collapse

Reklama


Autor Wątek: Pacjent nieubezpieczony  (Przeczytany 45577 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

killei

  • Gość
Pacjent nieubezpieczony
« dnia: Marca 03, 2010, 14:58:08 pm »
Witam.
Mam takie pytanie: jak mam wprowadzić pacjenta nieubezpieczonego niepodlegającego pod artykuły 2 i 12 ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych ani z innego tytułu? Gdy próbuję pozostawić pole "Podstawa ubezpieczenia" jako puste, program na to nie zezwala. Czy nie ma takiej opcji, aby można było zaznaczyć "brak ubezpieczenia"?
Dziekuję i pozdrawiam.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Pacjent nieubezpieczony
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 03, 2010, 15:47:22 pm »
Ciekawi mnie to w jakim ma to być celu?

Offline agin2

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Pomógł? 0
Odp: Pacjent nieubezpieczony
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 04, 2010, 09:54:58 am »
mam podobny problem
poradnia ginekol-położ  - pocjentka ciężarna nieubezpieczona
probowałam już na różne sposoby
dodawałam dokument zaświadczenie od ginekologa że jest w ciąży, robiłam ją jako kobieta w ciąży i połogu, bądz jako pacjent nieubezpieczony uprawniony do świadczeń, i wciąz i wciąż to samo
w raportach zwrotnych przychodzi albo:
( w przypadku gdy wpisuje ze jest to osoba nieubezp uprawniona do świadczeń):
Przekazano Niewłaściwy Rodzaju Dokumentu Uprawniającego Względem Tytułu Uprawnień (I)
albo :( w przypadku gdy dodam zaświadczenie od ginekologa że jest w ciąży)
Status Ubezpieczenia Świadczeniobiorcy W Centralnym Wykazie Ubezpieczonych Nie Pozwala Rozliczyć Świadczenia Z Tytułu Uprawnienia - U.
ale w tym drugim przypadku jednocześnie pojawia mi sie :
Pacjent Nieubezpieczony (Wg "Cwu" Status Nieubezpieczony)

dodam ze dzwoniłam do nfz i tam powiedzieli ze wystarczy wpisac dokument uprawniający- więc tak naprawdę to sami nie wiedzą :(

mam juz 3 takie pacjentki :( i ciągle mi wiszą

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Pacjent nieubezpieczony
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 04, 2010, 10:38:48 am »
albo ja źle rozumiem Twoje pytanie albo Ty podajesz dwie sprzeczności:

piszesz że wprowadzasz jej zaświadczdenie, że jest w ciąży a komunikat zwrotny wskazuje, że wykazujesz ją jako ubezpieczoną. Jeżeli wykazujesz osobę jako U - ubezpieczoną to nie wporwadzasz żadnego dokumentu.

Jeżeli wykazujesz jako I (nieubezpioeczona z prawem do świadczeń) to podajesz dokument uprawniający - w tym przypadku zaświadczenie że jest w ciąży.

A z Twojej wypowiedzi wynika, że jako I wykazujesz bez dokumentu (chociaż PPS nie pozwoli na to) a jako U z dokumentem.

Offline agin2

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Pomógł? 0
Odp: Pacjent nieubezpieczony
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 04, 2010, 11:58:32 am »
może faktycznie troche zakreciłam

napisze dokładnie co zrobiłam dzisiaj :

w pacjentach dałam kobitce status : kobieta w ciąży i połogu, dodałam jej zaświadczenie z tytułu:
 Osoby, o których mowa w art.2 ust.1 pkt 3 ustawy (I) Dokument potw. inne upraw. numer 96/2010 ważny od 2010-01-19
( które notabene wystawia przecież mój lekarz (ginekolog))
przy samym świadczeniu w podstawie ubezpieczenia napisałam również jest  że jest to osoba o których mowa w art.2 ust.1 pkt 3 ustawy.

raport zwrotny do statystyki  przyszedł taki:

Pacjent Nieubezpieczony (Wg "Cwu" Status Nieubezpieczony)  i do tej samej osoby
Status Ubezpieczenia Świadczeniobiorcy W Centralnym Wykazie Ubezpieczonych Nie Pozwala Rozliczyć Świadczenia Z Tytułu Uprawnienia - U.


wcześniej troche pokreciłam bo chodziło mi o to że już próbowałam wpisywać i tak i tak,. na różne sposoby

dzieki za zainteresowanie:)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Pacjent nieubezpieczony
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 04, 2010, 12:07:17 pm »
A w produkcie jednostkowym?

Offline agin2

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Pomógł? 0
Odp: Pacjent nieubezpieczony
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 04, 2010, 12:27:12 pm »
A w produkcie jednostkowym?


też:


odppowiedz:

Przekazano Niewłaściwy Rodzaju Dokumentu Uprawniającego Względem Tytułu Uprawnień (I)

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: Pacjent nieubezpieczony
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 04, 2010, 12:43:46 pm »
Może też być tak że gdy przeglądasz podstawę ubezpieczenia czyli tym kwadracikiem masz tam wpisane kilka ID uprawnien jako nieubezpieczonych i tylko przy jednym masz podpięty dokument.....sprawdź i jak coś to podepnij dokument do brakującego uprawnienia ....

Sprawdź też czy ID dokumentu na karcie świadczenie zgadza się z ID dokumentu na karcie produktu.
Pozdrawiam

Piotr

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Pacjent nieubezpieczony
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 04, 2010, 13:30:39 pm »
Albo usuń pacjentkę (z bazy pacjentów) i wprowadź ponownie z ubezpieczeniem I i dokumentem.

Przez te kombinacje może masz kilka różnych tytułów ubezpieczenia i stąd te błędy?

Offline abc

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Pomógł? 4
Odp: Pacjent nieubezpieczony
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 05, 2010, 14:43:57 pm »
na początek sprawdź czy komunikat "Status Ubezpieczenia Świadczeniobiorcy W Centralnym Wykazie Ubezpieczonych Nie Pozwala Rozliczyć Świadczenia Z Tytułu Uprawnienia - U." to faktycznie BŁĄD czy tez INFORMACJA.
Ja w tym miesiącu miałam osobę ubezpieczoną na podstawie decyzji i miałam identyczny rodzaj komunikatu z tym, że był on u mnie w informacjach...a to oznacza, że fakturę można spokojnie wystawić:D

Pacjentka powinna mieć wystawione zaświadczenie i w podstawie ubezpieczenia NIEUBEZPIECZONY UPRAWNIONY DO ŚWIADCZEŃ - tak jak chyba miałaś/eś.
Pozdrawiam
Abc

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Pacjent nieubezpieczony
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 05, 2010, 18:20:31 pm »
(...) był on u mnie w informacjach...a to oznacza, że fakturę można spokojnie wystawić:D (...)

Nie do końca tak jest. Oczywiście program oraz system NFZ pozwolą rozliczyć taką usługę ale...

Informacje powinnaś przeanalizować indywidualnie tzn. jeżeli jako informacja jest że pacjent nieubezpieczony to nie oznacza że możesz w ciemno rozliczać. Jeżeli pacjent faktycznie nie jest ubezpieczony to nie powinnaś go rozliczyć. Chyba że widziałaś jego ważny dokument ubezpieczenia to ignorujesz tą informację.
Tak samo jest z różnymi tytułami ubezpieczenia.

Offline agin2

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Pomógł? 0
Odp: Pacjent nieubezpieczony
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 10, 2010, 10:16:00 am »
dzięki za wszystkie uwagi:)
usunęłam całkiem pacjentkę, dokument uprawniający i świadczenia, i wprowadziłam wszystko od nowa
wysłałam raport i czekam na odpowiedź
zobaczymy co będzie:)

Offline agin2

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Pomógł? 0
Odp: Pacjent nieubezpieczony
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 25, 2010, 08:04:37 am »
piszę dla wyjaśnienia sprawy :)

znowu dostałam odpowiedź negatywna z nfz, czyli odrzucili mi pacjentki ciezarne

po telefonie do nfz jedna pani wytłumaczyla mi ze oni takie przypadki weryfikuja recznie, a że niektórzy weryfikują raz na np 3 miesiące to mam po prostu czekać - prędzej czy później mi to  zatwierdzą - mądrze, nie ??

czyli mam wysyłać z myślą że kiedyś tam będzie za to zapłacone :)

p.s. w tym momencie mam zatwierdzone ze 2 pacjentki ze stycznia i 1 z lutego, zostało mi jeszcze kilka pozycji odrzuconych :)

pozdrawiam

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Pacjent nieubezpieczony
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 25, 2010, 12:52:48 pm »
w AOS weryfiakcja raportów statystycznych raz na 3 miesiące? znowu czegoś nie rozumiem  :)

Offline MoNiA112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Pomógł? 0
Odp: Pacjent nieubezpieczony
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 25, 2013, 08:29:24 am »
Proszę o podpowiedź - w poradni leczenia uzależnień jest pacjent, który nie posiada ubezpieczenai - jak wiadomo art.12 pkt 2 zapewnia mi zwraot kosztów jego leczenia. Jednak, aby do tego doszło w pps muszę wprowadzić dokument na podstawie, którego stwierdza się, iż pacjent jrst alkoholokiem. Czy takie zaświadczenie może wydać psycholog tejże poradni i czy będzie ono honorowane w nfz?

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 103
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]