collapse

Reklama


Autor Wątek: rachunek pacjenta UE, pomocy !!!  (Przeczytany 12955 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dudask

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 12
  • Pomógł? 0
rachunek pacjenta UE, pomocy !!!
« dnia: Lipca 06, 2010, 12:47:45 pm »
Witam na forum

Mam pacjenta którego rozliczyłem na podstawie przepisów o koordynacji, dostałem potwierdzony raport zwrotny oraz szablon rachunku z którego utworzyłem notę księgową. W nocie księgowej brak jest informacji o kraju ubezpieczonego, dokumencie uprawniającym itp. NFZ odrzucił mi notę i poprosił o uzupełnienie tych danych.

Czy dane te są zawarte w szablonie i to kwestia utworzenia prawidłowego szablonu przez NFZ ?
Czy też ja mogę to zmieniać i w którymś momencie wpisać te dane ręcznie?

zaznaczę że wszelkie dane odnośnie ubezpieczenia pacjenta w UE wpisałem w "karcie uprawnienia do świadczeń pacjenta" przy rejestracji pacjenta jak i przy wpisywaniu już samego świadczenia w polu "podstawa świadczenia" więc u mnie te dane występują i z tymi danymi NFZ otrzymał raport statystyczny.

Proszę o pomoc

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: rachunek pacjenta UE, pomocy !!!
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 06, 2010, 13:53:21 pm »
1. nota księgowa to nie jest to samo co rachunek/faktura. Ty masz utworzyć i wydrukować rachunek/fakturę.
2. na liście szablonów jest kolumna "świadczenie". Czy w przypadku omawianego szablonu jest wpis "przepisy o koordynacji"?

Offline dudask

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 12
  • Pomógł? 0
Odp: rachunek pacjenta UE, pomocy !!!
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 06, 2010, 14:03:40 pm »
tak- w kolumnie świadczenie jest :przepisy o koordynacji
jest to osobny szablon tylko dla tego jednego pacjenta i na podstawie tego szablonu utworzyłem rachunek refundacyjny , drukując go brak jest danych o których wcześniej wspominałem

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: rachunek pacjenta UE, pomocy !!!
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 06, 2010, 14:14:37 pm »
1. nota księgowa to nie jest to samo co rachunek/faktura. Ty masz utworzyć i wydrukować rachunek/fakturę.

A może właśnie notę wystawiają? Obojętne jak to się nazywa u mnie przy każdej opcji pojawiają się te dane.
A jaka to wersja PPS-a?

Offline dudask

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 12
  • Pomógł? 0
Odp: rachunek pacjenta UE, pomocy !!!
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 06, 2010, 14:41:20 pm »
my rozliczamy się na podstawie not ale również przy próbie druku rachunku nie ma tych danych.
wersja KS-PPS 2010.02.4.3

chodzi mi głównie o to czy gdzieś ja muszę szukać błędu (może coś źle wprowadziłem) czy NFZ przesłał mi taki błędny szablon z którym ja już nic nie mogę zrobić ?

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: rachunek pacjenta UE, pomocy !!!
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 06, 2010, 15:10:27 pm »
w raporcie rozliczeniowym jest id pozycji rozliczeniowej. Takie dane jak państwo finansujące, dokument ubezpieczenia, nawisko pacjenta itd... nie są zawarte w raporcie rozliczeniowym.

Musisz się cofnąć. Błąd chyba występuje wcześniej (ewentualnie w aplikacji, ale musiałby się wypowiedzieć ktoś kto ma tą samą wersję. Ja jestem daleko w tyle bo na 2010.01.3.0  :) ).

Przeanalizuj dokładnie pacjenta i świadczenie (łącznie z produktem czy jest prawidłowy: "świadczenie lekarza poz dla ubezpieczonych na podstawie koordynacji...")
« Ostatnia zmiana: Lipca 06, 2010, 16:08:09 pm wysłana przez mpi »

Offline dudask

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 12
  • Pomógł? 0
Odp: rachunek pacjenta UE, pomocy !!!
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 07, 2010, 20:20:02 pm »
Witam

Nadal nie uporałem się z problemem.
Przeanalizowałem już wszystko po dwa razy- dane pacjenta, podstawa ubezpieczenia itp. Wszystkie rubryki są wypełnione i zaakceptowane przez program.  Jeszcze raz wygenerowałem rachunek na podstawie szablonu i nic się nie zmieniło.
Dodam tylko że to rodzaj świadczeń ZPO a nie POZ (nie wiem czy to ma jakieś znaczenie) więc świadczenia są praktycznie cennikiem produktów zaimportowanych do systemu KS-PPS.
W tym samym okresie rozliczyłem też innego pacjenta z UE , otrzymałem szablon i wygenerowałem rachunek który zawierał wszystkie niezbędne dane, porównałem tych 2 pacjentów i wszystko jest identycznie wypełnione.

Nie wiem czego jeszcze spróbować :( 

Czy na pewno szablon rachunku nie ma tu znaczenia? czy rachunku nie da się edytować w jakiś sposób?

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: rachunek pacjenta UE, pomocy !!!
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 07, 2010, 23:27:02 pm »
nie mam zielonego pojęcia jak się rozlicza ZPO - nigdy się tym nie zajmowałem i pewnie nie dam rady Ci pomóc.

Piszesz, że porównałeś pacjenta. A czy porównałeś również świadczenie, karta produktu itd? Może tam gdzieś nie wybrałeś np. odpowiedniej podstawy ubezpieczenia?

Jeśli w innym przypadku wyszedł Ci prawidłowy szablon to podejrzyj jak wygląda tamten zwrotny raport rozliczeniowy. Zmieniasz rozszerzenie tego pliku na ZIP, prawym przyciskiem myszki (jeśli masz Win XP i w górę)  "wyodrębnij wszystkie", powstanie katalog o takiej samej nazwie a w nim plik, który otwierasz np w wordpadzie. Możesz się upewnić ale u mnie w żadnym zwrotnym nie ma tych danych, które u Ciebie brakują.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 100
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 30.

[Pokaż zapytania]