 10053
INET/inet_error: connect errno = 10065
INET/inet_error: connect errno = 10060

to główne rodzaje błędów

ps dodam zę sam jestem informatykiem ale nie pracuje na tym stanowisku. lecz na stacji końcowej, a główny IT zapewne deko się martwi tym ze mam coraz to większe pojecie o programie na którym pracuję zaledwie nie cały rok. Z natury też jestem bardzo dociekliwy. Ponieważ lepiej jest przeciwdziałać niż czekać az wszystko sie rypnie. Kiedyś przyjdą lepsze czasy.

Dziękuje za rady od kolegów i postaram się użyć podanych rad - ale muszę czekać 2 tygodnie jak informatyk wróci z urlopu i zechce łaskawie dać dostęp do bazy. :-(

słonecznego dnia życzę wszystkim


 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 90
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]