Konkurs Ofert > Konkurs Ofert 2009/2010

Kto jest lekarzem specjalistą -odpowiedź do ankiety ?

(1/1)

Kozak_K:
Witam. Przygotowuję materiały do nowego konkursu w AOS i trochę mnie "przyblokowało" przy odpowiedzi na pytanie w ankiecie o czas pracy lekarza specjalisty w poradni.
Według ROZPORZĄDZENIA MINISTRA ZDROWIA z dnia 29 sierpnia 2009 r lekarz specjalista ? to lekarz, który posiada specjalizację II stopnia lub tytuł specjalisty w określonej podstawowej lub szczegółowej dziedzinie medycyny; z czego wynika że specjalista to lekarz dwójkowicz (według starego systemu specjalizacji, lub specjalista - według nowego) i to jeszcze rozumiem. :-\
Natomiast według załącznika NFZ -WYKAZ ŚWIADCZEŃ GWARANTOWANYCH W PRZYPADKU PORAD SPECJALISTYCZNYCH ORAZ WARUNKI ICH REALIZACJI- poradę specjalistyczną np w poradni dermatologicznej może realizować "Personel: - lekarz specjalista dermatologii i wenerologii lub lekarz w trakcie specjalizacji z dermatologii i wenerologii lub lekarz ze specjalizacją I stopnia w zakresie dermatologii i wenerologii" i z tego wnioskuję, że lekarz z I stopniem też jest specjalistą ?. Więc w przypadku gdy w poradni pracuje tylko ten jeden lekarz prawidłową odpowiedzią na pytanie ankiety będzie 100% czasu pracy poradni?. Pozdrawiam i liczę na odpowiedzi.

mpi:

--- Cytat: Kozak_K w Marca 22, 2010, 21:19:56 pm ---Natomiast według załącznika NFZ -WYKAZ ŚWIADCZEŃ GWARANTOWANYCH W PRZYPADKU PORAD SPECJALISTYCZNYCH ORAZ WARUNKI ICH REALIZACJI- poradę specjalistyczną np w poradni dermatologicznej może realizować "Personel: - lekarz specjalista dermatologii i wenerologii lub lekarz w trakcie specjalizacji z dermatologii i wenerologii lub lekarz ze specjalizacją I stopnia w zakresie dermatologii i wenerologii"
--- Koniec cytatu ---


--- Cytat: Kozak_K w Marca 22, 2010, 21:19:56 pm ---i z tego wnioskuję, że lekarz z I stopniem też jest specjalistą
--- Koniec cytatu ---

NIe rozumiem Twego wnioskowania. Przecież jest napisane "lekarza specjalista" lub "lekarz ze specjalizacją I stopnia".
Może w ten sposób napiszę: Może być lekarz z dawną II specjalizacji (lub po nowemu tytuł specjalisty) i to jest specjalista i może być lekarz ze specjalizacją I stopnia i to nie jest specjalista.
Specjalista i specjalizacja to nie jest to samo.

EDIT: doczytałem Twoją wypowiedź a właściwie jej początek. Podejrzewam że masz problem z tym, że Twój lekarz ma I stopień specjalizacji. W takim wypadku według mnie piszesz że czas pracy lekarza specjalisty jest 0 (w ankiecie chyba jest odpowiedź poniżej 25%czasu pracy poradni).
Zgodnie z wymogami może być lekarz specjalista, lub lekarz z I st. specjalizacji lub lekarz w trakcie specjalizacji. I w takim przypadku podstawowe kryteria spełniasz. Jednak specjalisty nie masz. Za to są dodatkowe punkty. To nie są kryteria podstawowe.

Według mnie tak powinno się odpowiedzieć w ankiecie. Ale może ktoś ma inne zdanie...

Kozak_K:
Dzięki za nakierowanie. Pozdrawiam

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej