collapse

Reklama


Autor Wątek: Somed vs. Dr Eryk  (Przeczytany 21652 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline NZOZ_SM

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 100
  • Pomógł? -1
Somed vs. Dr Eryk
« dnia: Lutego 27, 2010, 20:26:27 pm »
Witam!

W jednym NZOZie szefostwo rozważa 'przejście' z Someda na Dr Eryka. Nie pracowałem na Dr Eryku do tej pory. Nie jestem przekonany o tym (na podstawie wersji DEMO Eryka) żeby Eryk był dużo lepszy od Someda.
Proszę o opinie osoby, które miały okazje pracować w jednym i drugim systemie.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Somed vs. Dr Eryk
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 27, 2010, 22:12:09 pm »
Ma mam pod opieką cały ośrodek, który pracuje na programie dr Eryk (POZ + AOS).

Cześć biała, obsługa gabinetów lekarskiego, położniczego, pielęgniarskiego, ginekolog jest chyba jedna z lepszych na rynku. Menu programu dla lekarza jest intuicyjne, szczególnie w porównaniu z KS-SOMED czy PPS-a. Takie porównanie ile trzeba się na klikać, aby wygenerować skierowanie na zabiegi fizjoterapeutyczne w PPS, a dr Eryku. Dr Eryk ma chyba wszystkie druki, nie ma problemów z wydrukiem zwolnień L4 i recept. Lekarz używa długopisu tylko do podpisu.

Minusy. Cześć rozliczeniowo - sprawozdawcza, "leży i kwiczy". To co wpiszesz do systemu to już z niego nie usuniesz. Nie ma możliwości zrobienia korekty rachunków, jeśli sam nie umiesz XML to niestety musisz wysłać do serwisu i oni odsyłają raport, a ty dopiero na SZOI. Plany są takie że w maju program będzie obsługiwał korekty rachunków. Korekta świadczeń też nie jest prosta. Rachunki za styczeń musiałem sam poprawiać bo nie chciały zaimportować się na SZOI. Ostatnia aktualizacja programu poprawiła już błędy generowania RFXów. Znam placówkę, która dotychczas nie może przesłać rachunków. Ostatnia aktualizacja trochę namieszała w bazie, wszystkie porady są widoczne jako kompleksowe na wydrukach! Gdzieś zaginęły porady specjalistyczne i recepturowe.

Nie ma możliwości wyboru ministerialnego kodu świadczenia dla AOS (zawsze idzie porada jako 2.4). W raporcie generowana jest też informacja o liczbie dni leczenia, a nie powinna. Na karcie wizyty nie można wyszukać produktów jednostkowych, trzeba przewijać listę i wyszukiwać z listy porad (ja usunąłem nie potrzebne w poradni gin-poł produkty jednostkowe z umowy). Na plus wybieranie ICD9. Nie ma dotychczas nowego słownika ICD9, nie masz także w programie słownika instytucji właściwych UE, trzeba takie dane z wpisać z palca. Program chodzi ciężko, chociaż w ostatniej aktualizacji zoptymalizowano część zapytań do bazy i jest trochę lepiej. Helpdesk raczej podobny jak w kamsofcie, czyli różnie. Dobrze mieć dobre stosunki z działem handlowym, jeden telefon i problem rozwiążą od ręki.

Nie ma czegoś takiego jak monitoring wykonania usług znanego z PPSa, w programie nie wiesz za co NFZ zapłacił, a za co nie.
W raportach rozliczeniowych brane są wszystkie usługi nawet te, które były już zafakturowane za dany miesiąc.
Plus, można zrobić raport statystyczny do umowy.

Program rozlicza POZ, AOS, STM.

Jeśli szefostwo to lekarze to się raczej będą zadowoleni z programu bo jest prosty, a dział marketingu jest dobry w tej firmie i pewnie przekonają szefostwo, ale ty powinieneś ubiegać się o podwyższkę wynagrodzenia.
« Ostatnia zmiana: Lutego 27, 2010, 22:24:15 pm wysłana przez Bartosz »
Pozdrawiam
Bartosz

Offline lukaszpps

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 99
  • Pomógł? 4
Odp: Somed vs. Dr Eryk
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 01, 2010, 20:04:22 pm »
Też mam jeden POZ na DrEryku , jest dokładnie tak jak pisze Bartosz dla lekarza programn to bajka wszystko proste i intuicyjne , do rozliczeń nie jest już tak różowo. Wolno dodaja aktualizacje baza leków jest nieaktualna, kontakt z helpdeskiem to mordęga czasmai 2 dni nie idzie się dodzwonić , załatwienie rachunków za styczeń zajęło mi 4 dni mailowania :). Ciekawostką sama w sobie jest forum na stronie DrEryk -a zarejestrować się można ale maila aktywacyjnego nie udało mi się otrzymać pomimo wielokrotnych prób. Ogólnie do lekarza POZ  moze być idzie z tym żyć ale nie widzę tego programu kompletnie w obsłudze AOS.

Offline Morpheus

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 2
  • Pomógł? 0
Odp: Somed vs. Dr Eryk
« Odpowiedź #3 dnia: Października 11, 2010, 12:00:43 pm »
Widzę, że sporo się pozmieniało w Eryku od maja. Moim zdaniem to (w sumie) dobry program, choć faktycznie nie dla każdego. Tego programu używam w zasadzie od czerwca i widziałem jak od tego czasu  pozmieniało się sporo. Nie będę wychwalał Eryka pod niebiosa - ma swoje wady, ale w porównaniu do konkurencji, z którą miałem do czynienia i tak wypada dobrze. Odniosę się zatem do postu Bartka:


>Cześć biała, obsługa gabinetów lekarskiego, położniczego, pielęgniarskiego, ginekolog jest chyba jedna z lepszych na rynku. Menu >programu dla lekarza jest intuicyjne, szczególnie w porównaniu z KS-SOMED czy PPS-a. Takie porównanie ile trzeba się na klikać, >aby wygenerować skierowanie na zabiegi fizjoterapeutyczne w PPS, a dr Eryku. Dr Eryk ma chyba wszystkie druki, nie ma problemów >z wydrukiem zwolnień L4 i recept. Lekarz używa długopisu tylko do podpisu.

>Minusy. Cześć rozliczeniowo - sprawozdawcza, "leży i kwiczy". To co wpiszesz do systemu to już z niego nie usuniesz. Nie ma >możliwości zrobienia korekty rachunków, jeśli sam nie umiesz XML to niestety musisz wysłać do serwisu i oni odsyłają raport, a ty >dopiero na SZOI. Plany są takie że w maju program będzie obsługiwał korekty rachunków. Korekta świadczeń też nie jest prosta. >Rachunki za styczeń musiałem sam poprawiać bo nie chciały zaimportować się na SZOI. Ostatnia aktualizacja programu poprawiła już >błędy generowania RFXów. Znam placówkę, która dotychczas nie może przesłać rachunków. Ostatnia aktualizacja trochę namieszała >w bazie, wszystkie porady są widoczne jako kompleksowe na wydrukach! Gdzieś zaginęły porady specjalistyczne i recepturowe.

W wersji jaką instalowałem (to była chyba 3.0) był moduł korekty raportów i rachunków, który pozwalał mi robić korekty świadczeń bez pomocy ich asysty technicznej. Porady AOS też wyświetlają mi się i drukują poprawnie.

>Nie ma możliwości wyboru ministerialnego kodu świadczenia dla AOS (zawsze idzie porada jako 2.4). W raporcie generowana jest też >informacja o liczbie dni leczenia, a nie powinna. Na karcie wizyty nie można wyszukać produktów jednostkowych, trzeba przewijać >listę i wyszukiwać z listy porad (ja usunąłem nie potrzebne w poradni gin-poł produkty jednostkowe z umowy). Na plus wybieranie >ICD9. Nie ma dotychczas nowego słownika ICD9, nie masz także w programie słownika instytucji właściwych UE, trzeba takie dane z >wpisać z palca. Program chodzi ciężko, chociaż w ostatniej aktualizacji zoptymalizowano część zapytań do bazy i jest trochę lepiej. >Helpdesk raczej podobny jak w kamsofcie, czyli różnie. Dobrze mieć dobre stosunki z działem handlowym, jeden telefon i problem >rozwiążą od ręki.

Rzeczywiście nie ma możliwości wyboru ministerialnego kodu świadczenia dla AOS. Liczba dni leczenia - nie musi być przekazywana, ale może być (tak przynajmniej powiedzieli powiedzieli w NFZ). Na karcie wizyty nie można wyszukać produktów jednostkowych, trzeba przewijać listę i wyszukiwać z listy porad - niektórym rzeczywiście może to przeszkadzać. Można zwrócić się z tym do działu technicznego. Zazwyczaj takie zmiany w programie sugerowane przez klientów są uwzględniane po jakimś czasie. Obecna wersja 3.1.3 - nie budzi większych zastrzeżeń co do szybkości działania (choć oczywiście byłoby dobrze, gdyby trochę szybciej wyszukiwał pacjentów itd.). Kilka ostatnich updateów znacznie przyspieszyło program.
Helpdesk - bywa różnie, metodą prób i błędów doszedłem do tego, że najlepiej kontaktować się mailowo i w miarę możliwości planować zdalny kontakt z serwisem.


> Nie ma czegoś takiego jak monitoring wykonania usług znanego z PPSa, w programie nie wiesz za co NFZ zapłacił, a za co nie.
> W raportach rozliczeniowych brane są wszystkie usługi nawet te, które były już zafakturowane za dany miesiąc.
> Plus, można zrobić raport statystyczny do umowy.

Nie pamiętam jak było w poprzednich wersjach. Teraz można bez problemu dokonać podglądu odpowiedzi przysłanej przez NFZ i wtedy widać które wizyty lub deklaracje zostały przyjęte.
W raportach rozliczeniowych brane są wszystkie usługi nawet te, które były już zafakturowane za dany miesiąc.  - nie spotkałem się z taką sytuacją. Nie ma problemu z rozliczeniem świadczeń na podstawie zwrotki za I fazę.

>
> Program rozlicza POZ, AOS, STM.
>
> Jeśli szefostwo to lekarze to się raczej będą zadowoleni z programu bo jest prosty, a dział marketingu jest dobry w tej firmie i pewnie przekonają szefostwo, ale ty powinieneś ubiegać się o podwyższkę wynagrodzenia."

Popieram ;)

Offline Manioo

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • Pomógł? 20
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Somed vs. Dr Eryk
« Odpowiedź #4 dnia: Października 11, 2010, 12:10:35 pm »
mam 2 poz z erykiem od 2 lat i jest coraz lepiej

są to tylko poz lekarskie - tu wszyscy są zadowoleni - rejestratorki i lekarze
ja również mam coraz mniej problemów, wczesniej musialem korekty rachunkow robic w notepad2 i pare innych niedociagniec było, teraz jest ok
Spechej pomalu!  Pozdrawiam.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Somed vs. Dr Eryk
« Odpowiedź #5 dnia: Października 12, 2010, 00:06:48 am »
Ja pisałem tego posta w lutym. Od tego czasu program otrzymał nowe funkcje niektóre rzeczy zostały poprawione, a inne dalej nie zostały poprawione.

Dalej wszystkie porady specjalistyczne idą z nieprawidłowym kodem świadczenia (2.4). I dalej nie można wybrać kodu ministerialnego świadczenia. Liczbę dni leczenia wysyła się w komunikacie sprawozdawczym, gdy jednostką sprawozdawczą jest osoba leczona, sesja lub cykl leczenia - tak na marginesie. Nie można też wysłać informacji o podtypie świadczenia i monitoringu wykonanych usług znanego z PPS-a też nie ma i tak można jeszcze pisać. Moje uwagi już w luty tego roku przekazałem Panom z firmy Ericpol na spotkaniu u świadczeniodawcy, ale do tej pory jakoś ich nie wprowadzono. Jestem ciekaw jak programiści spiszą się dostosowując program do nowych wymagań NFZ.

Ja mam obecnie jeden ZOZ gdzie działa drEryk, pozostałe dwa ZOZy gdzie działał drEryk zostało zastąpione programem eZOZ.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Morpheus

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 2
  • Pomógł? 0
Odp: Somed vs. Dr Eryk
« Odpowiedź #6 dnia: Października 22, 2010, 10:02:31 am »
Też mnie ciekawi jak ludzie od Eryka poradzą sobie z nowymi wymogami NFZ. Póki co czekam.

A jak się spisuje eZOZ?

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Somed vs. Dr Eryk
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 12, 2010, 12:21:03 pm »
Też mnie ciekawi jak ludzie od Eryka poradzą sobie z nowymi wymogami NFZ. Póki co czekam.

Muszę przyznać że program został bardzo dobrze przystosowany do nowych formatów.
- nie było potrzeby przypisywania miejsca złożenia do deklaracji (tak jak KSPPS), program sam przypisał miejsce podczas tworzenia listy POZ,
- same listy zaimportowały się na SZOI bez problemu,
- same raporty statystyczne i zbiorcze POZ do NFZ zaimportowały się także bez problemu.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline robson

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 6
  • Pomógł? 0
Odp: Somed vs. Dr Eryk
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 08, 2011, 22:53:55 pm »
... od grudnia 2010 mam 2 Przychodnie pod Erykiem (za namową lekarzy-oczywiście), muszę przyznać, że faktycznie, obsługa placówki, rejestracja, gabinet lekarza POZ jest OK; a cała reszta tzn.: rozliczenia z NFZ nadal porażka, kontakt z asystą techniczną bardzo utrudniny; praktycznie bez asysty nia da sie zrobić nic serwisowego w programie (pomoc zdalna itp... po 2 dniach) nawet umowy na 2011 nie dają się zaczytać do programu, muszą być przesłane do serwisu do poprawy, całe szczęście że jest autoryzowany przedstawiciel w Kaliszu to tylko pozostaje telefon i reszta to już jego problem...ale przezornie i tak rozliczam te dwie placówki w PPSie...Kamsoft szybciej reaguje na wszelkie zmiany w rozliczeniach i problemy z oprogramowaniem...szczerze mówiąc Eryk do obsługi Przychodni TAK, ale do rozliczeń z NFZ jednak NIE...Pozdrawiam.

Offline 4r3k11

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 3
  • Pomógł? 0
Odp: Somed vs. Dr Eryk
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 11, 2012, 13:34:25 pm »
... od grudnia 2010 mam 2 Przychodnie pod Erykiem (za namową lekarzy-oczywiście), muszę przyznać, że faktycznie, obsługa placówki, rejestracja, gabinet lekarza POZ jest OK; a cała reszta tzn.: rozliczenia z NFZ nadal porażka, kontakt z asystą techniczną bardzo utrudniny; praktycznie bez asysty nia da sie zrobić nic serwisowego w programie (pomoc zdalna itp... po 2 dniach) nawet umowy na 2011 nie dają się zaczytać do programu, muszą być przesłane do serwisu do poprawy, całe szczęście że jest autoryzowany przedstawiciel w Kaliszu to tylko pozostaje telefon i reszta to już jego problem...ale przezornie i tak rozliczam te dwie placówki w PPSie...Kamsoft szybciej reaguje na wszelkie zmiany w rozliczeniach i problemy z oprogramowaniem...szczerze mówiąc Eryk do obsługi Przychodni TAK, ale do rozliczeń z NFZ jednak NIE...Pozdrawiam.

Ja natomiast nie miałem jakoś większych powodów do narzekań, fakt, że czasem bez pomocy asysty się nie obejdzie, ale zawsze nie było z tym problemów i wszystko odbywało się w miłej atmosferze. Na odpowiedź nie musiałem nigdy długo czekać. Odnośnie aktualizacji, to te pojawiają się nawet kilka razy w miesiącu, więc jest chyba nieźle.

Offline lekarz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Pomógł? -7
Odp: Somed vs. Dr Eryk
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 30, 2015, 22:18:14 pm »
Witam,
JA pracuje już od dłuzeszgo czasu na drEryku, tak zgadzam się z przedmówcami że były drobne problemy z rozliczanie ale to już historia teraz wszytsko smiga i jest ok , na tym formum pps-a to nie dziwie się żę wszyscy piszą ze drEryk jest do niczego, przecież to forum Kamsoft-u to jak mają pisać.
 Zresztą lekarze sami wiedzą żę po przejściu na drEryka jest dużó dużo lepiej.
ps. Ciekawe czy to opublikują

Offline daro7777

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Pomógł? 4
Odp: Somed vs. Dr Eryk
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 30, 2015, 22:48:15 pm »
Cud że opublikowali  :) Przecież tu sami sani i szalikowcy kamsoftu  ;D

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1305
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Somed vs. Dr Eryk
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 30, 2015, 23:45:43 pm »
przecież to forum Kamsoft-u to jak mają pisać.
Zresztą lekarze sami wiedzą żę po przejściu na drEryka jest dużó dużo lepiej.
ps. Ciekawe czy to opublikują
Dobry wieczór.
Na jakiej podstawie uważasz, że to jest forum Kamsoftu?

Offline Winni

  • Sponsorzy Forum
  • Zaawansowany
  • *****
  • Wiadomości: 129
  • Pomógł? 2
Odp: Somed vs. Dr Eryk
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 01, 2015, 08:39:32 am »
Już widzę tego lekarza, który w niedzielny wieczór szuka po Internecie gdzie by tu bronić dobrego imienia dr Eryka  ;D
DOBRY I POMOCNY CZŁOWIEK TO WŁAŚNIE JA

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: Somed vs. Dr Eryk
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 01, 2015, 11:25:35 am »
Ja to już nie wiem co robić z hajsem od kamsoftu za reklamę ich produktów.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 126
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 6
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9312 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]