collapse

Reklama


Autor Wątek: Zgłoszenie zmiany do umowy  (Przeczytany 7931 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dominika

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 94
  • Pomógł? 0
  • Mazowiecki OW NFZ
Zgłoszenie zmiany do umowy
« dnia: Lipca 06, 2010, 13:46:34 pm »
Witam wszystkich bardzo ciepło,
odkąd wprowadzili zgłoszenie zmiany do umowy- to mam z tym non-stop jakieś problemy :( W naszej przychodni od 30.04.br jest nowy lekarz na czas próbny (do 30.07.br) Pani doktor wysłała do nfz pisemną informację o tym fakcie. Fundusz przesłał zwrotną info, że trzeba zamieścić to na SZOI. Zamieściłam. Dodałam jako owy personel i nie zrobiłam nowego zgłoszenia. W tamtym tygodniu udało mi się to zrobić. Dostałam jednak ocenę negatywną z nfz. O tym, że świadczenia wykonywane przez nowego lekarza są błędne to chyba się domyślacie. Od ubiegłego piątku próbowałam się dodzwonić do działu poz w nfz. Pani powiedziała, że nic mi nie pomoże i że mam napisać podanie o pozytywne rozpatrzenie z jakimś "mądrym" (bardzo to zaakcentowała) wyjaśnieniem. Co mam teraz im napisać? Że mimo wielokrotnych próśb o materiały dodatkowe dot. SZOI i zgłoszeń zmian do umowy nie dostałam żadnej odpowiedzi (jak to się mówi: ni cześć, ni sp.....)? Wiem, że najpóźniej dzień przed datą nowego faktu trzeba zrobić nowe zgłoszenie, bo straszą zerwaniem umowy. Ychhhh.... Że zawaliłam- to wiem dobrze. Chcę to naprawić. Pomocy.  
« Ostatnia zmiana: Listopada 15, 2010, 16:59:54 pm wysłana przez Bartosz »
H.A.N.D.- Have A Nice Day

Offline wojciech.re

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Pomógł? 53
  • Warmińsko-Mazurski OW NFZ
Odp: Zgłoszenie zmiany do umowy
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 06, 2010, 14:11:13 pm »
Napisz że to było wasze pierwsze zgłoszenie. Opisz sytuację o informacji pisemnej - widać w tym momencie że wyraziłaś wolę zmiany do umowy - niestety bez dopełnienia formalności - wytłumaczysz się trudnościami, zawiłością systemu itd.
W związku z powyższym prosisz o pozytywną ocenę i obiecujesz że to był jednorazowy incydent.
Po akceptacji - telefon do działu rozliczeń o powtórną sesję do raportów.


Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Zgłoszenie zmiany do umowy
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 06, 2010, 14:12:55 pm »
Raczej ciężko będzie zrobić zgłoszenie z datą 30.04. Najlepiej tak jak powiedzieli napisać podanie, opisać dokłądnie sytuację to może z łaski wyrażą zgodę.Co do materiałów dotyczących SZOI to w miejscu logowania do systemu jest coś takiego:
Przeczytaj, zanim rozpoczniesz pracę w Systemie Zarządzania Obiegiem Informacji
Instrukcje obsługi Systemu Zarządzania Obiegiem Informacji
różnie to może się nazywać ale właśnie tutaj znajdują się wszystkie instrukcje.

I na przyszłość nigdy nie wpisuj w zatrudnionym personelu daty do, gdyż później będziesz musiał robić kolejne zgłoszenie do umowy przedłużające datę.

Offline Dominika

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 94
  • Pomógł? 0
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: Zgłoszenie zmiany do umowy
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 06, 2010, 14:16:52 pm »
dziękuję ślicznie za odpowiedzi. Zrobiłam głupi błąd, za który płacę nie tylko nerwami. Ech.... Czytałam te instrukcje, o których była mowa, ale czasami nie wszystko wydaje się takie proste. Co mogę jeszcze napisać by "mądrze" wyjaśnić całą sytuację i otrzymać pozytywną ocenę nfz? Pozdrawiam i dziękuję serdecznie
« Ostatnia zmiana: Lipca 06, 2010, 14:40:31 pm wysłana przez dominika »
H.A.N.D.- Have A Nice Day

Offline wojciech.re

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Pomógł? 53
  • Warmińsko-Mazurski OW NFZ
Odp: Zgłoszenie zmiany do umowy
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 06, 2010, 20:54:56 pm »
a może Twój szef pofatyguje się do OW naświetlić problem i uzyskać zgodę ?
oczywiście zakładam że masz szefa :)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Zgłoszenie zmiany do umowy
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 06, 2010, 21:08:32 pm »
piszesz że dostałaś ocenę negatywną, a w uwagach NFZ jaki jest opis?  (obok oceny NFZ - po prawej stronie jest link uwagi NFZ)
Może po prostu jest jakiś konflikt harmonogramów? Napewno chodzi o to że zgłoszenie jest "przeterminowane"?

EDIT: z tego co ostatnio przerabiałem to pomimo odrzuconego zgłoszenia zmian do umowy, podczas weryfikacji raportów statystycznych powinny być uznane usługi dla lekarzy znajdujących się w tym wniosku. No chyba że piszesz o odrzuconych usługach wysłanych jeszcze przed zgłoszeniem. Jeśli np. w następnym raporcie stat uznane zostaną usługi dla tego lekarza, to możesz w świadczeniach przefiltrować odrzucone produkty z poprzednich miesięcy wykonane przez tego lekarza i przygotować je do ponownego przesłania.

Swoją drogą powinnaś dokończyć to zgłoszenie...
« Ostatnia zmiana: Lipca 06, 2010, 21:20:29 pm wysłana przez mpi »

Offline Dominika

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 94
  • Pomógł? 0
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: Zgłoszenie zmiany do umowy
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 06, 2010, 21:48:32 pm »
piszesz że dostałaś ocenę negatywną, a w uwagach NFZ jaki jest opis?  (obok oceny NFZ - po prawej stronie jest link uwagi NFZ)
Może po prostu jest jakiś konflikt harmonogramów? Napewno chodzi o to że zgłoszenie jest "przeterminowane"?

EDIT: z tego co ostatnio przerabiałem to pomimo odrzuconego zgłoszenia zmian do umowy, podczas weryfikacji raportów statystycznych powinny być uznane usługi dla lekarzy znajdujących się w tym wniosku. No chyba że piszesz o odrzuconych usługach wysłanych jeszcze przed zgłoszeniem. Jeśli np. w następnym raporcie stat uznane zostaną usługi dla tego lekarza, to możesz w świadczeniach przefiltrować odrzucone produkty z poprzednich miesięcy wykonane przez tego lekarza i przygotować je do ponownego przesłania.

Swoją drogą powinnaś dokończyć to zgłoszenie...

Owszem, mam szefową. jak się dziś dowiedziałam dokładnie, to pani doktor nie wysłała do nfz pisma, od kiedy i na jakich warunkach przyjmuje nowego lekarza na czas próbny :-/ to komplikuje trochę sprawę. W czerwcu była jednak na urlopie i wysłała do nfz informację o jej zastępstwie: inny lekarz w danych godzinach i ten, o którym mowa.  Nie dostała wtedy żadnej odpowiedzi, tylko zadzwonili, żeby to wprowadzić w szoi. Ych.... pierwszego lekarza wprowadziłam w potencjał i na tym stanęło, bo jak się dowiedzieliśmy z tamtym lekarzem: "po zrobieniu zgłoszenia nfz wystawi opinię m\negatywną ze względu na fakt, iż dany lekarz ma swoją własną praktykę, gdzie sam przyjmuje i będą mu się kłóciły harmonogramy". Fundusz ma problem z zastępstwami na czas urlopów. Ani ja, ani ten lekarz nie robiliśmy więc nowego zgłoszenia. Mówiłam szefowej o problemie- powiedziała bym napisała wniosek,a ona go podpisze.
Uwagi NFZ: "Data zgłoszenia dr niezgodna z datą wniosku.Data modyfikacji sprzętu niezgodna z datą wniosku.Termin usunięcia niepr. 07.07.2010." Tak, zgłoszenie jest przeterminowane, niestety.

napisałam wniosek o takiej treści:
"W związku z zaistniałymi pewnymi zmianami w sprzęcie i zatrudnieniem nowego lekarza POZ na czas próbny od dnia 30.04.2010 do 30.07.2010 w N.Z.O.Z. , proszę o pozytywne rozpatrzenie zgłoszenia zmian do umowy (nr zgłoszenia: WAP-...). Niestety, po wprowadzeniu zmian do ?Potencjału Świadczeniodawcy? nie zostało wykonane w terminie nowe zgłoszenie zmian do umowy.
   Z powodu różnych zawiłości systemu SZOI i problemów z nimi wynikających kontaktowałam się z NFZ i firmą KAMSOFT w celu rozwiązania problemów. Instrukcje dotyczące Systemu  Zarządzania Obiegiem Informacji zawierają wiele zawiłych informacji, co przyczynia się do obniżonej sprawności komunikacji i wymiany informacji między świadczeniodawcą a właściwym oddziałem NFZ. Również kontakt i czas oczekiwania na odpowiedź od firmy KAMSOFT nie jest zbyt zadowalający.   
   W 2010 roku było to nasze pierwsze zgłoszenie zmian do umowy. Niestety, bez dopełnienia wszystkich wymaganych formalności. Proszę potraktować to jako jednorazowy incydent, który nie będzie miał już miejsca.
   W związku z powyższym proszę o pozytywne rozpatrzenie wniosku i zgłoszenia zmian do umowy.
"

H.A.N.D.- Have A Nice Day

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Zgłoszenie zmiany do umowy
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 06, 2010, 22:16:05 pm »
moje pytanie pokierowane było tym, że mi czasami po 2 miesiącach udaje się zamknąć pozytywnie temat zgłoszenia zmian do umowy. Ale teraz tak sobie pomyślałem, że pierwsze zgłoszenia rzeczywiście były zawsze przed zatrudnieniem lekarza, a następne wynikające z różnych konfliktów. Teraz jeszcze męczę się ze zgłoszeniem z maja  :)

W Twoim przypadku zastanawia mnie jeszcze inny problem. Być może niepotrzebnie mieszam, ale zorientuj się czy ten lekarz może u Ciebie napewno pracować. Piszesz, że lekarz ma swoją praktykę natomiast kiedyś jakiś przepis wprowadzał takie ograniczenia - lekarz z którym NFZ zawarł kontrakt nie mógł udzielać świadczeń u innego świadczeniodawcy. Nie pamiętam tylko gdzie to było... Ustawa o powszechnym ubezpieczeniu? Ustawa o świadczeniach finansowanych ze środków publicznych?
« Ostatnia zmiana: Lipca 06, 2010, 22:18:09 pm wysłana przez mpi »

Offline Dominika

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 94
  • Pomógł? 0
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: Zgłoszenie zmiany do umowy
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 07, 2010, 10:53:00 am »
moje pytanie pokierowane było tym, że mi czasami po 2 miesiącach udaje się zamknąć pozytywnie temat zgłoszenia zmian do umowy. Ale teraz tak sobie pomyślałem, że pierwsze zgłoszenia rzeczywiście były zawsze przed zatrudnieniem lekarza, a następne wynikające z różnych konfliktów. Teraz jeszcze męczę się ze zgłoszeniem z maja  :)

W Twoim przypadku zastanawia mnie jeszcze inny problem. Być może niepotrzebnie mieszam, ale zorientuj się czy ten lekarz może u Ciebie napewno pracować. Piszesz, że lekarz ma swoją praktykę natomiast kiedyś jakiś przepis wprowadzał takie ograniczenia - lekarz z którym NFZ zawarł kontrakt nie mógł udzielać świadczeń u innego świadczeniodawcy. Nie pamiętam tylko gdzie to było... Ustawa o powszechnym ubezpieczeniu? Ustawa o świadczeniach finansowanych ze środków publicznych?

W piątek go zapytam, bo nasza doktor wycofuje się pomalutku z życia przychodni. Chyba myśli o emeryturze, na któerj powinna już być parę lat temu. Ten nowy lekarz jest zatrudniony na 3 miesiące (30.04-30.07), przyjmuje w poniedziałki i piątki od 15:00 do 18:00. Tygodniowo wyrabia 6 godzin. Swoją drogą- całkiem fajny jest   :D  Trochę mnie dziwi fakt, że rozlicza się z funduszem, ale nie za pomocą SZOI. Coś mi tłumaczył na ten temat, ale nie bardzo wiedziałam o co chodzi, bo trochę zamotał z tym wyjaśnianiem. Słyszał, że dużo ludzi ma problemy z SZOI. Ja do tej pory nie miałam z tym jakiś problemów (nie licząc tych zgłoszeń).  Ten mój wniosek może być? Nie mam dziś głowy do tego. Pozdrawiam serdecznie  ;D
H.A.N.D.- Have A Nice Day

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 97
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]