collapse

Reklama


Autor Wątek: Brak zabiegi fizykoterapeutyczne rózne w katalogu świadczeń gwarantowanych  (Przeczytany 7476 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kotek

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 101
  • Pomógł? 0
witam, mam następujący problem: na SZOI kilka dni temu ukazał się komunikat z którego podobno wynika, że "pozycja zabiegi fizykoterapeutyczne różne nie znalazła się w wykazie świadczeń gwarantowanych MZ" i jeszcze klka zdań ze NFZ zwróci się z tą sprawą do kosulatanta krajowego.to oznacza, że póki co NFZ nie uzna usług z zabiegami fizykoterapeutycznymi różnymi? a jeśli nie to w jaki sposób wpisać np. krioterapię CO2 jeśli NFZ określa ją tylko jako zab. fizykoterapeutyczne różne? nfz poznan, reh. lecznicza.
« Ostatnia zmiana: Listopada 15, 2010, 18:33:13 pm wysłana przez Bartosz »

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: zab. fizyko. rózne.
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 02, 2010, 23:01:19 pm »
W załączniku nr 4 do zarządzenia Nr 56/2009/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 29 października 2009 r. obowiązującego od 1 stycznia 2010r. nie ma już zabiegów fizykoterapeutycznych różnych i niestety nie możliwości rozliczania krioterapii CO2, obawiam się że wykonywaliście świadczenie za darmo.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline kotek

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 101
  • Pomógł? 0
Odp: zab. fizyko. rózne.
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 02, 2010, 23:15:21 pm »
za styczeń wszystko dobrze się rozliczyło, myślę co zrobić teraz przy wpisywaniu zabiegów za luty, jest na to jakiś sposób? skontaktuję się jutro z NFZ. wygląda to ciekawie.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: zab. fizyko. rózne.
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 02, 2010, 23:25:17 pm »
za styczeń wszystko dobrze się rozliczyło, myślę co zrobić teraz przy wpisywaniu zabiegów za luty, jest na to jakiś sposób? skontaktuję się jutro z NFZ. wygląda to ciekawie.

Czyli mieliście w plikach umów na rok 2010 produkt jednostkowy zabiegi fizykoterapeutyczne różne? U nas nie było od początku zgodnie z zarządzeniem.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline kotek

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 101
  • Pomógł? 0
Odp: zab. fizyko. rózne.
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 02, 2010, 23:29:01 pm »
tak, za styczeń krioterapia była wpisana jako zab. fizyko. różny. Był normalnie dostępny ten produkt jednostkowy.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: zab. fizyko. rózne.
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 02, 2010, 23:40:03 pm »
I może jeszcze te produkty są zafakturowane? Ktoś tworząc umowy w NFZ nie źle się pomylił, jestem ciekaw czy każą wam to skorygować. Błędnie podpięli katalog usług z roku 2009 do umowy z roku 2010. Aż nie chce mi się wierzyć że tak się mogli pomylić.

A czy czasem nie wprowadzałeś świadczeń na podstawie umowy z roku 2009r. (umowy -> przedłuż)?
« Ostatnia zmiana: Marca 02, 2010, 23:59:30 pm wysłana przez Bartosz »
Pozdrawiam
Bartosz

Offline kotek

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 101
  • Pomógł? 0
Odp: zab. fizyko. rózne.
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 03, 2010, 13:47:52 pm »
tak, produkty są juz dawno zafakturowane, nie wszystko odnosiło się do umowy 2010.

Offline kotek

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 101
  • Pomógł? 0
Odp: zab. fizyko. rózne.
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 03, 2010, 14:22:59 pm »
na moje pytanie od NFZ otrzymałem następującą odpowiedź:
Witam.
Rozliczanie krioterapii CO2 świadczeniem "zabiegi fizykoterapeutyczne różne" było rozwiązaniem tymczasowym dla roku 2009. Decyzja Pana Prezesa po opublikowaniu rozporządzeń koszykowej Pani Minister jest jednoznaczna - krioterapia CO2 nie jest finansowana ze środków publicznych, począwszy od 1 stycznia 2010 roku.
Wszelkie zaś uwagi proszę kierować do zespołu rehabilitacyjnego Działu Kontraktowania Świadczeń - telefon 61 850 61 85.

Pozdrawiam
_____________________________________________________________________________________
lek. med. PAWEŁ LISIK
Kierownik Sekcji ds. Jednorodnych Grup Pacjentów
Dział Kontraktowania Świadczeń
Wydział Świadczeń Opieki Zdrowotnej
Wielkopolski Oddział Wojewódzki NFZ w Poznaniu
ul. Piekary 14/15; 61-823 Poznań



dzwoniąc na ten nr. otrzymałem informację, że pismo (protest) w tej sprawie zostało już złożone, co dalej nie wiadomo.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 99
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 8
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9297 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]