Aplikacje NFZ > SNRL

Wizyty prywatne a SNRL ?

(1/3) > >>

cilazapril:
Mam w NZOZ-ie lekarza, który przyjmuje tylko prywatnie, czy powinien podpisać umowę z NFZ dotyczącą recept i zarejestrować się SNRL jako felczer, czy ja mam go dodać w SZOI do personelu i zgłosić do SNRL (chodzi o recepty bez refundacji, nie przyjmuje w ramach NFZ)

Tomek R:
Nie bardzo rozumiem dlaczego miałbyś go rejestrować jako felczera skoro jest lekarzem. Wg mnie pomimo tego, że przyjmuje prywatnie powinien wystąpić do NFZ o umowę na wystawianie recept refundowanych, następnie dodać go w SNRL waszego NZOZu.

Paweł:
A dzisaj akurat ukazało się:

Wydział Gospodarki Lekami ZOW NFZ uprzejmie informuje, że zgodnie z art. 34 ust. 2 ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych lekarz niebędący lekarzem ubezpieczenia zdrowotnego/felczer, aby móc wystawiać recepty refundowane powinien podpisać umowę o upoważnieniu do wystawiania recept na leki i wyroby medyczne refundowane ze środków publicznych przysługujących świadczeniobiorcom.

Ogólne zasady

Lekarze/felczerzy, którzy dotychczas nie podpisali umowy,
powinni wypełnić:

wniosek o zawarcie umowy upoważniającej do wystawiania recept na leki i wyroby medyczne refundowane ze środków publicznych przysługujące świadczeniobiorcom
formularz dostępu do SNRL
dwa egzemplarze umowy

przykład wypełnienia umowy pro auctore i pro familiae
przykład wypełnienia umowy dla indywidualnej praktyki lekarskiej, indywidualnej specjalistycznej praktyki lekarskiej, grupowej praktyki lekarskiej (umowa upoważnia również do wystawiania recept pro autore, pro familiae)

oraz dostarczyć następujące dokumenty:

Lekarze/felczerzy wystawiający recepty pro auctore, pro familiae:

kserokopia prawa wykonywania zawodu - wszystkie strony zawierające wpisy

Lekarze/felczerzy wystawiający recepty w ramach indywidualnej praktyki lekarskiej, indywidualnej specjalistycznej praktyki lekarskiej, grupowej praktyki lekarskiej (umowa upoważnia również do wystawiania recept pro auctore, pro familiae) :

kserokopię prawa wykonywania zawodu - wszystkie strony zawierające wpisy;
kserokopię zaświadczenia z Urzędu Statystycznego o numerze identyfikacyjnym REGON;
kserokopię zaświadczenia o wpisie do rejestru praktyk lekarskich prowadzonego przez właściwą Okręgową Izbę Lekarską.
kserokopię o wpisie do rejestru działalności gospodarczej

http://www.nfz-szczecin.pl/informacje_dotyczace_niezbednych_dokumentow__do_zawarcia_umowy_.htm

ekspert1:
a jak sprawa recept na potrzeby prywatne wyglada dzis? czy lekarz moze korzystac z puli recept 'przychodni' na potrzeby prywatne?

tom-kom.pl:

--- Cytat: ekspert1 w Października 26, 2012, 19:54:35 pm ---a jak sprawa recept na potrzeby prywatne wyglada dzis? czy lekarz moze korzystac z puli recept 'przychodni' na potrzeby prywatne?

--- Koniec cytatu ---

Witam.
Chciałbym zapytać o to samo?
Mam w przychodni lekarza, który przyjmuję w oparciu o umowę poz z NFZ, a po godzinach prowadzi indywidualną praktykę i jako kardiolog przyjmuje pacjentów prywatnie.
Czy mogę w SNRL z przychodni zarezerwować pule recept dla tego lekarza i wydrukować je z nagłowkiem Indywidualnej Praktyki a nie przychodni POZ?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej