collapse

Reklama


Autor Wątek: Wykonanie usługi i zakresu niedozwolone dla danego okresu (zerowy limit usługi)  (Przeczytany 8062 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Daram

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Pomógł? 0
  • Mazowiecki NFZ
Witam

Mam błąd w poradni logopedycznej - wykonanie usługi i zakresu niedozwolone dla danego okresu (zerowy limit usługi).
We wszystkich przypadkach jest to porada kompleksowa a od poprzedniej kompleksowej napewno minął rok.
Czy to znaczy iż w poradni logopedycznej nie można wykazywać porad kompleksowych czy też pacjenci leczą się w kilku poradniach jednocześnie i ktoś inny wykazał poradę kompleksową ?

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Listopada 15, 2010, 17:12:25 pm wysłana przez Bartosz »

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: kod błędu 3000291
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 28, 2010, 15:51:23 pm »
Witam

Mam błąd w poradni logopedycznej - wykonanie usługi i zakresu niedozwolone dla danego okresu (zerowy limit usługi).
We wszystkich przypadkach jest to porada kompleksowa a od poprzedniej kompleksowej napewno minął rok.
Czy to znaczy iż w poradni logopedycznej nie można wykazywać porad kompleksowych czy też pacjenci leczą się w kilku poradniach jednocześnie i ktoś inny wykazał poradę kompleksową ?
Pozdrawiam

Raczej należy sprawdzić :

1. czy dobrze wpisujesz okres rozliczeniowy (daty)
2. zapisy umowy i/lub jej elektroniczny odpowiednik (plik umowy) bo z komunikatu wynika, że na dany okres,
    który podajesz od rozliczenia nie masz określonej kwoty zobowiązania (limitu) ze strony NFZ



Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: kod błędu 3000291
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 31, 2010, 09:29:43 am »
Mam ten sam problem, poradnia logopedyczna i odrzucone wszystkie porady kompeksowe za styczeń z tym błędem.

Jednak nie tylko styczeń, dalej też, wszystkie wykonane kompeksowe porady w 2010.  W poniedziałek trzeba będzie zadzwonić i się dopytać.
« Ostatnia zmiana: Lipca 31, 2010, 12:42:39 pm wysłana przez neelix »

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: kod błędu 3000291
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 31, 2010, 11:18:56 am »
Mam ten sam problem, poradnia logopedyczna i odrzucone wszystkie porady kompeksowe za styczeń z tym błędem.

A może Wy macie umowy na ten zakres zawarte na okres rozliczenieowy krótszy np. półroczny ??

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: kod błędu 3000291
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 07, 2010, 13:24:39 pm »
Porady kompleksowej może udzielić jedynie lekarz specjalista a pewnie w poradni pracuje tylko logopeda (nawiasem mówiąc jaki to specjalista powinien byc to nie mam pojęcia). Do tej pory NFZ nie zwracał na to uwagi ale jak poinformowałą mnie miła pani z centrali ktoś się przyznał do tego niecnego procederu i dopiero wówczas zauważyli że płacili za porady kompleksowe realizowane przez logopedę. Przy półrocznej weryfikacji odrzucili wszystkie za 9 pkt. Jedyne co teraz pozostaje to chyba zmiana na spec i korekty.   

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: kod błędu 3000291
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 08, 2010, 13:00:23 pm »
Porady kompleksowej może udzielić jedynie lekarz specjalista a pewnie w poradni pracuje tylko logopeda (nawiasem mówiąc jaki to specjalista powinien byc to nie mam pojęcia). Do tej pory NFZ nie zwracał na to uwagi ale jak poinformowałą mnie miła pani z centrali ktoś się przyznał do tego niecnego procederu i dopiero wówczas zauważyli że płacili za porady kompleksowe realizowane przez logopedę. Przy półrocznej weryfikacji odrzucili wszystkie za 9 pkt. Jedyne co teraz pozostaje to chyba zmiana na spec i korekty.   
No i tu mają rację :

12) porada kompleksowa  ? kompleksowe świadczenie wykonywane w danej poradni specjalistycznej (spełniające kryteria określone w § 14 ust. 2) zrealizowane przez lekarza posiadającego kwalifikacje określone w załączniku nr 3a do zarządzenia. Porada kompleksowa obejmuje badanie podmiotowe i  przedmiotowe, wykonane zgodnie z zasadami dobrej praktyki lekarskiej wraz z przeprowadzeniem niezbędnych procedur diagnostycznych oraz terapeutycznych, których wykonanie, w celu postawienia diagnozy, lekarz uznał za niezbędne. W ramach tej porady lekarz specjalista zobowiązany jest określić zasady dalszego postępowania leczniczego i wydać zaświadczenie lekarskie przeznaczone dla lekarza kierującego, a w przypadkach realizacji świadczeń bez skierowania ? dla lekarza POZ ? u, pod którego opieką pozostaje świadczeniobiorca,

13) porada specjalistyczna ? porada niespełniająca kryteriów porad innych typów, obejmująca badanie podmiotowe i przedmiotowe wykonywane przez lekarza posiadającego kwalifikacje określone w załączniku nr 3 a do zarządzenia, a  w przypadku świadczeń w zakresie logopedii lub leczenia zeza, także przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje, określone w załączniku nr 3a do zarządzenia, oraz inne świadczenia opieki zdrowotnej, których wykonanie realizujący poradę uznał za niezbędne w procesie diagnostyczno ? terapeutycznym. 

Offline cocolinko

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Pomógł? 16
  • Mazowiecki OW
Mam ten samo komunikat: Wykonanie Usługi I Zakresu Niedozwolone Dla Danego Okresu (Zerowy Limit Usługi) dotyczący usług w zakresie stomatologii ogólnej (5.13.00.2316010 Usunięcie Złogów Nazębnych Za Każdą 1/2 Łuku Zębowego 1 Raz W Okresie 12 Miesięcy W Obrębie Całego Uzębienia) dotyczy tylko i wyłącznie tej usługi.
Wszystkie pozostałe usługi przeszły bez błędów na weryfikacji.
Może macie jakiś pomysł?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Nie róbcie bałaganu!
Błąd nie dotyczy tego samego. Trzeba poszukać w dziale, który dotyczy tego zakresu świadczeń!

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 87
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 3
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]