collapse

Reklama


Autor Wątek: Moduł POZ a wydajność programu  (Przeczytany 6303 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline j00ls

  • Global Moderator
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 380
  • Pomógł? 11
Moduł POZ a wydajność programu
« dnia: Kwietnia 14, 2010, 17:29:03 pm »
Próbuję już od bardzo długiego czasu wdrożyć moduł POZ. Jak wiadomo najtrudniej jest zmienić wieloletnie przyzwyczajenia użytkowników, dla których praca w nowym programie w początkowym okresie jest zazwyczaj uciążliwa. Kiedy udało mi się w końcu pokonać barierę psychologiczną, PPS strzelił sobie sam w stopę. Poniżej wyjaśnienie.

Otóż scenariusz pracy, który ma być wdrożony wygląda następująco:

1. wybór pacjenta (dowolnie - terminarz, rejestracja)
2. przegląd historii badań (musi być, i to migiem)
3. wprowadzenie przebiegu wizyty: wykonane czynności, objawy, badanie, rozpoznanie
4. ordynacja leków
5. wydruk recepty
6. wydruk skierowania

Z pierwszym krokiem w nowym programie wszyscy sobie radzą (pojawia się nadzieja!). I co z tego, że ładnie się rejestruje, skoro na historię wizyt pacjenta czeka się: hmmmm, właśnie zrobiłem eksperyment - 16 min (szesnaście) na serwerze, na końcówce .... a nie chce mi się. Wizyta pacjenta ma trwać paręnaście minut, włącznie z uzupełnieniem przebiegu wizyty. Nie wspomnę już, że baardzo często pacjenci potrzebują historię choroby do celów administracyjnych, zus, itp. Można to zlecić administracji, ale też nie można zarzynać bazy, bo ileż można czekać na wynik. Nie rozumiem też, dlaczego nie ma możliwości odfiltrowania wizyt dotyczących POZ, tylko dostaję listę absolutnie wszystkiego co się działo z pacjentem od początku świata. Wchodzę do modułu POZ - to chcę dane z POZ.
Najciekawsze - reszta jest do przyjęcia, chociaż z oporami - np. tworzenie podręcznych słowników rozpoznań (za dużo klikania), czy tez zamieszanie z kolejnością klikania ("a co teraz nacisnąć?") - proszę mi wierzyć - 5 otwartych, niemodalnych okienek, wystarczy ze user-lekarz (tak, lekarz nie informatyk) zacznie klikać na oślep....

Przydałaby się możliwość kopiowania ostatniej recepty, wizyty, a w trakcie przeglądania tejże -  możliwość poruszania się wstecz do wcześniejszych wizyt. Na razie tyle. Proszę o dopisywanie spostrzeżeń. W końcu wszystkim nam powinno zależeć na usprawnieniu pracy.

ps. W poprzednim programie do poz - całkowita obsługa pacjenta to ok. 2 min z wydrukiem recepty (widziałem na własne oczy) . W PPS jest to niemożliwe.
gbak:finishing, closing, and going home

Offline lukaszpps

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 99
  • Pomógł? 4
Odp: Moduł POZ a wydajność programu
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 14, 2010, 22:42:38 pm »
Pytanie jaki był poprzedni program i czemu zmieniłes na PPS -a

Offline konzik

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 146
  • Pomógł? 10
Odp: Moduł POZ a wydajność programu
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 15, 2010, 10:08:18 am »
PPS- Podstawowy Program Świadczeniodawcy. Jak sama nazwa wskazuje, jest to program typu wpisz, wyślij, sprawdź konto bankowe. Nie oczekujmy od kspps cudów, macie bazy po kilka Gb, 20 stanowisk, gdzie każdy wklepuje nonstop. Do sprawnego działania przychodni (jeśli chcecie używać KS), potrzeba KS-SOMED. To jest program strikte do obsługi przychodni, gabinetów lekarskich, gdzie tworzymy historie badań. Znam oba programu i niestety musze przyznać, że SOMED jest o niebo lepszy i szybszy. Szczególnie jeśli chodzi o rejestracje/terminarz. Z żalem, ale zauważam, że kspps powoli zaczyna nie wyrabiać i coraz częściej słyszy się o KS-SOMED.
Pozdr.
Kamil

Offline j00ls

  • Global Moderator
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 380
  • Pomógł? 11
Odp: Moduł POZ a wydajność programu
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 15, 2010, 23:19:27 pm »
Pytanie jaki był poprzedni program i czemu zmieniłes na PPS -a

Brak wsparcia, brak aktualizacji chociażby bazy leków, itp.
gbak:finishing, closing, and going home

Offline lukaszpps

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 99
  • Pomógł? 4
Odp: Moduł POZ a wydajność programu
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 16, 2010, 19:10:26 pm »
Somed  nie jest taki idealny , dla małych POZ jest zdecydowanie za duży interfejs dla użytkownika jest niestety niezbyt czytelny.Miałem SOMEDA w mały POZ i musiałem go porzucić nie szło nauczyć lekarzy i pielęgniarki poprawnej i szybkiej obsługi.


J00ls nie podałeś nazwy programu :)

Ja niedużym POZ używam DrEryk nie jest idealny ale da się z nim żyć najważniejsze że lekarze mogą szybko wizyty wklepywać .

Offline gurami82

  • Sponsorzy Forum
  • Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 180
  • Pomógł? 13
  • Mazowiecki / Lubelski OW NFZ
    • Rozliczenia Medyczne !!!
Odp: Moduł POZ a wydajność programu
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 16, 2010, 19:46:03 pm »
Witam
U mnie lekarze i pielęgniarki pracowały najpierw na KS-PPS a później na KS-SOMED. Jak ich ostatnio zapytałem który program jest lepszy (łatwiejszy szybszy) zdecydowanie odpowiedziały że Somed. Moim zdaniem jest to kwestia przyzwyczajenia.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 89
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9303 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]