collapse

Reklama


Autor Wątek: Błędne PESELE  (Przeczytany 9051 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nieznajomy234

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Pomógł? 12
Błędne PESELE
« dnia: Czerwca 07, 2010, 23:23:28 pm »
Witam,

Pisałem na forum już o moim problemie i niestety instrukcja jaką dostałem nie pomaga mi.

Cytuj
Zachodniopomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Szczecinie informuje, że po przeanalizowaniu umowy w rodzaju Podstawowa Opieka Zdrowotna za rok 2009 wykrył istniejące nieprawidłowości w przekazywanych do ZOW NFZ raportach statystycznych, rozliczeniowych oraz rachunkach.
Przekazane przez Państwa świadczenia medyczne, które po pierwszej weryfikacji w raportach statystycznych zostały zakwalifikowane do świadczeń poprawnie zweryfikowanych i umieszczone w szablonach  rachunków, zostały po ponownej weryfikacji zakwestionowane i opatrzone komunikatem błąd istotny. Świadczenia te nie zostały przez Państwa poprawione i opiewają na kwotę xx,00 zł.
Przypominamy, że zgodnie z Ogólnymi Warunkami Umów § 23 ust 1 świadczeniodawcy przysługuje prawo korygowania raportu będącego podstawą wystawienia rachunku najpóźniej 45 dni po upływie okresu rozliczeniowego.
Do dnia  05.05.2010r, przedmiotowe świadczenia nie zostały poprawnie sprawozdane , w wyniku czego środki pieniężne jakie przekazaliśmy Państwu za przedmiotowe pozycje, winny podlegać zwrotowi w ciągu 14 dni od daty otrzymania niniejszego pisma.
W związku z powyższym prosimy o niezwłoczne przedstawienie stosownej dokumentacji rozliczeniowej korygującej w terminie 14 dni od daty otrzymania niniejszego pisma. W przypadku nie przedstawienia wymaganej dokumentacji zgodnie z Zarządzeniem Prezesa NFZ nr 7/2006 art. 3 pkt 3 oraz z Ogólnymi Warunkami Umów § 28 ust. 1,2,3, zostanie wystawiona Państwu nota księgowa na łączną kwotę nienależnych środków finansowych tj. xx,00 zł.
Pliki zawierające listę nr PESEL zostały umieszczone w dniu 02.06.2010r. na portalu SZOI.
Jednocześnie informujemy, że w przypadku przekazania przez Państwo raportów statystycznych  po dniu 05.05.2010 za umowy obowiązujące w 2009 roku, stan przedmiotowych świadczeń mógł ulec zmianie.

Ok, mam te numery pesel. Dostałem informację na forum o pobraniu z SZOI zwrot raportu statystycznego. Pobrałem, chciałem usunąć tego pacjenta (za luty muszę usunąć 1 osobę) niby zaznaczyłem i usunąłem niestety nadal istnieje (ten co muszę usunąć jest chyba 2 razy na liście i dwa razy oznaczony jest siwym kolorem).

Próbowałem także zrobić nowy raport ale po wrzuceniu na SZOI dostaje taki komunikat:
Cytuj
Niezgodne dane - brak potwierdzenia epizodu/kontaktu/produktu wynikający z innego błędu ramach epizodu
Zablokowany okres rozliczeniowy w umowie

Brak mi już pomysłów a termin się zbliża :)
Pozdrawiam.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Błędne PESELE
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 07, 2010, 23:27:24 pm »
Najpierw napisz pismo:

Zwracam się z prośbą o odblokowanie okresu rozliczeniowego luty 2009 w celu poprawy zakwestionowanych świadczeń, zgodnie z pismem WEFiWM-II-2-331-xx-xx/2010.

I wyślij faksem. Później trzeba z tydzień poczekać. Na SZOI pojawi się komunikat o odblokowaniu i wtedy można wysyłać raport statystyczny.

Offline Manioo

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • Pomógł? 20
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Błędne PESELE
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 08, 2010, 09:02:53 am »
Pewien AOS, który czasami dzwoni do mnie o poradę, dostał podobne pismo dotyczące 1 porady kompleksowej za wrzesień 2009. Gdy powiedziałem co należy zrobić aby oddać NFZ kilkadziesiąt pln , doszedl do wniosku, że nie będzie się męczył jeśli NFZ pisze,

 "W przypadku nie przedstawienia wymaganej dokumentacji zgodnie z Zarządzeniem Prezesa NFZ nr 7/2006 art. 3 pkt 3 oraz z Ogólnymi Warunkami Umów § 28 ust. 1,2,3, zostanie wystawiona Państwu nota księgowa na łączną kwotę nienależnych środków finansowych tj. xx,00 zł."

że sami sobie wezmą te pieniądze ( i to bez dodatkowych kosztów  :) ) a mi musiałby za pomoc cos odpalić  ;) choćby dobrą kawę

Spechej pomalu!  Pozdrawiam.

Offline nieznajomy234

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Pomógł? 12
Odp: Błędne PESELE
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 08, 2010, 14:54:31 pm »
Tak, po rozmowie telefonicznej z NFZ pani powiedziała, że należy wysłać pismo o tej nocie księgowej powołując się na to pismo i będzie po sprawie :)

Dzięki, pozdrawiam

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 138
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]