collapse

Reklama


Autor Wątek: Raporty statystyczne POZ  (Przeczytany 4762 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Raporty statystyczne POZ
« dnia: Maja 12, 2010, 19:14:32 pm »
Czy zauważył ktoś, że jeśli wyślemy raport statystyczny np. 6-7go dnia miesiąca, w którym oprócz usług za poprzedni misiąc będą również wprowadzane na bieżąco świadczenia z tego miesiąca to te ostatnie zostaną wszystkie odrzucone z powodu braku pacjenta na liście POZ?
Teoretycznie logiczne ponieważ listę POZ na ten miesiąc dopiero wyślę i zostanie ona zweryfikowana za ok 2 tygodnie...
Ale co mam zrobić żeby móc wysyłać raporty nie tylko 1-go ale np. poprawki kilka dni później? Nie pomaga nawet to, że w NFZ nie zweryfikują aktualnego miesiąca i poczekają do zatwierdzenia list POZ. Widocznie dla systemu liczy się data przesłania.

Normalnie celerony z nas robią - nie system komputerowy dostosowuje się do człowieka, tylko człowiek musi dostosowywać się do systemu...

Online Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Raporty statystyczne POZ
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 12, 2010, 23:22:36 pm »
Nie wiem jak u ciebie, ale u mnie to są informacje a nie błędy a w PPS'ie te świadczenia widnieją jako "Potwierdzone z ostrzeżeniami".
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Raporty statystyczne POZ
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 12, 2010, 23:36:02 pm »
U mnie jako ostrzeżenia tylko w przypadku noworodków.
Wszystkie pozostałe jako błędy. Trochę to dziwne - bo u Ciebie zaznaczają jako ostrzeżenia a u mnie tłumaczą się, że to Bydgoszcz im każe jako błędy istotne zaznaczać... ???  a jak powiem że Bydgoszcz zaznacza jako ostrzeżenia to też wytłumaczenie jest: "(...) zależy w jakim dniu, bo decyzje codziennie są inne (...)".

Ja właśnie u siebie tłumaczyłem, że powinno się to zaznaczać jako ostrzeżenie to zostałem poinformowany, że tak nie można. " Z Bydgoszczy jest zgoda tylko na noworodki".

Czyli usługi z nowego miesiąca, oraz wykonane w przypadkach gdy np. pacjent złożył deklarację 8 kwietnia i w tym miesiącu był ze 3 razy zostają odrzucone. Jak się temu przyjżeć w skali kilkunastu przychodni to sporo tego jest. Są też porady w związku z cukrzycą a więc wpływające na finanse...

Online Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Raporty statystyczne POZ
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 13, 2010, 00:16:11 am »
No cóż. Ja bym jednak starał się ich przekonać a jak nie to dzwoń do Bydgoszczy i uzyskaj od nich informację, np. w postaci maila, którego później przedstawisz ludziom w delegaturze.

Żeby być dokładnym to waga tych komunikatów u mnie to Informacja a nie Ostrzeżenie a w świadczeniach jak sprawdzam te świadczenia to widnieje przy nich ikona wykrzyknika w żółtym trójkącie co wg legendy oznacza: Potwierdzone z ostrzeżeniami.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Raporty statystyczne POZ
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 13, 2010, 07:12:57 am »
Michał to jest jak walka z wiatrakami  :-\.

Nie będę już się rozpisywał bo napiszę za dużo a jeszcze to przeczyta ktoś kto nie powinien  ;), ale w każdym razie mi już brak sił.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 128
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]