collapse

Reklama


Autor Wątek: Okresy rozliczenia  (Przeczytany 15031 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kamo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 52
  • Pomógł? 0
Okresy rozliczenia
« dnia: Czerwca 12, 2010, 16:08:05 pm »
Witam
Po ostatnich problemach z rozliczaniem się i kolejnych wizytach w NFZ, pan zajmujący się monitorowaniem raportów stwierdził, że należny się rozliczać w inny sposób jak do tej pory. My się rozliczamy z okresów miesięcznych od pierwszego dnia miesiąca do ostatniego  np.od 01.5 do 31.5 . Teraz się dowiedziałem, że należy rozliczać się od ostatniego dnia miesiąca poprzedniego do ostatniego następnego czyli np od 30.04 do 31.05.

Czy to prawda?  Czy nie będzie kolidować(datami) z tym co już zostało rozliczone? Na te pytania miły pan z NFZ nie potrafił odpowiedzieć. Wydaje mi się to  bezsensowne, ale już w tym roku wiele rzeczy było bezsensownych i powodowało problemy.

Jeżeli przegapiłem jakiś komunikat w tej kwestii to prosiłbym na nakierowanie.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Okresy rozliczenia
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 12, 2010, 19:00:25 pm »
Następny idiota, który wymyśla sobie reguły jakie mu pasują. Najlepiej zadzwonić wyżej i zapytać. Albo skoro tak to niech ten miły pan na piśmie te swoje wymysły przedstawi.

Offline skryptor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Pomógł? 1
Odp: Okresy rozliczenia
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 12, 2010, 19:16:32 pm »
A jakiej umowy dotyczy to rozliczenie i czy są to osobodni
« Ostatnia zmiana: Czerwca 12, 2010, 19:54:18 pm wysłana przez skryptor »

Offline Kamo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 52
  • Pomógł? 0
Odp: Okresy rozliczenia
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 14, 2010, 16:45:33 pm »
Tak są to osobodni. Rady Pava zawsze mi służyły tak wiec rozliczę się po staremu i zobaczymy co się stanie, ale to dopiero w lipcu.

Offline skryptor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Pomógł? 1
Odp: Okresy rozliczenia
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 14, 2010, 18:32:07 pm »
Jeżeli rozliczasz osobodni w układzie miesięcznym (np. opieka długoterminowa) i rozliczysz pomiędzy pierwszym i ostatnim dniem miesiąca to zawsze dostaniesz o jeden dzień mniej  niż ich jest 29 lub 30 osobodni. Dopiero kiedy wprowadzisz ostatni dzień miesiąca poprzedniego np. 30 kwietnia to liczba osobodni będzie poprawna - 31.

Skryptor

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Okresy rozliczenia
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 14, 2010, 18:49:13 pm »
Nie rozumiem dlaczego zawsze dostanę jeden dzień mniej? Jakby nie patrzeć to rozliczając kolejny miesiąc poprzedni masz już wysłany i rozliczony.
W przypadku opieki długoterminowej to pierwszy i ostatni dzień opieki liczy się jako jeden a nie pierwszy i ostatni dzień miesiąca. Taka interpretacja to już nadużycie ze strony Funduszu.

Offline skryptor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Pomógł? 1
Odp: Okresy rozliczenia
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 14, 2010, 19:13:48 pm »
Jeżeli od 31 odejmiesz 1 to dostaniesz 30. Popatrz na PPS jeżeli osobodni ustawisz np. od 1 do 31 maja to program pokaże 30 osobodni. W związku z tym nie możesz wpisać 31 bo skończy się to komunikatem niepoprawna liczba osobodni, naytomiast jeśli ustawisz daty od 30 kwietnia do 31 maja program pokaże 31 osobodni i wtedy wszystko jest ok.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Okresy rozliczenia
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 14, 2010, 19:22:09 pm »
PPS nie jest dla mnie wyznacznkiem rozliczania z Funduszem (jak ustawisz "łącznie z ostatnim dniem" to będziesz miał 31).
Rozumiem, że wpisujesz pacjenta z datami 30 kwietnia-31 maja, później 31 maja-30 czerwca, 30 czerwca-31 lipca? Nie dubluje się?
No chyba, że jesteś z oddziału, który wymaga jakichś udziwnień dla własnego widzimisie.

Offline skryptor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Pomógł? 1
Odp: Okresy rozliczenia
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 14, 2010, 19:23:45 pm »
Jestem z Wielkopolskiego Oddziału i nie dublują się. Sprawdziłem w PPS i zaznaczenie opcji łącznie z ostatnim dniem nie zmienia zapisu wykonanie od do, dalej zostaje o jeden dzień mniej niż ilość osobodni w danym miesiącu.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 14, 2010, 19:44:46 pm wysłana przez skryptor »

Offline lukaszpps

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 99
  • Pomógł? 4
Odp: Okresy rozliczenia
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 15, 2010, 10:21:25 am »
Rozliczam osobodni w PSY i Opiece długoterminowej , jeśli pacjent jest na oddziale od pierwszego do ostatniego dnia miesiąca i nadal pozostaje w oddziale w następnym miesiącu to wpisuję pełną ilość dni czyli 1-31.05.2010 wykazuję jako 31 osobodni tak jest od "zawsze " w Zachodniopomorskim NFZ . Oczywiście w razie wypisu pacjenta w danym miesiącu wykazuję o jeden dzień mniej .

Offline Kamo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 52
  • Pomógł? 0
Odp: Okresy rozliczenia
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 15, 2010, 15:58:34 pm »
No nie wiem odkąd siedzę w tym ppsie  to zawsze pisałem od 1 do 31 . Program pokazywał 30 dni zamiast 31 a ja mu ręcznie doklepywalem 31 i było git malina  bez błędów. Teraz to mam mętlik w głowie.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 95
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 4
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]