collapse

Reklama


Autor Wątek: Rozliczanie świadczeń pacjentów z innych OW NFZ  (Przeczytany 14704 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dudask

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 12
  • Pomógł? 0
Rozliczanie świadczeń pacjentów z innych OW NFZ
« dnia: Lipca 20, 2010, 11:38:40 am »
Witam

Chciałbym rozliczyć pacjenta z innego województwa z zakresu ZPO, ale w
tamtym oddziale nie ma portalu SZOI tylko "portal świadczeniodawcy " w
związku z czym nie mogę pobrać pliku rejestracyjnego .swr, co powoduje
że nie mogę dla świadczenia wybrać oddziału rozliczającego z tamtego
województwa.
Co zrobić w takim przypadku?

« Ostatnia zmiana: Listopada 15, 2010, 17:41:12 pm wysłana przez Bartosz »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: brak pliku swr
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 20, 2010, 11:43:37 am »
co powoduje
że nie mogę dla świadczenia wybrać oddziału rozliczającego z tamtego
województwa.
Co zrobić w takim przypadku?

A dlaczego nie możesz wybrać oddziału? Nie ma na liście? Może trzeba odświeżyć?

Offline dudask

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 12
  • Pomógł? 0
Odp: brak pliku swr
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 20, 2010, 12:19:16 pm »
mogę wybrać tylko z oddziałów z których zaimportowałem plik swr (moduł:rozliczenia - różne - rejestracja świadczeniodawcy)
więc chyba po to właśnie służy plik rejestracyjny ?
dodam że chodzi o Łódzki NFZ który używa "portalu świadczeniodawcy"

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: brak pliku swr
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 20, 2010, 12:25:08 pm »
Ja nie wgrywam żadnego pliku swr i mam do wybrania wszystkie oddziały. W którym miejscu próbujesz to wybrać, opisz po kolei co i gdzie robisz.

Offline dudask

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 12
  • Pomógł? 0
Odp: brak pliku swr
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 20, 2010, 12:49:11 pm »
moduł rozliczenia - świadczenia - rejestracja świadczenia - F2 dodaj - wybieram rodzaj świadczenia (dla mnie to zaopatrzenie środki pomocnicze) , kolejna linia "płatnik" - tu wybieram oddział z którym chcę rozliczyć świadczenie (i mogę wybrać tylko te dla których się zarejestrowałem poprzez plik swr)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: brak pliku swr
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 20, 2010, 13:27:25 pm »
W tym miejscu zostawiasz tak jak jest. Przy dodawaniu zlecenia wybierasz oddział pacjenta. Później przy tworzeniu raportu zostawiasz swój oddział -> OK->Lista płatników - tutaj wybierasz oddział do którego wysyłasz. Przy tworzeniu pliku raportu podajesz numer świadczeniodawcy jaki dostałeś przy rejestracji na portalu świadczeniodawcy (o ile oczywiście zarejestrowałeś się tam bo inaczej tego nie rozliczysz). I na koniec wysyłasz plik.

Offline dudask

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 12
  • Pomógł? 0
Odp: brak pliku swr
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 20, 2010, 13:48:18 pm »
jak już wybrałem odział płatnika wyskoczył komunikat: brak pozycji do wysłania
wcześniej przy rejestracji świadczenia wybrałem płatnika innego a teraz innego i jakoś nie chce to dalej przejść

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: brak pliku swr
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 20, 2010, 13:52:10 pm »
A w zleceniu jakiego masz oddział?

Offline dudask

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 12
  • Pomógł? 0
Odp: brak pliku swr
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 20, 2010, 14:00:59 pm »
pacjenta mam z oddziału 05 NFZ i tak wpisuje na karcie pacjenta, w rejestracji świadczenia wpisuje płatnika 02, bo nie mogę 05, w raporcie jak próbuje wybrać 05 to właśnie wyszedł powyższy komunikat

rozliczałem już wcześniej podobne przypadki i zawsze z portalów SZOI ściągałem plik rejestracyjny swr, to pozwalało mi wybrać jako płatnika inny oddział NFZ

Offline sqlmed

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 59
  • Pomógł? 0
    • www.sqlmed.pl - Darmowe oprogramowanie do rozliczeń umów z NFZ na przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze
Odp: brak pliku swr
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 20, 2010, 14:15:38 pm »
pacjenta mam z oddziału 05 NFZ i tak wpisuje na karcie pacjenta, w rejestracji świadczenia wpisuje płatnika 02, bo nie mogę 05, w raporcie jak próbuje wybrać 05 to właśnie wyszedł powyższy komunikat

rozliczałem już wcześniej podobne przypadki i zawsze z portalów SZOI ściągałem plik rejestracyjny swr, to pozwalało mi wybrać jako płatnika inny oddział NFZ
Nieznam programu w którym robisz rozliczenie, ale jeśli chcesz zarejestrować świadczeniodawcę na podstawie pliku .swr, a oddział z portalem świadczeniodawcy nie udostępnia takiego pliku, skorzystaj z pliku pobranego z innego oddziału. Plik .swr to nic innego jak plik tekstowy skompresowany zipem. Pobierz plik z innego oddziału, rozpakuj go, podmień dane na zgodne z danymi z oddziału 05, zapisz skompresuj i wczytaj, powinno zadziałać. Podmieniając dane pamiętaj, że sekcje pliku .swr, podobnie jak sekcje starego rachunku, powinny być o stałej długości, jeśli wartość w polu jest krótsza niż długość pola, pole należy uzupełnić tzw. znakiem białym (spacją).
http://www.sqlmed.pl - Darmowe oprogramowanie do rozliczeń umów z NFZ na przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze

Offline dudask

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 12
  • Pomógł? 0
Odp: brak pliku swr
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 20, 2010, 14:29:12 pm »
Z kamsoftu otrzymałem odpowiedź:
"Plików *.swr nie wczytuje się do programu już od kilku lat, niezależnie od oddziału NFZ, z którym prowadzone są rozliczenia. Proszę się skontaktować z odpowiednim, obcym OW NFZ w celu utworzenia tam konta i otrzymania Id świadczeniodawcy, co umożliwi przesyłanie raportów i wystawianie rachunków dla obcego OW NFZ."

Więc pytanie moje: jak utworzyć raport dla obcego oddziału NFZ, skoro nie mogę go wybrać jako płatnika przy rejestracji świadczenia?


Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: brak pliku swr
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 20, 2010, 14:35:26 pm »
Więc pytanie moje: jak utworzyć raport dla obcego oddziału NFZ, skoro nie mogę go wybrać jako płatnika przy rejestracji świadczenia?

Ja nie zmieniam płatnika przy rejestracji i tworzą się raporty bez problemu. Wszędzie powinien być Twój oddział obcy powiniem być wpisany w danych pacjenta, zleceniu i podczas tworzenia raportu po wybraniu zakresu z listy płatników zaznacza się tego do którego ma być wysłany raport.

Offline sqlmed

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 59
  • Pomógł? 0
    • www.sqlmed.pl - Darmowe oprogramowanie do rozliczeń umów z NFZ na przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze
Odp: brak pliku swr
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 20, 2010, 20:10:55 pm »
Więc pytanie moje: jak utworzyć raport dla obcego oddziału NFZ, skoro nie mogę go wybrać jako płatnika przy rejestracji świadczenia?
Jeśli masz problem z rozliczeniem umów obcych w PPS, skorzystaj z naszego bezpłatnego oprogramowania, dedykowanego do rozliczeń zaopatrzenia.
Link poniżej, w przypadku pytań, zapraszam na priv.
link : http://www.bbsoft.no-ip.pl

http://www.sqlmed.pl - Darmowe oprogramowanie do rozliczeń umów z NFZ na przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze

Offline Bajka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Pomógł? 0
Odp: Rozliczanie świadczeń pacjentów z innych OW NFZ
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 17, 2010, 15:44:26 pm »
Witam,

muszę rozliczyć pacjentów z innych OW NFZ (warmińsko-mazurski i mazowiecki) -wcześniej rozliczała to inna osoba ale nagle odeszła, a ja teraz mam problem ze stworzeniem raportu w kspps. Moim macierzystym OW jest POMORSKI. Generując raport należy wybrać odpowiedni OW NFZ ale nie mam go na liście, aby się pojawił muszę pobrać plik z odpowiedniego portalu SZOI ale po zalogowaniu się do portalu(mazowieckigo  czy warmińsko-mazurskiego). Tylko nie wiem jak to zrobić gdyż w liście umów jest "brak danych"... ? czy ktoś może mi pomóc?

Offline sqlmed

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 59
  • Pomógł? 0
    • www.sqlmed.pl - Darmowe oprogramowanie do rozliczeń umów z NFZ na przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze
Odp: Rozliczanie świadczeń pacjentów z innych OW NFZ
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 17, 2010, 19:30:43 pm »
Do problemu powinien odnieść się serwis oprogramowania lub osoba która rozlicza zaopatrzenie z tego programu. Problemem na pewno nie jest brak pliku który próbujesz pobrać z SZOI mazowieckiego lub warmińsko-mazurskiego, problem jest konfiguracja programu lub brak właściwego wyróżnienia oddziału nfz do którego przeznaczone są wybrane sprawozdania.

Tomek
http://www.sqlmed.pl - Darmowe oprogramowanie do rozliczeń umów z NFZ na przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 82
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]