collapse

Reklama


Autor Wątek: Zgłoszenie zmiany do umowy  (Przeczytany 16341 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline monka2003

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 13
  • Pomógł? 1
Odp: Zgłoszenie zmiany do umowy
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 05, 2010, 13:49:02 pm »
Zgłoszenie do umowy musisz zatwierdzić! inaczej NFZ nie widzi i się nim nie zjamie

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Zgłoszenie zmiany do umowy
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 05, 2010, 17:06:22 pm »
Zgłoszenie do umowy musisz zatwierdzić! inaczej NFZ nie widzi i się nim nie zjamie

normalnie zaj...sta odpowiedź. Tym jednym zdaniem rozwiązałeś wszystkie problemy związane ze zgłoszeniami zmian do umowy. Myślę, że po przeczytaniu tego postu już nikt więcej nie będzie miał ze zgłoszeniami zmian żadnych problemów.

Michał - pierwsza część ok. Ja też tak robiłem zawsze. Natomiast nie rozumiem drugiej. Tzn, że jeden z tych nowych będzie tylko na zastępstwa? Jeśli dochodzi do zastępstwa to ja nie robię dwóch harmonogramów. Wykazuję tylko na dane dni harmonogram tego co zastępuje.


Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1305
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Zgłoszenie zmiany do umowy
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 05, 2010, 17:32:50 pm »
u nas harmonogramy z dziennego POZ wleciały do nocnej. Nie wiem czemu i czy mam to poprawiać. Na pewno nie wpisałem tego. OW NFZ tak sobie to przekopiował. Generanie jest cyrk z harmonogrami w POZ w różnych zakresach. Sami zmieniają i każą to potem uzupełniać.  ::)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Zgłoszenie zmiany do umowy
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 06, 2010, 06:48:30 am »
Michał - pierwsza część ok. Ja też tak robiłem zawsze. Natomiast nie rozumiem drugiej. Tzn, że jeden z tych nowych będzie tylko na zastępstwa? Jeśli dochodzi do zastępstwa to ja nie robię dwóch harmonogramów. Wykazuję tylko na dane dni harmonogram tego co zastępuje.
Zarówno lekarz "stary" i "nowy" przyjmują wg swoich grafików w przychodni, ale często zdarza się że ten nowy dodatkowo jeszcze zastępuje starego. Dostałem potwierdzenie z NFZ, że wtedy trzeba stworzyć grafik na ten jeden dzień dla obu lekarzy, a następnie stworzyć kolejny grafik, identyczny jak przed zastępstwem, na dalsze dni (czyli do czasu kolejnego zastępstwa).

mpi - jeżeli wykazujesz tylko harmonogram tego co zastępuje to trochę mijasz się z prawdą bo dla NFZ w tym samym czasie powinno przyjmować dwóch lekarzy:
- ten, którego zastępują - bo nie zmieniłeś mu grafiku
- ten, który zastępuje - bo dodałeś jego harmonogram na te dni

PS.
Sposób zgłaszania zmian to po massakra. SZOI nie wykryje tego, że dodaliśmy nowych lekarzy czy nowe grafiki. W zgłoszeniu zmian musimy to ponownie zrobić. Całe szczęście, że częściowo wykorzystując już to co wcześniej stworzyliśmy.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: Zgłoszenie zmiany do umowy
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 06, 2010, 07:56:46 am »
No tak jak piszesz....w zgłoszeniu zmian dodajemy ale na podstawie potencjału który dodaliśmy wcześniej.. ;)

Co do zastępstw to u mnie jest podobnie z tym że ja na SZOI nic nie zgłaszam bo system nie jest jeszcze gotowy....hehe  wysyłam papierową formę że tego i tego dnia, za tego i tego lekarza, bedzie ten a nie inny i tyle....jeśli coś kwestionują to dzwonię i mi miła Pani z NFZ zatwierdza raport statystyczny..inaczej przy każdym zastepstwie trzeba ten wniosek generować....z tym że nie ma tam opcji w harmonogramach że to zastępstwo tylko że nowy lekarz przyjmuje...i jak mu wykażesz ten sam dzień co innego lekarza to może się nałożyć i np. tak jak u was w POZ wyjdzie że w gabinecie jest dwóch lekarzy tego samego dnia i w tych samych godzinach...

P.S. Podobno coś się ma zmienić z tymi zastępstwami ale kiedy i jak tego nie wiem...
Pozdrawiam

Piotr

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Zgłoszenie zmiany do umowy
« Odpowiedź #20 dnia: Maja 08, 2010, 06:48:27 am »
(...) jeżeli wykazujesz tylko harmonogram tego co zastępuje to trochę mijasz się z prawdą (...)

Tutaj bym polemizował i uważam że tą polemikę bym wygrał.
Czy jeśli pielęgniarka idzie na urlop lub zwolnienie lekarskie to zgłaszasz to za każdym razem na SZOI? W tym czasie jej grafik się nie zmienia, to jest dalej jej dzień pracy. Nie bierzesz urlopu przecież w wolne dni tylko w pracujące.
Tak samo jest z lekarzami. Może jedynie w przypadku lekarzy zatrudnionych na umowy cywilno-prawne nie ma czegoś takiego jak urlopy, ale to moja sprawa na jakiej podstawie zatrudniam personel i NFZ się do tego nie wtrąca.

Oczywiście! Urzędnik NFZ może i tak swoje "widzimisie" niepoparte absolutnie żadnymi przepisami przedstawiać, ale przed tym się nie uchronisz. Nawet jeśli będziesz robił wszystko zgodnie z przepisami to i tak istnieje obawa że przyjdzie do Ciebie jakiś ****** i przedstawi swoje idiotyczne interpretacje. Ostatnio np. poinformowano mnie u nas, że przeliczają czas pracy lekarza POZ na 40 godzin tygodniowo i w ten sposób wyliczają limit deklaracaji dla lekarza (podczas robienia zmian do umowy teraz to weryfikują). Oczywiście znają ustawę o zakładach opieki zdrwotnej gdzie jest określony czas pracy na 37,55 ale to ich nie obchodzi...
Mam tylko nadzieję, że kiedyś wejdzie w życie ta ustawa obciążająca urzędników odpowiedzialnością za swoje decyzje. Kilku ******* nareszczie zacznie liczyć się z innymi ludźmi jeśli nie przez szacunek to przynjamniej ze strachu o własną dupę.

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: Zgłoszenie zmiany do umowy
« Odpowiedź #21 dnia: Maja 08, 2010, 08:07:10 am »
JA osobiście pielęgniarek wogóle nie zgłaszam bo przy moim rozliczeniu żadne pielęgniarki nie idą w raportach statystycznych tylko sami lekarze....więc przynajmniej tu mam spokój  :D

No ale to Szpital a nie POZ......
Pozdrawiam

Piotr

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Zgłoszenie zmiany do umowy
« Odpowiedź #22 dnia: Maja 08, 2010, 10:18:19 am »
hmmmm tak mi się wydaje, że to nie ma różnicy czy szpital czy poz...  ;)
Umowa to umowa. Została zawarta na określonych warunkach. Jednym z nich jest personel i jego grafik. Zmiana personelu lub jego czasu pracy to zmiana warunków umowy i nie powinniśmy tego uzależniać od raportów statystycznych. Zresztą w POZ w chwili obecnej pielęgniarek również nie wykazuje się w statystycznych - chyba że w "płatnych" usługach (pacjenci unijni, z innych oddziałów itd...).

Inna sprawa to brak możliwości wprowadzenia zmiennego grafiku - np. są dwie pielęgniarki i w jednym tygodniu jedna pracuje od rana a druga po południu, natomiast w następnym tygodnu odwrotnie. W tym przypadku ciężko dostosować się do umowy... :)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Zgłoszenie zmiany do umowy
« Odpowiedź #23 dnia: Maja 08, 2010, 11:33:02 am »
mpi, masz rację i gdyby to zależało tylko ode mnie to bym robił "po twojemu" bo mniej z tym pracy. Niestety to nie ode mnie zależy czy zatwierdzą mi te zmiany w umowie, więc muszę "tańczyć jak mi zagrają".

PS.
Kogoś kto wymyślił koncepcję tworzenia, zmiany grafików i wprowadzanie zmian w umowach powinno się powiesić za jaja.

PS.
Czy jest jakiś sposób na usunięcie grafików wzorcowych? Mam kilka, które już dawno są nieaktualne i tylko mi przeszkadzają gdy szukam odpowiedniego.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: Zgłoszenie zmiany do umowy
« Odpowiedź #24 dnia: Maja 08, 2010, 19:30:39 pm »
Michał, wzorcowe grafiki mogą usunąć z serwera chyba tylko informatycy z NFZ....nigdzie na SZOI nie znalazłem takiej możliwości....

mpi oczywiście że umowa to umowa i tu się zgadzam...ale jak narazie w systemie nie ma takiej możliwości żeby wykazywać zastepstwa czy zmienne harmonogramy więc ja ograniczam się tylko do lekarzy wykazywanych w statystycznych....i do nich piszę pisemka o zmianę harmonogramu...
Pozdrawiam

Piotr

Offline Grażyna

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Pomógł? 5
  • Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ
Odp: Zgłoszenie zmiany do umowy
« Odpowiedź #25 dnia: Lipca 08, 2010, 14:18:48 pm »
Witam, mam pytanie na temat urlopów, czy też robimy zmianę harmonogramów i zgłoszenie zmiany do umowy, proszę o podpowiedź. Pozdrawiam

Offline wojciech.re

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Pomógł? 53
  • Warmińsko-Mazurski OW NFZ
Odp: Zgłoszenie zmiany do umowy
« Odpowiedź #26 dnia: Lipca 08, 2010, 14:50:05 pm »
to zależy czy zamykasz gabinet - jeżeli tak - to wystarczy informacja o przerwie ze wskazaniem podmiotu zastępującego w przypadkach "pilnych".
Jeżeli zmienia się personel - niestety zmiana do umowy.
Warto zapoznać się z ogólnymi warunkami - zdaje się że przerwę trzeba zgłosić tydzień przed. - ale nie pamiętam dokładnie.

Offline Dominika

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 94
  • Pomógł? 0
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: Zgłoszenie zmiany do umowy
« Odpowiedź #27 dnia: Września 24, 2010, 12:53:15 pm »

PS.
Kogoś kto wymyślił koncepcję tworzenia, zmiany grafików i wprowadzanie zmian w umowach powinno się powiesić za jaja.


 ;D
H.A.N.D.- Have A Nice Day

Offline Jarasz

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Pomógł? 33
  • Bydgoszcz
Odp: Zgłoszenie zmiany do umowy
« Odpowiedź #28 dnia: Września 24, 2010, 13:28:35 pm »

PS.
Kogoś kto wymyślił koncepcję tworzenia, zmiany grafików i wprowadzanie zmian w umowach powinno się powiesić za jaja.


 ;D

A jeśli to była kobieta?

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1305
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Zgłoszenie zmiany do umowy
« Odpowiedź #29 dnia: Września 24, 2010, 16:47:07 pm »
A jeśli to była kobieta?
To za cycki.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 100
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]