collapse

Reklama


Autor Wątek: Istnieją rozliczone świadczenia wystornowane Komunikatem I Fazy dla Których  (Przeczytany 7618 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline niao

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 246
  • Pomógł? 1
Witam,
wiem, że był już ten temat poruszany na forum jednak ja chciałbym opisać swoją sytuacje i zaznaczyć, że skrypty które otrzymałem od Kamsoftu (a które również znaleźć można na forum nie pomagają). Po wykonaniu wspomnianych wyżej skryptów raport rozliczeniowy w KS-PPS generuje się taki jaki powinien być (i taki jaki informatyk w nfz widzi ze na taka kwotę powinien być) jednak raport rozliczeniowy przychodzi dalej z takim samym błędem:
ISTNIEJĄ ROZLICZONE ŚWIADCZENIA WYSTORNOWANE KOMUNIKATEM I FAZY, DLA KTÓRYCH W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI NALEŻY PRZEKAZAĆ W KOMUNIKACIE II FAZY POZYCJE KORYGUJĄCE ICH ROZLICZENIE

Chciałbym jeszcze zauważyć taka sytuacje: jest to raport za miesiąc grudzień. Za ten miesiąc poszły wcześniej dwa raporty rozliczeniowiowe na identyczną kwotę , do których zwrotki przyszły odpowiednie oraz poszły tez 2 rachunki do NFZ. Jednak Pani z NFZ te rachunki odesłała tłumacząc się ze nie może ich już zatwierdzić ze względu na przekroczony termin ( na zatwierdzenie ma 2 tygodnie). W związku z tym usunąłem owe rachunki z SZOI, usunąłem również szablony rachunków z SZOI. To samo zrobiłem w ks-pps. Wygenerowałem nowy rozliczeniowy gdyż poprzednio miałem je w dwóch, teraz wygenerował mi się w jednym i od tego momentu zaczęły się problemy. Co dziwne 3 świadczenia za ciężarne, które były w poprzednim raporcie rozliczeniowym wskakuja mi w nowy raport rozliczeniowy. Reszta (wizyty patronażowe) nie.
Wielkopolski NFZ

Offline zibi

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 14
  • Wielkopolski OW
Odp: Istnieją rozliczone świadczenia wystornowane Komunikatem I Fazy dla Których
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 16, 2010, 22:38:52 pm »
przypuszczam że jeszcze mogą to blokować jakieś rachunki które są na szoi nie zatwierdzone - dziś miałem taki sam problem - usunąłem wszystkie szablony z szoi i z ppsa a nie usunąłem rachunków z szoi i dopiero po usunięciu owych rachunków się udało - spróbuj - jak nie to dzwoń do informatyków do OW by usuneli te rachunki
Pozdrawiam Zibi

Offline niao

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 246
  • Pomógł? 1
Odp: Istnieją rozliczone świadczenia wystornowane Komunikatem I Fazy dla Których
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 16, 2010, 23:18:17 pm »
Nie mam żadnych niezatwierdzonych rachunków
Wielkopolski NFZ

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Istnieją rozliczone świadczenia wystornowane Komunikatem I Fazy dla Których
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 16, 2010, 23:58:11 pm »
A zrobienie raportu rozliczeniowego za okres styczeń - grudzień też daje taki sam błąd z pozycjami rozliczeniowymi ustawionymi na "max'a".
Pozdrawiam
Bartosz

Offline niao

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 246
  • Pomógł? 1
Odp: Istnieją rozliczone świadczenia wystornowane Komunikatem I Fazy dla Których
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 17, 2010, 08:06:49 am »
co znaczy na maxa? robilem rozliczeniowy od stycznia do grudnia i jest ten sam blad
Wielkopolski NFZ

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Istnieją rozliczone świadczenia wystornowane Komunikatem I Fazy dla Których
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 17, 2010, 19:34:15 pm »
Tzn. jeśli utworzysz raport rozliczeniowy za okres styczeń-grudzień 2009 następnie -> przegląd -> [SF4] ustaw max, za pomocą przycisku ustawisz maksymalną wartość jednostek do rozliczenia. I w ten sposób mamy pewność że wszystkie jednostki zostały wskazane do rozliczenia w  raporcie rozliczeniowym.

Chociaż wydaje mi się że i tak ustawiając wartość jednostek do rozliczenia za pomocą przycisku [AF4] do limitu i tak brane są przez program w pierwszej kolejności skorygowane pozycje rozliczeniowe.

Inne możliwości to:
1. Sprawdź czy masz zaimportowałeś wszystkie raporty zwrotne.
2. Możesz także sprawdzić jakie korygowałeś pozycje rozliczeniowe ze statusem do zapłaty: moduł rozliczenia -> świadczenia -> filtr status produktu: do zapłaty i filtr status zestawu: tylko usunięte.
3. Moduł serwis -> nierozliczone
4. Skrypty udostępnione na forum
i ostatnie kontakt z Kamsoftem -> kspps@kamsoft.pl
Pozdrawiam
Bartosz

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 124
  • Kropka Ukrytych: 1
  • Kropka Użytkowników: 4
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9310 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]