collapse

Reklama


Autor Wątek: Rozliczanie świadczeń pacjentów z innych OW NFZ  (Przeczytany 14663 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1622
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: Rozliczanie świadczeń pacjentów z innych OW NFZ
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 18, 2010, 08:33:45 am »
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale jeżeli chodzi o brak umowy na szoi mazowieckim lub innym, to trzeba do informatyka przesłać plik z umową z macierzystego OW, dopiero wtedy po ręcznym wprowadzeniu przez inny OWNFZ będziesz miał mozliwość pobrania pliku rejestrującego. U mnie przynajmniej tak było z lubelskim i zach-pom.
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Rozliczanie świadczeń pacjentów z innych OW NFZ
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 18, 2010, 08:38:20 am »
Ja nigdy żadnego pliku rejestracyjnego nie pobierałem i nie ma problemu z rozliczaniem zleceń.

Offline Bajka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Pomógł? 0
Odp: Rozliczanie świadczeń pacjentów z innych OW NFZ
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 18, 2010, 09:36:56 am »
a czy to nie jest, że aby wprowadzić OW NFZ do kspps (rozliczenia-> różne -> rejestracja świadczeniodawcy ) trzeba pobrać plik z odpowiedniego portalu , który obsługuje odpowiadni OW NFZ w przypadku mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego jest to SZOI?? Tworząc raport pojawia się karta raportu do OW NFZ gdzie trzeba wybrać Oddział NFZ rozliczający, a nie mam na liście oddziałów jakie wymieniłam. Są inne, które prawdopodobnie wgrała moja poprzedniczka. ( niestety nie mogę się z nią skontaktować)

pozdrawiam :) czekam na jakąś pomoc;)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Rozliczanie świadczeń pacjentów z innych OW NFZ
« Odpowiedź #18 dnia: Listopada 18, 2010, 09:44:09 am »
Oddział rozliczający wybierasz swój. Przchodzisz dalej i dalej i "dla których płatników wygenerować raport?", zaznaczasz ten, który ma być. Tworzy sie raport i podczas zapisywania pliku program pyta się o identyfikator w danym OW.

Offline sqlmed

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 59
  • Pomógł? 0
    • www.sqlmed.pl - Darmowe oprogramowanie do rozliczeń umów z NFZ na przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze
Odp: Rozliczanie świadczeń pacjentów z innych OW NFZ
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 18, 2010, 17:42:36 pm »
a czy to nie jest, że aby wprowadzić OW NFZ do kspps (rozliczenia-> różne -> rejestracja świadczeniodawcy ) trzeba pobrać plik z odpowiedniego portalu , który obsługuje odpowiadni OW NFZ w przypadku mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego jest to SZOI?? Tworząc raport pojawia się karta raportu do OW NFZ gdzie trzeba wybrać Oddział NFZ rozliczający, a nie mam na liście oddziałów jakie wymieniłam. Są inne, które prawdopodobnie wgrała moja poprzedniczka. ( niestety nie mogę się z nią skontaktować)

pozdrawiam :) czekam na jakąś pomoc;)
Aby wykonać rozliczenie nic nie trzeba pobierać i wgrywać do programu rozliczeniowego, nawet jeśli chodzi o wysyłanie umów to też nie ma potrzeby wykonania tego, wystarczy skontaktować się z działem środków pomocniczych w nfz do którego kierowane będzie sprawozdania, a oni sami pobierają z oddziału macierzystego umowę, wygrywają do portalu, umożliwiając realizatorom rozliczyć sprawozdanie.

Tomek
http://www.sqlmed.pl - Darmowe oprogramowanie do rozliczeń umów z NFZ na przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze

Offline Bajka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Pomógł? 0
Odp: Rozliczanie świadczeń pacjentów z innych OW NFZ
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 19, 2010, 11:13:02 am »
dziękuje za pomoc:) udało się :) pozdrawiam

Offline karol_k

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 2
  • Pomógł? 0
Odp: Rozliczanie świadczeń pacjentów z innych OW NFZ
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpnia 16, 2011, 14:15:28 pm »
Zajebiście. Do widzenia.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 16, 2011, 15:43:55 pm wysłana przez Paweł »

Offline kula67

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 128
  • Pomógł? 0
Odp: Rozliczanie świadczeń pacjentów z innych OW NFZ
« Odpowiedź #22 dnia: Września 06, 2011, 13:22:53 pm »
Mam umowę z NFZ wielkopolskim, muszę rozliczyć wniosek z zcerwca w woj.podlaskim.
Wysłałem na SZOI raport statystyczny, zwrotny jest bez błędu, ale jak ropie żądanie rozliczenia wyskakuje błąd : brak wniosków.
Wyczytałem że u nich jest tak :

Bezbłędny raport statystyczny uprawnia świadczeniodawcę do przesłania wydrukowanego dokumentu "Podsumowanie raportu statystycznego"  - gdzie się to drukuje, (bo chyba na to czekaja)??

Offline Tomek R

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 326
  • Pomógł? 43
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Rozliczanie świadczeń pacjentów z innych OW NFZ
« Odpowiedź #23 dnia: Września 06, 2011, 14:32:40 pm »
Rozliczenia->Raporty->F5Drukuj->Raport statystyczny->Podsumowanie raportu stat.
Pozdrawiam!

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 90
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 7
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]