collapse

Reklama


Autor Wątek: Błąd w związku z zarządzeniem 79/2009/DSOZ  (Przeczytany 7124 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kamo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 52
  • Pomógł? 0
Błąd w związku z zarządzeniem 79/2009/DSOZ
« dnia: Marca 01, 2010, 14:27:08 pm »
Witam
Na początku chciałem podziękować wszystkim serdecznie za rady i pomoc jaka znalazłem przez ostatnie 5 miesięcy mojego korzystania z pps. Ciężko by było  bez tego forum. Dziś jednak napotkałem na ścianę której nie mogę przeskoczyć.

Próbuje dodać nowych pacjentów przyjętych w styczniu,  których bez problemu dodałem już i rozliczyłem wcześniej w styczniu. Jednak rozliczenie za luty stawia opór i krzyczy mi komunikatem :


Nie mam pojęcia jak obejść ten problem, który tyczy się raptem 3 osób z 33. Zarządzenie nic mi nie mówi bądź nie potrafię znaleźć w nim rozwiązania problemu. Jak widać czepia się do nr księgi głównej. Żeby tak było z pozostałymi pacjentami to bym zrozumiał ale że tylko do 3 się czepia tego nie rozumiem i nie mam pojęcia co mogę zmienić by obejść problem i wysłać raport do szoi.  Wszelki sugestie ( i po polsku) byłyby na wagę złota. Starałem się znaleźć jakieś rozwiązanie ale nie udało mi się wyszukać odpowiedź na forum ( jak się zapewne okaże za chwilę nie potrafię szukać).

Dziękuje.

Offline Manioo

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • Pomógł? 20
  • Zachodniopomorski OW
Spechej pomalu!  Pozdrawiam.

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: Błąd w związku z zarządzeniem 79/2009/DSOZ
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 01, 2010, 14:32:55 pm »
Komunikat ten mówi dokładnie to co jest napisane....masz juz taki zestaw i kolejnego nie dodasz....powinieneś dodać nowy kontakt do tego zestawu....czyli jak znajdujesz zestaw to Popraw...i później dodaj świadczenie (AF2)...a nie nowy zestaw....
Pozdrawiam

Piotr

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Błąd w związku z zarządzeniem 79/2009/DSOZ
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 01, 2010, 14:35:19 pm »
Trzeba wejść w pacjenta wpisanego w styczniu za pomocą przycisku "popraw [F4]", następnie na kracie rejestracji świadczenia udzielonego pacjentowi na zakładce świadczenie jednostkowe, należy użyć przycisku "dodaj świad. [AF2]", wypełnić dane o pobycie lutowym.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Kamo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 52
  • Pomógł? 0
Odp: Błąd w związku z zarządzeniem 79/2009/DSOZ
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 01, 2010, 14:39:22 pm »
W życiu bym się nie domyślił, że tak to teraz ma działać. Czyli cały czas do końca roku będę edytował styczeń i podawał dane z kolejnych miesięcy? I tak w przypadku każdego nowego pacjenta tegorocznego?

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: Błąd w związku z zarządzeniem 79/2009/DSOZ
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 01, 2010, 14:43:45 pm »
tak własnie mamy teraz sprawozdawać hospitalizację....kiedyś też tak sprawozdawaliśmy ale coś NFZ zmienił, a teraz znowu jak kiedyś....tak w przypadku tegorocznego i jak Ci przechodzi z zeszłego roku to też tak samo...
Pozdrawiam

Piotr

Offline Kamo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 52
  • Pomógł? 0
Odp: Błąd w związku z zarządzeniem 79/2009/DSOZ
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 01, 2010, 14:45:45 pm »
Po raz kolejny ratujecie mi skórę. Dziękuję serdecznie. Jutro sprawdzę czy to podziała ewentualnie napisze jak coś nie tak.

Offline Kamo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 52
  • Pomógł? 0
Odp: Błąd w związku z zarządzeniem 79/2009/DSOZ
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 03, 2010, 07:02:40 am »
No i witam ponownie. Wczoraj serwer nfz miał przerwę techniczną i dopiero dzis udało mi się wysłać raport. Niestety te 3 osoby wróciły mi z błędem 3700003 czyli" W systemie płatnika nie zarejestrowano Epizodu o podanym identyfikatorze" co jak już znalazłem na forum oznacza ze próbuje wysłać korektę do świadczenia którego nigdy nie wysłałem do nfz. I teraz koło się zamyka.  CO mogę zrobić w takim razie skoro po "staremu" wysłać nie mogę a po korekcie tych osób dostaje taki błąd :/

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 96
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]